האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|המפנה
פורסם ב: Aug 10 2018, 18:32 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2522
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

המפנה
User Posted Image

שם הספר: המפנה|Reached
שם הסופרת: אלי קונדי|Ally Condie
שנת הוצאה באנגלית: 2012
שנת הוצאה בעברית: 2014
גוף הוצאה באנגלית: Dutton Juvenile
גוף הוצאה בעברית: כנרת, זמורה-ביתן
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגמת: אביגיל בורשטיין
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: טרילוגיית הבחירה, ספר שלישי

תקציר העלילה
גב הספר
אחרי שעזבו את הקהילה כדי להצטרף יחד אל ההתקוממות הגדולה, קאסיה וקי נאלצים שוב להיפרד. קאסיה נשלחת לעבוד עבור ההתקוממות הגדולה מתוך הקהילה, ואילו קי מוצב מחוץ לגבולותיה. אבל שום דבר אינו מתרחש כצפוי, ועד מהרה צצות תעלומות חדשות.
קאסיה זועמת על כל מי שמאיימים לקחת לה את הדברים החשובים מכול – משפחה, אהבה, חופש בחירה. והמהפכה השקטה שלה עומדת להתפרץ במרד אדיר.

תקציר שלי
לאחר שהצטרפו להתקוממות הגדולה במרד נגד הקהילה, קאיסה חזרה לעבוד בשביל ההתקוממות בתוך הקהילה, וקי נהפך לטייס בספינות האוויר ביחד עם אינדי. בנתיים, זאנדר עבד בתור רפאן בשביל ההתקוממות הגדולה, והכין את עצמו לשלב הראשון במרד.
כשההתקוממות משחררת מגפה בשביל לגרום לתושבי הקהילה להצטרף אליהם, המגפה מתפשטת במהירות רבה יותר ממה שציפו לה ומתן התרופות נהיה עבודה קשה יותר. בנוסף, המגפה משתנה והתרופות כבר לא עובדות על חלק מהחולים.
קאיסה, זאנדר וקי מגיעים אל ההרים, אל תושבי כפר הסלע, בשביל לעזור להכין את התרופה למגפה החדשה. שם הם פוגשים חברים חדשים וותיקים, ומנסים לפתור את התעלומה של המגפה.
אבל לאט לאט הם מבינים שהתקוממות הגדולה היא לא באמת שונה מדי מהקהילה, ושהקברינט הוא לא בהכרח מישהו שהם יכולים לתת בו אמון.

דעה אישית
וואו. זה מה שיש לי להגיד על הספר הזה. וואו.
אוקיי, בתחילת הספר הייתי בטוחה שהעלילה עוברת מהר מדי, ושהקטע הסופי בספר קרה מוקדם מדי ועכשיו יש יותר מחצי ספר שיהיה משעמם וחסר תועלת. אבל אז המשכתי לקרוא, והבנתי שטעיתי בגדול! הספר היה מותח, מעניין, מרתק, ואולי אפילו יותר טוב משאר הספרים בטרילוגיה.
זה היה מן ספר כזה עם סוף פתוח מדי, אולי הכי פתוח שקראתי בחיי כי אתה פשוט נעצר על איזה קטע נורמלי לחלוטין ואתה כזה: "לא רגע! אבל מה קרה עם הזה! ומה קרה עם הזה! ועם הזה!" אבל להגיד את האמת, הסוף הזה היה ממש מספק כי הוא ענה לי על כל דבר ששאלתי במהלך הטרילוגיה. זה היה הסוף הכי פתוח שקראתי, והכי סגור שקראתי.
הדמויות היו מדהימות כמו תמיד. אהבתי שאלי קונדי פיתחה יותר את הדמות של זאנדר. זה ממש הוסיף לדעתי. וגם הדמויות החדשות היו מקסימות והדמויות הישנות גם היו מקסימות. למרות שזה היה ממש מבלבל שבספר השני קראו לו בתרגום איליי, ובספר השלישי קראו לו בתרגום אלי. זה היה ממש מבלבל ומציק לי בעין ולא הבנתי כלום בהתחלה.
הכתיבה הייתה מקסימה, אבל נראה לי שהיו שם יותר מדי פרקים שלא היו צריכים להיות שם. לפחות לדעתי. (יש שם עמוד ריק אנשים. עמוד ריק. מה אני אמורה להבין מעמוד ריק?) אבל אהבתי את צורת הכתיבה אז זה בסדר D:
וואו. באמת בין הספרים הטובים שקראתי.

קל מאוד לבחור בין טוב לרע. הבחירות בין טוב לטוב קשות יותר בעיני. רציתי ליצור דמויות מושכות ומעניינות כדי שזו תהיה בחירה קשה.
-אלי קונדי

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 19 2018, 19:00 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621

כל הכבוד על הסיקור! קראתי את הספרים האלה כל כך מזמן, ולדעתי הפסקתי איפה שהוא בספר השני. בכל זאת, אפשר להבין מהביקורת שלך שלא מדובר בסתם ספר, ושאולי הגיע הזמן שאני כן אמשיך את מה שהפסקתי. הסיקור מאד מושקע, הוספת ציטוט של הסופרת והשקעת מאד בחוות הדעת והתקציר שלך. כל הכבוד! יתווסף ללינקייה :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 28 2018, 16:14 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
מגדר:female
משתמש מספר: 61264

אני זוכרת שקראתי את הסיקור שלך על הספר הראשון בסדרה (שעל שמו נקראת כל הסדרה) ואז קראתי את הספר וגם את ספרי ההמשך....
אז סיקור מעולה, ממש לפי הספר. אהבתי את התקציר שלך, הוא ממש מתאים לספר (;
ובוא נגיד ככה, זה היה לי איכשהו ברור מההתחלה שקאסיה וקי יהיו ביחד. הם פשוט קאנון.
ותגיד רגע - נכון הקטע של זאנדר והמנהלנית הזו, שאהבה את ויק?
אני לא חשבתי שהמנהלנית דיברה על ויק אפילו רגע אחד! אני ממש הופתעתי כשגיליתי את זה...
אז מעולה, ח"ח על הסיקור (:

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007