האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

הטרגדיה בערבה || דיון
פורסם ב: Apr 27 2018, 12:19 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

*לא נושא פשוט, תקראו רק אם אתם מוכנים נפשית.

הטרגדיה בערבה
דיון

כפי שככל הנראה שמעתם, מכינה קדם צבאית ארגנה טיול גיבוש בנגב, בנחל צפית. במכינה השתתפו ילדים מכל רחבי הארץ. למרות הצפי לגשם ושטפונות (שגם נראו יום קודם בצורה משמעותית, היו לא מעט סרטונים ותמונות של שטפונות והצפות רציניים בכל הארץ) - הטיול נערך כרגיל. הנערים (בגיל 17-18 כערך) דאגו לשלומם האישי, כיוון שהיו מיודעים למזג האוויר. במהלך הטיול החל לרדת גשם ושטפונות הציפו את המקום. בסופו של דבר, תשע נערות ונער נהרגו, כנראה מהיפותרמיה, טביעה או מכות מהסלעים (לא שוחררה סיבת המוות הרשמית).

אחת מהנספות באירוע שיתפה את חברותיה בדאגותיה ליציאה לטיול.

User Posted Image

לא מעט מבני הנוער שיצאו לטיול הביעו את חששותיהם, אבל המדריכים שלהם הרגיעו אותם שהחששות שלהם לא יענו - והם סמכו על המדריכים שלהם, כי הם היו אחראיים לבטחונם. הם לא באמת העלו בדעתם שאסון כזה יכול לקרות להם. בהתכתבות עם המדריכים נכתב: "יהיה כיף, רטוב וחוויתי". חבר של אחת הנספות דאג לה ורואים לפי תגובתה שהיא לא מאמינה שדבר כזה באמת יכול לקרות לה (התמונה כאן).

נער ששרד את השיטפון ונפצע באורך קל, מספר כי הוא ראה אנשים צפים מעל פני המים והוא לא ידע אם הם חיים או שמא גופות חבריו. הנער סיפר שסחב ג'ריקן גדול של מים אשר הקשה עליו להימלט: "בשלב מסוים היה גל של מים בגובה של 3-4 מטרים", סיפר הבן לאביו. "החזקתי את אחת הידידות שלי חזק-חזק בצד ימין של גופי, היה לי קשה לתמרן כי הג'ריקן הקשה עליי. היה זרם ענק שלא היינו יכולים להתמודד איתו. היא ברחה לי מהיד מול העיניים - מה איתה? איפה היא?"

נער אחר סיפר בשיחה כיצד ניצל יחד עם חבריו מהשיטפון: "היינו צריכים לטפס אחד על השני בשביל לעלות ומישהו משך מלמעלה. היינו בנקיק איזה שעה וחצי עד שהמסוק הגיע. היינו קבוצה ביחד שעזרו אחד לשני וזה מה שעזר לנו להצליח. כשירדנו מהמסוק פגשנו בנות שהיו איתנו בטיול והבנו שחברים נהרגו".

המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של שני החשודים בגרימת מוות ברשלנות, לאחר שהתגלו סתירות בגרסאותיהם.
צוות חקירה מיוחד לאירוע האסון בערבה נפתח וחקר במהלך הלילה שלושה מעובדי המכינה הקדם צבאית. בראש החקירה עומד ניצב-משנה יוסי תורג'מן, קצין המבצעים במחוז הדרום, כדי לחקור את הנסיבות שהובילו להחלטה להוציא את הטיול בתנאי מזג אוויר כאלה. נאמר כי המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של שניים מהם - מנהל המכינה ואחד המדריכים. מדריכה נוספת שוחררה לאחר שהתברר כי דווקא התריעה מפני החשש לשיטפונות. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם כדי לבדוק האם הם גרמו למוות הנערים ברשלנות. התגלו לא מעט סתירות בגרסאותיהם, ולכן הם מעוכבים.

מה אתם חושבים על הנושא?
האם צריך לטעון לגרימת מוות ברשלנות? אם כן, מה תוקף העונש צריך להיות לדעתכם? האם צריך לשלם פיצויים כספיים?
האם אתם חושבים שנהלים צריכים להשתנות? אם כן, אילו?
מה דעתכם על התנהלות המדינה בנושא?
כשירד הלילה ומזג האוויר התחזק נעצרו החיפושים אחר הנערה הנעדרת, מה דעתכם על כך?

כמובן שהשאלות הן רק שאלות הכוונה ואפשר לדון גם בנושאים אחרים הקשורים לנושא זה.

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 27 2018, 14:45 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2239
מגדר:
משתמש מספר: 67521

לפי דעתי הם אשמים ברצח של כול ה10

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 27 2018, 18:37 PM
צטט הודעה

Fear Is Not My Master

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 79258
משתמש מספר: 21885

מה אתם חושבים על הנושא? אני לא יכולה לתאר במילים כמה זה מעצבן אותי. יש גישה כזאת של מסודות חינוכיים בישראל שצריך להכיר את ארץ ישראל ברגליים, ואם מישהו מתלונן שכבד לו או שמזג האוויר מקשה או שהוא מפחד מתייגים אותו כעצלן ומפונק. אני לא יודעת מאיפה מגיעה המחשבה הזאת של אנשים שהם בלתי פגיעים ושהם יכולים ללכת לאן שהם רוצים ומתי שהם רוצים ו"הכל יהיה בסדר". זה מספיק גרוע שאנשים הולכים לראות שטפונות על דעת עצמם (זה משהו מאד מקובל אבל זאת סכנת מוות!), וזה עוד יותר מחריד שמדריכים לקחו לשם נערים כשהם יודעים שיש מזג אוויר קיצון ושכבר כמה ימים מתריעים שזה לא סתם גשם, אלא תופעה קיצונית. הנערים האלה כנראה בגירים אם הם במכינה קדם צבאית, אבל אני לא מאמינה שהייתה להם ברירה אלא לצאת לטיול: הם בוודאי העריצו את המדריכים שלהם ופחדו שהם יתוייגו על ידי חבריהם כפחדנים אם הם לא יצאו.
האם צריך לטעון לגרימת מוות ברשלנות? אם כן, מה תוקף העונש צריך להיות לדעתכם? האם צריך לשלם פיצויים כספיים? מי שארגן את הטיול הזה, ומי שסירב לבטל/לדחות אותו צריך לשבת בכלא, חד וחלק, והמוסד צריך לתת למשפחות פיצויים כספיים נרחבים (לא שזה יפצה על זה שהחיים שלהם נהרסו).
האם אתם חושבים שנהלים צריכים להשתנות? אם כן, אילו? בהחלט. כמישהי ששירתה בצבא, אני יודעת שבגלל שאירועים מהסוג הזה קרו בעבר בצבא (לא יודעת אם בסדר גודל כזה ענק ומזעזע) מפקדים חושבים פעמיים לפני שהם מוציאים חיילים לשטח בתנאי מזג אוויר קשים. כשהייתי בטירונות מסע הכומתה שלי, שזה משהו שכל חייל בצבא עושה וזאת נחשבת חוויה מאד חשובה ומרגשת, בוטל בגלל עומס חום, והוא אף פעם לא התקיים. היו בנות שהתאכזבו מזה, אבל אני שמחתי שהמפקדים שלי אחראים מספיק כדי לדעת את הסכנות של יציאה למדבר בעומס חום כבד.
מה דעתכם על התנהלות המדינה בנושא? אני שמחה שיש מישהו שחוקר את זה. לא שיש להם ברירה, אחרי טרגדיה בסדר גודל כזה.
כשירד הלילה ומזג האוויר התחזק נעצרו החיפושים אחר הנערה הנעדרת, מה דעתכם על כך? אני לא יכולה לשפוט. צוותי החילוץ בארץ הם מקצועיים ואמינים מאד (בניגוד לאותם מדריכים בני עוולה), ואם הם קיבלו החלטה להפסיק את החיפוש, כנראה שיש להם סיבה טובה.

--------------------
נגה// לשעבר מנהלת פורום פאנפיקים ומערכת הפאנפיקים// מסדר מרלין// כותבת

---------
פורסם ב: Apr 29 2018, 15:43 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

מה אתם חושבים על הנושא?
וואו, אי-אפשר לדעת כמה הזדעזעתי מהסיפור הזה. הגישה הזו של "יהיה בסדר" מרתיחה אותי בכל פעם מחדש.
ברגע שאתה אחראי לטיול, אתה חייב לוודא שהוא בטוח מכל הבחינות. משרד החינוך הזהיר את כולם בימים שלפני שאסור להוציא במזג אוויר כזה. אם המכינה הייתה תלויה באישור של משרד החינוך - היא לעולם לא הייתה יוצאת לטיול הזה כי הוא לא היה מאשר לה. מרתיח אותי שלא בודקים את בטיחות המקום עם כל הגורמים האפשריים לפני כן - עם המשטרה, עם משרד החינוך, עם הצבא... ארגונים שמבינים בזה. זה מוות שאפשר למנוע אותו בבירור פשוט והרשלנות הזו מזעזעת.
כואב לי שנערים אידאליסטיים שרצו ללכת לצבא ולתרום למדינה סיימו את חייהם בשל רשלנות של ראשי המכינה, כואב לי שאנשים מבינים את החשיבות של זהירות רק אחרי שקורה משהו שמוכיח את החובה שבזהירות.
האם צריך לטעון לגרימת מוות ברשלנות? אם כן, מה תוקף העונש צריך להיות לדעתכם? האם צריך לשלם פיצויים כספיים?
לדעתי בהחלט צריך לטעון לגרימת מוות ברשלנות (אם אכן זה המצב,) כיוון שזה יזהיר את כל מארגני הטיולים להיזהר בצורה כפולה ומכופלת. על עצמך אתה אחראי, ויש לך אפשרות לעשות מה שאתה רוצה, אבל ברגע שיש על הידיים שלך חיים של אנשים אחרים - אתה חייב לברר את העניין עם הגורמים המוסמכים באופן יסודי ולהיזהר שבעתיים. עצוב לי על ראשי המכינה שהם בעצמם אידאליסטיים וצריכים להתמודד עם התוצאות של המעשה הנמהר שלהם, אבל אני בהחלט חושבת שמגיע להם את העונש המלא על רשלנות, למען יראו וייראו.
לדעתי ודאי שיש צורך בשילום פיצויים כספיים, על פי הנהוג במדינה כמובן וכמה שנהוג לשלם על גרימת מוות ברשלנות. כמובן שזה לא עוזר למשפחות כרגע, אבל יש נהלים וצריך לעמוד לפיהם.
האם אתם חושבים שנהלים צריכים להשתנות? אם כן, אילו?
אני חושבת שיש צורך בנוהל שיחייב כל גורם שמוציא אנשים לטיול לקבל אישור מארגון מוסמך שמתמחה בכך, על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.
מה דעתכם על התנהלות המדינה בנושא?
אני חושבת שהמדינה מתנהלת נפלא במצב הזה ומטפלת בזה היטב.
כשירד הלילה ומזג האוויר התחזק נעצרו החיפושים אחר הנערה הנעדרת, מה דעתכם על כך?
החיפושים הופסקו כיוון שהמצב סיכן את צוות החיפושים. הצוות הועמד בסכנה מפאת מזג האוויר והלילה ולכן לא הייתה לו ברירה אלא להפסיק את החיפושים, אני לא חושבת שאנחנו יכולים לשפוט ולהגיד אם המעשה שלהם היה מוצדק או לא.

--------------------
אביטל (:

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 21360 21315 21391

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007