האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

ינשופים - סיכון? | דיון
פורסם ב: Jul 3 2018, 00:08 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 179
מגדר:female
משתמש מספר: 64210
חפצי המשתמש: צפה

ינשופים - סיכון? | דיון
User Posted Image

ינשופים הם דרך העברת הודעות הנפוצה ביותר בעולם הקסמים. כמעט לכל קוסם או משפחה יש ינשוף - וכולם משתמשים בהם.

ידוע שבמשרד הקסמים יש דרך העברת הודעות שונה, אך רק במעט: מעיין טיסני נייר, שבתוכם משורבטת ההודעה.
אותו רעיון של שיטת העברת המידע.

אבל לא כל אחד, גם עם הינשופים וגם עם הטיסנים, יכול פשוט לקחת אותם מהאוויר? או לשתק (במקרה של ינשוף) ואז לבדוק מה יש בתוך ההודעה? האם להשתמש בהם זה לא דבר מסוכן או טיפשי? זאת אומרת, אפילו בחיים האמיתיים, בלי קסמים וכשפים, הצליחו לטפוס ציפורים שמסרו הודעות. אז מה הבעיה בלעשות את זה עם קסמים?

ואז, כמובן, מגיעה הטיעון "אבל אין בזה שום מידע סודי". אבל:
א. ברור שפעם אחת, וכנראה גם יותר, שלחו (וישלחו) מידע מסווג כלשהו. אפילו בספרים מסופר שהארי וסיריוס התכתבו בינהם כשסיריוס עוד היה נחשב כפושע ואסיר נמלט. זה נקרא חומר מסווג, לא? אז אם זה קרה, למה שלא יהיו עוד מקרים?
ב. גם אם לא היה חומר מסווג (וכנראה היה), דברים אישים בטוח שאפשר למצוא בחלק מהינשופים. מידע שאמור להשאר רק בין שני המתכתבים, ולא להתפרסם - גם אם החומר, או המתכתבים, הם לא מפלילים או בעלי מידע מודיעיני כלשהו.
ובכלל: מי היה רוצה שמה שהוא מדבר עליו יחשף?

בטוח שמישהו בעולם הקוסמים חשב על הבעיה הזאת, אז למה לא מצאו תחליף טוב? זאת אומרת, בטוח אפשר לכשף, או שיש חפץ, יצור או וואטאבר שכבר מכושף, ושיהיה תחליף בטוח יותר להחלפת מכתבים בעולם הקוסמים.

שאלות מנחות:
לדעתכם, השיטה להעברת מכתבים הזאת באמת מסוכנת או חסרת אחריות בחלק מהמקרים? למה לדעתכם לא ממציאים שיטה אחרת, קלה ואמינה יותר? בכלל כדאי לעבור לשיטה אחרת?

User Posted Image
כל הכבוד! מצאת את הסוכרייה! שלח במהירות הודעה פרטית לפורטלוש יחד עם הטופס באשכול הפעילות!
- נשף בר מצווה לפורטל הארי פוטר הישראלי -

הודעה זו נערכה ע"י Calum Scott ב Aug 7 2020, 11:21 AM

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 3 2018, 09:41 AM
צטט הודעה

Creature In The Nights

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 35012
מגדר:
משתמש מספר: 56992

לדעתכם, השיטה להעברת מכתבים הזאת באמת מסוכנת או חסרת אחריות בחלק מהמקרים? למה לדעתכם לא ממציאים שיטה אחרת, קלה ואמינה יותר? בכלל כדאי לעבור לשיטה אחרת?

לדעתי זה יכול להיות מסוכן, כי אם נגיד מישהו שולח למישהו אחר ינשוף, זה יכול להיות מסוכן כי אפשר לתפוס את הינשוף ולקרוא את המכתב. לדעתי צריך ללמד איך להכין מפתח מעבר בהוגוורטס ואז כל פעם להכין מפתח מעבר כדי ליידע את מי שאתה רוצה לשלוח לו ינשוף מה אתה רוצה לכתוב לו...

--------------------
User Posted Image
GeoGuessr <3

---------
פורסם ב: Jul 3 2018, 11:18 AM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

כל הכבוד הדיון! כרגיל, הוא אסתטי, מושקע, מנוסח היטב ומפורט. יש כמה טעויות ושגיאות הקלדה, אך זה בהחלט נסלח.
היה חסר לי מאוד שאין תמונות בדיון, כמו סמל משרד הדואר של הינשופים, ינשוף בעצמו או טיסן נייר - וחבל, כי יש המון תמונות, גיפים וסרטונים כאלו. ובאמת, שחוץ מזה זה דיון מעולה.
עכשיו אענה על השאלות המנחות שכתבת:
1) לדעתכם, השיטה להעברת מכתבים הזאת באמת מסוכנת או חסרת אחריות בחלק מהמקרים?
עד עכשיו, לא ידוע לנו ממש על חטיפת דואר ינשופים, אבל אני לא בטוח לגבי הדעה שלי - מכיוון והשתמשו בדואר ינשופים עוד מתקופת ימי הביניים ואפילו לפניה, אני לא חושב שזה חוסר אחריות או סכנה - הרי הם משתמשים בה כבר דורות. טיסנים לא ישרדו מסעות כמו ינשופים ותנשמות, מכיוון שלינשופים ותנשמות יש עמידות במים ומוח - הם יכולים להעביר מכתבים בצורה הרבה יותר בטוחה. בחלק מהמקרים היא יכולה להיות קצת מסוכנת כי על הודעות חשובות למשל אין ממש איך להגן במקרה ומשהו רע יקרה.
2)למה לדעתכם לא ממציאים שיטה אחרת, קלה ואמינה יותר?
טוב, יש המון דרכים, אבל הם יכולים להביא למחסורים חמורים בחלקם. אם הייו משתמשים באבקת פלו, מי יודע מתי היא יכולה להיגמר? אם היו דוורים שמתעתקים, זה יכול להתיש אותם עד מוות - ואותו דבק למסרי פטרונוסים - אין דרך אחרת וטובה יותר להעביר מסרים מאשר ינשופים ותנשמות. כל המצאה שיינסו להמציא פשוט לא תצליח לאחר זמן מה.
3)בכלל כדאי לעבור לשיטה אחרת?
עניתי על זה בשאלה השניה, אך אחזור על מה שאמרתי - לא. אין דרכים טובות יותר מאשר דואר ינשופים ואין מה לעשות עם זה, הקוסמים צריכים להתמודד.

עוד פעם, כל הכבוד על הדיון! מתווסף ללינקייה!

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: Jul 4 2018, 15:17 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 4490
מגדר:female
משתמש מספר: 65469

אני חושבת שזה באמת מוזר שממשיכים להשתמש בינשופים בשביל העברת הדואר, במקום בקסם כמו שעושים במשרד הקסמים.

כי כבר ראינו שיש מקרים בהם ההודעות מסווגות ואנשים (אהם אמברידג')
קוראים את ההודעות ומחתטים בהודעות ומכתבים של אנשים אחרים שמאד לא רוצים שיחתטו להם בדואר האישי שלהם, ואני חושבת שלשלוח את המכתבים בקסם יכול לעצור את התופעה הזאת.

אז כפי שכבר הבנתם, אני חושבת שצריך למצוא שיטה חדשה (המלצתי כבר על קסם כמו במשרד הקסמים).
אז, למה לא מוצאים שיטה חדשה?
טוב, אז אני חושבת שזה בגלל הקביעות של השיטה, כבר דורות על גבי דורות של קוסמים ומכשפות משתמשים בשיטת דואר הינשופים, כולם כבר רגילים לשיטה זו, מורגלים בה מאז שנולדו, אז למה שישנו אותה?

דיון מקסים!
( :

--------------------

מאיה - מוזיקה - כלבים - אוכל - סרטים - חורף - שנצ

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 18 2018, 07:41 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 10709
משתמש מספר: 64904

לדעתכם, השיטה להעברת מכתבים הזאת באמת מסוכנת או חסרת אחריות בחלק מהמקרים?
לדעתי היא מאוד מסוכנת בגלל שבאמת כל אחד כמעט יכול לתפוס את הינשוף/ תנשמת/ וואטאבר ולקרוא את המכתב...
למה לדעתכם לא ממציאים שיטה אחרת, קלה ואמינה יותר?
אני חושבת שזה בגלל שיש אנשים במשרד הקסמים, שכן בעד לקרוא את המכתבים וכו', כמו שקרה בספר החמישי (?) שאמברידג' קראה את המכתבים של כולם...
בכלל כדאי לעבור לשיטה אחרת?
לדעתי מאוד כדאי, בגלל בזאת שיטה לא בטוחה בכלל...

--------------------
קריס ☯ 13 ☯ הצטרפתי בגיל עשר וקרינג' אחושרמוטה ☯ בואו סהכ אני אחלה
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
הסוף.

---------
פורסם ב: Jul 1 2020, 03:07 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2865
משתמש מספר: 72710

בגדול אין בעיה עם ינשופים. רוב המכתבים ששולחים בינשופים לא מענינים, וממילא אף אחד לא ירצה ליירט ינשופים. למקרים מיוחדים שיש דברים סודיים, אולי באמת כדאי לחשוב על רעיון אחר. אני באמצע מחקר על התעתקות בדוממים. זאת אומרת, לקחת חפץ ולסובב אותו במקום שיתעתק. הבעיה עם זה היא שצריך "כוונה", ולדומם אין כוונה. יכול להיות שהפתרון הוא לשים חלק מאדם (כגון שערה) בחפץ וזה קצת משפיע על תכונות הדומם, וע"י הכוונה שלי החפץ יוכל לנוע. כרגע אני באמצע מחקר, מי שרוצה לתרום חרמשים למחקר שלי יבורך

---------
פורסם ב: Jul 5 2020, 18:00 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638

שלום, זרע שמשון וברוך הבא ל-HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!
התגובה שלך היא הקפצה. כלומר, היא תגובה באשכול שבו לא הגיבו יותר משלושה שבועות. אני שמח לראות שהדיון מעניין אותך, אבל שים לב לא להקפיץ להבא. מכיוון שאתה חדש, לא אתן לך אזהרה אך להבא עליך לקרוא את חוקי הפורום ואת החוקים הגלובאליים בכדי להימנע מאי נעימות שכזו בעתיד.
שתהיה לך המשך גלישה מהנה וקסומה!
HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי.
ננעל happy.gif

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007