האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!
טריוויה צ'אט

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אשכול מידע|| במבה
פורסם ב: Apr 19 2018, 15:53 PM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 63935
מגדר:female
משתמש מספר: 63549
חפצי המשתמש: צפה

אשכול מידע||במבה

User Posted Image

במבה היא חטיף בטעם בוטנים,העשוי מבוטנים ותירס המיוצר על ידי חברת אסם החל מתחילת 1964.

-תודה לויקיפידה

מידע על המוצר

תחילת דרכו

בתחילת דרכו היה במבה החטיף בטעם גבינה, שיווקו לא קיבלת רווחים משמעותיים . באפריל 1965 שווק במבה בחמישה טעמים: בוטנים, גריל, קורן, קימל וגבינה. ומאז 1966 משווק במבה רק בטעם הבוטנים. בראשית שנות ה-70 במבה היה מוזהה בעיקר עם ילדים, החברה אסם ניסתה לקדם אותו למבוגרים.
הצלחה הגדולה של במבה הפכה אותו למותג וגמרה לו לתחרות רבה: "פרפר" (תלמה), "שוש" (עלית) ועוד.

מקור השם

שם החטיף הומצא על ידי עופר גולן, רעיונאי במשרד הפרסום "אריאלי". שם המוצר נבחר בגלל דמיון פונטי. המילות הראשונות שהתינוק לומד להגיד: "אבא" ו"אמא" ועוד הגיות מוזרות.
בשנות ה-90 נוצר הסלוגן "אין כמו במבה" ע"י פעולה של משרד הפרסום עם עופר מאירי .

תהליך היצור

בתהליך הייצור של הבמבה נדחס כמיות רבות של תירס גרוס. התירס מחומם, נחתך ויוצר את הצורה הגלילית של הבמבה. לאחר מכן, החותכים את הבמבה לחלקים וציפוי בוטנים ממלא אותו.. בסופו של התהליך המוצר נארז בשקיות ומשווק לחנויות. בדקה אחת מיוצרות בישראל כ־450 שקיות במבה (27,000 שקיות בשעה).

אריזות במבה

המוצר במבה נמכר בעיקר באריזות קטנות לצריכה אישית, במשקל 25 גרם. קיימות גם 2 אריזות של 80 גרם. בעבר הייתה קיימת אריזת ענק ,במשקל 500 גרם ואחר כך במשקל 250 גרם, בשם "מסיבמבה" אולם בשנים האחרונות ירד המוצר מהמדפים והוחלף במארז של 20 אריזות במשקל 15 גרם (300 גרם).

בתחילת שנות התשעים ניסתה חברת אסם להחליף את האריזה השקופה הוותיקה של הבמבה באריזה אטומה, אך התנגדות ציבורית גרמה לחברה להחזיר למדפים את האריזה השקופה, שהמשיכה להימכר במקביל לאריזה האטומה. בשנת 2005 נפסק שיווק של האריזה הקופה נפסק, ובמקומה עלתה למדפים אריזה אטומה חדשה המשפרת לדברי החברה את טריות המוצר, ונמכרת במקביל לאריזה האטומה שקדמה לה.

ערכים תזונתיים

ערכים תזונתיים למנה של 100 גרם חטיף:

קלוריות: 534
חלבונים: 17.5
פחמימות: 39.5
סיבים תזונתיים: 5.5
שומנים: 34
רוויים: 5.6
לא רוויים: 5.8
ויטמינים ומינרלים: A, B1, B3, B6, B12, C, E, חומצה פולית (B9), נתרן, ברזל.

תוספי תזונה בבמבה

באפריל 2007 נכתב ב"הארץ" עולה כי המוצר במבה מכיל שומן רב (כ-35%) והאסטרטגיה השיווקית שבמסגרתה הוספו שלל ויטמינים, מעוררת חששות בקרב תזונאים.
בדיקת רכיבי "במבה" מעלה שכמויות חלק מהוויטמינים עברו את כמות הצריכה המומלצת של הוויטמין ליום, בייחוד לגבי ילדים בני פחות משלוש.

בסוף 2015 אסם הוציאה את הוויטמינים מהבמבה נוגט.
הבמבה שמיוצרת בישראל עבור השוק האמריקאי לעומת זאת לא מכילה תוספי תזונה.

[align=Center]התינוק של במבה

בשנת 1993 נוצרה דמות התינוק של במבה – דמות מותג שמייצגת את החטיף – שאותה פיתח האנימטור גיל אלקבץ יחד עם "אולפני אנימה" וחברת הפרסום אריאלי. מאז שהוצגה דמותו, הוא הופיע בכל פעילות פרסומית של המוצר, והוא אף מופיע על האריזות של חלק ממוצרי במבה. במהלך השנים הוצגה הדמות במעל ל-15 סרטים, בהם סרטי תדמית וסרטי מבצעים.

התינוק של במבה החל כדמות מצוירת, שהופיעה בסרטון פרסומת מונפש לצלילי השיר "אין כמו במבה". מאוחר יותר נוצרה גם גרסת אנימציה ממוחשבת לתינוק של במבה והיא הופיעה גם בפרסומות מצולמות לצד השחקנים ניר שלמון ויהודה לוי.

הדמות הופיעה גם בקלטות וידאו שונות, בהן בקלטת "בוא אלי פרפר נחמד" שבה שיחק בין היתר איתי שגב ובקלטת "זהבה ושלושת הדובים". במסגרת התוכנית "ערב אדיר" ביצעו הסטנדאפיסט שלום אסייג והשחקן גדי רבינוביץ' קטע ובו שיר הומוריסטי המבוסס על "אין כמו במבה", שבו התחפש אסייג לתינוק של במבה.

הדמות אף כיכבה בכמה משחקי מחשב: "המסיבמבה של במבה" , "במבה 2", "תעלולי במבה" וכן במשחק הרשת "הרפתקאות במבה בממלכה הקסומה" ובסדרת משחקי הרשת "במבה בעקבות החטיף החטוף".

לקראת אולימפיאדת לונדון ב-2012 בחר הוועד האולימפי הישראלי את דמות התינוק של במבה כקמע הרשמי של המשלחת הישראלית למשחקים, לאחר שנפסלה האפשרות לשלוח דמות קמע של קקטוס הדומה לקישקשתא, בשל טענות להפרת זכויות יוצרים מצד הטלוויזיה החינוכית.

בעקבות בחירת הדמות לקמע המשלחת האולימפית, הופיע ירון ברלד בעונה התשיעית של התוכנית "ארץ נהדרת" במערכון שבו התחפש לתינוק של במבה, שמתנסה במקצועות אולימפיים שונים.

סוגי במבה

בשנות ה-90 של המאה ה-20 החלה אסם לייצר ולשווק במבה בסין. הבמבה המשווקת מלוחה יותר מהחטיף המיוצר בישראל, וזאת כדי להתאים לטעם המקומי בסין.
מותג נוסף של אסם הוא "במבה מתוקה" בטעם תות שדה שמיוצרת מ-1980. שמו העממי הוא "במבה אדומה". צבעו האדום של החטיף מתקבל משימוש בצבע מאכל מסלק וממיצוי תותים.
בשנת 2004 החלה אסם לשווק דגני בוקר של במבה בשיתוף עם חברת נסטלה, אך המוצר נכשל מבחינה מסחרית וירד לאחר כשנתיים מהמדפים.
בשנת 2008 החלה החברה לשווק במבה במילוי קרם נוגט לכבוד חגיגות ה-60 למדינת ישראל בתחילה כמהדורה מוגבלת ולאחר מכן כמוצר קבוע. חברת אוסם פנתה לציבור וקראה לו להציע טעמים חדשים. בסופו של דבר ההצעה שזכתה הייתה הצעה של חייל למלא את הבמבה בשוקולד (שעברה הסבה לנוגט שוקולד) בהשראת נוהג צה"לי לדבריו לטבול את הבמבה בשוקולד.
בשנת 2010 שווקה במבה במילוי קרם חלבה.
בשנת 2012 שיווקה החברה "במבה במילוי קרם במבה" שהיא במבה במילוי קרם חמאת בוטנים.
בשנת 2013 שיווקה החברה את במבה פרוזן. הוא במבה במילוי קרם נוגט שעבר הקפאה, ניתן היה להשיג אותו רק בבית קולנוע.
בשנת 2014 לקראת המונדיאל שיווקה החברה מיקס של החטיפים ביסלי ובמבה במהדורת אליפות.
בשנת 2015 שיווקה החברה את "במבה בומבה" במארז של 60 גרם. כמו גם במבה בטעם פונץ' בננה במארז של 60 גרם.
בשנת 2016 שיווקה החברה במבה בקוטר הדומה למטבע תחת השם "במבה עגולה". כך שיווקה את במבה במביני (הלחם של המילים במבה ומיני), שהייתה במבה מוקטנת.
בשנת 2017 שיווקה החברה במבה בצורת בייגלה לקראת הפורים תחת השם "במבה שהתחפשה" וגם את הבמבה בומבה ששווקה בצורה דומה לפני מספר שנים. לקראת הקיץ שיווקה החברה במבה במילוי קרם בטעם ביסקוויט קרמל.

דעה אישית

אני יכולה להעיד על עצמי שלא תמיד אהבתי במבה. אבל לא במובן שלא יכלתי להכניס את זה לפה. במובן שבמבה לא היה החטיף האהוב עליי. נגיד את זה ככה: הוא לא היה הבחירה הראשונה שלי שבחרתי חטיפים לטיול שנתי. עדיין לא מבינים? אני אסביר: תדמיינו את זה שיש יומהולדת לילד בכיתה . הוא הביא חיטיפים והכל ולכל ילד צלחת עם חטיפים ובתוכם במבה. אני בהתחלה אוכל את כל השאר ואם מישהו יבוא יבקש ממני את הבמבה שלי לא לתהייה לי בעיה לתת לו אותם. לא כמו ילדים אחרים שהם לא מוותרים עליהם. זה אף פעם לא אסתדר בפה הטעם והמרקם, פשוט לא. אבל אני יותר אוהבת במבה נוגט, אבל את זה גם לא הכי.
אז לסיכום: אני לא מתה על במבה ולא שונאת. דיי באמצע.

בנוסף

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

---------------------------

אשמח לת"ב, ממש השקעתי (:
יש לי הרגשה שקצת הגזמתי עם התמונות

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
User Posted Image User Posted Image
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather
User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 19 2018, 16:18 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99157
מגדר:female
משתמש מספר: 61427
חפצי המשתמש: צפה

אני מצטערת, גם פה המידע כולו מועתק מויקיפדיה.
הסיקור לא נוסף ללינקייה ולא תוכלי לקבל עליו תגמול. תקני את הסיקור בבקשה.
אני לא יכולה להגיד שהוא טוב ומקסים מכיוון ולא עשית כלום חוץ מלעשות העתק הדבק ולשים קודים.

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007