האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

תמונות מטיול בצפון \ הדס
פורסם ב: Dec 4 2018, 12:16 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

לפני שבועיים וחצי הייתה בטיול בצפון. כשהיינו באנדרטת אסון המסוקים צילמתי כמה תמונות עם הטלפון. האיכות יצאה טובה. הרוח קצת הרסה. שמתי כאן את הכי טובות, אשמח לחוות דעתך :)
בונוס: שמתי גם שתי תמונות יפות של הכלב שלי

https://imgur.com/a/xbczMgQ

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 4 2018, 14:40 PM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147236344
משתמש מספר: 52249

הדס! ממש נחמד לראות אותך מפרסמת פה תמונות (:
ועוד יותר נחמד שיש לי משהו לתבב עליו
אני אלך לפי הסדר:
תמונה ראשונה- תמונה חמודה ממש, מאוד טבעית וצבעונית. זווית הצילום טובה, הצלחת לתפוס בה די הרבה בלי לגרום לתמונה להרגיש עמוסה מדי (למרות שהיא כן טיפונת עמוסה, אבל זה לא כזה מפרוע). קצת מפריע לי פה העניין של הפוקוס- הוא על העלה הדק, הבודד הזה, ושאר הרקע מטושטש. לרוב אני אוהבת תמונות בסגנון הזה, של התמקדות באובייקט אחד וטשטוש הרקע, אבל האובייקט פה כל כך קטן ולא בולט שזה מרגיש כאילו כל התמונה מטושטשת וזה חבל. היה עדיף, לדעתי, אם היית מתמקדת בגזע העץ במקום.
תמונה שניה- היא מקסימה. הזווית מעולה, הקצת אלכסון הזה ביחס לתעלה הזו גורם לתמונה להרגיש יותר טבעית, במיוחד עם הזוג שממש באמצע ההליכה. האיכות של התמונה כן לא הכי טובה כאן, וזה כן קצת צורם לי, אבל זה לא תלוי בך. סך הכל, תמונה ממש חמודה.
התמונה השלישית- בעיקרון, הדעה שלי עליה די דומה לדעה על התמונה הראשונה. מאוד יפה, זווית טובה, המון צבעים- אבל כן יש קצת מקום לשיפור עם הפוקוס. אם בתמונה הראשונה התמקדת בפרט ממש קטן בתמונה, כאן נתת את הפוקוס לרקע עצמו, והשארת את העלה הזה שבפרונט מטושטש. אם לא היה את העלה הזה זו הייתה יכולה להיות תמונה מהממת, אבל העלה הזה- במיוחד כשהוא מטושטש- די מפריע. אם כבר, לדעתי, היית צריכה להתמקד בו ולא בכל המסביב.
התמונה הרביעית- מהממת. זהו. אין לי עליה הערות, שזה די מיוחד.
התמונה החמישית- תמונה מקסימה גם כן. גם עליה כמעט שאין לי הערות, חוץ מאחת- פה דווקא כן היה עדיף, לדעתי לפחות, אם היית באה בדיוק מהאמצע כדי שהתמונה תצא יותר סימטרית (מבחינת השבילים וכאלה). אבל גם ככה היא יפה, זה סתם משהו שהיה יכול לשפר אותה.
התמונה השישית- אוי, זו תמונה מקסימה. פה החוסר סימטריה הזו (ביחס לתמונה הקודמת) דווקא רק מוסיפה, הצילום מלמטה מעולה ומדגיש גם את ההשתקפות הזו של האבנים במים. תמונה מעולה.
התמונה השביעית- או. סוף סוף. זה מרגיש כאילו קראת מראש את ההערות שלי על הפוקוס, ויישמת אותן פה. תמונה יפיפייה ממש, האהובה עליי מבין כל אלו שפרסמת. אין לי הערות, בכלל.
התמונה השמינית- את התמונה הזו קצת פחות חיבבתי, למען האמת. היא מרגישה לי קצת עמוסה מדי בפרטים, עם הרבה פרחים קטנים כאלה ורקע שיכול אפילו לעמוד כתמונה משל עצמה. היית יכולה לנסות אולי לצלם ממעט קרוב יותר, כדי לתפוס קצת פחות פרחים ולמקד את התמונה בכמה פרחים ספציפיים במקום בהרבה אחרים. אבל בכללי, זו תמונה די חמודה, זווית הצילום טובה והשילוב הזה של הפרחים והרקע הירוק עובד טוב.
התמונה התשיעית והעשירית- שתי התמונות של הכלב שלך ממש דומות, אז אני אדבר עליהן ביחד. קודם כל, חייבת לציין שהוא מתוק. ממש . ושיפה שהצלחת לתפוס אותו בפוזיציה הזאת, בלי שהוא יזוז וירוס לך את התמונה- זה לא כזה קל, מניסיון. הרקע פה טיפה מפריע לי- לא הרקע של הבניין וגן המשחקים, זה סבבה לגמרי, אלא העץ הכהה הזה שלמעלה. הראש של הכלב מרגיש (לי לפחות) קצת כאילו הוא "נבלע" בו, בגלל הצבעים הכהים של שניהם. על רקע של שמיים פתוחים זה היה יוצא אחרת, אולי יותר טוב. ככה או ככה, אלו תמונות מקסימות ממש, ומלבדה ההערה הזו על הרקע, שהסיכוי גדול שזה סתם משהו שמציג רק לי, אין לי הערות.
התמונה האחד עשר- תמונה חמודה ממש. ההערה היחידה שלי פה היא שברגע מרגיש קצת "גדול" ביחס לפרח הקטן, ושצילום מיותר קרוב (או לחתוך קצת את הרקע) יכול לשפר את זה, כי הפרח מרגיש קצת לא קשור ביחס להרבה רקע שמאחוריו. חוץ מזה, זו אחלה תמונה.
סך הכל, את מצלמת לא רע בכלל. יש לך מקום להשתפר- בעיקר בקטע של הפוקוס, אם תשאלי אותי- אבל יש לך גם תמונות די טובות והמון פוטנציאל בצילום. תמשיכי לצלם (ולפרסם בפורום!), ומקווה שלא פגעתי באחת מההערות שלי (:

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
פורסם ב: Dec 4 2018, 16:11 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

יואו איזה כיף שהגבת! תודה רבה על הת"ב ♥ אקח לתשומת לבי את כל ההערות

--------------------

אין חתימה, תרקדו.

---------
פורסם ב: Dec 4 2018, 17:17 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 1011387
מגדר:male
משתמש מספר: 52922

קודם כל, איזה כיף לראות עוד אשכול שלך בפורום! התגעגעתי. אני לא אחפור ממש אלא אנסה לתמצת, והת"ב שלי הוא על כל התמונות יחד:
1. לגבי הפוקוס, את משתמשת באוטומטי? עדיף פשוט לכוון מראש לאיזו נקודה את רוצנץה שהפוקוס יהיה ואז הפוקוס ננצא תמיד שם עד שאת משנה אותו. (הנקודות הכוונה לנקודות עם האור האדום במצלמה).
2. חוסר עניין מרכזי בתמונות. התמונות שלך נחמדות אבל אם הפוקוס על משהו אחד הוא צריך להיות העניין המרכזי בתמונה. במקום לעשות פוקוס בתמונה השביעית על הגדר היית יכולה לפקס משהו מעניין שהיה על הגדר או לפקס על האנשים מאחור.
3. זוויות נכונות. אם את רוצה לצלם בזווית לא סטנדרטית, זה טוב, אבל שימי לב שזה לא גורע מהתמונה. לרוב צריך זווית ישרה, כלומד שהאויבקט יהיה ממולנו. למשל בתמונות של הכלב, אני הייתי טיפה עוחה עם המצלמה כדי שהכלב יהיה מולי ולא מעליי.
4. עריכה. זה מאוד חשוב וממש מוסיף לתמונה. אם זה עריכה בפוטושופ או באפליקציה מסויימת. עריכה זה לא רק להוסיף אפקטים אלא גם לחתוך במקומות הרצויים, לחדד את התמונה וכולי.
5. ואחרון - תנסי למציא דברים מעניינים (בעיניים) ואז לצלם אותם. תנסי למצוא דברים שהכי פחות סטנדרטי לצלם אותם. תנסי להתפרע ולא לצלם מה שכולם מצלמים (פרחים, למשל), ותאמיני לי שתצאנה לך תמונות יפות ומעניינות.

אז זהו בערך, זה היה טיפה טיפים בשבילך. תתאמני עוד ועוד בצילום, תנסי ללמוד קצת מהאינטרנט ותראי איך לאט לאט תשתפרי. הת"ב הזה היה לשיפור בלבד, את יודעת שאני לא מתכוון להעליב או משהו אחר. יש לך פוטנציאל ענק ואני ממש מקווה שתנצלי אותו :)

--------------------
נעם ♡ אוהב בעיקר לצלם ♡ הרבה לשעבר

---------
פורסם ב: Dec 6 2018, 13:43 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

תודה רבה רבה על התגובה, עזרת לי המון :)
1. השתמשתי בטלפון שלי לתמונות הללו. כשאני משתמשת במצלמה אני לא בטוחה שאני עושה את זה. יש לך איך להראות לי דוגמה?
אם יש לך אתרים וכו' מומלצים ללימוד\להשראה אני ממש אשמח

--------------------

אין חתימה, תרקדו.

---------
פורסם ב: Dec 7 2018, 11:22 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 1011387
מגדר:male
משתמש מספר: 52922

1. אוקיי, לא ידעתי חחח
זה נראה ככה במסך: https://zilumbaam.com/wp-content/uploads/בח...מצלמת-קנון1.jpg
וככה בעינית: http://www.photoschool.co.il/wp-content/up.../2016/03/A2.jpg
ואז בעזרת לחצני ההגדלה וההקטנה בצד ימין למעלה בגוף המצלמה אז יכולה להגיע אל נקודות הפוקוס ולבחור לך את הפוקוס הרצוי (במצב אוטומטי אני לא חושב שזה עובד).
2. כעיקרון אני ממש ממליץ על קורס יסודות הצילום אם יש ליד הבית שלך, ככה את מתנסה יותר טוב וגם מכירה עוד צלמים. אבל אם את עדיין לא רוצה לצאת מהבית יש לדוגמא את זה: https://www.galitz.co.il/articles/101.shtml שלא למדתי מזה אבל ברפרוף זה נראה סבבה.
בהצלחה :)

--------------------
נעם ♡ אוהב בעיקר לצלם ♡ הרבה לשעבר

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007