האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || קיום חייזרים
פורסם ב: Jun 25 2014, 14:53 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

דיון || קיום חייזרים

היוש, מה שלומכם?
באתי לדון איתכם על נושא שמאוד חשוב לי ומעניין אותי, נושא קיום החייזרים. כמעט בכל ספר של מדע בדיוני ישנם חייזרים - או שתם באים מחוץ לכדור הארץ ללא ידיעתינו על קיומם, והם משמידים את כל היקר לנו. או שהם באים איתנו בטוב ואז פורצת מלחמה.
בכל אופן, רציתי לשאול אתכם שאלה - האם אתם מאמינים בקיומם של חייזרים? האם אתם חושבים שאי - פעם, כל סיפורי המדע בדיוני האלו יוכלו להתגשם?
אני רוצה לספר לכם על הרצאה שהייתי בה, בכנס מחוננים שהלכתי אליו. המרצה דיבר על חיים מחוץ לכדור הארץ, והיה חלק שהוא דיבר על כך שהוא בטוח בכך שעל השמש אנחנו לא יכולים לזהות חיים, וכנראה שלא יהיו שם חיים. ברגע הזה אני ממש התעצבנתי, כי בתור מאמינה אדוקה של קיום חייזרים, לא עולה בדעתי אפילו שמישהו יגיד כזה דבר. אז יצא שהתחלתי ללחוש לאניה שהייתה לידי "מאיפה נראה לו שאין חייזרים על השמש?!" עד סיום ההרצאה.

ועכשיו, לדיון ~
(1) האם אתם מאמינים בקיומם של חייזרים? אם לא, הסבירו למה, ואם כן, הסבירו למה.
(2) האם אתם חושבים שישנם באלו שיש להם אינטיליגנציה שגבוהה משלנו?
(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו?
(4) מה אתם חושבים על הדיון?

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 25 2014, 15:09 PM
צטט הודעה

I'm Sorry

פרטי משתמש
חרמשים: 100000
מגדר:female
משתמש מספר: 47395

(1) האם אתם מאמינים בקיומם של חייזרים? אם לא, הסבירו למה, ואם כן, הסבירו למה. זו שאלה מאוד קשה, המדע עוד לא גילה קיום של חייזרים, אך יש סבירות, שהם קיימים. אני חושבת שקיימים חייזרים, אבל בגודל של חיידקים, שגרים בכוכבים אחרים (לא בשביל החלב)

לא. אני חושבת שאם יגלו חייזרים, רמת האינטיליגנציה שלהם תהיה נמוכה בהרבה משלנו.

(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו? כמו שאמרתי בשאלה הקודמת, רמת האינטילגנציה שלהם לדעתי תהיה נמוכה, כך שלדעתי,הם לא יקלטו את השידורים, וזה לא מה שיעזור להם למצוא אותנו, אני חושבת שאם קיימים חייזרים, אנחנו נמצא אותם

(4) מה אתם חושבים על הדיון? הדיון מעניין, באמת שהנושא מאוד מקורי, והשאלות באמת יכולות לפתח דיון ממשי.

--------------------
ירדן

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 15:12 PM
צטט הודעה

כי אני כלבה

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 10563
משתמש מספר: 34092

זו שאלה קצת טריקית בעיניי, כי המונח חייזרים טומן בו המון תת הגדרות. אם אני חושבת שיש חיים מחוץ לכדור הארץ? לחלוטין. לאו דווקא בגלקסיה שלנו ואפילו ביקום שלנו, אבל כן, אני נוטה לחשוב שיש. בעיקר כי אני לא רואה סיבה למה לא. אין בעיניי הסבר לקיום חיים על פני כדוה"א מלבד מקריות, ולכן אין סיבה שזה לא יקרה שנית.
(2) האם אתם חושבים שישנם באלו שיש להם אינטיליגנציה שגבוהה משלנו? מהי ההגדרה של 'אינטילגנציה גבוהה משלנו'? האם יש להם טכנולוגיה אחרת מאשר הטכנולוגיה שלנו על ארץ? בהחלט. התפתחות הטכנולוגיה נתפסת בעיניי כמשהו נורא אידיבידואלי (לאיש בודד או קבוצת אנשים) ולכן אני לא רואה סיבה שלחוצנים תהיה אותה צורת טכנולוגיה. בעניין האינטילגנציה אני לא יודעת מה אני חושבת. הכל תלוי איך את מגדירה אינטיליגנציה
(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו? אני לא בטוחה שהם רוצים למצוא אותנו דווקא. אני כן חיה במחשבה של חלק מהטכנולוגיה וצורת המחשבה השונה שלהם גוררת גם ידע אחר, ואולי הם אפילו כבר מודעים לקיום חיים אחרים מחוץ לכוכב שלהם. אז, לא יודעת.
(4) מה אתם חושבים על הדיון? מעניין אותי אם ב'חייזרים' את מתכוונת ליצורים תבוניים דמויי אדם/דמויי מפלצות מסרטי מד"ב או אפילו לחיידקים ויצורים חד-תאיים

--------------------
○שרמוטה מהגיהנום○
User Posted Image
I am exactly the person that I want to be

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 15:25 PM
צטט הודעה

גובלין שכיר בגרינגוטס

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 22
משתמש מספר: 46953

פעם האמנתי בקיום חייזרים. אבל אז אבא שלי אמר שבתורה כתוב שאין שום חיים בשום מקום חוץ מכדור הארץ. לי זה מספיק, אני מאמינה בתורה, ולכן לדעתי אין שום מצב לקיום חייזרים.

(2) האם אתם חושבים שישנם באלו שיש להם אינטיליגנציה שגבוהה משלנו? אתם חסרי קליטה? א-י-ן----ח-י-י-ז-ר-י-ם-!

(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו? ושוב, א-י-ן----ח-י-י-ז-ר-י-ם-!
(4) מה אתם חושבים על הדיון? הדיון מעניין ומקורי.

--------------------

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 15:53 PM
צטט הודעה

I am one with the Wind and Sky

פרטי משתמש
חרמשים: 2603
משתמש מספר: 34834

אני מאמינה שכן. לדעתי זה לא הגיוני שרק על כדור הארץ נוצרו חיים, כשהיקום אינסופי וכמעט בטוח שיש לפחות עוד כוכב לכת אחד עם תכונות שמאפשרות לקיים חיים.
ברור. אני כמעט בטוחה לחלוטין. אין לי ממש הסבר למה.
(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו?
לדעתי לא. גם אם כן, זה יגיע בעוד ביליארד שנים, כי לוקח לגלים המון זמן לעבור מרחקים כאלה.
דיון ממש יפה, לדעתי. בתחילת השנה גם לי היה משהו שקשור למחוננים שהיה לנו. זו הייתה הרצאה על "האם אנחנו מוכנים לפלישת חייזרים." זו הייתה ההרצאה הכי מעניינת של השנה. מעניין לשמוע דיון שמזכיר לי את ההרצאה הזו.
הדיון מעמיק, מעניין ונותן הזדמנות לבחון דעות שונות של אנשים בנוגע לחייזרים.

--------------------
Yuvalval/Anna

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 16:06 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 40065
משתמש מספר: 42262

אני חושבת שכן, אפילו שמעתי שגילו סימני חיים לפני כמה חודשים, אבל זה נמצא בכוכב שנמצא במרחק של 600 שנות אור!!!
חוץ מזה, אני בטוחה שיש לפחות כוכב אחד מלבד כדור הארץ שיש בו טמפרטורה סבירה וחמצן...
לא, הרי אם הם באמת קיימים (וסביר להניח שכן), והם היו כל כך חכמים, היינו בוודאי קולטים משם כל מיני קרינות, ו...רעשים או משהו כזה, והיו מוצאים אותנו.
לא, כי הם 1. רחוקים מאוד. 2. הם לא מספיק חכמים ואין להם מכשירים כדי לקלוט...
מאוד מקורי. ומעניין. ^___^

--------------------

אפריל

♦ ספרים שאהבתי: חלף עם הרוח, שומרת אחותי, הכול הכול, ג'יין אייר, בית הספר לטוב ולרע, נפילת הממלכות ♦

♦ "After all, tomorrow is another day" ♦

אז חברה שלי פתחה בלוג הורס (זה לחיץ אידיוטים)
וכדאי לכם לשמור אותו במועדפים כי היא מתכננת להעלות מלא דברים שלא תרצו להחמיץ!

מרוצה, איימי?
תשלמי לי אחר כך

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 16:53 PM
צטט הודעה

כי אני כלבה

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 10563
משתמש מספר: 34092

סיגל(? מקווה שזה השם!) הנחת הייסוד שלך היא שהחוצנים זקוקים ל'טמפרטורה סבירה וחמצן', אבל לא נראה לך (לכםן!) ייתכן יותר שצורת החיים הזו שונה בתכלית מהחיים שאנחנו מכירים על EARTH, ולכן סביר להניח (אפשר להניח) שהם לא באמת זקוקים לאטמוספרה זהה לשלנו? הרי יכול להיות וזה אפילו סביר שאנחנו מחפשים חיים בעלי תבונה זהה ו/או דומה לשלנו. אנחנו לא שוגים?

--------------------
○שרמוטה מהגיהנום○
User Posted Image
I am exactly the person that I want to be

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 17:12 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

לשאלתכם -
בחייזרים אני מתכוונת לכל יצור חי, בין אם זה תא או יצור בעל מוח, שחי מחוץ לכדור הארץ.
בהרצאה ההיא, המרצה אמר שבכל גלקסיה ישנם בערך, אני חושבת, 200 (או משהו בסגנון) כוכבים שמתאימים מבחינת טמפ' ואוויר לכדור הארץ, וביקום כולו, תחשבו כמה יכולים להיות!

סיגל(? מקווה שזה השם!) הנחת הייסוד שלך היא שהחוצנים זקוקים ל'טמפרטורה סבירה וחמצן', אבל לא נראה לך (לכםן!) ייתכן יותר שצורת החיים הזו שונה בתכלית מהחיים שאנחנו מכירים על EARTH, ולכן סביר להניח (אפשר להניח) שהם לא באמת זקוקים לאטמוספרה זהה לשלנו? הרי יכול להיות וזה אפילו סביר שאנחנו מחפשים חיים בעלי תבונה זהה ו/או דומה לשלנו. אנחנו לא שוגים?

בדיוק בגלל התגובה הזאת, וחשיבה כזאת, פתחתי את האשכול הזה, שפועל בשביל איך שחייזרים יראו, אם נפגוש אחד.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 20:21 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 11262
מגדר:male
משתמש מספר: 43139

ברור שלפי הסטטיסטיקה, ביקום אין סופי למשך זמנים אין סופיים הסבירות שמשהו יהיה חד פעמי, יחיד ומיוחד במינו(לא כולל המפץ הגדול, אבל זה משהו אחר) זו סבירות ששואפת לאפס. במילים אחרות(ופחות חנוניות) ישנם חיים מחוץ לכדה"א. זאת לפי הסטטיסטיקה, אבל כפי שאמרתי עדיין ישנם סיכויים. אבל גם צריך להבין עוד משהו, אנחנו חושבים על חיים כמו שלנו, לעומת זאת, ישנו סיכוי רב שחיים בכוכבים אחרים יהיו שונים מאיתנו. לדוגמא, בכדור הארץ, כל יצור חי מבוסס על היסוד פחמן וגם מהיסוד מימן, אך ישנה סבירות שיצורים חיים מכוכבים אחרים לא יוכלו להתבסס על פחמן, בגלל האטמוספירה, האקלים, הקרינה או מבנה והרכב הכוכב, אז הם יתבססו על יסודות אחרים כמו צורן למשל. בנוסף, צריך גם להבין מה זאת באמת המשמעות של חיים? והאם גם דברים אחרים הם בעלי הפוטנציאל ה"חי" שיש לנו? אלה שאלות אמיתיות שנצטרך לענות אם אנחנו רוצים לגלות סוגים חדשים של חיים, מי יודע, אולי כל הכוכב שלנו חי. אבל בשביל לדעת בוודאות שיש חיזרים, צריך הוכחות. ואין הוכחות, או ליתר דיוק, אין הוכחות חד משמעיות. אבל אני עדיין מאמין שיש.
(2) האם אתם חושבים שישנם כאלו שיש להם אינטיליגנציה שגבוהה משלנו? אני מניח שישנו סיכוי רב שיהיו או היו או יש כמה מיני חייזרים מתפתחים יותר משאנחנו כעת. האם הם יהיו מתפתחים יותר מבעתיד שלנו? זאת שאלה נוספת ללא מענה, כי אנחנו לא יודעים לאיזו רמה אנו מסוגלים להגיע טכנולוגית או מתי אנחנו נושמד ואיזה טכנולוגיה תהיה לנו. עוד משהו, למי שלא יודע מה זה אות ה"וואו!", זהו אות רדיו חזק שזוהה ב1977 אשר לא היה ניתן להסבירו. ה"וואו!" מציין את התזכורת שרשם מי שגילה זאת כשהוא קלט את האות הזה, אות שלדעתי היה שידור חייזרי, כיוון שלא התאים לשום פליטת רדיו טבעית מכוכבים כלשהם בסביבה. לכן, ישנו סיכוי שבכוכב קרוב אלינו ישנם חייזרים עם טכנולוגיה דומה לשלנו.
(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו? כן. חד משמעית כן. כיום אנחנו משתמשים בכל כך הרבה קרינה על פני כדור הארץ ומסביבו כך שכדור הארץ הפך ללווין בין כוכבי. אנחנו בני האדם, השארנו את חותמנו בגלקסייה. וזאת גם בלי לדבר על החלליות וויאג'ר 1 ו-2, אשר נושאות דיסקיות זהובות עם מידע רב על המין האנושי ועל הטכנולוגיה שפיתחנו עד אותה תקופה(מתוארים שם המבנה הפיזיקלי של בני האדם, חוקי פיזיקה בסיסיים ואת המילה "שלום" בחמישים ואחת שפות שונות)
(4) מה אתם חושבים על הדיון? דיון מעולה. אני מת על חייזרים

--------------------

רייבנקלואי שמוין לגריפינדור. מצנפת המיון, את צריכה לבלוע את עצמך....

---------
פורסם ב: Jun 25 2014, 20:52 PM
צטט הודעה

I'm not a beauty queen I'm just beautiful me

פרטי משתמש
חרמשים: 0
משתמש מספר: 43380

ברשותך, לא אענה על השאלות, כי הן מגבילות ><.
אצטט כאן משהו שסטנדאפיסט הולנדי בשם תאומאזה אמר:
"למה משקיעים כל כך הרבה משאבים למציאת חוצנים? שיתעסקו קודם כל בכדור הארץ שלנו. זבל, עוני, רעב.
"ואם הם קיימים, והם חכמים מאיתנו- הם ימצאו אותנו לפני שנמצא אותם (ואולי הם כבר מצאו אותנו), והם לא ירצו שום קשר עם יצורים נחותים כמונו. ואם הם טיפשים מאיתנו- אני לא רוצה קשר עם יצורים כאלה! יש מספיק בעלי חיים כאן."
זה גם מצחיק, גם חזק וגם נכון- ומתמצת היטב את מה שאני חושבת על חוצנים.
אני חושבת שיש סיכוי גדול שקיימים חיים מחוץ לכדור הארץ, מאותן סיבות שנכתבו קודם, אך אני חושבת שזה בזבוז משאבים מוחלט לחפש אותם. אולי גלי הרדיו יעזרו, אבל אם הם טיפשים יותר- הם לא יקלטו, או שלא יהיו להם המשאבים הנחוצים לענות, ואם הם חכמים יותר- הם כנראה לא רוצים איתנו שום קשר.
דיון נחמד happy.gif. אני אוהבת חייזרים...

--------------------
I'm Hannah

I ceased to exist

Goodbye~

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 26 2014, 09:31 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 59
מגדר:
משתמש מספר: 48114

(1) האם אתם מאמינים בקיומם של חייזרים? אם לא, הסבירו למה, ואם כן, הסבירו למה.- כן כי אין שום סיבה שלא יהיו עוד צורות חיים על כוכבים אחרים או אפילו לפחות חיידקים מכוכבים אחרים
(2) האם אתם חושבים שישנם כאלו שיש להם אינטיליגנציה שגבוהה משלנו? - אני מניח שיתכן שיש לחלקם טכנולוגיה יותר מפותחת אבל לא ברור שגם לנו זה יחשב טכנולוגיה מפותחת או בכלל יעבוד בתנאי כדור הארץ כי תכלס טכנולוגיה זה תוצר של צורך ותנאים והתנאים והצורך של החייזרים בוודאי שונים מאיתנו
(3) האם לדעתכם גלי הרדיו הראשונים ששיגרנו אל החלל (כל שידור טלוויזיוני שלנו משדר גלי רדיו אל החלל) יעזור לחייזרים למצוא אותנו?-יתכן שכן ויתכן שלא ויתכן שהם יקלטו אותם אבל לא יבינו ולא יצליחו לתרגם משידור לציור
(4) מה אתם חושבים על הדיון?מעולה
(כן אני גאון dodrjmkhnmcz.gif )

--------------------
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007