האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

הפייסטוס || כל יום אל
פורסם ב: Jan 3 2016, 17:28 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

הפייסטוס
"לא טוב עם צורות חיים אורגניות."

הֶפַייסְטוֹס (יוונית: Ἥφαιστος), או בשמו הרומי וולקן, הוא אל הנפחות והאש במיתולוגיה היוונית. בנם של זאוס והרה (יש מקורות שמייחסים אותו להרה בלבד), ולפי גרסאות אחדות - בעלה של אפרודיטה. הוא נחשב אל "טוב" ורודף שלום, אהוב בשמיים ובארץ, המשען והסמל של חיי תרבות ואפוטרופוסם של הנפחים.
הפייסטוס היה בן האלמוות היחיד שהיה מכוער ופיסח, כפות רגליו היו הפוכות: אצבעות לאחור ועקבים לפנים. מסופר שאמו חסרת הבושה השליכה אותו מהאולימפוס כי לא אהבה את התינוק הפגום. כשפגע הפייסטוס בקרקע נשברו שתי רגליו. למזלו מצאה אותו תטיס, נימפת ים טובת לב, שריפאה את פצעיו, וגידלה אותו כבנה. כשבגר והיה לנער מסרה אותו תטיס לידי משפחת קיקלופים, שגידלוהו ולימדו אותו את מלאכת הנפחות.
גרסה אחרת של האירועים טוענת שהיה זה זאוס שהשליך את הפייסטוס הקטן מהאולימפוס לאחר שזה צידד באמו, באחת מהמריבות התכופות בינו להרה. הפייסטוס נפל במשך תשעה ימים ותשעה לילות עד שנחת באי למנוס. תושבי האי סיפקו לו את כל צרכיו וגידלוהו כבנם ושם הוא בנה את ארמונו ואת סדנת הנפחות שלו בתחתיתו של הר געש.‏[1]

תודה לויקיפדיה.

במהלך סדרת פרסי ג'קסון אנחנו פוגשים את הפייסטוס מספר פעמים. אחת הפעמים האלו התרחשה בחלום של ליאו ואלדז, בן הפייסטוס. הפייסטוס יוצר קשר עם ליאו בעצמו, ובמהלך השיחה שלהם הוא מספר לליאו שהוא "לא טוב עם צורות חיים אורגניות", משמע בני אדם. הוא רוב הזמן היה לבד עם המכונות שלו - ובשבילו זה היה בסדר לחלוטין. במשך הזמן ליאו נוכח לגלות שגם הוא ככה - פסטוס, הדרקון שלו, הופך להיות לאחד מחבריו הטובים ביותר.

הפעילות היום נקראת צורות חיים אורגניות. בפעילות זו אתם תצטרכו לבחור דמות אחת מהסדרה, ולספר למה לדעתכם היא טובה/לא טובה עם צורות חיים אורגניות. למשל, לדעתי פרסי דווקא טוב עם צורות חיים אורגניות כי (...). כל מי שישתתף בפעילות יקבל 300 חרמשים, והמשתמש שיזכה יקבל 100 חרמשים בונוס. שימו לב - אי אפשר לבחור דמות שכבר נבחרה!
CODE
[COLOR=FireBrick][B]שם:[/B][/COLOR]
[COLOR=FireBrick][B]כינוי:[/B][/COLOR]
[COLOR=FireBrick][B]הדמות שבחרתי:[/B][/COLOR]
[COLOR=FireBrick][B]טוב.ה/לא טוב.ה עם צורות חיים אורגניות + למה:[/B][/COLOR]
[COLOR=FireBrick][B]הערות:[/B][/COLOR]

הפעילות פתוחה עד מחר, מהרו! happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 3 2016, 18:21 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 14303
מגדר:
משתמש מספר: 54344

שם:תאיר
כינוי:תק2004
הדמות שבחרתי:אנבת'
טוב.ה/לא טוב.ה עם צורות חיים אורגניות + למה:טובה עם צורות חיים אורגניות. מאוד. בספר היא תמיד בשליטה, ותמיד היא יודעת מה צריך לעשות או מה לענות לאנשים..
הערות:....

--------------------
אחרי שנתיים בערך שלא הייתי...
חזרתי,
ואני פה בשביל להישאר!

---------
פורסם ב: Jan 3 2016, 21:52 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328

שם: גרייס
כינוי: cleman tina
הדמות שבחרתי: קלאריס לה-רו
טוב.ה/לא טוב.ה עם צורות חיים אורגניות + למה: קלאריס לא ממש טובה עם צורות חיים אורגניות, לדעתי. אולי זה קשור לתכונות של ארס, אביה- אבל אני בכל זאת הרגשתי במהלך הקריאה שלמרות שקלאריס היא ראש הביתן שלה וכו', היא לא באמת טובה בעניינים בין בני אדם. היא מתעצבנת על כולם ובאופן כללי לא ממש נחמדה.
הערות: נופ

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Jan 3 2016, 22:06 PM
צטט הודעה

may we meet again

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 0
מגדר:female
משתמש מספר: 43313

שם: אמה
כינוי: כתוב שם בצד אבל את מוזמנת לקרוא לי נחום הפיל
הדמות שבחרתי: ליאו ואלדס
טוב.ה/לא טוב.ה עם צורות חיים אורגניות + למה: אוקיי אז ליאו הוא ליאו, והוא טוב יותר עם מכשירים וטוב יותר בלתקן דברים מאשר אשכרה לדבר. הוא מדהים והכל ואני מתה עליו וקצת עצוב לי שלא בחרו אותו עד עכשיו אבל ליאו כאילו... הבן של הפייסטוס ואפילו הוזכר כמה פעמים בסדרה שהוא לא טוב בזה אז כן.
הערות: בויה תפסתי לכם את ליאו המלך כפרעליו

---------
פורסם ב: Jan 4 2016, 15:27 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי שהזוכה תהיה אמה - The Dead Pirate. כולכםן ת.יזכו ב300 חרמשים, ואמה תזכה בבונוס של עוד 100 - משמע, 400.
ננעל happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007