האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור תיאוריה||פול מקרטני מת., תיאוריית הקשר הכי מפורסמת בעולם המוסיקה
פורסם ב: Jan 24 2016, 23:02 PM
צטט הודעה

Busy making other plans

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6195
מגדר:male
משתמש מספר: 55584
חפצי המשתמש: צפה

חלקכם הגדול ודאי שמע על להקת הביטלס, הלהקה משנות השישים ששינתה את תרבות המוסיקה. אחד הדברים המעניינים ביותר בנוגע לאותה רביעייה מליברפול, היא התיאוריה על מותו של בסיסט הלהקה ואחד מכותביה הראשיים - סר פול ג'יימס מקרטני.

לפי מה שאני שמעתי, התיאוריה התפתחה עקב חלום שמישהי חלמה, ובו פול מקרטני מת. לאחר 'חקירה' קצרה, שערכה עם בעלה, גילו שבשירים רבים ישנם מסרים המעידים על מותו של פול מקרטני במציאות. בסיקור זה אביא 'הוכחות' נבחרות לכך שתיאוריה זו נכונה, ולכמה מהן אביא טענות נגד.

ועכשיו... לתיאוריה עצמה!
לפי התיאוריה, בבוקר אחד, בחודש נובמבר 1966 נהרג פול מקרטני בתאונת דרכים לאחר שראה את ריטה, אותה אזכיר בהמשך והוסחה דעתו . הלהקה הייתה באותה תקופה בשיא ההצלחה שלה, ולכן לא יכלה 'להרשות לעצמה' לאבד את אחד מחברי הלהקה, ולכן, ערכו שלושת חברי הלהקה הנותרים בסתר תחרות כפילים של פול מקרטני, על מנת למצוא לפול כפיל שיחליף את חבר הלהקה המנוח, ושקהל המעריצים לא יידע דבר על מותו שלפול מקרטני האמיתי. לתיאוריה זו הוכחות רבות ומגוונות, אותן אציג כעת לפי קטגוריות.

הוכחות מעטיפות אלבומים של הלהקה
מהאלבומים הראשונים כמעט ואין רמזים לכך שהתיאוריה אמיתית, מפני שיצאו לפני מותו המשוער של מקרטני, אם כי חסידי התיאוריה הצליחו למצוא רמזים כמעט בכל מקום, והרמזים באלבומים המוקדמים מעידים על כך שייתכן שמותו היה מתוכנן מראש.

Revolver
User Posted Image
בעטיפה זו רמז יחיד - ניתן לראות, שפול הוא היחיד שנמצא בפרופיל מלא, ייתכן וזהו סימן לכך שהכפיל שונה מהשאר.

Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band

User Posted Image
בעטיפת אלבום זה יש המספר הרב ביותר של רמזים, הודות לעטיפתו המסובכת. הנה כמה מהרמזים:
ישנה גיטרה עשוייה פרחים בחזית התמונה, ייתכן שתוכלו לראות שלגיטרה זו 3 מיתרים. פול הוא נגן הבס של הלהקה, ובגיטרה בס ישנם 4 מיתרים. האם המיתר החסר הוא סמל לחבר להקה חסר?
ערוגת הפרחים בה כתוב שם הלהקה, מזכירה קבר.
מעל ראשו של מקרטני, ישנה יד. יד מעל ראשו של אדם מסמלת מוות.
כל הדמויות בשחור לבן המופיעות מעל מתות/היו על סף מוות וכד' (נכון לתאריך יציאת האלבום). רמז זה אינו מקושר למקרטני, אלא למוות באופן כללי.

משלושת אלבומי האולפן הבאים אחריהם אין מספר רב של רמזים (לא בעטיפתם, על תוכנם נדבר בהמשך).

Abbey Road
User Posted Image
את הרמזים מעטיפת אלבום זה אני מחבב במיוחד. הנה כמה נבחרים:
ארבעת חברי הלהקה נראים כמייצגים נוכחים בהלוויה (מימין לשמל): ג'ון לנון=האלוהים, רינגו סטאר=הכומר, פוול מקרטני= המת וג'ורג' האריסון=הקברן.
פול יחף, סימן למוות (אם כי למעשה, פשוט היה חם באותו יום, ישנה תמונה נוספת שלהם חוצים לכיוון השני, בה פול עם סנדלים)
פול עוצם עיניים, סימן נוסף למוות.
פול שמאלי, אך הוא אוח את הסיגרייה ביד ימין.
מאחורי פול ניתן לראות מכונית נוסעת שנראה שבדיוק עברה היכן שפול עומד כעת, מעין תזכורת לכך שהוא נהרג בתאונת דרכים.
והאחד שאישית החביב עליי ביותר - כתובת הרישוי של המכונית הלבנה מאחורי ג'ורג' האריסון היא LMW281F. את ה-LMW חובבי הקונספירציה הזו מפרשים כ-Linda McCartney Weeps או Linda McCartney Widow (לינדה מקארטני בוכה/ לינדה מקארטני אלמנה). בקשר ל-281F, מדמים את ה-1 לאות I, ומתקבל IF 28, כלומר, 28 אם - אם פול היה חי, הוא היה בן 28. הסתירה להוכחה זו היא שפול פגש בלינדה ב-1968 והם התחתנו רק ב-1969, לאחר מותו, כביכול. בנוסף, פול נולד ביוני 1942 והאלבום יצא בספטמבר 1969, כך שפול היה בן 27 כשהאלבום יצא. למעשה, המכונית הייתה סתם מכונית של אחד הדיירים שגר ליד Abbey Road Studios, האולפן בו הקליטו הביטלס את רוב החומרים שלהם. לאחר מכן, לוחית הרישוי שלל המכונית נגנבה והמכונית עצמה נמכרה למוזיאון בסכום כסף נכבד, דבר שמראה כמה השפעה הייתה ללהקה הזו באותה תקופה.

Let It Be
User Posted Image
אלבום זה הוא אלבום האולפן האחרון של הביטלס, ובו אסיים את קטגוריה זו.
בעטיפה זו, פול הוא היחיד שמופיע ברקע אדום, המרמז על דם. בנוסף, שוב יש את המשחק של הפרופיל, רק שכאן פול היחיד שראשו פונה ישירות למצלה.

הוכחות משירים של הלהלקה
בגלל שכבר חפרתי לכם די הרבה, את החלק הזה אעשה בקצרה. אז הנה רמזים נבחרים משירי הלהקה:
Revolution 9- שיר זה מלא ברמזים, ונשמע שכולו מושמע לאחור. כאשר משמיעים את השיר אחורה, מתקבלים דברים שונים ומשונים (אם כי גם כשהשיר מושמע 'ישר' הוא מוזר למדי), והמפורסם שבהם הוא צירוף המילים "Number 9" (מספר 9), עליו חוזר טכנאי ההקלטות מספר פעמים במהלך השיר, שכשאר מושמע לאחור נשמע דומה למדי למילים "Turn me on, dead man" (הדלק אותי, איש מת).
I'm So Tired- בסוף השיר, שומעים את לנון ממלמל משהו. כשהשיר מושמע לאחור, מסתבר שהוא אומר "Paul is a dead man, miss him, miss him, miss him (פול הוא איש מת, מתגעגע אליו, מתגעגע אליו, מתגעגע אליו).
Strawberry Fields Forever- כשהשיר מושמע לאחור ניתן לחשוב שג'ון לנון אומר "I buried Paul" (אני קברתי את פול), אם כי בפועל הוא אומר "Cranberry sauce" (רוטב חמוציות).
Lovely Rita- זוהי אותה ריטה שהזכרתי קודם, שפול ראה ליד מדחן החנייה.
A Day in a Life- נאמר בשיר "He blew his mind out in a car. He didn't noticed that the light have changed. A croud of people stood and stared. They've seen his face before, nobody was really sure if he was from a house of lords" (הוא נדהם במכונית שלו. הוא לא שם לב שהאורות התחלפו. קהל אנשים עמד ובההץ הם ראו את פניו בעבר, אף אחד לא היה לגמרי בטוח אם הוא היה מבית אצולה).

רמזים נוספים
אז לאחר שחפרתי מספיק, הגענו סוף כל סוף לקטגוריה האחרונה. אז הנה שני רמזים שאינם נכנסו לקטגוריות הקודמות, אך הם עדיין מספיק מעניינים ותורמים לתיאוריה כדי שבכל זאת אציין אותם.
How Do You Sleep?- זהו שיר 'עקיצה' שכתב ג'ון לנון לפול מקרטני ב-1971 (הביטלס התפרקו ב-10 באפריל 1970). בשיר נאמר: "Those freaks were right when they said you were dead" (המשוגעים האלו צדקו כשאמרו שאתה מת), אך מטרת השיר הייתה לעצבן את פול, ולכן אין לקבל את השורה הזו כווידוי.
בנוסף, שמעתי שלמרות שפול שמאלי (הזכרתי זאת קודם, עם הסיגרייה), בשלב מסוים הוא עבר לנגן ביד ימין. לא יצא לי לבדוק אם הוא אכן עבר באמצע הקריירה לנגן ביד ימין, אך אם זה נכון, זהו בהחלט רמז ענק.

בכך תמו הרמזים שבחרתי לציין כאן. אז מה דעתכם?
אתם חושבים שהלהקה סתם 'זרמה עם זה', והשתמשה בזה כתוספת פרסום (אני מזכיר שמדובר בשנות השישים, יטיוב עוד לא היה וכדי לאמת את הרמזים היו צריכים לקנות את התקליטים, מה שתרם להכנסות של הביטלס)?
או שאולי אתם חושבים שלמרות שזה הזוי לגמרי, יש פשוט הרבה יותר מדי הוכחות בשביל שזה יהיה שקרי?
כתבו בתגובות את דעתכם!
בנוסף, אם אתם חושבים שיש רמז חשוב שפספסתי, או כל דבר אחר, אני אשמח לתגובות!

קישור לערך בוויקיפדיה: ויקיפדיה - תאוריית הקשר על מותו של פול מקרטני

--------------------
ביל|חנון גאה|מדע בדיוני|פנטסיה|קריאה|מוזיקה ישנה

חכם סיני עתיק אמר פעם:
你不要嚇唬我們,英國豬狗! 去煮你的屁股,一個愚蠢的人的兒子! 我向你吹鼻子,所謂的“亞瑟王”! 你和你所有愚蠢的英國騎士! 我不想再跟你說話了,你是空頭的動物食品 - 刮水器! 我向你的大方向放屁! 你的母親是一隻倉鼠,你的父親聞到了接骨木果! 現在走開,或者我第二次嘲笑你!

והנה לכם עוד ציטוט שאני אוהב:

And as He spoke, He no longer looked to them like a lion; but the things that began to happen after that were so great and beautiful that I cannot write them. And for us this the end of all the stories, and we can most truly say that they all lived happily ever after. But for them it was only the beginning of the real story. All their life in this world and all their adventures in Narnia had only been the cover and the title page: now at last they were beginning Chapter One of the Great Story which no one on earth has read: which goes on for ever: in which every chapter is better than the one before.

כאן בשבילכם לכל מטרה:)
טיפה פרשתי, עמכם הסליחה. אתם עדיין מוזמנים לשלוח הודעה ואקרא אותה באחד מהביקורים שלי

Ĝis kaj dankon por ĉiom la fiŝaĵoj
עכשיו תלכו לגוגל כדי לברר מה זה אומר

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 24 2016, 23:11 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 3622
מגדר:female
משתמש מספר: 49706

אמנם האשכול לא כל כך מנוסח טוב, אבל אני חייבת להגיד שצפיתי בסרט מעניין מאוד על התיאוריה ואני חייבת להגיד שזה כמעט ושיכנע אותי לגמרי. בסרט למיטב זכרוני הייתה קריינות רקע של לא אחר מג'ורג' האריסון, מהקלטה שכביכול הוקלטה לפני הרצח שלו. חברת התקליטים חתמה עם הביטלס על מספר מסויים של אלבומים, וכשפול מת בתאונת דרכים הם לא יכלו לבטל את ההוצאה לאור של האלבומים כשהביטלס בשיאם. אז החברה מצאה כפיל של פול וניתחה אותו עוד יותר כדי שיהיה זהה לו, וככה הלהקה המשיכה לתפקד. המנהל איים על חברי הלהקה במוות במידה ויגלו מה שהיה שם, ועקב מסרים חבויים שהוכנסו לשיריהם, שלושת החברים האחרים נרצחו על ידי רוצחים שכירים של חברת התקליטים.

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
פורסם ב: Jan 24 2016, 23:19 PM
צטט הודעה

Busy making other plans

פרטי משתמש

אני מכיר מישהי שראתה גם סרט על התיאוריה (ייתכן שאותו סרט), ואותה הוא שכנעה לגמרי. היא עכשיו בטוחה שפול מת. באמת הייתה קלטת וידוי של ג'ורג' האריסון, אך היא התבררה כמזויפת. ובאמת יצאו קצת בעיות בניסוח, אבל כמעט בלתי אפשרי להמנע מזה כשכותבים אשכול ארוך.

--------------------

חכם סיני עתיק אמר פעם:
你不要嚇唬我們,英國豬狗! 去煮你的屁股,一個愚蠢的人的兒子! 我向你吹鼻子,所謂的“亞瑟王”! 你和你所有愚蠢的英國騎士! 我不想再跟你說話了,你是空頭的動物食品 - 刮水器! 我向你的大方向放屁! 你的母親是一隻倉鼠,你的父親聞到了接骨木果! 現在走開,或者我第二次嘲笑你!

And as He spoke, He no longer looked to them like a lion; but the things that began to happen after that were so great and beautiful that I cannot write them. And for us this the end of all the stories, and we can most truly say that they all lived happily ever after. But for them it was only the beginning of the real story. All their life in this world and all their adventures in Narnia had only been the cover and the title page: now at last they were beginning Chapter One of the Great Story which no one on earth has read: which goes on for ever: in which every chapter is better than the one before.

טיפה פרשתי, עמכם הסליחה. אתם עדיין מוזמנים לשלוח הודעה ואקרא אותה באחד מהביקורים שלי

---------
פורסם ב: Jan 24 2016, 23:28 PM
צטט הודעה

מכשף ראשי בקסמהדרין

פרטי משתמש
חרמשים: 100002
משתמש מספר: 5565

QUOTE (Oceans @ Jan 24 2016, 11:43 PM)
אמנם האשכול לא כל כך מנוסח טוב, אבל אני חייבת להגיד שצפיתי בסרט מעניין מאוד על התיאוריה ואני חייבת להגיד שזה כמעט ושיכנע אותי לגמרי. בסרט למיטב זכרוני הייתה קריינות רקע של לא אחר מג'ורג' האריסון, מהקלטה שכביכול הוקלטה לפני הרצח שלו. חברת התקליטים חתמה עם הביטלס על מספר מסויים של אלבומים, וכשפול מת בתאונת דרכים הם לא יכלו לבטל את ההוצאה לאור של האלבומים כשהביטלס בשיאם. אז החברה מצאה כפיל של פול וניתחה אותו עוד יותר כדי שיהיה זהה לו, וככה הלהקה המשיכה לתפקד. המנהל איים על חברי הלהקה במוות במידה ויגלו מה שהיה שם, ועקב מסרים חבויים שהוכנסו לשיריהם, שלושת החברים האחרים נרצחו על ידי רוצחים שכירים של חברת התקליטים.

שלושת החברים האחרים נרצחו על ידי רוצחים שכירים של חברת התקליטים.
יש לך מקור לזה? אמנם לא ראיתי את הסרט, אבל זה מסקרן לדעת איפה קראת את המידע הזה...

--------------------
זאכר טורטה 🚨
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 29 2016, 00:09 AM
צטט הודעה

Busy making other plans

פרטי משתמש

אני גם לא שמעתי על דבר כזה, איך קוראים לסרט?

--------------------

חכם סיני עתיק אמר פעם:

---------
פורסם ב: Jan 29 2016, 00:15 AM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
חרמשים: 3622
מגדר:female
משתמש מספר: 49706

תחפשו בגוגל פול מקרטני מת ותקבלו את הסרט. ראיתי אותו ממש מזמן ואולי הזיכרון תיעתע בי אבל ממה שאני זוכרת זה מה שאמרו שם, לשאלה של צח.
סרט מהנה, אם להגיד את האמת. אני מתכוונת, הוא חושף כל מיני פרטים שלא שמנו לב אליהם לפני התיאוריה.

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007