האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

חינוך, חינוך, חינוך || דיון, ספיישל הקפיטול
פורסם ב: Jan 27 2016, 17:09 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

חינוך, חינוך, חינוך
ספיישל הקפיטול

שלום לכם משתמשים יקרים! מה שלומכם? ברוכים הבאים לדיון חינוך, חינוך, חינוך!
בזמן שאנחנו יודעים שבמחוזות מערכת החינוך מתבססת על בתי ספר (או לפחות, ככה זה הולך במחוז 12) אנחנו לא יודעים שום דבר על החינוך בקפיטול. מי אחראי, כיצד המערכת עובדת, האם החינוך משמעותי, מה הם לומדים בכלל וכו'. הדיון הזה נועד בשבילכם כדי לשוחח על הנושא הזה!
כל מי שישתתף בדיון יקבל בין 100 ל600 חרמשים על התגובה שלו, בהתאם לרמת ההשקעה.
CODE
[COLOR=BlueViolet][B]• מי אחראי על החינוך בקפיטול לדעתכם?[/B][/COLOR]
[COLOR=BlueViolet][B]• מה אתם חושבים שילדי הקפיטול לומדים?[/B][/COLOR]
[COLOR=BlueViolet][B]• האם אתם חושבים שהחינוך משמעותי בקפיטול?[/B][/COLOR]
[COLOR=BlueViolet][B]• כיצד מערכת החינוך עובדת לדעתכם?[/B][/COLOR]

• מי אחראי על החינוך בקפיטול לדעתכם? בהחלט סנואו, או כל אחד מהנשיאים האחרים של פנאם שהיה לפניו. אני חושב.ת שהנשיאים הם אלו שאחראים על זה בגלל שלדעתי החינוך הוא דבר מאוד קריטי, במיוחד בקפיטול. צריך לחנך את הילדים כבר מגיל קטן על משחקי הרעב ועל זה שזה כביכול "בסדר", כדי שלא יהיה שום דור שיחשוב שזה לא בסדר וינסה לבטל את המשחקים. בנוסף, אני חושב.ת שהנשיאים יהיו האחראים על מערכת החינוך בגלל שהם רוצים לתת לאזרחים הרגשה שהם שולטים בעניינים ושהם מלמדים את הילדים דברים "נכונים".
• מה אתם חושבים שילדי הקפיטול לומדים? אני חושב.ת שהם לומדים מקצועות רגילים כגון מתמטיקה, מדעים וכו' אבל גם מקצועות שהם יותר... איך להגיד את זה? מקצועות שיוכלו לעזור לקפיטול. הם לומדים על כספים, על משחקי הרעב עצמם, על מערכת השלטון שיש בקפיטול ועל המחוזות. לפי מה שנראה לי, יש להם X שעות בשבוע (תלוי בגיל) שבהן הם לומדים על המחוזות - מה כל מחוז מספק לקפיטול, איפה הוא ממוקם וכו'. אמנם זה מקצוע שיכול להיחשב לפחות חשוב (להיחשב לפחות חשוב. יופי תם) אבל לדעתי הנשיאים בהחלט ירצו שהם ילמדו את המקצוע הזה. בנוסף, אני חושב.ת שהם לומדים המון על המרד של המחוזות, ובמהלך השיעורים האלו מחדדים להם יותר ויותר למה משחקי הרעב כל כך קריטיים וכל כל חשובים לקיום של הקפיטול והמחוזות יחדיו, על פי התפיסה המעוותת של הקפיטול.
• האם אתם חושבים שהחינוך משמעותי בקפיטול? בהחלט. כפי שכבר אמרתי, החינוך הוא מאוד קריטי בגלל שצריך לחנך את הילדים כבר מגיל מאוד צעיר על תרבות השכר והעונש, גם אם העונש הוא מאוד כבד. התלמידים לומדים, כפי שכבר אמרתי, על המרד ובמהלך השיעורים האלו מחדדים להם שוב ושוב למה משחקי הרעב כל כך חשובים. לדעתי, ללא השיעורים האלו, הקפיטול היה נופל מזמן כי הילדים שבסופו של דבר הופכים לבוגרים יבינו שמשהו לא בסדר הולך שם, גם אם זה עונש.
• כיצד מערכת החינוך עובדת לדעתכם? אני חושב.ת שאלו לא בדיוק בתי ספר שהם לומדים בהם. ע''פ התפיסה שלי, לכל רובע בקפיטול יש ארבעה בתי ספר. ההורים יכולים לבחור ללמד את הילדים שלהם בבית אם הם רוצים, אבל גם ההורים מקבלים נושאים מאוד ספציפיים ללמד את הילדים שלהם - בינהם המרד ותרבות השכר והעונש. בבתי הספר אין הרבה תלמידים, בערך מאה בכל בית ספר - מה שגם יכול להישמע הגיוני, כי כיוון שאנשי הקפיטול רוצים לחיות חיי נוחות הם לא יביאו לעולם הרבה ילדים. עוד משהו שלדעתי קורה בבתי הספר האלו הוא שהם נמצאים במסווה של בית ספר "דמוקרטי" או בית ספר שבו לילדים יש זכויות רבות, אבל בעצם הם כופים עליהם ללמוד דברים מאוד מסויימים.

הדיון פתוח עד סוף הספיישל, מהרו! happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 28 2016, 17:09 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328

• מי אחראי על החינוך בקפיטול לדעתכם? אני חושבת כמוך - הנשיא סנואו (או כל נשיא.ה שהיו לפניו) אחראי לחינוך הילדים בקפיטול, והוא ועוזריו מסננים בקפדנות את החומר שנכנס לבתי הספר. אני חושבת שהוא לא מקצין במיוחד בכל מקרה, כי אלו ילדים הקפיטול ולא ילדי המחוזות- במילא עשו להם שטיפת מוח בגיל יותר צעיר, אבל הוא כן בוחר בקפידה את החומר, כמו שכתבתי, כדי להמשיך את ה"שטיפה".
• מה אתם חושבים שילדי הקפיטול לומדים? אני חושבת שהם לומדים מקצועות רגילים, אבל כמו שאת.ה אמרת- הם לומדים גם מקצועות שהקפיטול חושב שהם נחוצים להם. כמו שאת.ה כתבת, לדעתי הם לומדים מספר שעות בשבוע על המחוזות, ובמסגרת שעות אלו מנסים להכניס למחשבה שלהם כמה המחוזות נחותים והקפיטול צודק ונעלה.
• האם אתם חושבים שהחינוך משמעותי בקפיטול? מובן שהוא משמעותי. כמו שאת.ה כתבת (שוב), חייבים להחדיר להם שהקפיטול צודק, כדי שהם לא יתמרדו כנגדו.
• כיצד מערכת החינוך עובדת לדעתכם? לדעתי יש בתי ספר רגילים בקפיטול, ויש בתי ספר פרטיים. כל תלמיד הולך לאיזה בית ספר שהוריו בחורים, אבל יש חודש בשנה בערך שכל התלמידים הולכים למספר בתי ספר מיוחדים בהם לומדים על ההיסטוריה של המרד במיוחד, חשיבות משחקי הרעב וכו', ולומדים רק את זה במקום מספר השעות שיש בשבוע.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Jan 30 2016, 16:49 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1176
מגדר:female
משתמש מספר: 54322

• מי אחראי על החינוך בקפיטול לדעתכם? מעניין. אני דווקא חושבת שכל ראש מחוז אחראי על החינוך במחוז שלו, ופשוט מקבל מערכת שיעורים מהקפיטול, אבל כל מחוז מתאים את זה לעצמו.
• מה אתם חושבים שילדי הקפיטול לומדים? נראה לי שיש אולי מתמטיקה, היסטוריה וגאוגרפיה שהם כאילו הבסיס. כל מחוז נראה לי בוחר אם ללמוד דקדוק או פיזיקה או כימיה בהתאם למה שהוא יכול. בשיעור היסטוריה נגיד הם לומדים בעיקר על התמרדות המחוזות ואיך שהקפיטול ניצח אותם, מורשת קרב כזו.
• האם אתם חושבים שהחינוך משמעותי בקפיטול? לא. בכלל לא. לא נראה לי שבקפיטול בכלל אכפת מת ההשכלה, כי בקפיטול אנשים טובים זה אנשים שנראים טוב. אפי לא מאוד חכמה, אבל... אתם יודעים.
• כיצד מערכת החינוך עובדת לדעתכם? בהתאם לאפשרויות של המחוז. נגיד במחוזות אחד עד שלוש נניח יש כזה בית ספר יוקרתי עם הרבה מורים שכל אחד עם מקצוע שונה, כל שיעור... שעה בערך ויש הפסקה וכזה, מבחנים, מיפויים וכל זה. במחוזות נניח עשר עד שתים עשרה זה איזה כל מורה על איזה חמישים תלמידים, כל שיעור הוא בקושי חצי שעה כי זה קשה להחזיק קבוצה כל כך גדולה של תלמידים, יש הפסקות קצרצרות של אוכל ואיזה חמש דקות של שהייה בחוץ, מבחן פעם ב- וכזה.

--------------------
~כי אני קסומה~
User Posted Image

דילן אובריאן חתיך

---------
פורסם ב: Feb 7 2016, 14:54 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

תודה שהשתתפתם, החרמשים ישלחו לכם בדקות הקרובות happy.gif
ניתן להמשיך להגיב בדיון זה, אך ללא קשר לספיישל happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007