האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

רגשות אשם || דיון, ספיישל הקפיטול
פורסם ב: Feb 1 2016, 15:37 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

רגשות אשם
ספיישל הקפיטול

שלום לכם משתמשים יקרים! מה שלומכם? ברוכים הבאים לדיון רגשות אשם!
כשקראתי את הספרים בפעם הראשונה, האסוציאציה הראשונה שקפצה לי לראש כשקראתי על המשחקים הייתה רגשות האשם שבוודאי יש לחלק מאנשי הקפיטול. אחרי הכל, מדובר פה על רצח! בדיון זה אתם תוכלו להתדיין ולדון בנושא רגשות האשם שעלולים להיות לקפיטול עקב המשחקים.
כל מי שישתתף בדיון יקבל בין 100 ל600 חרמשים על התגובה שלו, בהתאם לרמת ההשקעה.
CODE
[COLOR=BlueViolet][B]• האם אתם חושבים שלקפיטול יהיו רגשות אשם בנושא? למה?[/B][/COLOR]
[COLOR=BlueViolet][B]• אם אתם חושבים שכן, מה המניע לכך? אם אתם חושבים שלא, מה המניע לכך?[/B][/COLOR]
[COLOR=BlueViolet][B]• אם אתם חושבים שכן, כיצד לדעתכם האחראים על המשחקים מטפלים בעניין?[/B][/COLOR]

• האם אתם חושבים שלקפיטול יהיו רגשות אשם בנושא? למה? זה בהחלט תלוי מי. לדעתי יהיו מספיק אנשי קפיטול שירגישו רגשות אשם על זה שהם רוצחים אנשים חפים מפשע, אבל יהיו מספיק אנשי קפיטול שירגישו שהם עושים את הדבר הנכון תמיד. זה תלוי בחינוך שהם מקבלים, מה שמספרים להם על המחוזות, וכן, גם היכרות אישית. אם הם מגלים שהאנשים ממחוז X מאוד "רעים", הם כנראה יאהבו אותם פחות.
• אם אתם חושבים שכן, מה המניע לכך? אם אתם חושבים שלא, מה המניע לכך? כפי שכבר אמרתי, לדעתי המניע לכך הוא חינוך. יכול להיות שהקפיטול מונע מידע מתושביו, מה שיכול לגרום להם לחשוב בצורה מסויימת בגלל חוסר מודעות.
• אם אתם חושבים שכן, כיצד לדעתכם האחראים על המשחקים מטפלים בעניין? שוב, חינוך. אנשי הקפיטול מחונכים מגיל יחסית צעיר לאהבת המשחקים, שנאת המחוזות וכו' וכו'. אם מישהו מעז להגיד משהו כנגד המשחקים באופן ציבורי (או שאחד מהאחראים ישמע את זה אז הם יטפלו באותו אדם, בזה אני בטוח.ה.

הדיון פתוח עד סוף הספיישל, מהרו! happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 1 2016, 17:20 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328

• האם אתם חושבים שלקפיטול יהיו רגשות אשם בנושא? למה? אני חושבת שלאנשי הצמרת הגבוהה בקפיטול לא יהיו רגשות אשם- הם גרמו לכל זה ובדיוק בגלל זה הורגים אותם. כמו שאת.ה כתבת, הכל תלוי בחינוך של האנשים, אבל אני בטוחה שיש אנשים שחשים רגשות אשם למרות החינוך. מלבד זאת, בטח יש אנשים בקפיטול של מצטערים על מה שקרה מסיבה מאוד פשוטה- לא הם באופן ישיר גרמו לזה.
• אם אתם חושבים שכן, מה המניע לכך? אם אתם חושבים שלא, מה המניע לכך? כמו שכתבתי למעלה, אני חושבת שרוב האנשים בקפיטול לא חשים רגשות אשם בגלל שהם לא הגורם הישיר למשחקים.
• אם אתם חושבים שכן, כיצד לדעתכם האחראים על המשחקים מטפלים בעניין? שוב, כמו שאת.ה כתבת- החינוך של אנשי הקפיטול משמש מרכיב מרכזי בחייהם שמשפיע מאוד על הדעות שלהם.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Feb 2 2016, 23:38 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 1981
מגדר:female
משתמש מספר: 54133

האם אתם חושבים שלקפיטול יהיו רגשות אשם בנושא? למה?
( אני כותבת כאילו זה משהו אמיתי שמתקיים עכשיו, אבל פשוט ככה יותר נוח לי לכתוב על הנושא. )
אני באופן אישי חושבת שהאנשים בקפיטול שגורמים למשחקים לקרות הם בכלל לא מצטערים או חשים רגשות אשם, מכיוון שבעצם אם הם הגיעו למעמד כזה שהם חלק מהאנשים האחראים למשחקים, אז כנראה שהם גם היו ממביעי הרעיונות לדברים שיהיו במשחקים, וגם עברו שטיפת מול נבנו לזה שחייבים 'להעניש' את מחוזות המרדניים, ושרק בדרך הזו הקפיטול יוכל 'לשלוט' עליהם בלי דאגות והפרעות. ומכיוון שהאנשים האלה כברב כלכך שטופי מוח ורעים(למרות שכנראה שלא מטבעם), זה רק מתקבל על הדעת והגיוני( לדעתי ) שהם לא חשים בכלל רגשות אשם על מעשיהם .
לעומת זאת, לבני העם הקפיטול יש כנראה רגשות אשם, דווקא מכיוון שהם חיים בתוך מיו 'בועה' ולא חשופים לשיקולים של המושלים לגבי המחוזות, דווקא בגלל זה הם עלולים לחוש רגשות אשם-כי הם בכלל לא יודעים מה האנשים הללו עוללו להם, ולמה שולחים אותם למות בכלל. יכול להיות שהם חושבים שזה מנויים או משהו כזה, כי הם מרוחקים ממה שקורה באמת-בשבילם זה רק עוד ריאליטי משעשע. אבל אלא שכן מבינים שזה לא סתם, וקולטים עד הסוף את העובדה שהשנים האלה, שהם צופים בהם ברגע זה דרך המסך-מקפחים חייהם בגלל איזה 'מרד' מטופש שקרה לפני עשרות שנים, ומבלי שעשו רע לאף אחד-ושהשלטון האהוב שלהם הוא זה ששלח את הילדים החיים מפשע האלה לקרב הזוועתית אחד נגד השני. זה בהחלט אמור להדליק איזו נורה אדומה קטנה בראש של כל בנאדם שפוי, ומכיוון שאלו בני העם שלהם ששולחים את המתמודדים למשחקי הרעב-אזרחי הקפיטול עלולים בהחלט להרגיש אשמה.

אם אתם חושבים שכן, מה המניע לכך? אם אתם חושבים שלא, מה המניע לכך?

אמו שכבר כתבתי, אני חושבת שאזרחי הקפיטול ירגישו אשמה מכיוון שהם נחשפים למשחקי הרעב, ואם הם באמת קולטים ומבינים לעומק איזה עוול נעשה לאנשים תמימים כאלה, ושלקפיטול שלהם הוא זה שגורם לכך-הם בהחלט יחושו רגשות אשמה ואף ירגישו בושה בבני עמם החיים בקפיטול על שנתנו לדבר שכזה לקרות.
אם אתם חושבים שכן, כיצד לדעתכם האחראים על המשחקים מטפלים בעניין?
אני חושבת -כמו שמי שהגיבה לפני אמרה- שזה בעיקר החינוך שהם נותנים לאזרחי הקפיטול. הם גורמים להם לחשוב ולהאמין ששחקן הרעב האכזריים האלה הם 'בשביל הבידור', שוטפים להם את המוח עד שהם כבר מאמינים באמת בתמים שאין שום דבר רע ופסול במשחקים שכאלה, וזה בסדר לצפות בהם ולהשתעשע, כי מי ייתן והסיכויים יהיו תמיד לטובתם.

--------------------
פרשתי

---------
פורסם ב: Feb 3 2016, 22:18 PM
צטט הודעה

רבות הדרכים לאהוב אותך

פרטי משתמש
חרמשים: 101038
מגדר:male
משתמש מספר: 50788

• האם אתם חושבים שלקפיטול יהיו רגשות אשם בנושא? למה? אני מניח שלחלקם יש, אחרי הכל, יש כמ. שעורקים מהקפיטול.
• אם אתם חושבים שכן, מה המניע לכך? אם אתם חושבים שלא, מה המניע לכך? אני חושב שהם פשוט מבינים את הזוועה שמתחוללת מסביבם.
• אם אתם חושבים שכן, כיצד לדעתכם האחראים על המשחקים מטפלים בעניין? אני חושב שפשוט מנסים כמה שיותר במקומות לימוד לגרום לדברים האלה להשתתק, ואם מישהו אומר את הדברים האלה בקול רם רודפים אותו והופכים אותו לאווקס או משהו כזה.

--------------------
פעם הייתי פה
User Posted Image
(לפעמים אני פה גם עכשיו)

---------
פורסם ב: Feb 7 2016, 14:54 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

תודה שהשתתפתם, החרמשים ישלחו לכם בדקות הקרובות happy.gif
ניתן להמשיך להגיב בדיון זה, אך ללא קשר לספיישל happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007