האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור\ עשרה כושים קטנים
פורסם ב: May 31 2016, 12:17 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

שם הספר: עשרה כושים קטנים
שם הסופרת: אגאתה כריסטי
שם ההוצאה: הוצאת מ. מזרחי
שנת ההוצאה: 1964
שפת מקור: אנגלית
ז'אנר: מסתורין, מתח

תקציר העלילה
עשרה אנשים שונים זה מזה מוזמנים מסיבות שונות להגיע ל"אי הכושים" אי בודד ליד חופי אנגליה.
האורחים מגיעים לאי בהזמנות לבלות סוף שבוע בבית אחוזה מפואר הבנוי על האי, לדון בהצעת תפקידים ומשרות שברצון המזמין להעסיקם בהם, ובדברים אחרות. בין עשרת האורחים גם משרתי הבית שהוזמנו לתפקידם באופן אנונימי.
בבואם, מתמקם כל אחד מהם באחד מחדרי האורחים שבבית ומוצא בו, במסגרת התלויה על הקיר, תדפיס של שיר הילדים הידוע "עשרה כושים קטנים":

"עשרה כושים קטנים יצאו לסעודה;
האחד נחנק פתאום ונשארו תשעה.
תשעה כושים קטנים ישבו עד אשמורת אחרונה;
על אחד נפלה שינה ונשארו שמונה
שמונה כושים קטנים בדיבון ערכו מסע,
האחד העדיף להישאר שם ונשארו שבעה.
שבעה כושים קטנים ביקעו עץ למדורה,
אחד קיצץ עצמו לחצאים ונשארו שישה.
שישה כושים קטנים בכוורת שיחקו בלי בושה,
דבורה עקצה אחד מהם, שרדו רק חמישה.
חמישה כושים קטנים, משפט עליהם יצא,
האחד יצא חייב, שרדו רק ארבעה.
ארבעה כושים קטנים ירדו הימה,
דג אדום בלע אחד, שרדו רק שלושה.
שלושה כושים קטנים בגן חיות טיילו,
דוב גדול לפת אחד ושניים נשארו.
שני כושים קטנים עשו בשמש אמבט,
אחד נצלה קמעה, נישאר אחד בדד.
כושי קטן אחד נשאר לבד,
הוא תלה עצמו ושוב לא נשאר אף אחד!"

האורחים נאספים בחדר האוכל של האחוזה, ושם מתברר להם כי מארחם האלמוני, לא הגיע. על שולחן האוכל הם מוצאים עשרה פסלוני חרסינה של דמויות של כושים קטנים. לפתע מושמעת באולם מעל תקליט הודעה מוקלטת הנוקבת בשמו של כל אחד ואחת מהם ובה תיאור של רצח שביצע האיש או האישה, שעליו לא הועמדו לדין ולא נתנו את עונשם. ההודעה מבשרת להם כי כולם נידונים למוות וימצאו את מותם בקרוב על גבי האי.
האורחים הנדהמים מנסים לנוס מן האי, אך מתברר להם כי הסירה שהביאה אותם לאי נעלמה וכי בגלל המים הסוערים לא ניתן לשחות אל היבשה המרוחקת.
בשלב זה בעלילה מתחילים במהלך הימים הבאים למצוא האורחים את מותם, בזה אחר זה, כשסיבת מותו של כל אחד מהם, בתאונה או אסון אחר, תואמת את אחד מבתי השיר. לאחר מותו של כל אחד מהם נעלם אחד מפסלוני החרסינה.
האימה גוברת כאשר האורחים מתחילים לחשוד זה בזה כי האחר הוא הרוצח האלמוני. אך ללא הועיל, הרציחות נמשכות, וככל שמתמעט מספר האורחים שנותרו גוברים החשדות ההדדיים והאימה. עד אשר נשארת אורחת אחרונה לבדה וביאושה היא מקיימת את דברי הבית האחרון של השיר:
"כושי אחד נשאר לבד;
הוא תלה עצמו ושוב לא נשאר אף אחד"

והיא שמה קץ לחייה בתלותה עצמה על חבל תלייה, שמצאה כבר מוכן מראש כשהוא משתלשל מתקרת חדרה.
מיהו הרוצח? מה קרה על האי?

חוות דעת

אז ככה, הספר מדהים. הוא מתחיל כסתם ספר ולאט לאט העלילה מתגלגלת לרבדים ששונים לחלוטין. אני בתור הקוראת מנסה להיכנס לראש הדמויות ולנסות להבין מה קורה שם. הספר הוא התגלמותו של המסתורין, צריך לקרוא אותו מספר רב של פעמים כדי באמת להבין כיצד קרה כל דבר וכל אירוע.
והשיר, אוי השיר, השיר הזה מצמרר אותי לחלוטין, אגאתה לקחה שיר ילדים חסית מוכר באנגליה והפכה אותו לסדרת רציחות, אני חושבת שהשתמשותה בשיר כבסיס לעלילת הספר הופך אותו לעוד יותר טוב.
בקיצור, אני מאוד ממליצה על הספר, בעיקר לחובבי המסתורין בינינו.

המחזות
על הספר נכתבו הצגות, הוסרטו סרטים ואפילו בשנת 2015 הBBC הציא מיני סדרה בת שלוש שעות על הספר. הסדרה מומלצת מאוד לכל מי שרוצה לחיות את הספר.

קצת תמונות מתוך הסדרה

User Posted Image

User Posted Image

טריילר הסדרה

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 31 2016, 19:30 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343

שמעתי על הספר הזה פעם, וכששמעתי את השם שלו הוא נשמע לי מוזר, אבל אף פעם לא יצא לי לגלות על מה הייתה העלילה שלו. התקציר טוב מאוד ומפורט, וגם חוות הדעת מצויינת. כמו כן תמונות מהסדרה והטרלייר מוסיפים המון -או בקצרה, סיקור נהדר D: התווסף לספרייה! happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: May 31 2016, 20:57 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 201549
מגדר:male
משתמש מספר: 25268

קראתי את הספר וזה בין הספרים שלה שיותר אהבתי.
אני חייב להודות גם שהסוף של הספר הפתיע אותי כי אני לא הצלחתי לעלות על הפיתרון לבד

--------------------

אני ואתה, נשנה את העולם.
אני ואתה, אז יבואו כבר כולם :)
אמרו את זה קודם לפני^^
לא משנה P: אני ואתה נשנה את העולם :גיבור:

-----------------> ואם לא את כל העולם, אז לפחות את החתימה שלך, שלא שונתה כבר מימים ימימה ^.^
אז מזל טוב, כי זה כיף להגיד מזל טוב.
ואושר, עושר, יושר וכושר, כי זה מתחרז.
והצלחה בכל מה שתעשה- כי מגיע לך D:
ותמשיך להיות כזה חמדמד ומקסים כמו שאתה, כי אין כמוך בעולם; גם כשהוא ישתנה, לא יהיה כמוך (:
אז ביי בינתיים~

---------
פורסם ב: May 31 2016, 21:01 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328

מסכימה עם אוראלה, תודה על ההמלצה

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007