האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות||ג'ון ווטסון
פורסם ב: Jun 9 2016, 11:11 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 21115
מגדר:female
משתמש מספר: 55239
חפצי המשתמש: צפה

*יש ספויילרים, פשוט אי-אפשר לכתוב על ג'ון בלי ספויילרים אז ראו הוזהרתם.
User Posted Image
תעודת זהות
שם מלא: ג'ון היימיש ווטסון John Hamish Watson
גיל: בעונה הראשונה אם אני לא טועה גילו של ג'ון מוערך לשלושים ושש.
תאריך לידה: נולד בחודש אפריל, התאריך המדוייק לא מצויין.
מופיע ב: טוב כמובן ג'ון מופיע בכל העונות של שרלוק לצידו של הבלש המדופלם. כמו כן הוא מופיע גם בספיישל האחרון שיצא שהוא והבלש חוזרים ללונדון הויקטוריאנית.
משפחה: אחות אלכוהוליסטית בשם הארייט (הארי) ווטסון, אשה שידוע לנו בשם מרי מורסטון (שמה האמיתי אינו מוזכר ביותר מראשי תיבות.)
אופי: ג'ון הוא איש מורכב (אחרת איך הוא היה תופס את תשומת ליבו של הבלש המייעץ היחיד בעולם?) הוא רופא וחייל, הוא יהרוג כדי להגן על אדם שרק פגש ולא יניד עפעף לאחר מכן (And frankly a bloody awful cabbie.). יש לו סבלנות רבה להולמס אבל הוא לא אוהב שמשחקים איתו משחקים, לכן מייקרופט לעולם לא יהיה האדם החביב עליו. הוא מעט פלרטטן-בכל זאת את הכינוי three continents Watson (בתרגום חופשי ודי גרוע-שלוש יבשות ווטסון) הוא קיבל בזכות ולא בחסד. הוא אמיץ מאוד ונמשך למלחמה ( Fire her. She’s got it the wrong way around. You’re under stress right now and your hand is perfectly steady. You’re not haunted by the war, Dr. Watson. You miss it.) ולשרלוק הוא גם מאוד נאמן.
רקע לפני תחילת הסדרה: ג'ון בתחילת הסדרה הוא חייל (Royal Army Medical Corps Fifth Northumberland Fusiliers)
שעקב פציעה שוחרר (honorable discharge) מהשירות הצבאי שלו כרופא והוא חוזר לבריטניה אחרי סיור של שלוש שנים באפגניסטן. הוא גר בדירה שכורה קטנה ומייאשת שהיא המקום היחיד שמצא לשכור על פנסיה צבאית.
מקום לימודים: למד רפואה באוניברסיטת לונדון על שם המלכה מרי (Queen Mary University of London) וסיים את הלימודים בבית החולים בארט' (St Bartholomew's Hospital).

תפקידו בסדרה: ג'ון הוא בעצם דמות המספר, בספרים של ארתור קונן דוייל הוא כותב את הסיפורים על הרפתקותיו עם הבלש ובסדרה של ה-BBC הוא כותב בלוג שאולי מתחיל במילים שום דבר לא קורה לי (Nothing happens to me) אבל בהמשך מתמלא בסיפור קורותיהם של שני השותפים לדירה. ג'ון מלו-וה את הבלש בכל חקירותיו (או לפחות בחלק גדול מהן) ומשמש לדבריו של שרלוק כממקד אור (You’ve never been the most luminous of people, but as a conductor of light you are unbeatable.) מי שבעצם עוזר לו להתרכז ומשפר את יכולת הביצועים שלו.

חוות דעת אישית:
טוב, אז ג'ון ה. ווטסון הוא כנראה אחת הדמויות האהובות עלי ביותר (בלי קשר לזה שהוא צד אחד ב-OTP שלי). הוא אמיץ ופעלתן ויש לו חוש הומור יבש שתמיד מצליח להצחיק אותי. אני אוהבת את זה שהוא לא תמיד מבין הכל אבל זה לא משנה כי גם בלי להבין הכל הוא עדיין מצליח לעזור, לדעתי זה נותן לו איזה שהוא קסם שהוא לא חייב תמיד להיות זה שיודע הכל אלא יכול גם לעקוב בשעת הצורך. אני מצאתי את הציטוטים שלו להיות כמה מהציטוטים הכי זכורים לי מסדרות ומרביתם נכנסו בקלות לעשרת הציטוטים שתמיד מצליחים להצחיק אותי, זה לדוגמא הציטוט החביב עלי I always hear “punch me in the face” when you’re speaking, but it’s usually subtext. (תירגום חופשי וצולע-אני תמיד שומע "תרביץ לי בפנים" שאתה מדבר, אבל זה בדרך כלל סבטקסט).

אחר
אז כמו שאמרתי ג'ונלוק (Johnlock-John\Sherlock) הוא השיפ החביב עלי וגם השיפ הכי פופולרי בפאנדום ולכן ממש לא חסרים פאנארטים שמראים את שניהם ביחד (לפעמים בצורת לוטרה וקיפוד, מעריצים הם עם מוזר).
User Posted Image
(אני אמרתי שמעריצים הם עם מוזר)
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
טוב זה היה מדגם ממש ממש קטן של פאנארטים של ג'ונלוק, אם אתה מעוניינים בעוד פשוט תגגלו את השיפ ויפתחו לך בלי סוף תמונות (מה שכן אני לא לוקחת אחריות על הרס התמימות שלכם.).
לג'ון יש בלוג והוא קיים באמת באינטרנט John Watson blog, הוא ממש נחמד וכדאי להכנס.
כמה ציטוטים ממש חביבים מהסדרה (הציטוטים באנגלית אבל אני אנסה לתרגם).

Sherlock: Okay, I think we’ve done now, John.
Watson: You want to remember, Sherlock, I was a soldier. I killed people.
!Sherlock: You were a doctor
!Watson: I had bad days

(שרלוק: אני חושב שזה מספיק, ג'ון.
ג'ון: אתה צריך לזכור, שרלוק, שהייתי חייל. הרגתי אנשים.
שרלוק: היית רופא!
ג'ון: היו לי ימים רעים!)

?Mycroft: Just once can you two behave like grown-ups
Watson: We solve crimes, I blog about it and he forgets his pants. I wouldn’t hold out too much hope.

(מייקרופט: שניכם יכולים לנסות להתנהג פעם אחת כמו מבוגרים?
ג'ון: אנחנו פותרים פשעים, אני כותב בלוג על זה והוא שוכח את המכנסים. אני לא חושב שיש הרבה תקווה)

Mike Stamford: I heard you were abroad somewhere getting shot at. What happened?
Watson: Got shot.

(מייק סטנפורד: שמעתי שאתה בחו"ל איפה שהוא שיורים עליך. מה קרה?
ג'ון: חטפתי כדור)

Sherlock: Are you all right?
Watson: Yes of course I’m all right.
Sherlock: You have just killed a man.
Watson: Yes, I — {pause} It’s true, innit. But he wasn’t a very nice man.
Sherlock: No. No, no he wasn’t really, was he?
Watson: And frankly a bloody awful cabbie.
Sherlock: That’s true. He was a bad cabbie. You should have seen the route he took us to get here.

(שרלוק: אתה בסדר?
ג'ון: כן כמובן שאני בסדר
שרלוק: אתה רק הרגת מישהו
ג'ון: כן, אני {עוצר לרגע} זה נכון, לא. אבל הוא לא היה איש נחמד.
שרלוק: לא, לא, הוא לא היה.
ג'ון: וגם נהג מונית גרוע.
שרלוק: זה נכון. הוא היה נהג מונית גרוע. היית צריך לראות את המסלול שהוא לקח כדי להביא אותנו לפה.)

אוקי, כן נגמר הסיקור דמות המהמם שלי אם אתה רוצים עוד ציטוטים אדירים או פאנארטים יפים תדרשו לחפש בעצמכם.

--------------------
טוב, אז חתימה מושקעת אין לי... אופס.
זאת חתימה מוקדשת אבל, היא מוקדשת לשתי הסיבות שאני עוד בפורטל דייזי וליליקה.
הא, ואם לא הייתי פוחדת שאני לא אזהה את המשתמש של עצמי אם אני אחליף כינוי הייתי משנה לחתול.
או דלפי.

תודה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007