האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || משפט לנאצים קשישים
פורסם ב: Jun 9 2016, 21:06 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328
חפצי המשתמש: צפה

דיון
משפט לנאצים קשישים

אתמול (רביעי), נפתח 'משפט הנינג'- משפט צדק לנאצי בן 94. ריינהולד הנינג התנדב לאס-אס והצוב באוושוויץ, ושמו נקשר לרצח של לא פחות מ170 אלף בני אדם, על פי כתב האישום. נגד הנינג יעידו עדים מגרמניה, הונגריה, ישראל, קנדה, בריטניה וארצות הברית. הנאצים כבר קשישים, כמובן, וטווח הגילאים שלהם עומד על 90-100. בשנים האחרונות עלתה סוגייה מאוד גדולה על הפרק, לאחר כמה משפטי נאצים ובקשות למשפטים כאלו. האם יש להעמיד לדין בכוח את הנאצים האלו, או שיש רק להוקיע אותם מהחברה, או משהו בסגנון, עקב גילם המופלג? הצד המתנגד, פחות או יותר, למשפטים אלו טוען, בין השאר, שהעדויות סותרות מאוד ואין הרבה קשר בין דברי הנאצי לדברי העדים. הצד התומך מוחה ואומר שאי אפשר להכחיש עוול בקנה מידה כזה, ולמרות גיל הפושעים, הם צריכים לעמוד לדין. אני חושבת שצריך להעמיד את הנאצים האלו לדין. מי שהיה נאצי יישאר תמיד נאצי, וגם אם לא, הוא צריך לשלם על פשעיו. התחרט? מה לעשות. אי אפשר להחזיר מהמתים וצריך לעמוד לדין.

מה אתם חושבים? אתם בעד המשפטים האלו, או נגדם? מה יש לעשות בנאצים האלו כעת?
יש פתרונות אחרים? ואת מי יש להביא להעיד במשפטים האלו?

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 9 2016, 22:21 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

אני מאד בעד המשפטים האלו מכמה סיבות. אפילו שאין להם שום פן מעשי, הרי ישנם הרבה סיכויים שהנידון ימות לפני פסק הדין, וגם ברוב המקרים הוא מתחרט כבר על מה שהוא עשה. הענין הוא להראות שמה שנעשהלא היה משחק, זה דבר חמור ולהפך כיום שכבר עברו שבעים ואחת שנים מסיום המלחמה צריך לעשות כאלו משפטים שלא יישכח מה שנעשה בימים האפלים ההם.
פסק הדין לא תופס מקום משמעותי לפי דעתי במקרים כאלו. אם כי וודאי שצריך לתת לנידון עונש המתאים לפשעים שביצע בלי שום וויתור.
מי צריך להעיד ? כל מי שיודע ויכול להגיע ולהעיד. ניצולי שואה כיום מאד קשישים וזה יהיה להם מדי קשה אז וודאי שצריכים להתחשב גם בזה. אבל אני חושבת שהיצול שואה שזוכר את מה שיעשו לו יעשה הרבה בשביל שהאמת תצא לאור.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 13:58 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

אז אם פסק הדין לא משנה, למה אי אפשר פשוט להגיד את הפשעים האלו בפומבי ולסגור סיפור? למה המשפט ספציפית חשוב?

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:01 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

התכוונתי להגיד שפסק הדין הוא לא העיקר. העיקר להראות ששופטים על זה וצריך לקבל על זה עונש, אם אחרי המשפט או באמצעו לא הסתייע להגיע ליישום של הפסק דין, לא נורא. העיקר שכולם ראו ושמעו וזכרו.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:06 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

בדיוק, ואין אמצעי אחר לעשות את זה? אמצעי שזה מעורב במערכת המשפטית?

--------------------

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:09 PM
צטט הודעה

מכשף ראשי בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100002
מגדר:male
משתמש מספר: 5565

משפט צריך לעשות צדק עם הניצולים. אני תמיד אמרתי והייתי בעד משפט מול הנאצים. אקשר גם את החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם, על אף שנחקק בשנות החמישים, הוא עדיין רלבנטי מאז ומתמיד. אז זה שהם זקנים, לא אומר שהם צריכים לקבל עונש על מעשיהם? אני בטוח שהם חיים בעושר ואושר, ואפילו נכדיהם חיים בעושר ואושר, אבל זה לא משנה את הצלקות. בעיני אין ולא אמור להיות רעיון שכזה שלא להעמיד פושעים, רוצחים, לדין, לא משנה מה גילם. אם מאסר או תלייה יוריד את החיוך הזחוך על הפנים שלהם ויהרוס את חייהם, אני מסכים. אני רוצה להוסיף ולומר שכמובן אני לא חושב שצריך לעשות דין עם ילדיהם/נכדיהם שכן הם לא היו חלק מהדור הזה, אלא אם גם הם רצחו בעצמם. אני מאמין בתיקון והזדמנות נוספת, אבל הם חיו חיים יותר ארוכים מהיהודים (בעיקר, אך גם שאר העמים האחרים) שנספו בשואה, ומגיע להם לקבל עונש על העוולות שעשו לחברה שלנו ועל ההסתה לרצח בדם קר. אני מאמין בזה שאנשים יכולים להשתנות, אבל אם השינוי היה אמור לבוא, הוא היה מגיע כבר ביהודי השני או השלישי, לא 80 שנה אחרי. אין חרטה על מעשים שכאלה. עובדה, משפט אייכמן לא רק בא לתקן את הראייה השגויה והמעוותת של תושבי ארצנו הקטנה לאחר השואה, למרות שהיו לוחמים בצבא בריטניה שעזרו לסייע וראו את מה שקרה במחנות! היו עדיין כאלה שלא האמינו, שהלכו בעיוורון והעדיפו שלא לקבל את המכה שספגו היהודים שעברו את השואה, השורדים. משפט אייכמן בא להראות לכולם שדבר כזה לא יקרה יותר, כי יש לנו מערכת משפטית תקנית שעובדת, במדינה שהוכרזה לפני 68 שנים, מדינה שמתפקדת וקיימת עם ממשל (לא אבקר אותו כרגע, כי לא על זה הדיון), אנחנו לא ניתן לאויבים שלנו (במקרה הזה, הגרמנים אפילו לא היו אויבים! הם הפכו אותנו לאויבים), לא ניתן לשונאנו להשמיד את העם שלנו שוב. וכמובן, גם עמים אחרים. יש לנו את הזכות לחיות והנה אנחנו חיים. זה הניצחון של השורדים, המשפט ואנחנו, הדור החדש.

--------------------
זאכר טורטה 🚨
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:26 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

כמו שאדם מבוגר שרצח יקבל משפט ועונש, גם נאצי קשיש יקבל עונש. זה שהוא מבוגר לא נותן שום הצדקה להקל בעונש שלו. עשית פשע? תשלם את המחיר. גם אם הוא מתחרט, סליחה, הוא עדיין צריך להיענש. זה לא עולה על הדעת שנוותר על עונש לאנשים רק בגלל שהם קשישים.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:53 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

אני מסכימה אתכם במאה אחוז, אבל איך המשפט צריך להתנהל? אחד לאחד כמו משפט של פשע שנעשה אתמול ע"י צעיר בן 20 או... או לא?

--------------------

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:54 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

נו באמת, כמו שמשפט אמור להתנהל. זה שאדם כלשהו הוא מבוגר לא אומר שהוא צריך לקבל הקלות כלשהן. עשית פשע? תשלם את המחיר.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:56 PM
צטט הודעה

מכשף ראשי בקסמהדרין

פרטי משתמש
חרמשים: 100002
מגדר:male
משתמש מספר: 5565

איך שונה משפט של אדם מבוגר מאדם זקן? הוא לא שונה בכלל... מה זה "אחד לאחד כמו משפט של פשע שנעשה אתמול ע"י צעיר בן 20 או... או לא?" כאילו יש הבדל בין שני המשפטים שהיו עושים לנאצי בן 20 או נאצי בן 90. אין הבדל.

--------------------
זאכר טורטה 🚨
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 10 2016, 14:57 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

ברור שאין הבדל, אני לא מצפה שייתנו לו הקלות כלשהן או משהו כזה, אלא איך זה מתקבל בציבור הרחב

--------------------

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Jun 13 2016, 09:11 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

לא בדיוק הבנתי את השאלה שלך, אבל איך זה מתקבל בציבור הרחב? האדם הזה עשה מעשים נוראיים והוא צריך לקבל עונש, זה שהוא מבוגר לא אומר שהוא לא צריך לקבל עונש. הציבור יכול לחשוב מה שבא לו, אבל חוק הוא חוק.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 13 2016, 09:53 AM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
חרמשים: 63875
משתמש מספר: 50725

אני מסכימה עם כולכם. אמנם הוא אדם מבוגר, אבל על מה שהוא עשה צריך להעניש. אמנם הוא לא עומד לפגוע בציבור כיום כנראה, אבל מעבר לזה שצריך שהוא ידע שאף אחד לא "מחליק" או "סולח" צריך שהעולם ידע את זה. אדם שרצח - ישפט על רצח, בדיוק כמו שמגיע לו, בין אם הוא בן 20 ובין אם הוא בן 94.

חלק ממה שנאמר כחלק מהזכות לשיווין בפני החוק זה שהחוק יתייחס בצורה שווה לחלוטין לכל אדם, בלי להתייחס לדת, גזע, מין, גיל, ואידואולוגיה.

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
פורסם ב: Jun 14 2016, 00:09 AM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (True @ Jun 10 2016, 03:25 PM)
אני מסכימה אתכם במאה אחוז, אבל איך המשפט צריך להתנהל? אחד לאחד כמו משפט של פשע שנעשה אתמול ע"י צעיר בן 20 או... או לא?

נאצים הם אויבי האנושות. ובן אדם שהיה נאצי, ויכול להיות שהוא גם עכשיו נאצי בלב, הוא היה אויב האנושות. ולא רק ליהודים. ובן אדם כזה בשום פנים ואופן לא ישפט כמו צעיר בן 20 שרצח אתמול. הצעיר גם אם הוא רצח, הוא היה אויב של אותו אחד שהוארצח וצריך לקבל עונש בפרופורציה הזו. נאצי שרצח, עשה את זה בשביל לשרת מטרה אפלה ומסוכנת שאיימה על העולם שלנו. והוא צריך להשפט בהתאם לכך.

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Jun 14 2016, 15:25 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

איך בהתאם לכך?

--------------------

לא פה ב23-27.8

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007