האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות||פרודו באגינס
פורסם ב: Jul 3 2016, 21:39 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

* שם: פרודו באגניס
* הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: סדרת שר הטבעות
* גיל הדמות: לא כתוב משוער שמעל עשרים
* שנת לידה: 2968 לעידן השלישי
* משפחה: קרוב המשפחה היחיד שמוזכר הוא בילבו ברגינס. הורו לא מוזכרים בספר אך הם דרוגו בגינס ופרימולה ברנדיבק.

רקע כללי על העלילה
בסדרה פרודו יוצא להר האבדון במטרה להשמיד את הטבעת האחת. חלק נכבד מהספר מתמקד במסעו, בחוויותיו ובדרכו. הוא אחד משלושת קווי העלילה העיקריים בסדרה.

מידע
פרודו הוא בנם של דרוגו בגינס ופרימולה ברנדיבק. הוא התייתם בצעירותו כשהוריו טבעו בנהר וגדל והתחנך אצל דודו, בילבו בגינס, במעון בג אשר בשדרת בגשוט בהוביטון, כפר בנפה המערבית של הפלך, מקום מושבם העיקרי של ההוביטים בארידור. לבילבו לא היו ילדים משלו והוא הוריש את כל הונו, כולל טבעת קסם, לפרודו. טבעת זו (המוכרת גם כ"הטבעת האחת") היא חפץ קסום שיצר שר האופל סאורון.
בתחילת הספר הראשון פרודו מקבל את הטבעת ועל פי הוראה של גנדאלף הוא יוצא בליוויו של סאם ג'אמג'י למורדור על מנת להשמיד את הטבעת ואת כל הרוע הטמון בתוכה. לאחר זמן מה מצטרפים אליהם למסע זוג דודים מריאדוק ברנדיבאק ופרגרין טוק. הם מגיעים לעיירה שם עוזר להם ומציל אותם הצעדן או בשמו אראגורן בן אראתובן הלילית, בורמיר בן האדם וגימלי בן גלואין הגמד. ביחד עם גנדאלף הם נקראים אחוות הטבעת והם יוצאים לכיוון מורדור, להשלמת המשימה.
התשעה עוברים מסע ארוך, הם מתפצלים, נפגשים, נלחמים, מתאהבים, בוכים, מאבדים ובוספו של דבר מתאחדים.
הסדרה עוקבת אחר מסעו של פרודו ואחר שני קווי עלילה נוספים שאותם לא אציין כי הם יכולים להוות ספויילר.

חוות דעת אישית
וואו. ]רודו, אני שואבת ממנו המון, הוא מעורר השראה. אחד הברים שנאמרים על ההוביטים בספר "ההוביט" הוא שההוביטים הם יצורים שלא רגילים למסעות ולדברים בלתי צפויים. כמובן שכנראה פרוו רכש זאת מבילבו אך עדין, הוא אמיץ למדי. אנ שואבת ממנו המון, יש לו נחישות רבה ורצון רב. הוא מתגבר על המון מכשולים בדרך גם פיזיים וגם נפשיים. אני מאוד מעריכה את החברות שלו עם סאם, רק עליה אני יכולה לדבר שעות על גבי שעות, זה דבר מרהיב, לראות קשרים הנשמרים בתנאים לאו דווקא טובים. אני מעריה אותו מהרבה בחינות גם מבחינות מטופשות כמו "הוא עשה את כל המסע יחף סחתיין" וגם ואו הוא נלחם, מישו שלא החזיק בחרב יצא לוחם. ההוביטים לא מוכרים ברוב העולם של טולקין ופרודו "שם אותם על המפה". פרודו הוא דמות חלוקת דעות הרוב מעריכים אותו הרי הוא (אזהרת ספויילר) השמיד את הטבעת. אבל יש כאלו שלא אוהבים את התנהגותו יש כאלו שמוצאים בו דברים שלילייפ תמיד יש דברים שליליים באנשים אך יש משהו בפרודו שמושך את העין, הוא אדם מלא הבנה. הוא מעריך ולוקח כל מה שאומרים לו ויש לו הקשבה יוצאת מן הכלל. לסיכום הוא דמות יוצאת מן הכלל.

אחר
ציטוטים שאהבתי במיוחד
"הגעתי הלום, אך עתה בוחר אני שלא לעשות את המעשה אשר באתי לעשותו. עשה לא אעשנו. שלי היא הטבעת!" (שיבת המלך)
"יצאנו להציל את הפלך, והוא ניצל, אך לא בשבילי." (שיבת המלך)

לסיום אני אסכם את הסיקור עם ציטוט שאני משתמשת בו המון, הוא אחד מהמוטואים שלי והוא מדהים.

"יש דברים שהזמן לא יתקן. יש פצעים עמוקים מדי."

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 3 2016, 22:54 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

בעיקרון פרודו גדל הרבה במהלך המסע (כשאחוות הטבעת מתחיל הוא בן עשרים פחות או יותר, כשהם יוצאים למסע הוא בן למעלה משישים) אז זאת החלטה שלך לכתוב בן כמה הוא ~
סיקור טוב, אני אישית חושב.ת שהיה אפשר להוסיף עוד מידע... והיי, פרודו הוא דמות מדהימה.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 4 2016, 12:45 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343

התחלתי לקרוא את שר הטבעות כשהייתי בכיתה ה' והתייאשתי. לכן אני לא כל כך מכירה את הדמות שמוצגת כאן. עם זאת, אני יודעת למשל שתםוין היקרה שהגיבה מעליי מאוד אוהבת אותה, ואני רואה שגם את. אהבתי מאוד את חות הדעת שלך, אין לי מה להוסיף. ישנם כמה טעויות הקלדה שבטח קרו כי כתבת מהר מדיי - אבל בתור אחת שלא מכירה את הדמות הצלחתי להבין למה את אוהבת אותה ואיך היא השפיעה עלייך, כל הכבוד. אני הייתי מוסיפה יותר מידע על העלילה - היא קצרה מדיי, ועקבות הסיקור התחלתי להתעניין (באמת) בזה וגיליתי שלא הבנתי על העלילה כל כך. חוץ מזה, הכל נפלא. ח"ח, יתווסף לספרייה (:

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Jun 2 2022, 19:50 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 14042
מגדר:male
משתמש מספר: 82906

הצילו... ההודעה שמעליי מופיעה בכל קטע טולקינאי באתר.

--------------------
[ALIGN=Center] יגאל 13 טולקין TGAMM ❄נווד אוויר

"הוי אנשים גיבורי-החיל! הן מני-אז קבלנו עלינו, לבלתי עבד את הרומאים, וגם לא אדונים אחרים, זולתי את אלוהים לבדו, כי רק הוא מושל האדם באמת ובצדק.

---------
פורסם ב: Jun 2 2022, 21:45 PM
צטט הודעה

בטט מודע

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 5293
מגדר:
משתמש מספר: 73199

היי הנוב הראשי, מה שלומך?
התגובה שלך עוברת על החוקים;
אין להקפיץ אשכולות (נושאים שהתגובה האחרונה בהם הייתה בהפרש של יותר משלושה שבועות יחשבו לאשכולות מוקפצים) באף פורום.
ולכן נחשבת כספאם.
תקרא.י בבקשה את חוקי הפורום (לחיץ) ואת ההחוקים הגלובאלים (לחיץ) לפני המשך הגלישה.
מוזמנ.ת לפנות לכל שאלה (:
ננעל

--------------------

חוויות שלא נזכור
עם אנשים שלא נשכח

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007