האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות||גולום
פורסם ב: Jul 4 2016, 13:30 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

מקווה שאין ספויילרים. בדקתי כמה פעמים.

גולום- סמיאגול

User Posted Image

תעודת זהות
* שם: סמיאגול, בשמו המוכר יותר גולום
* הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: ההוביט וטרילוגיית שר הטבעות.
* גיל הדמות: בסוף הטרילוגיה היה בן כמעט שש מאות
* שנת לידה: 2461 לעידן השלישי

רקע כללי על העלילה
בספר ההוביט יוצאים בילבו והגמדים במסע ל"הר הבודד" על מנת שהגמדים יוכלו לשוב לגור שם. בדרך בילבו פוגש בגולום, לאחר שיחה ביניהם קורה משהו שגורם לגולום לצאת למסע חיפושים, אחר בילבו. בשנת 3017 נתפס בילבו במורדור ושם הוא עובר עינויים. פה אנו נמצאים בנקודת זמן שהגמדים ובילבו נמצאים במסעם ושר הטבעות עוד לא קרה. נקפוץ לתקופת שר הטבעות, אנו רואים את בילבו לראשונה כאשר אחוות הטבעת עוברת במכרות מוריה, שם הוא מתחיל לעקוב אחריהם. לאחר היפרדות החבורה גולום יוצר קשר עם פרודו וסם שהם בדרכם למורדור, הוא עוזר להם ומוליך אותם אל השער השחור, לאחר שהם רואים כי לא יוכלו להיכנס משם הוא מוליך אותם בדרך אחרת, דרך קירית אונגול שם פרודו וסאם צריכים להתגבר על כוח הנראה כחזק מהם.
החלק האחרון בו אנו רואים את גולום בטרילוגיה הוא שהוא סוף סוף השיג את מבוקשו, הוא אוחז בטבעת.

מידע
לפני תקופת ההוביט, כאשר גולום עוד נקרא סמיאגול הוא וחברו דיאגול מוצאים יום אחד טבעת בנהר, לאחר ריב ביניהם סמיאגול הורג את דיאגול ולוקח לעצמו את הטבעת. הטבעת משנה את סמיאגול, הוא שוכח את טעמו של הלחם, את רעש רשרוש העצים, את פכפוך המים, הוא שוכח את שמו ומפה הוא מתחיל להיקרא גולום.
גולום מתגלגל ומוצא את עצמו בהרי הערפל, הוא חי שם לבד, רק הוא והטבעת כחמש מאות שנה. בשנת 2941 לעין השלישי נפגשים בילבו וגולום והטבעת נעלמת, פה גולום יוצא למסע אחר חיפוש "אוצרו". בשנת 3017 הוא נתפס במורדור שם מענה אותו סאורון, אך לאחר מכן הוא משוחרר כי סאורון חושד שהוא יוכל לעזור להם כך בהמשך. זמן קצר לאחר שיצא ממורדור נתפס ולום על ידי אראגורן והוא נמסר לבני הלילית של היער האפל, משם מחלצים אותו אורקים וגם מהם הוא בורח. גולום מוצא את עצמו במוריה ושם הוא נשאר לזמן מה. פה אנו כבר בתקופת אחוות הטבעת, גולום רואה את החבורה נכנסת למוריה ושם הוא מתחיל לעקוב אחריהם, הוא מצטרף לסאם ולפרודו ומוביל אותם למורדור. בקירית אונגול יש להם מפגש עם שילוב ממנו הם יוצאים בהרגשה שונה.
גולום זוכה לאחוז בטבעת רק בסוף הטרילוגיה, כמעט שבעים שנה מאז הוא החל בחיפושיה.

חוות דעת אישית
ואוו. גולום. גולום הוא דמות מיוחדת, הוא מעין יצור משל עצמו, הוא שונה מרוב היצורים אליהם נחשפים הוא מוסיף המון לעלילה, בעדיו כל קו העלילה של פרודו היה יוצא חלק לגמרי ויחסית משעמם. אני חושבת שהדמות של גולום כתובה בצורה מדהימה, יש לו צרון רב מאוד, לפעמים הוא פתאום נראה לך יצור מדים ששוה שיהיה לצידך ולפעמים אתה רק רוצה להרוג אותו. הוא מצליח לתעתע בין האנשים ולגרום לכל אחד לראות אותו באור שונה, זה פשוט מוצלח. כמו כן גם תיאור השינוי של גולום הוא מרהיב, איך נאמר שלאט לאט הוא שכח, שחכ את טעם הלחם, ואז את הרגשת הרוח, את פכפוך המים. איך שמתאים שהוא משתנה, איך זכרונותיו משתנים ואיך הוא נקרא גולום. יש לו גם רגעים מרגשים, הרגעים שבו הוא מחייך חיוך אמיתי, תמיד זה העלה על פני חיוך, איך שהוא נזכר בשמו, היה נראה לרגע שיש עצבות על פניו, אולי הוא רצה לחזור לחייו הקודמים, הרי חייו לא היו הכי פשוטים.
אני חייבת לתת גם חוות דעת על אך הדמות בסרט, ממש כמה שורות, כי זה פשוט מופלא, הצליחו להביא את מה שהיה לי בראש לסרט, אני רואה את המילים רצות מול עיני כאשר אני רואה את גולום בסרט.
הוא פשוט דמות מופלאה שניתן לדון עליה המון, על קשריו עם אנשים וכמובן יש כמה שאלות עליו שהן מאוד מרהיבות, מה הוא היה עוה אם הוא היה יכול לבחור צד? כיצד הכל היה נגמר, הרי היו רגעים שבו הוא היה יחסית תוקפני, לדעתי הוא יכל להוות חלק משמעותי אם הוא היה לוקח צד כלשהו. זה שהוא נשאר ניטרלי זה יפה, אני נותנת לו צלש, כי בזמן שנראה שאין דבר כזה ניטרלי הוא היהף ואף אחד לא פגע בו.
לסיכום אני חושבת שבלי גולום ל היה שונה, הוא תורם המון.

אחר
הנה כמה גיפים

User Posted Image
זהו גם ציטוט שאני מאוד אוהבת, הוא נראה לי פה כמו ילד קטן שמנסה לשאול מה זה תפוחי אדמה.

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

ציטוטים אהובים עלי

"אל תעקוב אחרי האורות".
משפט שגולום אומר לפרודו בספר השני בבציות המתים, המשפט הזה מחלחל בצורה מוזרה.
"leave now, and never come back!" ציטוט מפורסם, אמנם מהסרט אך הוא שינוי של משפט מהספר, בחרתי את הציטוט מהסרט מכיוון שזהו אחד המשפטים שגרמו לי ממש לחייך, סצנה מופלאה, גולו צועק על עצמו, משליך את גולום הציד וקורא לסמיאגול לקום ולשוב.

ולסיום אשים את הציטוט המוכר ביותר על כולם, המון סרטונים תמצא ביוטיוב של אנשים המנסים לחכות את הציטוט בצורה מושלמת. והלא הוא:

My Precious

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 4 2016, 16:24 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

גולום הוא אחת הדמויות הכי מסובכות שקראתי עליהן אי פעם. פיצול האישיות שיש לו והאובססיה שלו לטבעת זה דבר שאני לא חושב.ת שקראתי עליו אי פעם - רואים את זה בעיקר בסוף הספר האחרון של שר הטבעות. כשמדברים על גולום תמיד הטבעת מוזכרת בעקיפין, ויש משהו כל כך אמיתי בדמות שלו שאני לא יכול.ה לא לאהוב אותו.
סיקור מעולה :)

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007