האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|| שר הטבעות ושיבת המלך
פורסם ב: Jul 9 2016, 12:14 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

הסיקור עלול להכיל מעט ספויילרים. ניסיתי כמה שפחות

שר הטבעות ושיבת המלך

User Posted Image

* שם הספר: שר הטבעות ושיבת המלך.
* שם הסופר: ג'.ר.ר. טולקין
* שנת ההוצאה: 1955
* גוף ההוצאה: זמורה ביתן
* שפת מקור: אנגלית
* מתרגמם: רות לבנית ועמנואל לוטם.
* ז'אנר: פנטזיה אפית.

תקציר העלילה

גנדאלף מגיע למינאס טירית שנקראת גם העיר הלבנה הנמצאת בגונדור. הוא מגיע יחד עם פיפין על מנת להזהיר את העיר מפני המתקפה הממשמשת ובאה אותה ראה פיפין כאשר נגע באבן מיוחדת. בצד השני, בן דודו מרי מצטרף לצבא רוהאן. אראגורן עובר עם חבורתו ב"שביל המתים" ומגייס צבא של מתים-חיים אשר רובצת עליהם קללתו של איסילדור. גנדלף, אראגורן ויתר החברים באחוות הטבעת מסייעים בהגנה על ערי האדם במינאס טירית בקרבות נגד צבאותיו של סאורון, בין היתר בזמן המצור על מינאס טירית. דנתור, מושלה הנוכחי של גונדור, מתאבד לאחר שהוא חושב בטעות כי בנו פארמיר מת. עזרתם של פרשי רוהאן וצבא המתים מסייעת בהבסת חלק ניכר מצבאות סאורון. את מנהיג רפאי הטבעת, שפיקד על כוחות סאורון, הורגים אאווין, אחייניתו של תאודן, ומרי. הקרב אכן היה קשה וארוך אך בסופו של דבר בני האדם מנצחים ואראגורן משחרר את האנשים המתים-חיים מהקללה.
עם זאת, המערכה לא נסתיימה למרגלות מינאס טירית. סאורון שמר על כוחות רבים במורדור, וכך כוחות העולם החופשי מתקדמים לעבר קרב השיא למול השער השחור הסוגר את הכניסה למורדור. במהלך המסע הם נתקלים במארב וכובשים ומטהרים את עמק המורגול. במהלכם זה קיוו הכוחות להרוויח זמן כדי שפרודו יוכל בינתיים להשמיד את הטבעת, למרות שנראה שהקרב נידון מראש לכישלון.
בינתיים, סם הצליח לחלץ את פרודו. יחד הם עושים את דרכם למורדור ולהר הגזירה. על סף זריקת הטבעת לאש ההר, היא גוברת על פרודו והוא מסרב להשמידה. גולום נאבק בפרודו על השליטה בטבעת, תוך שהוא נושך באצבעו של פרודו ונופל עימה (ספוילר) לתוך הלבה ומת. בסופו של דבר, הטבעת מושמדת וסאורון מתפוגג מן העולם והמלחמה על עתיד הארץ התיכונה מוכרעת.
ארגורן נושא את ארוון, בתו של אלרונד, לאישה, ונמשח למלך גונדור. פרודו נותר פצוע בגופו ובנפשו מהמסע שעבר, ויחד עם בילבו וגנדלף הוא מפליג מערבה לארצות הברוכות...

חוות דעת

שסיימתי את הספר ישר אמרתי לעצמי "אוי באסה, נגמרה הטרילוגיה", היה לי ממש עצוב לסיים לקרוא אותה. הספר הזה הוא האחרון בטרליוגיה ואני אישית הרגשתי זאת תוך כדי הקריאה, הרגשתי כאילו הכל נאגר והכל יפוצץ בסוף בבת אחת וזה אכן קורה, יש את הקרב הממש מרשים במיניאס טירית, טולקין כותב על מספר צבאות שלחמו ביחד כל אחד למען צד אחר, המלחמה הארוכה לא משעממת כלל בזמן הקריאה הרגשתי כציפור המרחפת ורואה הכל מלמעלה.
כמון ששוב התיאורים מדהימים, התיאור של העיר הלבנה נתן לי קצת מעבר לאבן לבנה ירושלמית וזה קצת הצחיק אותי בעצם יכולתי לראות ממש את האבנים והמבנים במו רוחי כי היה לי למה להשוות אותם.
הספר לא יכל להיגמר בנקודה טובה יותר זה אחד הספרים שאני מרגישה שממש יש סוף מוגדר. כמובן שם פה יהיה ניתן לבוא ולשאול מה קרה אחר כך אבל כבר אין למה, המסע נגמר והארץ השתחררה. בסופו של דבר ההוביטים חוזרים לפלך ושוב טולקין מתאר את אותו מראה תמים מהספר הראשון, הפעם מרגישים שגם ההוביטים מסתכלים עליו בצורה שונה, בגעגוע, בתאווה ובשמחה.
אני דווקא שמחה שטולקין עצר וסיים פה הוא מצא נקודה מושלמת וזה נותן סגירה טובה לספר ולצערי ואולי למשחתי אין הרגשה של חיסרון ושל צורך בהמשך.
כמובן שממליצה אחרי שתקראו את השניים הראשונים:)

אחר

זהו הספר האחרון בטרילוגיית שר הטבעות
גם עליו הוסרט סרט.

קטעים אהובים עלי

"עורו, עורו, פרשי תיאודן
אימתכם הפילו: אש ומטבח!
חנית חריפה;חרב חשופה
יום-קרב, יום-שמות, טרם קמה השמש!
רכבו-נא! רכבו-נא! רכבו אל גונדור!"

(תיאודן מלך רוהאן בקרב על גונדור)

[המצביא האפל:]"האתה תעצור בעדי? שוטה שבעולם. לא יעצרני גבר ילוד-אשה!"[...]
[אאווין] "אבל לא גבר ילוד-אשה אנוכי! כי אשה ניצבת לפניך. אאווין בת אאומונד אני. אתה ניצב ביני ובין אדוני שאר-בשרי. הסתלק, אם בן-מוות אתה! כי אם חי אתה, אם אל-מת מן האופל, אהלום בך אם תעז לגעת בו."

"לא אומר לכם לא להזיל דמעה, משום שלא כל הדמעות רעות הן"

אני אסיים עם המשפט המסיים את הספר שפרודו כתב על המסע.

"יש דברים שהזמן לא יתקן. יש פצעים עמוקים מדי."

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 10 2016, 10:28 AM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה

אפילו שלא קראתי את הספרים, כשקראתי את הסיקורים הרגשתי שאני מתחברת אליהם. לכן כשכתבת שזה הספר האחרון בטרילוגייה הייתי לרגע בעצב, "הו, באמת?" אבל אני שמחה שאהבת את הסוף. אם כי הרחבת עליו, ואף על פי שזה מועיל לחוות דעת כי עכשיו אני יודעת על מה את מדברת - זה גם ספויילר, אז תסמני אותו בלבן. הציטוטים יפים, אהבתי שאת מדגישה ציטוט אחד בכל סיקור, זה נותן איזה משמעות מהדהדת. כל הכבוד (: יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007