האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מניע וטבע - הנטייה || אשכול מידע
פורסם ב: Jul 24 2016, 22:40 PM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 63875
מגדר:female
משתמש מספר: 50725
חפצי המשתמש: צפה

*כל המידע שאני נותנת לכם כאן מבוסס על משחק התפקידים Pathfinder ותקף גם לD&D.

מניע וטבע

טבע? מה זה קשור למד"פ בכלל? על מה את מדברת?!

אז ככה, טבע הוא מושג הלקוח ממשחקי תפקידים, והוא חלק מהפרטים של הדמות שלכם. מניע הוא עוד דבר שמתווסף לו. ביחד הם יוצרים את הנטייה. (הם מופיעים בשמות שונים ובדרכים שונות בכל מיני גרסאות של משחקים, אך כמו שצוין למעלה אני מדברת כרגע על המשחק פאת'פיינדר ומבוכים ודרקונים). הנטייה יכול להיות מושפעת מהרבה דברים, (גזע, מקצוע...) להשתנות והיא מאוד קשורה לאופי הדמות.
מבולבלים? תמשיכו לקרוא.

מניע

מהו מניע? מניע הוא הנטייה המוסרית של הדמות. המניע של הדמות אומר מהו המוסר והמצפון שמניע אותה בבחירותיה ופעולותיה.
User Posted Image

זוהי הסקלה של המניע. שתי הקצוות, כמו שאתם רואים, הם טוב טהור ורוע טהור. באמצע יש את הנייטרלי, נייטרלי רע ונייטרלי טוב. ומה זה אומר?

טוב - דמות שהמניע שלה הוא טוב היא דמות בעלת מצפון ענק, מונעת ע"י טוב לב, דמות שלא תעז להרוג חף מפשע. דמות כזאת לא תעז לחשוב על "לחטוא" לעולם, ותהיה (כנראה) מאוד שקולה ומתחשבת, לפעמים גם דיפלומטית.

מקצוע שמזוהה עם המניע הטוב הוא "אביר הקודש" בעברית, באנגלית נקרא Palladin. אביר הקודש הוא לוחם שנלחם למען צדק, מנהיגותי ודיפלומט. הוא תמיד ינסה לפתור בעיות בדרך שלום לפני שיאלץ להילחם, ותמיד ינסה קודם את הדרך הטובה יותר, גם אם זו קשה ומסובכת בהרבה. אבל שימו לב! כל אביר קודש הוא טוב, אבל לא כל טוב הוא אביר קודש!

נייטרלי טוב - זאת דמות נייטרלית שנוטה לטוב. דמות עם מניע נייטרלי טוב היא דמות שתעדיף את האפשרות הטובה, אבל תבחר בשנייה אם אין לה ברירה. הרצונות של הדמות טובות, המטרות שלה לא רעות והיא לא נהנת מסבל של אחרים - אבל היא נוטה לכיוון הנייטרלי, כלומר שטוב הלב לא נמצא מעל הכל אצלה.

נייטרלי - דמות נייטרלית היא מאוד גמישה. אכפת לה מהסביבה אך גם מעצמה, היא תעשה את מה שיביא לתוצאות הכי טובות בשבילה או בשביל מי ומה שחשוב לה, לא משנה אם המעשה טוב או רע. אולי זאת דמות המאמינה ב"האמצעים מקדשים את המטרה", ואולי זו פשוט דמות ממוצעת, שלא תפגע באנשים סתם ככה , אבל לא תצא מגדרה כדי לעזור למישהו אם ההשלכות גדולות או שזה מסובך מדי.

נייטרלי רוע - זאת דמות נייטרלית שנוטה לרוע. היא נהנת יותר מהדרך הרעה, אפשר להגיד, אבל לא תעדיף אותה אם זאת תסבך אותה. הרצונות של הדמות נוטות להיות יותר רעות משל נייטרלית, היא אכן יכולה לשאוב סיפוק מסבל של אדם אחר (בתנאי שזהו לא אדם שחשוב לה, כמובן) אך היא לא תלך בדרך הרעה של פתירת הדברים אם היא קשה ומסובכת, או בעלת תוצאות המזיקות לה.

רוע - רוע טהור. רוע שעולה על כל דבר אחר, בדיוק כמו טוב טהור רק לכיוון השני. דמות שתנצל כל הזדמנות לגרום לרע, להרוס או לפגוע. המטרות שלה רעות והיא מגיעה אליהן בדרכים רעות. גזע שמזוהה עם הרוע הוא האורקים .- הם לא רעים בלי יוצא מן הכלל אבל רובם נולדים או מתחנכים להיות רעים.

אבל תזכרו - על הסקלה יש מקומות רבים, יש טובים ורעים שלא נמצאים בקצה המוחלט, למשל.

טבע

אם המניע מדבר על מטרות , על מה שמניע את הדמות, הטבע מדבר על הדרך בו היא תעדיף לחתור אל המטרות שלה. הוא הנטייה האתית של הדמות. הינה:

User Posted Image

סדר - דמות עם טבע סדר היא דמות שומרת חוק, היא לא תעז לעבור על החוקים. היא חותרת אל המטרות שלה בדרכים חוקיים ובלי לפשוע, לא משנה מה הן. בעיקרון - זו דמות שלא מתכוונת להסתבך.

דמות של נוכל, לדוגמא, לעולם לא תהיה סדרית. היא מבססת את הפעולות שלה על מעשים שאינם חוקיים כמו גניבה ואיום.

נייטרלי סדר - דמות שמעדיפה לשמור על החוקים, אך אם לא תהיה לה ברירה היא תעבור עליהם. החוקים חשובים לה אבל המטרות שלה יותר.

נייטרלי - דמות שמוכנה לעבור על החוק למען המטרה שלה, אם החוק אינו רציונלי, אבל אם היא לא צריכה היא תשמור עליו. היא באמצע, ככה שהיא סומכת על עצמה ולא על החוק, שיקול הדעת הוא שלה. היא תעשה מה שנראה לה לנכון בלי להתחשב בהאם זה חוקי או לא - היא נמצאת בין סדר לתוהו, היא לא מקדשת את החוק אך לא בזה לכל סמכות וסדר.

נייטרלי תוהו - זאת דמות נייטרלית אך היא נוטה לכיוון התוהו - כלומר, יותר מזה שהחוקים לא משנים לה, היא נהנית להתמרד בהם, או שהיא חושבת שהחוק שגוי ולכן מחליטה ללכת נגדו. היא לוקחת בחשבון את העונש שעלול להגיע עליה.

תוהו - הדמות מתעבת חוקים או פשוט ... איך לומר? לא שמה עליהם. היא שוברת חוקים ככל העולה על רוחה ומסתבכת עם השלטונות לעיתים קרובות מאוד. אולי, מבחינה - Rolls are meant to be broken! (ואני מקווה שהבנתם את הרפרנס.) בשביל מה קיימים החוקים אם לא בשביל שהיא תעבור עליהם? ואולי היא פשוט חושבת שהשלטון והחוקים מושחטים.

וכנ"ל למה שאמרתי במניע - יש הרבה מקומות על הסקלה ולא כל סדר או תוהו הוא בקצה המוחלט, ויש נייטרלי סדר שינטה יותר לכיוון הסדר.

נטייה

מעולה, עכשיו זה ברור. אבל איך המניע והטבע של הדמות מתחברים לנטייה?

הו, זה החלק המעניין. נטיות הביניים (נייטרלי טוב, נייטרלי רע, נייטרלי סדר ונייטרלי תוהו) לא הולכות לקחת חלק פה, מפני שההבדלים יכולים להיות קטנים וזה מסובך. אני רשמתי את הנטייה ככה שהמניע קודם ואחריו הטבע, רק כדי שלא תתבלבלו. הינה :

טוב תוהו - רובין הוד! המטרות טובות, הוא עושה את המעשה הנכון אבל לא שומר על החוק מהסיבה הפשוטה שהחוק אינו טוב.

טוב נייטרלי - יש לו מצפון טוב והוא רוצה לעזור לזולת, אבל הוא מוכן לכופף את החוקים על מנת להילחם באי-צדק, בין אם שאיפתו היא לתקן את החוק או לחיות מחוצה לו.

טוב סדר - את הרצונות הטובים שלו הוא ישיג בדרכים חוקיות בלבד, החוק נראה לו שגוי? הוא ינסה למצוא דרך לשנות את החוק. אביר קודש, לדוגמא, תמיד יהיה טוב סדר.

נייטרלי תוהו - מבחינתו , הוא חופשי. הוא עושה מה שעולה בדעתו, מוכן לעבור חוקים למען המטרות שלו.

נייטרלי - איש ממוצע לכל דבר. הוא מאוזן ולוקח הכל לשליטתו. אולי יעדיף סביבה טובה אך רק כי זאת יותר נוחה לו.

נייטרלי סדר - הוא לא עובר על חוקים, אבל בחלק מהמקרים ינצל אותם לטובתו - ינצל פרצה בחוק כדי להתעשר, למשל.

רע תוהו - זה שיזיק ויפגע ללא כל סיבה, רק עבור ההנאה שבפראות. (למשל, הג'וקר)

רע נייטלי - כנראה אנוכי ביותר - יעשה כל מה שנדרש עבור המטרות שלו, אך לא עבור תאוות הפשע , אלא עבור מטרותיו האישיות.

רע סדר - הנבל מאחורי הקלעים. לדוגמא (קצת מוזרה) - המן הרשע. מחוקק חוקים שיפגעו באחרים, מושך בחוטים ועושה את הרע שלו מבלי להסתבך.

מגניב!

בדיוק, משחקי תפקידים זה מדהים. אז מה אתם חושבים? הבנתם את הכל?
ויותר חשוב - התעניינתם? הייתי רוצים לראות עוד אשכולות מידע כאלה בהמשך? ספרו לי!

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007