האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות || פיטה מלארק
פורסם ב: Jul 26 2016, 09:33 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

אזהרה: הסיקור מכיל הרבה מאוד ספויילרים!
♦ פיטה מלארק ♦
User Posted Image

♦ שם ♦
פיטה מלארק

♦ הסיפור מתוכו הדמות לקוחה ♦
סדרת משחקי הרעב

♦ גיל הדמות ♦
16-17

♦ רקע כללי על העלילה ♦
טרילוגיית משחקי הרעב מתרחשת בעתיד, בצפון אמריקה, על אדמת מדינת פאנם הבדיונית, שעיר בירתה הוא הקפיטול העשיר בעל הטכנולוגיה המפותחת, הממוקם בהרי הרוקי. מלבד הקפיטול, פאנם מחולקת ל-13 מחוזות, שם האנשים עניים מרודים. הטרילוגיה מסופרת ממבטה של קטניס אוורדין, המתגוררת בחלק העני ביותר של מחוז 12 שנקרא "התפר", שבו אנשים באופן קבוע מתים מרעב. כעונש על מרד שהתרחש בעבר, שבמהלכו הקפיטול ניצח את 13 המחוזות, והרס את מחוז 13 (דבר שהתברר מאוחר יותר כשקרי), בכל שנה נער ונערה אחת, בגילאי 12-18 מכל אחד משנים עשר המחוזות, נבחרים בהגרלה ומאולצים להשתתף ב"משחקי הרעב". המשחקים הם ריאליטי טלוויזיוני שבו המשתתפים חייבים להילחם עד מוות בזירה שנבנתה עבורם. האחרון שנשאר בחיים זוכה בכסף ופרסום רב, וכן במזון וציוד שמורעף על מחוזו למשך שנה. מטרת משחקי הרעב היא לספק בידור לאנשי הקפיטול וכן כדי לשמש זיכרון למחוזות על המרד, במטרה להזכיר להם את כוחו של הקפיטול.

♦ מידע ♦
בספר הראשון, פיטה וקטניס נבחרו כמיועדים למשחקי הרעב בפעם הראשונה. המדריך שלהם, היימיטץ', הציע להם לדבוק באסטרטגיה בה, כביכול, הם מאוהבים אחד בשני. בראיון שלפני המשחקים, פיטה הצהיר על אהבתו לקטניס מול כל פאנם ומאז הודבק להם הכינוי "הנאהבים חסרי המזל". קטניס הייתה נסערת מהעובדה שלא הודיעו לה על מעשה משמעותי כמו זה, ולא הבינה שפיטה באמת אוהב אותה, ובשבילו זו לא הייתה רק אסטרטגיה. לפני תחילת המשחקים, הורה להם היימיטץ' לא להיכנס בשום אופן למרחץ הדמים המתרחש בתחילת המשחק בקרן השפע. פיטה שמר על קטניס בכך שסימן לה לא להשתתף במרחץ הדמים, ובכך הגן על חייה. בתחילת משחקי הרעב פיטה העמיד פנים שהוא כורת ברית עם חבורת הקרייריסטים וקטניס נפגעה קשות ולא האמינה שפיטה יכול להרוג אדם אך לאחר כמה זמן מגלה שהוא עשה מעשה זה כדי להציל אותה.
לאחר כמה זמן מודיעים קברניטי המשחק שיכולים להיות שני מנצחים כל עוד הם מאותו מחוז. קטניס ממהרת למצוא את פיטה. לאחר זמן מה היא מוצאת את פיטה פצוע תחת הסוואה מושלמת. קטניס מטפלת בפציעותיו של פיטה בעזרת תרופה מיוחדת שהיא מקבלת במשתה, ולאחר כמה זמן גם מנשקת אותו, אל המשתה קטניס הגיעה בזכות שסיממה את פיטה בסם שינה כדי שתוכל ללכת. (אחרי הנשיקה ביניהם פיטה התחנן שלא תעזוב אותו).
בין פיטה לקטניס נרקמת אהבה: בעיני קטניס האהבה היא רק בשביל המצלמות, ובעיני פיטה האהבה היא אמיתית. כעבור כמה זמן, קטניס ופיטה מגיעים לקרן השפע, שם הם פוגשים את קייטו, המיועד האחרון שנשאר. הם רואים אותו בורח ממוטציות של זאבים.
במהלך הקרב במוטציות, פיטה נפצע ברגלו. לאחר שקייטו מת מכריזים קברניטי המשחק שהחוק החדש מבוטל, מה שאומר שאחד מהם- קטניס או פיטה, יהיה חייב למות. קטניס מוציאה את גרגרי היער הקטלניים, מציעה לו להתאבד איתה - והוא מסכים. רגע לפני שהוא אוכל את הגרגרים, קברניטי המשחק מכריזים שיכולים להיות שני מנצחים.
לאחר שפיטה מגלה כי הרומן שקטניס ניהלה איתו בזמן הזירה היה מזויף, הוא נפגע ממנה והם מתרחקים.

♦ חוות דעת אישית ♦
הילד עם הלחם. זה הדבר הראשון שעולה לי לראש כשאני מנסה לחשוב על פיטה. אבל למען האמת, פיטה הוא הרבה יותר מהילד עם הלחם.
יש לו דרכי התמודדות מיוחדות עם המציאות, ולמרות שלא סבל אף פעם חרפת רעב, הוא מתמודד עם המחסור באוכל בגבורה בעת המשחקים.
פיטה טוב לב בצורה נדירה מאוד, והוא מוכן להקריב הכול למען קטניס.
למרות שבהתחלה קטניס לא בדיוק מחזירה לו אהבה, הוא לא נשבר וממשיך לעקוב אחריה בלהט.
למרות שהוא ממש נחמד, אני לא חושבת שהוא מתאים כל כך לקטניס. שיהיה.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 27 2016, 16:06 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343

וול, אז בפעם הראשונה שקראתי את משחקי הרעב לא הבנתי מה המטרה של פיטה. לא הבנתי אם הוא באמת אוהב את קטניס, או שהוא מעמיד פנים. הרי ככלות הכל הייתה ביניהם פגישה אחת לפני שהם הגיעו למשחקים, האם זה מספיק? (לא כולל את הפגישות שלהם בבית ספר) אבל לאחר שקראתי את הספרים הבאים (אני באמת קוראת עכשיו את "עורבני חקיין" שוב בפעם ה-) קלטתי שאני מחבבת את פיטה. פתאום הוא התחיל להראות לי כדמות עדינה כזאת, ושהוא יעשה הכל למען קטניס. לחלופין, התחלתי להתעצבן על קטניס.
בכל מקרה, פיטה הוא אחד הדמויות שאני מחבבת ובו זמנית תוהה לגביהן. עשית פה סיקור טוב, ואני רואה שיפור לעומת שאר הסיקורים שלך, יפה מאוד. רק שוב- במידע על הדמות, אני רוצה שתפרטי גם על האישיות של הדמות. סיקור דמות נועד לתת מידע על הדמות עצמה, ופה ראיתי שהדגש הוא על האירועים שבו משתתף פיטה. הייתי רוצה שתפטי יותר על מערכת היחסים של עם קטניס, כי זה דבר מרכזי מאוד ביניהם. חוות הדעת היא בסדר גמור, יפה מאוד. כל הכבוד על הסיקור! יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Jul 27 2016, 16:34 PM
צטט הודעה

רבות הדרכים לאהוב אותך

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101038
מגדר:male
משתמש מספר: 50788

פיטה הוא דמות שtbh לא סבלתי פעם. ואז לפני יומיים קראתי את הספר הראשון עוד פעם... פיטה הוא דמות נהדרת לדעתי. הוא לא מושלם בכל צורה שהיא למי שאומר שכן, הוא עבר כל כך הרבה ובאמת נשבר באיזשהו שלב. עברתי מטים גייל לטים פיטה כי עם כמה שגייל מדהים, האהבה של פיטה וקטניס יותר חזקה, והחזיקה את שניהם על הרגליים במשך כך שלושת הספרים. גייל וקטניס הם זוג חמוד ומדהים אבל הם לא טובים אחד לשני כמו שפיטה וקטניס לדעתי.

--------------------
פעם הייתי פה
User Posted Image
(לפעמים אני פה גם עכשיו)

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007