האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (7) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || חייזרים, סוף העולם
פורסם ב: Aug 1 2016, 11:13 AM
צטט הודעה

This is water

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101000
מגדר:male
משתמש מספר: 31142
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
דיון

שאלת קיום החייזרים הטרידה את העולם שלנו שנים רבות. האם יש מישהו שצופה עלינו שם למעלה? האם יכול להיות שעכשיו, בזמן שאני כותב.ת את הדיון הזה, יש חייזרים שצופים עליי מהחלל החיצון? יכול להיות שהחייזרים האלה לא מודעים לקיומנו?
המדע עדיין לא גילה שום הוכחות לחייזרים, אך שום מדען עדיין לא שלל את הנושא. נושא הדת בעניין החייזרים הוא מעט מסובך:
בתלמוד בבלי, מובאת דעה שניתן להבין לפיה שישנם חוצנים. לדעה זו מקלל ברק בן אבינעם כוכב בשם מרוז, בפסוק "אורו מרוז אמר מלאך ה' ארו ארור ישביה כי לא באו לעזרת ה'", וניתן להבין שהדבר מוסב על יצורים החיים בו. בהסתמך על דברי התלמוד האמורים, סבור הרבי מלובביץ' כי על פי התורה ישנם חיים מחוץ לכדור הארץ, אך לדעתו לא ייתכן שהם תבוניים.

הרב שלמה אבינר פרסם שיעור בנושא "האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ", ודעתו היא שאין לשלול זאת, אך אין, מבחינת המדע וההלכה הוכחות ממשיות לכך.

לעומת זאת, כשנשאל הרב המקובל מרדכי שרעבי לפני הנחיתה על הירח האם ייתכנו חיים מחוץ לכדור הארץ ענה שלא והסתמך על האיזכור בספר הזוהר שאף מופיע בפתיחת אליהו הנביא: "ובראת שמיא וארעא, ואפיקת מנהון שמשא וסיהרא וכוכביא ומזלי, ובארעא אילנין ודשאין וגנתא דעדן (ועשבין) וחיוון ועופין ונונין ובני נשא" ובתרגום לעברית: "בראת שמים וארץ, והוצאת מהם שמש וירח וכוכבים ומזלות. ובארץ יש אילנות ודשאים... וחיות ועופות ודגים ובני אדם". ומכאן שהללו קיימים רק בארץ ולא במקומות אחרים. תומכי השיטה הדוגלת באפשרות חיים על כוכבים אחרים, אמרו כי אמנם כתוב שבארץ ישנם חיות, עופות, דגים ובני אדם, אך אין זה מצביע בפירוש שבכוכבים אחרים אין קיימים יצורים מסוגים אחרים, ולאו דווקא של בני אדם או חיות ועופות ודגים.

- מתוך ויקיפדיה.

אך למרות זאת, ישנם אנשים שאומרים שאלוהים ברא את העולם בשביל האדם והאישה, ולפיכך לא יכולים להיות חייזרים - כי הוא לא ברא אותו בשבילם.

ומה דעתכם? אתם מאמינים בחייזרים? למה? איך אתם חושבים שייראו החייזרים? מה דעתכם לגבי התיאוריות לגבי חייזרים על מאדים?

אני, באופן אישי, מאמיןה לגבי בחייזרים. אני לא חושב.ת שזה הגיוני שמכל היקום הענקי והאינסופי הזה רק אנחנו נמצאים. למען האמת, אני מאמיןה שהחייזרים יכולים להיות אפילו על כדור הארץ, ושהם למעשה הגיעו לפה לפני הרבה זמן אבל אנחנו לא יכולים לדעת שהם פה. אחרי הכל, חייזר יכול להיות כל כך שונה ממה שאנחנו מכירים - לא חייב להיות לו מראה, קול, הוא לא יכול לתקשר... ואולי הדמיון שלנו לא מספיק מפותח בשביל לתאר חייזר ששונה מכל מה שאני מכיר.ה.

--------------------
רוי - אחראי שנת הלימודים - דברים לשעבר
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 1 2016, 11:18 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920

טוב חייזרים זה אכן משהו שניתן לדבר עליו מלא זמן. השאלה היא גם איך מגדירים "חייזר". יש אנשים שיגידו שחייזרים הם ירוקים עם אנטנות ויש אחרים שיגידו שזה כל מה ומה שלא חי בכדור הארץ. אני מתחברת יותר להגדרה השנייה ואם אני אלך איתה אז אי חושבת שן. אני חושבת שאולי איפושהו ביקום הענק מסתובבים יצורים אחרים שאנו לא מודעים לקיומם. אני לא יודעת איך הם יראו אולי הם יראו בדיוק כמונו ואולי לא. אולי הם יהיו כמו בסרטים מצוירים ואולי הם יראו מכוערים ואולי הם יהיו בכלל בלתי נראים. זה משהו שקשה לי לחשוב. יש מלא אפשרויות. הם יכולים גם להיות אורגניזמים קטנטנים שפשוט לא נוכל לראות אותם גם אם הם יהיו בצבע זרחני. חייזרים על מאדי. הממ.. אני לא ממש חקרתי בעניין הזה ואני לא ממש מודעת למה שוקרה שם למרות העניין שלי בזה. אך אם יש הוכחה אני אאמין לה, זה די מגניב להאמין בדברים כאלו זה נותן הרגשה שאנחנו לא לבד:)

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 12:10 PM
צטט הודעה

טו דה לפט טו דה לפט

פרטי משתמש
חרמשים: 104324
מגדר:female
משתמש מספר: 53296

כן, אני מאמינה בחייזרים. אני לא יודעת מהו המראה של החייזרים, כנראה שיש המון מינים של חוצנים והם נראים שונה אחד מהשני. לגבי התיאוריות של חייזרים במאדים, יכול להיות שכן, ויכול להיות שלא, אולי גם הם לא מודעים לקיומנו. אני חושבת שזה מטופש לחשוב שבני האדם הם היחידים שקיימים, היקום הוא עצום ואני מאמינה שיש חיים במקומות אחרים.

--------------------
עדי

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 12:41 PM
צטט הודעה

I'll keep my eyes down

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 19093
משתמש מספר: 55695

(בתור חננת מדע, תסלחו לי על התגובה החופרת)
ומה דעתכם? דיון מצוין ומעניין ביותר. אהבתי את הבאת המידע, פחות חיבבתי את העובדה שצוטטו מקורות בנוגע לנושא והתנ"ך ולא צוטטו כאלה העוסקים בדעה של מדענים ברחבי העולם.
אתם מאמינים בחייזרים? בהחלט לא כמו שהם מוצגים במדיה, אך אני מאמיןה שאין שום סיבה יהיו קיימים.
למה? היקום שלנו גדול, והיקום שלנו פועל ע"פ חוקים שלא כולם ברורים לנו עדיין. ובכל זאת, אנחנו יכולים לראות דברים שלא ידענו לפני מאה, חמישים ואפילו עשר שנים - על מאדים יש מים קפואים, ולפלוטו גם כן יש "קטבים" קפואים. אנחנו רואים מים בתור דבר משמעותי להתפתחות החיים בצורה הראשונה - אך פי שעל כדור הארץ שלנו, יצורים רבים מצאו פתרונות דומים לבעיות דומות, אפילו אם אינם קרובים זה לזה (לדוגמא, זאופודים וג'ירפה שניהם מינים בעלי צוואר ארוך, והפתרון שלהם לכך הוא שימוש בעמוד שדרה שבוי בצורת מכתב ועלי). לכן, על פי דעתי, אין שום דרך לסתור את הקיום של חייזרים - עד שלא בדקנו כל מקום ביקום שלנו, או שמצאנו דרך פיזיקלית ומדעית להסביר את הייחוד שלנו, אין אנחנו יכולים לסתור את דבר. גם אם נראה שאין שום כוכב בו יש מים בצורה שאנו רגילים אליהם, החיים היו יכולים להתפתח בצורה שונה - לא כפי שאנחנו מכירים אותם, ואפילו לא בצורה של "חיים" כפי שאנחנו נגדיר את היצורים הללו. ייתכן שהם לא דורשים חמצן, אלא פחמן. שהם לא "אורגניים" במובנים שלנו - אלא בנויים מזרחנים בכלל, ומתנהלים בקבוצה או ביחידים בצורות שאנחנו לא יכולים לדמיין.
איך אתם חושבים שייראו החייזרים? אני לא חושב.ת. אני לא יודעת דבר, אני מודעת לעובדה הזאת ולכן כל מה אני יכולה לאמר הוא - שהם בוודאות לא יראו כמו שאנחנו חושבים.
מה דעתכם לגבי התיאוריות לגבי חייזרים על מאדים?
בשנת 2014 הTLS של קיוריוסיטי מדד כמויות שונות של מתאן על מאדים - הן אמורות להיות מפוזרות בצורה זהה באטמוספירה הדלילה של מאדים, אך לא כך הדבר. המדד בפני עצמו לא נותן ווידוי - אך אומר שייתכן המתאן נוצר מפעילות של יצורים חיים - אורגנזימים ביולוגיים - כך שייתכן שהיו חיים על מארס. זה רק עוד חלק בפאזל הגדול הזה, כמו הגילוי שהיו מים בעבר על מאדים, לכן אני משאירה את השאלה פתוחה - כמו בכל דבר אחר. בינתיים, לא ניתן להוכיח משום צד את הנושא.

--------------------
User Posted Image
22 - את/מעורבת - My nonsense

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 12:55 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 3840
משתמש מספר: 55848

טוב, לגבי מאדים לדעתי היו שם חייזרים בעבר (אם לא עדיין יש) כי גילו שם מים, שזה סימן שהיו יכולים לחיות שם יצורים, לדעתי זו הוכחה. אממ... אני לא בטוח איך חייזרים נראים, אולי הם סוג של חיידקים שאנחנו בכלל לא יכולים לראות ואולי הם ענקיים. אני לא חושב שלחייזרים יהיה טכנולוגיה מתקדמת כמו החלליות והלייזרים של החייזרים בסרטים. בנוסף אני גם מסכים עם מי שמעלי אלא אם הוא סותר אותי.

--------------------
Tardis
עלה מייפל אנימות גריפינדור מ. האלמנטריום

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 13:03 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 14302
מגדר:
משתמש מספר: 55288

אני אכן מאמינה שיש חייזרים, ביקום כזה ענק אנחנו לא יכולים להיות היצור החי היחיד.
אני לא יכולה לתאר חייזר כי מעולם לא ראיתי אחד, אבל אני יכולה לומר שיש וודאי מיליוני צורות חיים אחרות שלא נראות כפי שאנחנו מדמיינים אותם. יכול להיות שיש כוכב כמו כדור הארץ היכן שהוא שגם בו חיים בני אדם, אנחנו לא יכולים לדעת.
אני חושבת שיכול להיות שהיו/יש צורות חיים במאדים. אני לא יודעת הרבה על הנושא לכן לא שוללת ולא מאמינה.

אני רוצה להתייחס למשפט הזה:
אך למרות זאת, ישנם אנשים שאומרים שאלוהים ברא את העולם בשביל האדם והאישה, ולפיכך לא יכולים להיות חייזרים - כי הוא לא ברא אותו בשבילם.
(אני מגיבה בלי כוונה להעליב כל משתמש.ת שקוראת את התגובה שלי ומאמין.ה, ואם אתם.ן כן נעלבים.ות אני רוצה לציין שלא הייתה לי שום כוונה כזאת)
אני חייבת לומר שבתור אחת שלא מאמינה בדת זה נראה לי קצת מופרך. לא יכול להיות שאנחנו היצורים היחידים בכל היקום הענק הזה שאנחנו חיים בו. אני לא מאמינה שהיקום נוצר בשבילנו כי אם הוא היה ככה הוא היה הרבה יותר קטן.

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 17:41 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 62488
משתמש מספר: 55840

אני מאמינה שיש עוד צורות חיים בעולם, אולי על כוכב מרוחק, כי אני מאמינה בתיאוריית המפץ הגדול ולא רואה סיבה שרק כדור הארץ יפתח חיים בעקבותיו. אלו יכולים להיות חדי תא, יצורים מזעריים שאנחנו לא יכולים לראות גם בטכנולוגיות מתקדמות או יצורים ענקיים. אלו לא חייבים להיות יצורים, הם יכולים להיות כל דבר, שונה ממה שאנחנו מכירים ושאפילו לא ניתן לדעת שהוא קיים.
לגבי התיאוריות של חייזרים על מאדים אני לא יודעת, יכולים להיות שם סימנים למים אבל לא חייבים להיות שם חיים. גם אם יש שם, או שהם לא מתוחכמים בכלל והם מזעריים או שהם כל כך מתוחכמים שאנחנו לא נוכל לראות אותם או לדעת בוודאות שהם שם, זו דעתי.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 19:41 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

אני אכתוב את דעתי בקצרה כי אני בפלא-
אני חושבת שיכול להיות שחייזרים קיימים, אבל לא נראה לי, כמו שחושב הרבי מלובביץ', שהם באמת יהיו יצורים תבוניים כמו בני האדם. נראה לי שבינתיים צריך להמשיך לחשוב על כלים שייעזרו לנו להגיע ולחקור כוכבים רחוקים יותר.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Aug 1 2016, 23:52 PM
צטט הודעה

Busy making other plans

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6195
משתמש מספר: 55584

אני חנון באופן קיצוני ביותר, אז התגובה תהיה ארוכה.
מה דעתכם? מפורטת בחפירה למטה:)
אתם מאמינים בחייזרים? כן. אני בטוח כמעט במאת האחוזים שקיימים חיים מחוץ לכדור הארץ.
למה? עניין של הסתברות. אני אתאיסט, ואני מאמין שחיי האדם נוצרו לאחר התפתחות אבולוציונית ארוכת שנים (במונחים יחסיים, כמובן), שהתחילה לאחר שצירוף אטומים ייחודי שנוצר במאורע מאוד לא סביר לפני שנים רבות פיתח חיים. זה נשמע מופרך, אבל עם זאת, מדהים. למרות שמאורע זה מאוד לא סביר כשלעצמו, ישנה כמות בלתי-נתפסת של כוכבים וכוכבי לכת ביקום הידוע לנו, ולאחר שבמספר רב של כוכבים או כוכבי לכת צירוף מולקולות שכזה טרם קרה, או שמא לא יקרה בכלל, יקרו מספר נרחב של צירופים שלא ניתן לחזות מראש מה מהם יוביל למה (ע"פ תורת הכאוס), מספר רב כל כך של פעמים, עד שסביר מאוד להניח שבמספר זעום (יחסית) של מאורעות כן יווצרו חיים התואמים לסביבתם. כשאני חושב על עד כמה עצום הוא היקום ביחס אלינו, זה פשוט נראה לי מאוד לא סביר שרק בכוכב לכת אחד שבמערכת שמש אחת שבתוך גלקסייה לוליינית אחת מתוך מאות מיליארדי גלקסיות שנמצאות רק ביקום הזה (אני לא שולל את אפשרות הקיום של יקומים אחרים,מחוץ לגבולות היקום שלנו) נוצרו חיים. למעשה, גם סביר מאוד להניח שישנו כוכב לכת כלשהו שהתנאים עליו די דומים לתנאים שעל כדור הארץ. על כוכב לכת שכזה, ייתכן מאוד שיהיו צורות חיים.
איך אתם חושבים שייראו החייזרים? תלוי, כמובן, בסביבת החיים שלהם. אני לא יכול לקבוע כלום בנושא הזה, בנושא הזה מתאים הציטוט המפורסם של סוקרטס - "רק דבר אחד אני יודע, והוא שאיני יודע דבר". אם כי במידה ואכן קיים כוכב לכת הדומה בתנאיו לכדור הארץ, ואם אכן קיימים שם חיים, מאוד לא יפתיע אותי לגלות שצורות החיים שהתפתחו/יתפתחו שם יהיו דומות למדי לצורות החיים המוכרות לנו מכוכב הלכת עליו אנחנו נמצאים כעת.
מה דעתכם לגבי התיאוריות לגבי חייזרים על מאדים? אפשרי, אבל מאדים לא היה המקום הראשון במערכת השמש שלנו בו הייתי מחפש חיים, אילו יכולתי להגיע לכל מקום בה. אפרט אחר כך על המקום בו כן הייתי מחפש קודם. עכשיו אפרט על דעתי בנוגע למאדים.
"Is there life on Mars?" (דיוויד בואי, מתוך השיר Life on Mars?)
אני לא ממש יודע מה לענות על השאלה הזו. מצד אחד, מאדים די דומה בגודלו לשל כדור הארץ, הטמפרטורה עליו לא מאוד שונה (בימים, לפחות), ולאחרונה אפילו נתגלו שם מים זורמים. לפי תנאים אלו, נראה שמאדים די מתאים לתיאור של "כוכב לכת בעל הדומה בתנאיו לכדור הארץ", ולכן יכול להיות שיש שם יצורים חיים דומים לכדור הארץ. אבל מצד שני, איך זה שאף רובר שלנו לאראה בינתיים אף שפן סלע חייזרי מקפץ בין הסלעים האדומים? ישנן מספר אפשרויות. האחת, לא נוצרו חיים, כי הרכב האטמוספירה לא מתאים, או ממגוון סיבות אחרות. אחרת יכולה להיות שכן נוצרו חיים על מאדים, אך הם בשלב קדום יותר מאשר החיים שעל כדור הארץ. יכול להיות שהתפתחו על מאדים בעלי חיים המותאמים לסביבה שם, אך הם עדיין בשלב היצורים החד תאיים, או אורגניזמים פשוטים (שוב, הכל יחסי) אחרים. כמובן שיש עוד מספר גדול של אפשרויות (תורת הכאוס, שוב). מניתי את אלו העיקריות שחלפו בראשי.
מה עם המקום האחר שהזכרת קודם? אז הנה, בדיוק הגעתי לזה. המקום הראשון על מערכת השמש בו הייתי מחפש חיים הוא אירופה. לא, לא היבשת. התכוונתי לאחד מ-67 הירחים של צדק.
ויקיפדיה - אירופה (ירח)
פרטים בקישור.
לפי ההשערה המוזכרת שם, מתחת לפני השטח המכוסים בקרח של אירופה, יש אוקיינוס מים גדול. באוקיינוס מים זה ייתכן שיתקימו חיים המותאמים לסביבה שם, ישנם מים שם, ובמים יש חמצן - ייתכן שגם צורות החיים שם ידמו במקצת לצורות החיים שעל כדור הארץ. אחת הבעיות היא שהטמפרטורה וכמות האור שיש שם נמוכה בהרבה מזו שעל כדור הארץ, מה שיהווה שוני בין היצורים החיים שם לבין אלו שכאן.
אז.. סיכום? כן, אני חושב שהגיע הזמן לזה. לסיכום, אני לגמרי חושב שקיימים חייזרים, ואני נלהב לגלות עוד צורות חיים, ומי יודע - אולי הן תבוניות כמונו, או אף יותר. יש לזכור שבני האדם מתהלכים על כדור הארץ זמן לא רב (כמובן, יחסית להרבה זנים אחרים), ולכן יכול להיות שבמרחק התפתחה לה ציוויליזציה חייזרית שיודעת על היקום הרבה יותר ממה שאנחנו יודעים עליו כיום (בטח זה כי הם יודעים מדוע האגרטל הפטוניות חשב מה שחשב לפני שהתנפץ) (זו הייתה בדיחה שמובנת רק על ידי מי שקרא את מדריך הטרמפיסט לגלקסיה).
אז לסיכום (והפעם באמת)..
ח"ח ענק על הדיון. איך לא פתחו דיון כזה עד עכשיו?
לאלו מכם שטרחו וקראו עד לכאן, אמליץ בחום על מיני-סדרת טלוויזיה הקשורה לנושא בשם "אל תוך היקום עם סטיבן הוקינג", בה בכל פרק עוסקים בשאלה קיומית שכזו. בפרק הראשון השאלה היא "האם אנחנו לבד ביקום?", שזו באמת השאלה עליה היה הדיון הזה, וגם נגעתי כאן בסיפור של איך התחילו החיים, וע לה זה מדברים, יחד עם עוד מספר דברים, בפרק השלישי בסדרה.
סליחה על החפירה:')

עבדתי שעה על התגובה הזו hot.gif

--------------------
ביל|חנון גאה|מדע בדיוני|פנטסיה|קריאה|מוזיקה ישנה

חכם סיני עתיק אמר פעם:
你不要嚇唬我們,英國豬狗! 去煮你的屁股,一個愚蠢的人的兒子! 我向你吹鼻子,所謂的“亞瑟王”! 你和你所有愚蠢的英國騎士! 我不想再跟你說話了,你是空頭的動物食品 - 刮水器! 我向你的大方向放屁! 你的母親是一隻倉鼠,你的父親聞到了接骨木果! 現在走開,或者我第二次嘲笑你!

והנה לכם עוד ציטוט שאני אוהב:

And as He spoke, He no longer looked to them like a lion; but the things that began to happen after that were so great and beautiful that I cannot write them. And for us this the end of all the stories, and we can most truly say that they all lived happily ever after. But for them it was only the beginning of the real story. All their life in this world and all their adventures in Narnia had only been the cover and the title page: now at last they were beginning Chapter One of the Great Story which no one on earth has read: which goes on for ever: in which every chapter is better than the one before.

כאן בשבילכם לכל מטרה:)
טיפה פרשתי, עמכם הסליחה. אתם עדיין מוזמנים לשלוח הודעה ואקרא אותה באחד מהביקורים שלי

Ĝis kaj dankon por ĉiom la fiŝaĵoj
עכשיו תלכו לגוגל כדי לברר מה זה אומר

---------
פורסם ב: Aug 2 2016, 12:52 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

אני חושבת שרבים לפני התייחסו יותר להיבט המדעי, שבהחלט נראה לי שלא שולל, ולא יכול כל כך לשלול קיומם של חייזרים בכוכבים וגלקסיות אחרות.
אני רוצה קצת להתמקד בהיבט התורני, שמוזכר בפתיחת הדיון - ציטוט מוויקיפדיה.
אני חושבת שהתורה לא אמורה לספר לנו אם יש חיים מחוץ לכדור הארץ או אין. התורה נכתבה כספר הדרכה לחיים של בני אנוש על פני כדור הארץ, ולא ספר נדעי מסוים שבא לספר לנו סיפורים. אנחנו בכל אופן מאמינים שגם סיפורי התנ"ך יש בהם הוראה לחיים הפרטיים של כל אחד מאיתנו, דוגמא טובה ממעשים טובים שמתוארים ודוגמא רעה למעשים רעי ולמידת לקח. אם כי אפשר ללמוד מדברים בדרך אגב, אם מרומזים חיים מחוץ לכדור או לא.
לדעתי בהחלט יכולים להיות חייזרים בכוכבים וגלקסיות אחרות, מסיבה אחת - עוד לא הוכח אחרת. אין שום סיבה שאם ישנם כאן חיים שלא תהיינה בכוכב אחר חיים. אמנם, ככל הנראה החיים בכוכבים אחרים אינם דומים בכלל לחיים בכוכב שלנו. מהסיבה שהחיים בכוכב שלנו מותאמים לסוג היצורים המסתובב כאן, מבחינת האטמוספירה ומזג האוויר - בכוכבים אחרים, אלו המוכרים לנו בכל אופן, אין כמעט אפשרות לבני אדם לחיות בצורה נורמאלית כמו כאן. לכן גוף היצורים של החיים בכוכבים אחרים וצורת חייהם אמורה להיות שונה ביותר משלנו.
חייזרים על מאדים? - צריך לבדוק...

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Aug 2 2016, 21:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

בודקים את זה ^^
את צודקת, ולמעשה, גם אין שום בעיה מבחינה הלכתית שיהיו חייזרים בכוכבים אחרים.
אולי לא הבנתי נכון, אבל זה נשמע שאת לא ממש מתעניינת בנושא. נכון שלתקן את העולם שלנו הרבה יותר חשוב, אבל גם בלגלות חייזרים אין פסול.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Aug 2 2016, 23:54 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 3394
משתמש מספר: 58316

הדיון מעניין רק רוצה לציין שזה שיש מיים לא בהכרח אומר שיש חיים יכול ליהיות שהיצורים שאותם מכנים חייזרים אינם צריכים מיים או חמצן כמונו לכן לא הייתי תמיד מחפשת איפה שיש מיים למרות שזה אנושי לחפש את מה שדומה לנו ויכול ליהיות שזה בכלל ההפך הגמור...

--------------------
יום בלי חיוך הוא יום מבוזבז:)

---------
פורסם ב: Aug 3 2016, 10:11 AM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

QUOTE (עברתי רק כדי לראות @ Aug 2 2016, 10:28 PM)
בודקים את זה ^^
את צודקת, ולמעשה, גם אין שום בעיה מבחינה הלכתית שיהיו חייזרים בכוכבים אחרים.
אולי לא הבנתי נכון, אבל זה נשמע שאת לא ממש מתעניינת בנושא. נכון שלתקן את העולם שלנו הרבה יותר חשוב, אבל גם בלגלות חייזרים אין פסול.

כמובן, אני יודעת שבודקים את זה בגלל זה פתחו דיון כאן, לא?
אני אישית באמת לא מתעניינת בנושא, בעיקרון אני כמעט לא מתעניינת במה שעוד לא יודעים שהוא קיים, לגלות דברים חדשים וכאלה. זה יעניין אותי לדעת כנראה רק אחרי שיהיו תוצאות בשטח.
לא נראה לי שרמזתי שיש בזה איזה פסול, רק שבתורה בדרך כלל לא מתייחסים לדברים מהסוג הזה סתם כך.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Aug 6 2016, 07:56 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

(הרגשתי צורך לציין שאת הדיון הזה אני ניסחתי והדעה שכתובה שם היא שלי, לא של רוי)
הקטע הוא שיכול להיות שהמים לא מהווים שום אספקט בחיים של חייזרים. יכול להיות שהם בשבילם כמו שפחמן דו חמצני הוא לגוף שלנו - הם לא צריכים מים. יכול להיות שהם גם פשוט משהו שאי אפשר לראות או להרגיש, כי הם שונים כל כך ממה שאנחנו מכירים שאי אפשר לדמיין את זה.
אגב, אם היו אומרים לי לחפש חייזרים איפושהו כנראה הייתי מתחיל.ה לנסות לבנות דברים שינסו לגלות דברים שכאלה על כדור הארץ שלנו. אולי החייזרים פה ואנחנו לא רואים אותם, מי יודע.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 6 2016, 09:10 AM
צטט הודעה

Eppur si muove

פרטי משתמש
חרמשים: 69423
משתמש מספר: 57704

*תגובה קרינג'ית שצונזרה*

הודעה זו נערכה ע"י imagine it ב May 10 2020, 12:15 PM

--------------------
Legends Never Die

אתה/הוא

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (7) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007