האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ירח שבור||סיקור ספר
  פורסם ב: Aug 4 2016, 09:23 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 21115
מגדר:female
משתמש מספר: 55239
חפצי המשתמש: צפה

ירח שבור

User Posted Image
User Posted Image

מאת:
סאלי גרדנר
שם הספר בשפת המקור: Maggot Moon
שנת הוצאה: 2012
מתרגם לעיברית: יעל אכמון
חברת הוצאה לאור: כנרת
ג'אנר: מדע בידיוני, היסטוריה אלטרנטיבית וקצת רומן.
מספר עמודים: 228
פרסים שקיבל: הספר זכה בשניי פרסים, פרס לספרות ילדים של 2012 ומדליית קרנגי לשנת 2013
טריגרים: באופן מפתיע אפילו שהספר מוגדר ספר נוער הוא נוגע בנושאים די רגישים אז שימו לב מדובר במציאות בה אנגליה פשיסטית ויש גזענות חמורה נגד כל אדם שיוצא אפילו במעט מהקווים של הנורמל.

תקציר: הסיפור מתרחש באנגליה בערך בשנות השבעים אבל זו לא אנגליה כמו שאנחנו מכירים אותה, זאת אנגליה של שנות השביעים במציאות אלטרנטיבית-זאת אנגליה פשיסטית.
וזה בהחלט לא המקום בו תרצו לגור.
אסור להיות לא נאמן למדינה, אסור להיות שונה, אסור לחפש אחרי האמת. כמה חבל שסקנדיש פשוט לא יכול להתאים.
הוא דיסלקט במדינה שלא מקבלת דיסלקטים, יש לו שתי עיניים בצבעים שונים במדינה שבה השונה נחשב לרע והכי גרוע הוא רואה את העולם סביבו שונה.
שונה מספיק שיום אחד שהכדור כדורגל שלו עף מעל הגדר של המתחם שאליו אסור להכנס הוא נכנס בעקבותיו ומגלה סוד שהמדינה מסתירה, סוד שהוא בהחלט לא אמור לדעת.
הוא פוגש אסטרונאוט, באמצע מתחם ליד העיר, אסטרונאט בחליפה מלאה שאת שמו כולם מכירים כי אין דבר חשוב יותר באנגליה הפשיסטית מאשר לנצח את האוייבות (ארצות הברית ורוסיה) במירוץ לעבר הירח.
וככה בגלל בעיטה לא זהירה של כדור כדורגל הוא וחברו הטוב הקטור, שבמקרה גם גר לידו, נקלעים לתוך רשת השקרים ששומר הממשל הפשיסטי בפניהם.

דעה אישית: הסיפור של איך הגעתי לקרוא את הספר הזה הוא די משעשע בעיקר כי אם אני זוכרת נכון (ולדעתי אני זוכרת נכון.) הברזתי משיעור בשביל לסיים אותו כי פשוט לא יכולתי להפסיק לקרוא.
מצאתי אותו די במקרה בספריה באחת ההפסקות והתחלתי לקרוא בו סתם כי לא היה לי מה לעשות ושאני משתעממת אני קוראת. אני חושבת שלקח לי עשרים עמודים להבין שזה אחד הספרים הכי טובים שקראתי בתקופה האחרונה אם לא באופן כללי.
זה פשוט ספר טוב, העלילה מרתקת ולא נגררת בכלל. הכתיבה זורמת ומושכת להמשיך לקרוא כי היא פשוט רצופה ובאמת די מדהימה. הדמויות מתוארות בצורה כל כך רגישה שהם ממש אמיתיות וכל כך קל להתחבר אליהם (ואז את מתחברת אליהם ומתכננת רצח שאת מסיימת לקרוא את הספר).
אני בעיקר זוכרת את הבניה של מערכת היחסים, ראית שזה מה שיקרה מההתחלה ועדיין זה היה אמין ונראה כל כך נכון שהם יהיו יחד שזה פשוט לא מפריע שזה צפוי ולפי דעתי זה אפילו מאוד הוסיף כי זה בפך את מערכת היחסים ליותר אמיתית ויותר בנויה.
בקיצור, הסיפור הזה הוא פשוט מדהים וחדשני וכל כך כל כך יפה וכואב (ממש כואב, תכינו טישו כואב. כי אם אתם לא בוכים אני מתרשמת, אני בכיתי כל כך שראיתי את הדף מתושטש.).
אז לסיכום של הסיכום, לכו לקרוא את הספר הזה כי אתם לא תמצאו עוד הרבה ספרים שנוגעים בכל כך הרבה נושאים ובצורה כל כך מעודנת ויפה.
אה ודרך אגב (זה טיפה ספויילר אז אל תקראו אם דברים כאלה הורסים לכם) מערכת היחסים בספר היא מערכת יחסים גאה.

מעט מידע על הסופרת: סאלי גרדנר עצמה היא דיסלקטית, דיסלקטית שכתבה מעל עשרה ספרים לנוער אבל לא ידעה לקרוא בעצמה עד גיל ארבע עשרה.

--------------------
טוב, אז חתימה מושקעת אין לי... אופס.
זאת חתימה מוקדשת אבל, היא מוקדשת לשתי הסיבות שאני עוד בפורטל דייזי וליליקה.
הא, ואם לא הייתי פוחדת שאני לא אזהה את המשתמש של עצמי אם אני אחליף כינוי הייתי משנה לחתול.
או דלפי.

תודה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 4 2016, 18:31 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה

אני חייבת לומר שאני מופתעת, כי עד היום בכלל לא שמעתי על הספר הזה. ולפי הסיקור הזה, אני רואה שהחמצתי ספר שבהחלט הייתי רוצה לנסות. עשית סיקור נהדר, ובעיקר אהבתי את הדעה האישית. כאשר אני פוגשת ספר שאני לא מכירה, אני מקדישה לדעה האישית תשומת לב מיוחדת כי יש לזה חלק בהאם אקרא את הספר או לא. פה עשית חוות דעת מצויינת, כתבת את מה שאהבת בספר ואיך הגעת אליו ובכללי פשוט שכנעת אותי (אם כי אני מופתעת שקראת ספר עצוב (; ). גם עשית תקציר משלך, וזה מאוד מוסיף. גם התוספת שהוספת על הסופרת גרם לי להעריך את הספר מחדש. הספר מדבר על נער דילקטי והיא בעצמה דיסלקטית? זה בהחלט מעניין ומעורר השראה.
גם התמונות מוסיפות, אם כי התמונה של הספר בעברית גדולה מדיי ומרחיבה את העמוד, מומלץ לשנות לתמונה בגודל קטן יותר.
כל הכבוד על הסיקור, אני חושבת שאנסה את הספר (: התווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007