האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר \ משחק הנסיכים, לא מכיל ספויילרים
פורסם ב: Aug 4 2016, 17:20 PM
צטט הודעה

I'll keep my eyes down

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 19093
מגדר:female
משתמש מספר: 55695
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
שם הספר: משחק הנסיכים.
↵ ובאנגלית: A Confusion of Princes (בלבול של נסיכים).
סופר: גארת' ניקס.
תורגם ע"י: דידי חנוך.
הוצאה: גרף.
↵ ובמקור: HarperCollins
ז'אנר: מדע בדיוני.
דירוג: אין הגבלת גיל; ע"פ דעתי - 11-18 בערך.
שנת פרסום: 2012.

תקציר:
הספר מתרחש באימפריה הבין גלקטית - האימפריה היחידה, אפשר לאמר. היא נשלטת ע"י הקיסר - יישות בלתי מוכרת אשר שולטת בכל האימפריה העצומה, דרך הנסיכים - נערים ונערות צעירים אשר נקלחים מבתיהם בעודם ילדים זעירים, נמחקים מזכרונות הוריהם או שהוריהם נהרגים, וגדלים ב"מקדש" - בו נמצאים הכוהנים, אשר יכולים לתקשר עם הקיסר, שנקרא בדרך כלל "המוח הקיסרי".
הנסיכים אינם בני אדם רגילים - הם נבחרים בביקורים הללו של הצבא, שם בוחרים את התינוקות בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר, ואת עשר השנים הראשונות בחייהם הם מבלים בתוך מאין מעבדה - בה מציידים אותם בכישורים ושיפורים - ביולוגיים, טכנולוגיים - שהופכים אותם לחזקים יותר, קשים יותר להרישה ולמאין "אל-בני אדם", וכישרורי הפסיי-טק, משמע - היכולת שלהם לתקשר עם אנשים בטלפתיה.
הסיפור עוסק במסעו של הנסיך קמרי, נסיך שרק סיים את השלב הראשון של חייו במקדש, ונשלח לשרת בגלקסייה, והסיפור על שלוש המיתות שלו (זה אינו ספוילר; זה כתוב בדף הראשון של הפרק הראשון של הספר), ועל המסלול הלא צפוי שמתבררים לו חיי הנסיכות - ממש לא כפי שציפה.

דעה אישית:
אני לא יכול.ה להסביר כמו שצריך את ההתרשמות שלי מהספר הזה. מד"ב זה ללא ספק הז'אנר הכי חזק בקטלוג שלי - כל דבר מד"בי שהוא לא פשוט גרוע, אני אוהבת בצורה יוצאת דופן מיד. אני לא יכולה באמת להסביר למה - פשוט כי הדבר מושך אותי נורא. והספר הזה? כמה שהוא נשמע לא מקורי, היא מקורי פי שש מאות יותר ממה שאתם מצפים. ולא רק זה, הוא מסתבך בלי הפסקה וזה רק הופך אותו למרתק יותר. אמנם הוא קצר - אמנם בגרסה העברית יש שגיאות הקלדה מוזרות למדי (כי בדר"כ גרף מוציאים ספרים כמו שצריך), הספר פשוט גאוני. הוא טוב, הוא גאוני - ואמנם בהתחלה סגנון הכתיבה שלו מוזר מאוד, אבל ברגע שמבינים איך לעזאזל לקרוא את ה"הערות" - הדיבורים עם המוח הקיסרי, הכל הופך להיות מובן יותר ורק הופך את הספר למקורי ומעניין יותר.

--------------------
User Posted Image
22 - את/מעורבת - My nonsense

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 4 2016, 17:54 PM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 63875
מגדר:female
משתמש מספר: 50725
חפצי המשתמש: צפה

האמת שמהתקציר הספר נשמע לי כמו ספר מד"ב חביב ולא יותר, לא משהו בלתי רגיל במיוחד, אבל אני סומכת על הדעה האישית שלך ובביקור הבא שלי בספרייה אחפש אותו! נשמע אחלה של ספר.

סיקור טוב מאוד! כמה דברים שלא ממש הבנתי, מה היא האיפרייה הבין גלקטית? מתי הסיפור מתרחש? מהי הכוונה ב"לשרת בגלקסיה?"

מלבד אלו העלילה כתובה בצורה טובה (עם כמה שגיאות הקלדה אמנם, אבל זה קורה גם לטובים ביותר^^) , והצלחת לסקרן אותי כי כבר עלו כל מיני שאלות, והדעה האישית נותנת חשק לקרוא את הספר, כי מהעלילה לא התרשמתי שמדובר בספר טוב כמו שאת מתארת אותו. אבל לפי איך שאמרת, זה פי 100 יותר מקורי ממה שזה נשמע, כנראה שבאמת כדאי שאקרא אותו.

סיקור טוב מאוד, מתווסף לללינקייה. ח"ח.

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007