האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר || נעלי קולנוע
פורסם ב: Aug 9 2016, 11:28 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328
חפצי המשתמש: צפה

נעלי קולנוע - Movie Shose

User Posted Image

שם הסופרת: נואל סטריטפילד
שנת ההוצאה: 1949 בבריטניה, 2009 בישראל
גוף ההוצאה: ידיעות ספרים (פרוזה עשרה)
שפת מקור: אנגלית
שם המתרגמת: גילי בר-הלל סמו
ספר זה הוא שלישי ב'סדרת הנעליים' (נעלי החלקה, נעלי בלט, נעלי קולנוע ונעלי תיאטרון) שכתבה הסופרת הבריטית נואל סטריטפילד (1986-1895). הספר מבוסס על נסיעתה של הסופרת לניו יורק ולוס אנג'לס, על ביקוריה בהוליווד וצפיותיה בצילום הסרט ההוליוודי 'סוד הגן הנעלם', המבוסס על ספרה הידוע של פרנסס הודג'סון ברנט.

תקציר העלילה:
מִשְׁפַּחַת וִינְטֶר הַלּוֹנְדּוֹנִית נוֹסַעַת לְקָלִיפוֹרְנְיָה הַחַמָּה לְמֶשֶׁךְ הַחֹרֶף עַל מְנָת שֶׁאַב הַמִּשְׁפָּחָה, ג'וֹן, יוּכַל לְהַבְרִיא. בַּמִּשְׁפָּחָה שְׁלשָׁה אַחִים: רֵיְצֶ'ל הַבְּכוֹרָה הִיא רַקְדָנִית בָּלֶט, טִים הַקָּטָן מִתְעַתֵּד לִהְיוֹת פְּסַנְתְּרָן, וְרַק גֵ'יְן בַּת הָעֶשֶׂר, הַבַּת הָאֶמְצָעִית פְּשׁוּטַת הַמַּרְאֶה, הַמִּתְנַשֵּׂאת וְהַדַּוְקָאִית, הִיא חַסְרַת כָּל כִּשְׁרוֹנוֹת מְיֻחָדִים. לָכֵן, כַּאֲשֶׁר בַּמַּאי הוֹלִיווּדִי מַצִּיעַ לָהּ לְגַלֵּם אֶת מֶרִי בְּסֶרֶט שֶׁמְּצֻלָּם עַל פִּי הַסֵּפֶר הַקְּלָסִי, סוֹד הַגַּן הַנֶּעֱלָם, כֻּלָּם, כּוֹלֵל גֵ'יְן עַצְמָהּ, מֻפְתָּעִים לַחֲלוּטִין. הַאִם תַּצְלִיחַ גֵ'יְן, שֶׁלֹּא שִׂחֲקָה מִיָּמֶיהָ, לְהִתְגַּבֵּר עַל אָפְיָהּ הַמַּרְדָּנִי וּלְגַלֵּם אֶת הַתַּפְקִיד בְּהַצְלָחָה?

חוות דעתי:
ספר נחמד מאוד ומהנה לקריאה. הספר שייך לשנות החמישים בערך, והיה לי מאוד נחמד לחוות את החוויות שילדי משפחת וינטר חוו מתוך זווית ראייה של ילדים לונדונים קטנים ואדיבים, שאפילו להגיד "מה?" בעיניהם זה לא מנומס.
מעבר לנחמדות, נעלי קולנוע מתאר את הרגשות של הדמויות בצורה אמיתית להפליא וכנה. כשסיימתי לקרוא את הספר, באמת הרגשתי כאילו איבדתי אניספור חברים.

סדרת הספרים:
בסדרת הנעליים יש ארבעה ספרים. כולם מומלצים לקריאה, אני מצרפת תמונות של שלושת האחרים:
נעלי בלט
נעלי החלקה
נעלי תיאטרון
הספר נעלי בלט זכה לעיבוד קולנועי, ואמה ווטסון משחקת בתפקיד ראשי בסרט. זוהי כרזת הסרט.
לסדרה אין סדר מיוחד ואין צורך לקראו את כל הספרים, אך יש דמויות אחדות שמקשרות בין חלק מהספרים.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 9 2016, 12:46 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 0
משתמש מספר: 54041

תודה רבה על הסיקור (:
יש לי את הספר הזה בבית וקראתי מספר פעמים כשהייתי בערך בת 10 או 11. נורא אהבתי את הספר בזמנו. חוץ ממנו גם קראתי את נעלי בלט ונעלי החלקה. אם אני לא טועה, זה גם היה הספר האחרון של נואל סטריטפילד שקראתי

---------
פורסם ב: Aug 9 2016, 19:58 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

תודה רבה לך על החוות דעת :)

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Aug 10 2016, 18:44 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

הו נעלי קולנוע! קראתי את הספר מזמן ושכחתי כמעט הכל. אבל מה שאני זוכרת זה שכן אהבתי לקרוא את זה, הוא היה מאוד חביב ונתן לי הרגשה של "מקום אחר". השנה השונה וכמובן גם סגנון החיים השונה ממש גרמו לי להפעיל את הדמיון. אהבתי את חוות הדעת שלך (למרות שזה קצר, מומלץ להרחיב יותר), אבל התקציר מועתק מהספר, ואת זה פחות אהבתי. בסיקור אני רוצה לראות תקציר משלך. כמו כן בקשר לסדרת הספרים, טוב שהוספת (אני למשל הכי אהבתי את "נעלי בלט"), אבל היה מועיל אם היית מפרטת בקצרה על העלילה של כל אחד מהספרים כדי לתת לקורא הסיקור מידע עליהם ולא רק תמונות.
דרך אגב, לא ידעתי שיצא לנעלי בלט סרט! אני ממש בשוק.
בקיצור, סיקור סביר, מאחר שיש את כל הדברים הנחוצים אבל דרושה הרחבה ותיקון. כל הכבוד על כך שעשית סיקור, יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 17:40 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 3512
משתמש מספר: 58251

הסיקור יפה, רק יש לי תיקון- נעלי קולנוע הוא הספר השלישי ונעלי תיאטרון הרביעי.

--------------------
"אם אומץ לב ותושיה
אמצא אצלו במוח

אודיע חיש- את זה האיש,
לגריפינדור לשלוח.

גריפינדור - כי האריה הוא מלך [החיות]!
גריפינדור - כי חייב ליהיות מישהו שיבעט בגברת נוריס.
גריפינדור - כי מישהו חייב לנצח את כולם.
גריפינדור - כי רק האישה השמנה שלנו יכולה לפוצץ את החלון של החדר מועדון בעזרת צרחת - קול - גבוה - ומטריד...
גריפינדור - כי קווידיץ' הוא השם השני שלי...
גריפינדור - כי אנחנו הכי אמיצים
גריפינדור - כי אנחנו עוזרים לחברים
גריפינדור - אנחנו הכי שווים
גריפינדור - אנחנו הכי טובים
גריפינדור - הארי הוא שלנו
גריפינדור - גם המנהל אוהב אותנו

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 19:16 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

תודה רבה, אני אתקן ^^

--------------------

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 19:28 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
חרמשים: 58935
מגדר:male
משתמש מספר: 54290

יפה מאוד

--------------------
הוזלי

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007