האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר || כוכבים נופלים
פורסם ב: Aug 19 2016, 12:42 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

⌘ שם הספר: כוכבים נופלים
⌘ שם הסופר: אשכר ארבליך-בריפמן
⌘ שנת ההוצאה: ע"פ מה שרשום בספר, שנת 2008.
⌘ גוף ההוצאה: ידיעות חאחרונות, ספרי חמד.
⌘ שפת מקור: עברית.
⌘ ז'אנר: ספרות לילדים ונוער, משפחה.

תקציר מגב הכריכה:
"איסק ישבה מן הצד, במסדרון, מקופלת עדיין בתנוחת עובר, והבטיחה במתרחש אחוזת איימה. היא אמרה לעצמה שאין זה אלא חלום רע ושמחר בבוקר תתעורר ותגלה שכלום לא קרה: אמה תטגן לביבות לאורחת הבוקר, אביה יתקשר מלונדון הגדולה והכל יחזור להיות כשהיה."
איסק בת השתיים-עשרה גרה עם משפתחה בכפר אנגלי, שהחיים בו מתנהלים על מי מנוחות. כל אחד מבני הבית טרוד בעניינו: איסק משתוקקת למצוא חברה טובה, אחיה התאומים ממלאים את הבית בחיות מחמד, ואחותה הגדולה מתאהבת במורה הפרטי שלה. אך עולם אל הילדים מתערער באחת כשאביהם עוזב את הבית. יחד עם אמם הם נדרשים להתמודד עם מצב חדש, מפחיד וכואב - אולם עם חלוף הזמן הם מגלים זה את זה ומוצאים, כל אחד, נקודות אור בחיו.

תקציר מאת אני:
איסק היא ילדה של שני מוזיקאים, שגרה לה בכפר אנגלי מרוחק שבקושי כלבים מגיעים אליו. יש לה אחות גדולה שעסוקה בענייני אהבה, ושני אחים קטנים שעסוקים בענייני חיות ובובות. ויש לה גם אמא, מורה לנגינה, ואבא, מנצח בתזמורת בלונדון הגדולה. החיים שלה נורמאלים למדי, למרות העובדה שיש לה שם מוזר, ולמרות העובדה שהיא גרה במקום מרוחק, ולמרות העובדה שאין לה חברות בכלל ושהדבר הכי קרוב לחבר בשבילה הוא הגנן של בית הקברות בדרך לביתה. ככה לפחות היא חושבת, עד שיום אחד הכל משתנה - אבא שלה מגיע עם בחורה חדשה, ופשוט מכריז שהוא עוזב את הבית. מכאן איסק צריכה להתמודד עם מציאות שונה, עם דברים רבים שמשתנים ועם העובדה שהעולם שהיא הכירה הוא כבר לא אותו דבר. על תהליך ההסתגלות למציאות החדשה, על איסק ועל המשפחה הכל כך מיוחדת ובכל זאת כל כך רגילה שלה, ניתן לקרוא בספר.

חוות דעת אישית:
אחד מהספרים הכי אהובים עליי ביקום.
את הספר קראתי בסביבות הזמן שקראתי את ווינטר בלו, מהסיבה הפשוטה שאת הסדרה של ווינטר בלו *מאד* אהבתי (ברמה של אובססיה) ואמרתי לעצמי - אם הסדרה הזו כל כך טובה, בטח גם שאר הספרים של הסופרת מעולים (מה שהתברר כנכון, כמובן, אבל זה לא לכאן) וככה לאחר בירור הגעתי לקרוא את כוכבים נופלים. והאמת? הספר הזה השאיר עליי חותם אפילו יותר גדול מווינטר בלו, וזה אומר המון כי ווינטר בלו הייתה אובססיה רצינית שלי. כל כמה זמן אני פשוט לוקחת את הספר וקוראת את כולו מחדש, אפילו שאני מכירה כבר את כל העלילה בעל פה ויכולה לצטט קטעים מהספר לא פחות טוב ממה שאני יכולה לצטט קטעים מהארי פוטר. הספר הזה נראה כל כך רגיל במבט ראשוני - בסך הכל סיפור על משפחה שעולמה מתערער, משהו שלצערנו קורה להרבה משפחות בשלב מסוים בימנו. אבל בכל זאת, יש בו מיוחד. אולי זה השמות של הדמויות (שגם לזה יש הסבר עוד בתחילת הספר, אגב), אולי זה העובדה שכל אחת מהם הוא קצת שונה ומיוחד בדרכו שלו, ואולי זה פשוט הכתיבה המעולה של הסופרת. זה ספר מדהים, אני כבר לא יכולה למצוא מילים לתאר את כמה שהוא מדהים. אני באמת, באמת ממליצה עליו. כמו שנכתב בגב הספר - זה סיפור אנושי ומרכז, רצוף במשברים ובקשיים אך מלא אופטימיות ותקווה. אני ממליצה לכל בן אדם שקרא את הספרים של אשכר ארבליך-בריפמן לקרוא את הספר הזה, אני בהחלט חושבת שהוא לא נופל ברמתו משום ספר אחר שלה ואפילו עובר את חלקם אם תשאלו אותי. ובכללי, אני ממליצה גם למי שלא קרא ספרים של הסופרת, או למי שלא קורא ספרות עברית באופן כללי, לקרוא את הספר הזה כי הוא פשוט מדהים, מיוחד, מרגש ומקסים בכל כך הרבה רמות שאני מבטיחה לכם שבשניה שתתחילו לא תוכלו להפסיק לקרוא. הספר אומנם נראה מעט ארוך מהספרים האחרים של הסופרת במבט ראשון (למרות שאני לא חושבת שהוא עובר באורכו את הספרים של ווינטר בלו) אבל כל מילה ומילה חשובה, וכמו שאמרתי לפחות עשרים פעם כבר בפסקה הזאת - תקראו את הספר הזה, הוא מדהים.

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 19 2016, 12:44 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
משתמש מספר: 51632

האמת שהסיקור נשמע ממש נחמד, אבל הסגנון של אשכר ארבליך-בריפמן אף פעם לא היה ממש הסגנון שלי, אני פשוט לא מתחברת... הסיקור מעולה וכתבת חוות דעת אישית ממש מפורטת.
כן עשית לי קצת חשק לקרוא אז אולי אם מתישהו רשימת הקריאה שלי תסתיים אני אנסה לקרוא את זה.
כל הכבוד על הסיקור! :)

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
פורסם ב: Aug 19 2016, 13:03 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

וואו, זה סיקור מעולה. האמת שאני ממש ממש אוהב.ת את ווינטר בלו (אני יושב.ת עכשיו בחדר ומחייךת לספרייה שלי, איפה שנמצאת כל הסדרה) אבל עדיין לא יצא לי לשמוע על הספר הזה. רק מהדעה האישית שלך אני רוצה לרוץ עכשיו לספרייה ולקרוא את הספר הזה. אשכר ארבליך-בריפמן היא בכללי אישה מהממת (והיא נחמדה נורא, דרך אגב) ואני מנסה למצוא לי זמן פנוי לקרוא את כל הספרים שלה.
הדעה האישית מפורטת מאוד, קבלי ח''ח!

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 19 2016, 14:01 PM
צטט הודעה

Just like fire

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 35273
משתמש מספר: 57196

סיקור מעולה! מאוד מושקע, מפורט במקומות הנכונים, והחוות דעה מנומקת וכנה.
אני אישית לא קראתי את הספר, אבל כן קראתי (ואהבתי) ווינטר בלו. מעולם לא ניסיתי לקרוא ספרים דומים של אותה הסופרת כי אני פחות מתחברת לסופרים (ואת האמת גם סרטים) ישראליים בדרכ , אבל כן סיקרנת אותי. אולי אני אצרף את זה לרשימת הקריאה שלי :)

--------------------

אמילי | 17

---------
פורסם ב: Aug 19 2016, 18:05 PM
צטט הודעה

רבות הדרכים לאהוב אותך

פרטי משתמש
חרמשים: 101038
מגדר:male
משתמש מספר: 50788

אני לא אוהב את הספרים של אשכר tbh. כשהייתי קטן ממש אהבתי את ווינטר בלו ואת כוכבים נופלים, אבל באמת שעכשיו אני קורא אותו נטו בשביל השעשוע - לאשכר יש אחלה רעיונות, מעט נדושים אבל בכל זאת חמודים, אבל אני לא אוהב את זה שהיא מנסה לכתוב כאילו הספר תורגם. רואים את זה בצורה מובהקת בווינטר בלו - כל כך הרבה דברים נשמעים כאילו הם פשוט תרגום לא מוצלח, וכוכבים נופלים... קראתי אותו ממש מזמן והוא היה חמוד אבל הוא נורא נורא נורא צפוי ונורא קיטשי בצורה שאני לא ממש אוהב.
בכל מקרה הסיקור מעולה, כל הכבוד, אולי אני אנסה לקרוא השבת את כוכבים נופלים מחדש ואולי זה כן ירתק אותי.

--------------------
פעם הייתי פה
User Posted Image
(לפעמים אני פה גם עכשיו)

---------
פורסם ב: Aug 30 2016, 19:05 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

הרבה פעמים אני קוראת סיקורים וחוות דעת ומוצאת את עצמי מסכימה/מתנגדת אליהם בהתאם, שזה טוב. אבל אני תמיד מחפשת סיקורים שחוות הדעת שלהם גורמת לי להתחבר אליהם, וזה דבר לא פשוט כלל.
פה, עשית את זה.
למען האמת עד היום לא שמעתי על הספר ואף פעם לא קראתי אותו, אבל חוות הדעת שלך פשוט ריתקה אותי. כתבת והרחבת ויכולתי לראות למה אהבת את הספר ולהרגיש את זה, ואת זה צריך להעביר בחוות דעת. במיוחד אהבתי את זה-
הספר הזה נראה כל כך רגיל במבט ראשוני - בסך הכל סיפור על משפחה שעולמה מתערער, משהו שלצערנו קורה להרבה משפחות בשלב מסוים בימנו. אבל בכל זאת, יש בו מיוחד. אולי זה השמות של הדמויות (שגם לזה יש הסבר עוד בתחילת הספר, אגב), אולי זה העובדה שכל אחת מהם הוא קצת שונה ומיוחד בדרכו שלו, ואולי זה פשוט הכתיבה המעולה של הסופרת.

זה מה שגרם לי להתחבר ולהרגיש את מה שכתבת, כי תיארת ופירטת מה אהבת בצורה נהדרת.
את ווינטר בלו קראתי מזמן כשהייתי קטנה עוד, ואהבתי אותם, אבל לא ברמה של אובססיה. כמו שפלין כתב, לאחר שגדלתי וקראתי אותם שוב, מצאתי אותם משעשעים אבל זהו בערך.עם זאת לאחר הסיקור הזה (כל הכבוד על כך שהוספת תקציר מהספר וגם שלך, זה בהחלט מוסיף), אולי אשקול לשים אותו ברשימת הקריאה שלי.
כל הכבוד על הסיקור, קבלי ח"ח! יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007