האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר||הארי פוטר ואבן החכמים
פורסם ב: Aug 23 2016, 15:53 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14302
מגדר:
משתמש מספר: 55288
חפצי המשתמש: צפה

הארי פוטר
ואבן החכמים

User Posted Image

תעודת זהות
° שם הספר: הארי פוטר ואבן החכמים
° שם הסופרת: ג'יי קיי רולינג
° שנת ההוצאה: 1998
° שנת ההוצאה בארץ המקור: 1997
° גוף ההוצאה: הוצאת ידיעות אחרונות
° גוף ההוצאה בארץ המקור: הוצאת בלומסברי
° שפת מקור: אנגלית
° ז'אנר: הרפתקאות, פנטזיה
° מתרגמת: גילי בר-הלל
° מס' עמודים: 316
° סדרת הספרים: הספר הראשון בסדרת הספרים הארי פוטר
סדרת הארי פוטר הוא הסדרה השנייה(!) הנמכרת בעולם!

תקציר
הארי פוטר בן ה-11 הוא סתם ילד רגיל- או לפחות שק חבטות רגיל- שהוריו מתו בתאונת דרכים ושאומץ על ידי דודיו שמתעללים בו ובן דודו שמשתמש בו כשק חבטות.
אך כשינשופים מתחילים לנהור אל הבית בהמוניהם, ברור להארי שדבר מה אינו כשורה. הוא מנסה להשיג את אחד מהמכתבים שמגיעים במקורותיהם אך נכשל, ודוד, שכלל הנראה התחרפן, נוסע איתו אל אי סוער קטן באמצע הים, אך גם שם משיגים את הארי המכתבים והאגריד, שומר הקרקעות של הוגוורטס מופיע ונותן לו לקרוא סופסוף את המכתב.
בעקבות זה הארי הולך לבית הספר ושם פוגש את שני חבריו הטובים: רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר.
אך תעלומה מחכה לו בבית הספר: מורה מנסה לגנוב את אבן החכמים, שתעניק לוולדמורט, אדונו שלמעשה היה זה שהרג את הוריו של הארי, חיים.
האם הארי יצליח להציל את עולם הקוסמים מאיומו של וולדמורט?

חוות דעת אישית
ואוו, אני עוד זוכרת את הפעם שקראתי את זה לראשונה. בשבילי זה נוסטלגיה, זה בעצם הספר הראשון שבאמת קראתי ואהבתי. זה בעצם הספר שלי. ממנו התפתחה כל אהבתי לקריאה. זה היה הספר הארוך הראשון שקראתי, וגם הראשון מסוג הפנטזיה.
אני מאוד אהבתי את הספר, קראתי אותו לראשונה לפני שנתיים-שלוש, ומאז לא יכולתי להפסיק. עד עכשיו אני קוראת אותו שוב ושוב.
כפי שציינתי, אני מאוד אוהבת את הספר. הוא כתוב בצורה מעניינת ויפה והרעיון מדהים. העלילה אינה מסובכת מדי והבנתי את כל מה שהייתי צריכה להבין, אך דברים אחרים עדיין נורו לי בגדר תעלומה, מה שלא קרה עם ספרים רבים ואחרים שהיו צפויים מדי.
אך למרות כל זה, עדיין היה משהו שהפריע לי בספר, אמנם לא כשקראתי אותו לראשונה אך לאחרונה כן. הארי הוא גרי-סו, לפחות לדעתי. הוא תמיד יודע מה הוא הדבר הנכון לעשות, הוא חכם ואמיץ, והכי גרוע- יש לו עבר טרגי. בפעמים הראשונות שקראתי את הספר זה לא הפריע לי כלל, אבל לאחרונה זה התחיל להציק. כמובן לא ברמה שפוגעת ברמה משמועתית באיכות של הספר, אבל בתור מטרד קטנטן, כן.
אני מאוד אהבתי את הספר, אבל אני באמת שלא מרגישה צורך להמליץ עליו כי אני בטוחה שרובכם הגדול- אם לא כולכם- כבר קראתם אותו, הרי אחרי הכל, נרשמתם לאתר הזה, לא? ואם לא קראתם, למה אתם מחכים? רוצו לספרייה!

דמויות

הארי פוטר
User Posted Image
הארי הוא בעצם הדמות הראשית בסיפור.
שיערו של הארי תמיד פרוע, בדומה לשיערו של אביו, וצבע עיניו הוא ירוק כמו עיניה של אמו. על מצחו מתנוססת צלקת בצורת מכת ברק שנוצרה כאשר וולדמורט ניסה להורגו ולא הצליח.
הארי התמיין לבית גריפינדור, בית האמיצים, ולפי כך הוא אמיץ ואכפתי והמצפון שלו מפותח מאוד.
הוא המחפש של קבוצת גריפינדור.

רון וויזלי
User Posted Image
רון וויזלי הוא חברו הטוב של הארי פוטר ואחד מן הדמויות הראשיות בסיפור.
לרון שיער ג'ינגי ועיניים כחולות בדומה לשאר בני משפחתו. הוא מתואר כגבוה, רזה וגמלוני. לרון נמשים וכפות רגליו וידיו גדולות. אפו ארוך.
למרות שרון משעשע ביותר, הוא חסר כל טאקט ורגישות ואינו בוגר.
לרון יכולות טקטיות טובות והוא מעולה בשח קוסמים.

הרמיוני גריינג'ר
User Posted Image
להרמיוני שיער חום מתולתל ועיניים חומות אף הן, ושיניה בולטות מעט.
התכונה הבולטת ביותר של הרמיוני היא הידע הרחב שלה. היא מתנהגת בצורה שקולה וחושבת תמיד על כל מעשה שלה, אך ככל שהספר מתקדם היא משתחררת יותר ואף מעזה להפר חוקים (אני צודקת?). למרות זאת, הרמיוני התמיינה לגריפינדור יחד עם הארי ורון.
בתחילת הספר הרמיוני הסתייגה מהארי ורון. היא נהגה להימנע מפגישות איתם והתנהגה אליהם בשחצנות, אך עם הזמן היא הפכה לחברתם הטובה.

ציטוטים

"...הוא לא היה יכול לדעת שבאותו רגע ממש, אנשים שהתכנסו בחשאי בכל רחבי המדינה מרימים כוסיות ואומרים בשקט: "לחיי הארי פוטר, הילד שנשאר בחיים!"..." -הילד שנשאר בחיים, עמוד 25

"...הרכבת יצאה מהרציף. הארי רצה להסתכל על האגריד על שלא יוכל לראות אותו עוד; הוא נעד והצמיד את אפו לזגוגית החלון, אבל הוא מצמץ והאגריד נעלם." -סימטת דיאגון, עמוד 97

"..."בהחלט יהיה כיף," אמר הארי, והם הופתעו מגודל החיוך שהתפשט על פניו. "הם לא יודעים שאסור לי לעשות קסמים בבית. יהיה לי המון כיף עם דאדלי בקיץ הזה..." " -האיש בעל שני הפרצופים, עמוד 321

ביקורות על הסדרה
*מגב הכריכה שבספר שלי*

"לא ספר אלא נס... הארי פוטר קטן מצליח לנתק נערים ממשחקי המחשב ומקלטות הווידיאו ולגרום להם לקרוא! רולינג הצליחה להוכיח שהשמועות על מותו של הספר היו מוקדמות בהחלט... אור גדול ניצת בליבותיהם של הורים ומחנכים..." -בועז כהן, ידיעות אחרונות

"יותר מילד אחת כתב לרולינג שהוריו מתקוטטים על הזכות להקריא לו את הספר או שהם שואלים אותו לעצמם... ויותר ממבוגר אחד כבר כתב כדי להודות לה על העונג שבקריאת הספרים." -שמעון אדף, סופשבוע מעריב

"להארי פוטר יש את זה, מהעמוד הראשון, פחות או יותר. יש בו פשטות, וסיפור, ומתח ופנטזיה ו... הוא ספר ילדים שמבוגרים מתחברים אליו באופן מיידי, וילדים עוד יותר מהר. להגיד לכם שאני אהבתי את הסיפור? כן, מאוד... כמו כולם נשביתי בקסמו... שקעתי לתוך העולם שלו ויצאתי אחרי כמה שעות מחייך..."- אסף גברון, תרבות מעריב

"הספר הוא ספר פולחן במלוא מובן המילה, וגיל היעד שלו גמיש ביותר... רולינג יצרה דמות משכנעת להפליא, שאי-אפשר שלא לאהוב אותה ולרצות בטובתה לנצח..." -יעל דר, הארץ

פרסים
*מהספר שלי*
° פרס הספרים הבריטי לספר השנה לילדים, 1997
° פרס מדליית הזהב של סמרטיז - נסטלה, 1997
° הספר הטוב ביותר לשנת 1998, Publisher's Weekly
° הספר הטוב ביותר לשנת 1998, Scool Library Journal
° ספר השנה 1998, Parenting
° הספר הטוב ביותר לשנת 1998 של הספרייה הציבורית בניו-יורק

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 25 2016, 12:09 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621

סיקור נהדר! אני מופתעת שעד עכשיו לא היה סיקור על זה בפורום, אפילו בדקתי בספרייה של פורום ספרים כדי לראות...
הסיקור יפה, מושקע, והצלחת לפרט המון על ספר שכמעט כל מי שנמצא פה קרא אותו לפחות פעם אחת.
אהבתי מאד את הציטוטים. בחרת את הציטוטים הכי יפים שהיה אפשר להביא מהספר. הפירוט על הדמויות שהוא לא מובן מעליו, הפרסים שזכה בהם הספר, זה פשוט סיקור נהדר.
ח"ח :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 26 2016, 07:47 AM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
משתמש מספר: 51632

אני מאוד אוהבת את הספר הראשון והוא האהוב עליי מבין הספרים בסדרה. הספר הראשון הוא באמת הספר בו הכל התחיל, המסע של הארי והמסע שלנו ביחד איתו. אני חושבת שכתבת את התקציר בצורה קצת שרמטית, ומה שאני מאוד אוהבת בספר הארי פוטר להבדיל מספרי מד“פ אחרים, זה שהוא מאוד לא דמרטי. העלילה כתובה במין טבעיות כזאת שלהילחם בקוסם רשע ולהינצל מקללת אבדרה קדברה זהמשהו שגרתי ביותר. הכל תלוי באיך מציגים את זה, כי אם היו אומרים לי ”רוצה לקרוא ספר על קוסמים וקוסם מרושע שרוצה להרוג ילד כי הוא שמע נבואה כלשהי?“ הייתי עונה לא ותודה. אבל רולינג הציגה את זה בדרך שונה, וזה משהו שמאוד אהבתי בספרים.
כל הכבוד על הסיקור המושקע, גם על הציטוטים.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
פורסם ב: Aug 30 2016, 18:47 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

הארי פוטר ואבן החכמים! הספר שהתחיל את הכל טם טם טם.

הארי פוטר הוא אחד מסדרות הספרים הטובים שקראתי בחיי. למרבה ההפתעה, לא התחלתי את הסדרה מהספר הראשון, אלא מהספר השלישי. עם זאת מיד אחריו קראתי את הראשון, ונשביתי בסדרה מיד. ספר ראשון בסדרה צריך להיות סוחף, מעניין, ועם דמויות ודיאלוגים טובים. בספר הזה, יש הכל. הספר הזה הוא לא האהוב עליי ביותר בסדרה (זה הספר השישי למען האמת) אבל הוא בין החביבים. במיוחד לאור העובדה שהוזכרה כאן אבן החכמים שקסמה לי מיד. בקיצור, אני לא חושבת שיש הרבה מה להרחיב על הספר כי ככלות הכל בעקבות הסדרה הזו כולנו כאן.
ובשביל סדרה שכזו וספר שפותח את הסדרה, עשית סיקור מעולה. באמת, אין לי הערות. עשית תקציר משלך, כתבת דעה אישית מפורטת ואף ציינת מה שלא אהבת, שזה דבר יוצא דופן כי בסיקורים לרוב כותבים רק מה שלא אוהבים או אוהבים באופן מוחלט. ניתן לומר שזה נתן לי נקודת מבט מעניינת על הספר ואף על הארי עצמו. כמו כן הרחבת על הדמויות (התמונה של הרמיוני גדולה מדיי, כדאי למצוא תמונה אחרת) והוספת ציטוטים משלך! ואני כבר מזמן אמרתי שאני מאוד אוהבת ציטוטים (; אני רואה שלקחת את ההערה שלי בנוגע לזה וכתבת הפעם את המקור שלהם ומאיזה עמוד מהם. מצויין. אהבתי את הסיקור מאוד, קבלי ח"ח. יתווסף לספרייה! happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Sep 2 2016, 09:32 AM
צטט הודעה

לפעמים האור בקצה המנהרה זה רק המכונית שבאה ממולך

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2403
מגדר:male
משתמש מספר: 58388

סיקור ממש יפה. אין אף אחד שיכו לסקר יותר טוב מזה. ניכר גם ההשקעה בתמונות וזה בהחלט מוסיף נקודות:-]

--------------------

ג'יימסעושה 18 ב 13.12מנהל פורום הספרים וראש בית סלית'רין בדימוספרשתי

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007