האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סופר||ריק ריירדן
פורסם ב: Aug 28 2016, 21:51 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 165031
מגדר:female
משתמש מספר: 52844
חפצי המשתמש: צפה

ריק ריירדן

User Posted Image

✎ שם: Richard Russell "Rick" Riordan, Jr - ריצ'רד ראסל "ריק" ריירדן ג'וניור (ע"י מעריציו הנלהבים הוא מכונה 'דוד ריק' או 'ריק הטרול')
✎ תאריך לידה: 5 ביוני, 1964
✎ מקום לידה: סן אנטוניו, טקסס, ארצות הברית

✎ מידע ✎

ריצ'רד ראסל ריירדן - המכונה פשוט ריק ריירדן - הוא סופר אמריקאי שכותב בז'אנר פנטזיה, והוציא הרבה סדרות מצליחות לנוער ולמבוגרים.

ריק נולד בשנת 1964 בסן אנטוניו שבטקסס, ארצות הברית. בשנת 1982 הוא סיים את תיכון אלאמו הייטס, ובשנת 1986 סיים את לימודיו באוניברסיטת טקסס באוסטין.
אולי תופתעו, אולי לא - אבל במשך 15 שנה מחייו, ריק ריירדן היה מורה בבתי ספר פרטיים וציבוריים, גם בטקסס וגם בקליפורניה.
בשנת 2002, בהיותו מורה, הוא זכה בפרס "מאסטר מורה" על לימודו בבית הספר הפרטי "St. Mary's Hall".

אחרי שלימד 15 שנה, ריק ריירדן התחיל להוציא ספרים לאור.
על אחד מהסדרות בטוח שמעתם - פרסי ג'קסון והאולימפיים, וסדרת ההמשך שלה - גיבורי האולימפוס. סדרה זו הפכה למוכרת מאוד ברחבי העולם, תורגמה להרבה שפות וכיום מיליוני אנשים קוראים אותה, מעריצים אותה, את הדמויות, וכמובן, איך אפשר לשכוח - את ריק.

✎ ביבליוגרפיה ✎

סדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים

● פרסי ג'קסון וגנב הברק - שנת יציאה לאור באנגלית: 2005, שנת יציאה לאור בעברית: 2008
● פרסי ג'קסון וים המפלצות - שנת יציאה לאור באנגלית: 2006, שנת יציאה לאור בעברית: 2008
● פרסי ג'קסון וקללת הטיטאן - שנת יציאה לאור באנגלית: 2007, שנת יציאה לאור בעברית: 2009
● פרסי ג'קסון והקרב על המבוך - שנת יציאה לאור באנגלית: 2008, שנת יציאה לאור בעברית: 2009
● פרסי ג'קסון ותקוות האולימפוס - שנת יציאה לאור באנגלית: 2009, שנת יציאה לאור בעברית: 2009

סדרת גיבורי האולימפוס

● הגיבור האבוד - שנת יציאה לאור באנגלית: 2010, שנת יציאה לאור בעברית: 2010
● בן נפטון - שנת יציאה לאור באנגלית: 2011, שנת יציאה לאור בעברית: 2011
● אות אתנה - שנת יציאה לאור באנגלית: 2012, שנת יציאה לאור בעברית: 2012
● בית האדס - שנת יציאה לאור באנגלית: 2013, שנת יציאה לאור בעברית: 2013
● דם האולימפוס - שנת יציאה לאור באנגלית: 2014, שנת יציאה לאור בעברית: 2015

ספרים נוספים הקשורים לסדרת פרסי ג'קסון ולסדרת גיבורי האולימפוס
● The Demigod Files (בתרגום חופשי לעברית: "מסמכי החצויים") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2009. לא תורגם לעברית
● The Demigod Diaries (בתרגום חופשי לעברית: "יומני החצויים") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2012. ספר זה לא תורגם לעברית
● Percy Jackson’s Book of Greek Gods (בתרגום חופשי לעברית: "ספר האלים היוונים של פרסי ג'קסון") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2014. לא תורגם לעברית

טרילוגיית משפחת קיין והאלים המצריים

● הפירמידה האדומה - שנת יציאה לאור באנגלית: 2010, שנת יציאה לאור בעברית: 2010
● כס האש - שנת יציאה לאור באנגלית: 2011, שנת יציאה לאור בעברית: 2011
● צל הנחש - שנת יציאה לאור באנגלית: 2012, שנת יציאה לאור בעברית: 2012

ספרים נוספים הקשורים לטרילוגיית משפחת קיין והאלים המצריים
● The Kane Chronicles Survival Guide (בתרגום חופשי לעברית: "מדריך ההישרדות של משפחת קיין") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2012. לא תורגם לעברית
● Son of Sobek (בתרגום חופשי: "בן סובק") - ספר קצר אשר מפגיש בין קרטר קיין (מ"משפחת קיין") לפרסי ג'קסון (מ"פרסי ג'קסון") שנת יציאה לאור באנגלית: 2013. שנת יציאה לאור בעברית (במהדורה מוגבלת): 2013
● The Staff of Serapis (בתרגום חופשי: "המטה של סראפיס") - ספר קצר אשר מפגיש ביין סיידי קיין (מ"משפחת קיין") לאנבת' צ'ייס (מ"פרסי ג'קסון"). שנת יציאה לאור באנגלית: 2014. לא תורגם לעברית
● the crown of ptolemy-ספר קצר המפגיש בין פרסי ג'קסון, אנבת' צ'ייס, קרטר קיין וסיידי קין

טרילוגיית מגנוס צ'ייס והאלים של אסגרד
● להב הקיץ - שנת יציאה לאור באנגלית: 2015, שנת יציאה לאור בעברית: 2015
● הפטיש של תור - שנת יציאה לאור באנגלית: 2016 (עדיין לא יצא, יצא בעוד חודש). לא ידוע מועד לתרגום לעברית

The Trials of Apollo (נבואות אפולו)
● The Hidden Oracle ( האורקל הנעלמת) - שנת הוצאה לאור באנגלית: 2016. שנת הוצאה לאור בעברית: צפוי לצאת בספטמבר הקרוב

39 רמזים (רק 3 ספרים מתוך הסדרות)
● מבוך העצמות - שנת יציאה לאור באנגלית: 2008, שנת יציאה לאור בעברית: 2010
● Introduction to The 39 Clues: The Black Book of Buried Secrets (בתרגום חופשי לעברית: "מבוא ל-39 רמזים: הספר השחור של הסודות הקבורים") שנת יציאה לאור באנגלית: 2010. לא תורגם לעברית
● הווספרים באים - שנת יציאה לאור באנגלית: 2011, שנת יציאה לאור בעברית: 2012

Tres Navarre
● Big Red Tequila (בתרגום חופשי לעברית: "טקילה אדומה וגדולה") - שנת יציאה לאור באנגלית: 1997. לא תורגם לעברית
● The Widower's Two-Step (בתרגום חופשי לעברית: "שני השלבים של האלמן") - שנת יציאה לאור באנגלית: 1998. לא תורגם לעברית
● The Last King of Texas (בתרגום חופשי לעברית: "המלך האחרון של טקסס") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2001. לא תורגם לעברית
● The Devil Went Down to Austin (בתרגום חופשי לעברית: "השטן ירד לאוסטין") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2002. לא תורגם לעברית
● Southtown (בתרגום חופשי: "עיר דרומית") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2004. לא תורגם לעברית
● Mission Road (בתרגום חופשי: "משימת דרך") - שנת יציאה לאור באנגלית: 2005. לא תורגם לעברית

✎ דעה אישית ✎

וואו. פשוט וואו.
טוב, אז אני מופתעת שעדיין לא סיקרו אותו - אחד הסופרים הנפלאים שקראתי את הספרים שלו בחיי, אם לא הסופר.
ריק הוא חתיכת סופר ענק. הספרים שלו ארוכים, מושקעים, יפים, מעניינים - פשוט ספרים מדהימים, שאני די בטוחה שכולכם כאן קראתם לפחות אחד מהם, ואם לא - לפחות שמעתם עליהם.
מבין כולם, הכי אהבתי את סדרת פרסי ג'קסון וסדרת גיבורי האולימפוס - שתי סדרות מדהימות, שריק גרם לי לקרוא אותם שוב ושוב ושוב, וכל הזמן לחשוב עליהם, לכתוב עליהם פאנפיקים, להתאהב בדמויות... הכל.
אז הוא פשוט סופר נהדר. ממש נהדר. כל ספר שאני קוראת שלו הוא פשוט חוויה, ואני תמיד מחכה לספר הבא בקוצר רוח, ובזמן הזה קוראת שוב את שאר הספרים שלו וחופרת עליהם לחברים שלי.
אז אם עדיין לא הבנתם - ריק הוא סופר מושלם ומי שלא קרא את הספרים שלו - שיקרא.

--------------------
מאיה מנהלת פורום הקלחת הרותחת לשעבר אמילי דה רייבין מואנה

User Posted Image

פרשתי

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 28 2016, 23:16 PM
צטט הודעה

לפעמים האור בקצה המנהרה זה רק המכונית שבאה ממולך

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2403
מגדר:male
משתמש מספר: 58388

סיקור מעולה! אחד הטובים שיצא לי לקרוא!

--------------------

ג'יימסעושה 18 ב 13.12מנהל פורום הספרים וראש בית סלית'רין בדימוספרשתי

---------
פורסם ב: Aug 29 2016, 08:47 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 587
משתמש מספר: 52324

כל הכבוד על הסיקור, אני משוגעת על הסופר הזה בענק:)
סדרה זו הפכה למוכרת מעוד ברחבי העולם, תורגמה להרבה שפות וקיום מיליוני אנשים קוראים אותה, מעריצים אותה, את הדמויות, וכמובן, איך אפשר לשכוח - את ריק.

*כותבים מוכרת
*וכיום
אבל באמת כל הכבוד

--------------------
לשעבר פעילה

---------
פורסם ב: Aug 30 2016, 09:58 AM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

ריק ריירדן! ריק ריירדן הוא אחד הסופרים שאני אוהבת אם לא ה-. הכרתי אותו בכיתה ה', אי שם שהתחלתי לקרוא את פרסי ג'קסון, ונשביתי מיד. הוא אחד מהסופרים שמבחינתי כותבים כל כך טוב שאפילו אם הם יכתבו על אבן זה יהיה מעניין. איך אפשר לכתוב על אבן ושזה יהיה מעניין? שאלה טובה. מה שבטוח שריק מסוגל לזה.
לריק יש סגנון כתיבה ייחודי. הוא משלב הומור ושעשוע בכתיבה שלו אבל כשצריך לכתוב על דברים רציניים הוא מסוגל לזה. קראתי המון ספרים, ורק בחלק מסויים ממש נהניתי מההומור והחשבתי אותו כזורם ולא ברמה נמוכה, כמו אצל ריירדן.
ישנם כאלה שאומרים שהוא חוזר יותר מדיי על עניין המיתולוגיה, אבל אני מוצאת את זה דווקא טוב. זה מכיר לי תרבויות אחרות שלא ידעתי עליהן לפני כן. בקיצור, ריק מבחינתי הוא סופר מעולה.
בנוגע לסיקור, גם הוא טוב מאוד. אם כי המידע על ריק לדעתי מועט מדיי. יכולת לציין למשל שהסיפור של פרסי ג'קסון התחיל כסיפור לפני השינה לבן שלו, ולאחר מכן נהפך לספר. כמו כן ריק רצה שהבן שלו יזדהה עם הדמויות ולכן שילב את הקטע של הפרעת הקשב והדיסלקציה. בנוסף, המעריצים מכנים אותו לעיתים "הדוד ריק", "ריק הטרול" וגם את זה אפשר להוסיף.
כמו כן הדעה האישית שלך- היא בסדר גמור, אני יכולה לראות שאת מאוד אוהבת את ריק ריירדן. אמרת שאת אוהבת את ספריו ושהוא כותב מדהים. אבל הייתי רוצה שתוסיפי- מה זאת אומרת כותב מדהים? למשל לדעתי, בנוסף למה שציינתי למעלה, ריק כותב באופן פשוט שמגיע אל הקוראים ועם זאת בונה עלילה רחבה ומותחת, ובגלל זה ספריו זכו להצלחה. את יכולה להרחיב עוד מדעתך. תרחיבי על סגנון הכתיבה שלו ומה שגרם לך לאהוב אותה, על מנת שמי שיקרא את הסיפור ירגיש שגם הוא רוצה להכיר את ריק. כמו כן אפשר להרחיב על הדמויות שהוא בנה, שלכל אחת מהן יש סיפור חיים אישית משלה ושאפשר להתחבר אליה, ועוד.
חוץ מזה- הכל ממש נהדר. פירטת על ספריו ואפילו מצאתי את עצמי מביטה בהשתאות בסיקור ואומרת, "הוא באמת כתב את זה? אני חייבת להשיג את זה!" אבל אולי זה חלום שלא יתגשם. בחרת סופר נהדר, והענקת לו סיקור כמו שצריך. אמנם צריך להרחיב במידע על הסופר (עד כמה שניתן, כי ראיתי שבאינטרנט לא מרחיבים על הסופר עצמו, אבל את יכולה לבקר באתר שלו-כאן, יש שם אפילו ראיון איתו והרחבות נוספות) ובדעה האישית, אבל גם ללא זה סיפקת פה סיקור טוב מאוד שיכול להפוך למעולה. קבלי ח"ח! יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Sep 9 2016, 17:24 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

סיקור מעולה, אסתטי ומפורט. ח"ח!

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Sep 10 2016, 22:11 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 12141
מגדר:
משתמש מספר: 41362

הסיקור נהדר! דבר ראשון-אני לא מאימנה שעדיין לא פתחו סיקור עליו. רדוד ריק, באופן אישי, הוא אחד הסופרים האהובים עליי, לא רק בגלל דרך הכתיבה שלו, העלילה ופיתוח הדמויות הנהדרות, אלא גם בגלל הגיוון של הדמויות שבו, שלצערי זה דבר לא נפוץ כל-כך בספרות MG או YA, שלרוב הגיבורים הם לבנים, למרות שיש מגמה חיובית של שינוי בזמן האחרון, וריק הוא חלק ממנה.

--------------------
Chloe ♣I've a gun♣Lucifer's partner♣

User Posted Image
User Posted Image

כינוי משותף עם...השטן
?

I don't know what your deal is, but you make me a better detective

---------
פורסם ב: Nov 13 2017, 15:15 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10365
משתמש מספר: 57530

הוצאת ללי את המילים מהפה!
הוא הסופר האהוב עלי {גם יש לי את האיימל שלו אם משהו רוצה}

--------------------
אריאלה~17~ספרים~כלבים~פאנגרל לנצח!

תמיד במרחק ינשוף!

",תכנס לעולם הקטן שלך יותר, כדי לראות אם החד- קרן הזיז משהוא"
User Posted Image
" מי אנחנו?"

"פאנגרלס!"
"ומה אנו עושות?"
"קוראות!"
"ומה זה עשה אותנו?"
"לא יציבות נפשית!"
"והאם נפסיק?"
"אף פעם!"

הפאנפיק סולאנג'לו המהמם שלי!

---------
פורסם ב: Nov 13 2017, 16:57 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

QUOTE (אריאלהקוט @ Nov 13 2017, 03:47 PM)
הוצאת ללי את המילים מהפה!
הוא הסופר האהוב עלי {גם יש לי את האיימל שלו אם משהו רוצה}

היי אריאלה, מה קורה?
לצערי, הודעתך היא הקפצה, משמע הודעה שעוברת על חוקי הפורום והודעה שלא הגיבו בה מעל ל-3 שבועות. מכיוון שאת חדשה לא תוענשי, אך אני ממליצה לך לקרוא את חוקי הפורומים ואני מקווה שלא תחזרי על מעשייך.
ננעל ^^

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007