האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אשכול מידע || תנועת הצופים
פורסם ב: Oct 1 2016, 10:05 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

*במהלך הכתיבה השתמשתי באתר צופים ברשת, אבל את רוב המידע כתבתי בעצמי.

User Posted Imageהצופים User Posted Image

מידע כללי - מה זאת התנועה הזאת בכלל?

תנועת הצופים העבריים היא תנועת הנוער הראשונה וגדולה ביותר בין כל תנועות הנוער בישראל. תנועת הנוער היא בין התנועות המובילות בחינוך הא-פורמאלי (ולצידה ישנו הנוער העובד ותנועת בני עקיבא (ת''ע)), ויש בה מעל 80 אלף חניכים ביותר ממתאיים שבטים ברחבי הארץ. הערכים העיקריים שהתנועה דוגלת בהם הן פטריוזם, אהבת הארץ, עזרה הדדית, שיוויון, כבוד הדדי ואחריות. תנועת הצופים היא תנועת הנוער הגדולה והמוכרת ביותר בישראל, ובין התנועות הגדולות בעולם בפרט.
הפעולות של הצופים מתקיימות כל יום שלישי ושישי (אף על פי שיש שבטים ספציפיים ברחבי הארץ ששינו את הימים ומעבירים את הפעולה של יום שישי ביום חמישי), ולרוב הפעולות מתקיימות בין שעה ארבע וחצי לשש בימי שלישי ובין שעה ארבע לחמש וחצי בימי שישי (שוב, ישנם שבטים - כמו השבט שלי - שמשנים את השעות בהתאם לנוחיותם, אבל זה הרוב הכולל). בין אם משנים את השעות ובין אם לא, הפעולות אורכות שעה וחצי.
תנועת הצופים ידועה מאוד כאשר מדברים על הטיולים שלה. אם מדובר על חניכים, ישנם טיול פתי''ש (פתיחת שנה), יום צופה, טיולון, טיול פסח (טיול כוכב בכיתה ז', טיול ים אל ים/ים אל הר בכיתה ח') ומחנה הקיץ. פירוט על הטיולים יש בהמשך :)
ניתן להצטרף לצופים החל מכיתה ג', במספר פעולות מצומצם שמעבירים החמשושים (חניכים בכיתה ט', שלומדים הדרכה). ניתן להצטרף לשבט באופן רשמי כבר בכיתה ד', ולהישאר עד כיתה י''ב.

הטיולים
חשוב לי ממש לציין שיש עוד טיולים שהם לחמשושים ולשכב''ג, אבל אני לא יודע.ת עליהם יותר מדי ולא רציתי לחפש עליהם מידע באינטרנט כי לפי מה שהבנתי כל שבט עושה את זה אחרת.

טיול פתי''ש - טיול פתי''ש (ידוע גם בתור טיול פתיחת שנה), הוא הטיול הראשון שיוצאים אליו בכל שנה בצופים. זה טיול של יום אחד או יומיים, תלוי בשכבת הגיל. השכב''גיסטים, חמשושים וחניכים כיתה ח' שיוצאים לחלוץ נמצאים שם יותר זמן.
יום צופה - טיול של יום אחד או יומיים (כנ''ל ליום צופה - תלוי בשכבת הגיל ולא כולל מי שיוצא לחלוץ) שכולו מוקדש לאווירה צופיפניקית מיוחדת וכולל תחרויות בנייה מהירה, מוראלים, בניית מבנים וכו'. ביום הצופה יש את טקס מעבר הדרגה, שבו כל אחד מהחניכים עושהאת מבחן מעבר הדרגה ומקבל את הדרגה החדשה שלו. טקס מעבר הדרגה הידוע ביותר הוא טקס העופרים, שבו כל כיתות ד' נכנסים לתור מעגל גדול שעושים השכב''גיסטים ושרים את שיר העופרים.
טיולון - הטיולון נקרא טיולון בגלל שהוא לא באמת טיול. הטיולון לא קיים בכל השבטים בארץ. בטיולון, השבט מחלק האופן שרירותי קבוצות של חניכים משכבות גיל שונות בכל יום שישי שיישארו לישון בשבט בלילה. למשל, הטיולון של הקבוצה שלי שנה שעברה היה בתאריך 16.12, והגענו לשבט אחרי הפעולה של יום שישי ונשארנו לישון שם עם המדריכה. במהלך הטיולון המדריכים מעבירים פעולות ומנסים להפוך את האווירה לאווירה של טיול ככל האפשר.
טיול פסח - בכיתות ד'-ו', טיול פסח נקרא טיול פסח. בכיתה ז' הוא נקרא טיול כוכב, ובכיתה ח' הוא נקרא טיול ים-אל-ים או הר-אל-ים או אפילו הר-אל-הר. טיול פסח הוא הטיול הראשון בשנה שבו חניכי כיתות ד' ישנים בטבע, ואם אני לא טועה הם נמצאים שם יומיים. ככל שגדלים בשכבות הגיל, כך נשארים בטיול יותר זמן. טיול פסח כולל מסלולים, שינה בטבע (באוהלים), שירותים (לרוב כימיים, אם מותר לי לציין) והמון פעולות.
מחנה קיץ - תנועת הצופים *מאוד* ידועה במחנה הקיץ המפורסם שלה. בניגוד לטיולים אחרים, במחנה הקיץ אין שום מסלולים. חוץ מהגיחה, כמובן, אבל זה לא נחשב מסלול. מחנה הקיץ הוא מחנה הנהגתי, שבו כל השבטים מההנהגה מגיעים ביחד לאותו מתחם ומעבירים את מחנה הקיץ שלהם אחד ליד השני (ישנן הנהגות - כמו הנהגת דן - שבגלל כמות השבטים נאלצים לחלק את מחנה הקיץ לשני מחזורים, אבל רוב ההנהגות לא כל כך גדולות). תחרויות מאוד ידועות במחנה קיץ הן תחרות הבנייה המהירה ההנהגתית, תחרות פטל הזהב, הספארי (תחרות לכיתות ח' בלבד) וכו'. מחנה הקיץ הוא הטיול האחרון שיש בשנה, ואחריו אין פעולות.
טיול כוכב - טיול לכיתה ז' בלבד, במקום טיול פסח. בטיול הזה, גדוד ז' של השבט הולך לטיול עם כל שאר גדודי ז' בהנהגה (שוב, יש הנהגות שמפצלות למחזור א' וב', אבל זה כמעט אף פעם לא קורה). בטיול הזה, החניכים נמצאים רק עם המדריכים שלהם. עליהם להכין לעצמם אוכל, לבנות לעצמם את האוהל, לקום בעצמם בבוקר ולהיות אחראים רק לעצמם. טיול כוכב נקרא ככה בגלל ששלושת המסלולים שעושים במהלך שלושת ימי הטיול יוצרים צורה של כוכב.
ים אל ים/הר אל ים/הר אל הר - טיול לכיתה ח' בלבד, במקום טיול פסח. בטיול הזה, בדומה לטיול כוכב, כיתות ח' נמצאים ברשות עצמם והם עם שאר גדודי ח' מההנהגה. בטיול הם עוברים מהכינרת אל הים במסלולים ומקומות הלינה, אף על פי שלרוב הטיול הוא מהר כלשהו אל הים התיכון או אפילו בין שני הרים.

המנון התנועה

היה נכון למלא חובתך
נאמן לעצמך ולארצך
בכל עת לזולת תעזור
חוקתך הצופה שמור תשמור

היה נכון, נכון תמיד
היה נכון, נכון תמיד
היה נכון, חוקתך לשמור
היה נכון, נכון תמיד
היה נכון, נכון תמיד
היה נכון, חוקתך לשמור

עשרת דברות הצופה

הצופה דברו אמת.
הצופה נאמן לארצו, למדינתו, לעמו ולשפתו.
הצופה חבר מועיל בחברה. אוהב עבודה ועוזר לזולת.
הצופה רֵע לכל אדם ואח לכל צופה.
הצופה אדיב.
הצופה חובב את החי והצומח ומגן עליהם.
הצופה איש משמעת.
הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק.
הצופה חסכן.
הצופה טהור בדיבורו ובמעשיו.

סמל התנועה + הסבר

User Posted Image

מגן דוד - מסמל את תנועת הצופים העבריים.
עלי תלתן - סמל הצופות הבנות בחו''ל. ביחד עם פלר דה ליס, מסמל את השילוב שקיים בצופי ישראל.
פלר דה ליס - עלי פרח האירוס, וסמל הצופים הבנים בחו''ל. מסמל עבודה בחיק הטבע, וביחד עם עלי התלתן גם מסמל את השילוב שקיים בצופי ישראל.
קו ישר - מסמל יושר. "הצופה טהור בדיבורו ובמעשיו, הצופה דברו אמת" - מתוך עשרת דברות הצופה.
שלושה אגדים - מאחדים את כל חלקי הסמל יחד. מסמלים את שלושת חלקי ההבטחה ואת השיוויון בין דת, גזע ומין.
מגילה מחייכת - "הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק" - מתוך עשרת דברות הצופה.
היה נכון - סיסמת הצופים ושם המנון הצופים, אותו כל חניך מכל כיתה ד' מחוייב לדעת בעל פה.
קשר שמינית - מייצג את הקשר החזק בין הצופים מכל העולם.

מבנה התנועה
באתר הצופים הייתה את התמונה הזאת שאני אשים בתור קישור כי היא ענקית, אבל היא מייצגת מעולה את החלוקה. אני הולךת להסביר על דברים יותר לעומק - קבוצה, גדוד, שכבה וכו'.

פרט קטן - קבוצה: לכל קבוצה יש מדריך/ה, והמדריך/ה הו/יא שכב''גיסט/ית (כיתה י'-י''ב). בקבוצה יש בין שלושה לעשרים חניכים, ובמקרים מאוד קיצוניים יש יותר מעשרים. המספר הממוצע הוא שבעה חניכים.
פרט בינוני - גדוד: בכל גדוד יש בין שלוש לשש קבוצות. לכל גדוד יש ראשג''ד/ית, גם הו/יא שכב''גיסט/ית (כיתה י'-י''ב).
פרט נורמלי - שכבה: בשכבת גיל יש בין שניים לארבעה גדודים, ועליהם יש מרכז/ת צעיר/ה שאחראי/ת עליהם. בכיתה ז', כל הגדודים של השכבה מתאחדים לגדוד אחד עם שם חדש.
פרט גדול - שבט: בשבט יש את כל שכבות הגיל, מכיתה ד' ועד כיתה י''ב. עליהם יש מרכז/ת בוגר/ת שאחראי/ת, וכן עוד גופים חיצוניים מחוץ לשבט.
פרט ענקי - הנהגה: בהנהגה יש מספר שבטים מאותו אזור. למשל, הנהגת דן (ההנהגה שלי) היא הנהגה שבה נמצאים כל השבטים באזור דן (חוץ מהשבטים בתל אביב, כי הם היו מספיק שבטים בשביל הנהגת תל אביב משל עצמם).

סיפור העניבות

User Posted Image
עניבת ד' User Posted Image

User Posted Image
עניבת ה' User Posted Image

User Posted Image
עניבת ו' User Posted Image

User Posted Image
עניבת ז' User Posted Image

User Posted Image
עניבת ח' User Posted Image

User Posted Image
עניבת ט' User Posted Image

User Posted Image
עניבות שכב''ג User Posted Image User Posted Image User Posted Image User Posted Image User Posted Image

User Posted Image
עניבת מרכז בוגר User Posted Image

User Posted Image
עניבת ש''ש/בוגר ומרכז הנהגה/ראש שבט User Posted Image User Posted Image

צופים מצייצים
סליחה. ממש סליחה. הייתי חייב.ת להכניס את זה. ממים של צופים זה קסום.

אתה בלי חאקי?

בו-בו-בו בוקר טוב!

אחראי בנייה מהירה בי לייק

מלחמת שכב''גיסטים

שישיסטים שעדיין לא קנו חאקי מדריכים

כי השבט הוא הבית

בו-בו-בו בוקר טוב! V2

כשאתה מדריך ד'

כשהמדריך שלך שומר דיסטאנס

כיתה ח'.

מוראלים

אז מה יש לי להגיד?

בלי לחשוב על זה בכלל, כשמישהו ישאל אותי מה הבית השני שלי אני אגיד שזה השבט. לא תמיד כיף, לא תמיד נוח, לא תמיד אני יוצא.ת מהפעולה עם חיוך, אבל זה עדיין הבית שלי. כל שלישי ושישי אני שם, וכל פעם שאני שם אני נהנה.ית מחדש. למדתי המון בצופים, ולא רק מבחינת ללמוד כפיתות ואיך להקים אוהל 11. למדתי המון על עצמי - למדתי להתמודד עם קשיים, למדתי להקשיב, למדתי להתווכח, למדתי שצופים זה לא "הכנה לצבא". למדתי שזה כיף - כן, בקיץ במחנה אני נמסתי בתוך החאקי במפקדים, אבל זה היה שווה את זה. כן, חזרתי הביתה עם גרון כואב ולא הצלחתי לדבר שבועיים, אבל זה היה שווה את דקת המוראל המטורפת שהייתה לנו בטקס הפרסים במחנה.
כשמישהו ישאל אותי מה אני כל כך אוהב.ת בצופים, אני אגיד שאת האווירה והמדריכים. המדריכות שלי, החל בכיתה ד' וכלה במדריכה שלי עכשיו (כיתה ח', שנה אחרונה בתור חניךה קשה להאמין) - כל המדריכות האלה היו הדבר הכי טוב שקרה לי בעולם. נגיד, אני אקח את המדריכה של כיתה ו' ואת המדריכה של שנה שעברה, של כיתה ז'. המדריכה של כיתה ו' הייתה הרבה יותר ממדריכה בשבילי - היא הייתה גם מודל לחיקוי, גם חברה שלי, גם עזרה לי כשהיה לי קשה. והמדריכה משנה שעברה לימדה אותי להבין שגם אם אני לא הכי בטוח.ה שאנשים שאין לי תחומי עניין משותפים איתם יהיו חברים שלי, כדאי לנסות.
שתי המדריכות האלה כבר לא נמצאות בשבט השנה. הן היו שמיניסטיות שנה שעברה, ועכשיו הן סיימו. וכן, זה קשה לי, אבל אני מאושר.ת שהייתה לי את האופציה להיות חניךה שלהן. וגם של המדריכות שלי מכיתה ד' וה', ברור! רותם ופלג האהובות שלי, אני ככ מתגעגע.ת אליהן.
קשה לי בצופים, זה נכון. קשה לי. קשה לי לתפקד גם עם הפורטל וגם עם תקופת מבחנים וגם עם הפעולות ושאר החוגים, וגם עם הקבוצה שלי לפעמים, נכון, אבל כל זה שווה את זה. המדריכה שלי מכיתה ו' באמת גרמה לי להבין למה אני כל כך רוצה להישאר בצופים - אני רוצה לעבור את השנה הזאת ואת שנה הבאה, להנות בשתיהן ואז להדריך שלוש שנים. כל מדריך/ה שפגשתי אמרו לי שהדרכה זה הדבר הכי טוב שקרה להם, ולא נראה לי שמישהו מהם שיקר. המדריכה שלי משנה שעברה אמרה משהו ממש יפה על זה - "זה ממלא אותך. זה נותן לך סיבה לחייך כל שלישי ושישי בבוקר, כי אתה יודע שאתה הולך לפגוש את הבנות הכי מדהימות בעולם ולגרום להן לחייך."
אז כן, צופים זה קשה. מאוד. צריך להתרגל ללישון בטבע, צריך ללמוד לכפות, צריך להסתדר עם ילדים שאתה לא תמיד בטוח שתצליח להסתדר איתם, אבל זה שווה את זה. זה כל כך שווה את זה. זה שווה את החיבוק שתקבל מהמדריך/ה שלך, זה שווה את הדמעות במחנה, זה שווה את השיחות עם הראשג''דים, זה פשוט שווה את זה.
זאת שנה אחרונה שלי בתור חניךה. שנה הבאה אני אעבור את קורס ט', ואחרי זה... אני מקווה להדריך שלוש שנים, כמו שאני רוצה. אולי בתור מדריךה עוד יהיה לי מה להוסיף לאשכול הזה, מי יודע :)
ניסיתי לחשוב אם יש לי עוד מה להגיד, אבל בעצם אני מרגיש.ה שסיכמתי את הכל באשכול המידע הזה. אני ממש מקווה ששיניתי את דעתכם לגבי הצופים, כי יש המון סטריאוטיפים על הצופים שאני מקווה שהפרכתי פה. הצופים זה באמת כיף, זה אחד מהדברים היותר טובים שקרו לי.
אז גם אם אתם אומרים שאתם לא טיפוס של תנועות נוער, תנו לצופים צ'אנס. תיכנסו לפה, תחפשו את השבט שנמצא באזור של הבית שלכם ותלכו לשתי פעולות ניסיון. אהבתם? יאללה, תצטרפו. לא אהבתם? לא חייבים. אם אתם בתנועת נוער אחרת - בכיף, כולנו באותה סירה של "מי צריך תנועות נוער בימינו?"

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 1 2016, 11:55 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 24594
מגדר:female
משתמש מספר: 52805

וואו!
זה סיקור כל כך מושקע ומעולה, כל הכבוד! אהבתי! cooli.gif
רציתי לציין שאצלנו חלק מהפרטים שונים- בשבט שלי יש פעולות בימים שלישי וחמישי (אנחנו שבט עם קומונה, אם כבר מדברים),והפעולות הן מחמש עד שש וחצי. פעם הפעולות של יום חמישי היו בימי שישי, משעה שלוש וחצי עד חמש.
בנוסף, אצלנו כיתות ד' ישנים גם בטיול פתי"ש, ואצלנו בשבט לפחות לא ידוע לי על חלוץ לפני טיול, חוץ מבמחנה כמובן.
אני השנה שישיסטית ואני מדריכה כיתה ד' בנות, ואני חייבת להגיד שאני מאוד אוהבת את זה, ועל אף העומס מבית הספר לא הייתי מוותרת על ההדרכה. זה מאוד חשוב לי :) onion52.gif
והרעיון של ה"טיולון" נשמע לי ממש מגניב!
שאפו על הממים של הצופים, זה קורע! XD.gif
ויואווווו גם את.ה מהנהגת דן???? גם אני!!! stars.gif
ובאמת סיקור מדהים :)

--------------------
איילה ~♦~ בת 16 ~♦~ תולעת ספרים ~♦~ צופיפניקית בדם ~♦~ פולניה בנשמה

גיריות או לא להיות!

User Posted Image
"כי אם בגולגולתו אמצא טוב לב ואורך רוח, אודיע כי להפלפאף הוא מועמד בטוח!"

קרדיט לשובל (hello it's me) שעיצבה את הסמל המקסים של החתימה!

די ♥ לשנאה ♥ בין ♥ הבתים ♥

---------
פורסם ב: Oct 1 2016, 12:22 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

ד' ישנים אצלכם בפתי"ש? mellow.gif בשבט שלי הם אף פעם לא ישנו, וגם לא אצל שבטים אחרים ששמעתי עליהם
אבל ציינתי שזה כנראה שונה בין השבטים, לא?
בכל מקרה, תודה על התגובה :)

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2016, 13:53 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

איזה שבט אתן?

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: Oct 2 2016, 16:16 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1890
מגדר:
משתמש מספר: 58425

אני גם בצופים שבט רכ"ס שולט!!!!!והסיפור על העניבות מסביר בצורה מעולה!

--------------------
"אל תרחם על המתים, הארי. רחם על החיים, ויותר מכל, רחם על אלה שחיים בלי אהבה. אם תחזור, תוכל אולי לדאוג שפחות נפשות תיפגענה. שפחות משפחות תיקרענה לגזרים. אם זאת נראית לך מטרה נעלה, ניפרד לעת עתה"
--------------------------------------------------------------------------------------
זה לא משנה שהארי מת. אנשים מתים כל יום. חברים... משפחה... כן. איבדנו את הארי הלילה. אבל הוא עדיין איתנו. כאן. כך גם פרד. רמוס. טונקס. כולם. הם לא מתו לשווא. אבל אתה כן. כי אתה טועה! לבו של הארי פעם למעננו! למען כולנו! זה לא נגמר!
--------------------------------------------------------------------------------------
"גם אני מצטער, אני מצטער שאף פעם לא אזכה להכיר אותו אבל הוא יידע לשם מה מסרתי את חיי, ואני מקווה שהוא יבין. ניסיתי להפוך את העולם למקום שבו הוא יוכל לחיות חיים מאושרים יותר."
[color=gray]"הצעקה היתה נוראה עוד יותר, כי מעודו לא ציפה או חלם שהפרופסור מקגונגל מסוגלת להשמיע קול כזה."

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007