האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

טריוויה צ'אט

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון//אילוף דרקונים לשמירה
פורסם ב: Oct 13 2016, 10:51 AM
צטט הודעה

לפעמים האור בקצה המנהרה זה רק המכונית שבאה ממולך

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2403
מגדר:male
משתמש מספר: 58388
חפצי המשתמש: צפה

האם ראוי להשתמש בדרקונים בתור שומרים בגרינגוטס?

טוב, כמו שאתם בוודאי זוכרים, בגרינגוטס השתמשו לשמירה על כספות בדרקון עיוור בגודל מלא, תוך כדי שהן מאלפים אותו להצטנף ולפחד מפני רעש פעמונים.

לי, באופן אישי, תמיד היה קצת לא נוח, בתור חובב חיות מושבע, שמאלפים דרקון לחיים שכאלה.

אז התעוררו לי כמה שאלות, וקיוויתי שתוכלו לעזור לי לענות עליהם:

1.האם ראוי לאלף דרקונים לשימוש כזה? או שבעצם זה לא שונה מכלב שמירה?

2.גם אם מאלפים דרקון לשמירה, האם ראוי לאלף אותו ע"י כאב [כי רק ככה הוא מפחד מרעש הפעמונים]

3.הדרקון בגרינגוטס היה עיוור. האם הוא היה עיוור מלכתחילה? ואם כן, האם כדאי לקחת דרקונים עיוורים, שבלאו הכי לא היו שורדים בטבע,
ולתת להם בכל זאת חיים עם אוכל מוכן, או שזה גם ככה התעללות בבעל חיים נכה?

דעה אישית:

אני חושב, באופן אישי, שאילוף דרקונים כפשוטו איו בו רע, אחרי הכול, מה זה שונה מכלב רוטוויילר שמאלפים אותו לשמירה?

אבל, אם הוא מאולף ע"י כאב, אני חושב שזו התעללות לשמה, הרי יש דרכים אחרות, וודאי שלקוסמים וגובלינים, לאלף בעל חיים ללא כאב.

בקשר לדרקון העיוור, אני חושב שבמקרה הזה דווקא עשו איתו חסד, קשה לי להאמין שהוא היה שורד בטבע בלי האוכל שהגובלינים הביאו לו. אבל,
אם הגובלינים הם שעיוורו אותו, הרי שזו אכזריות לשמה.

אשמח לשמוע את דעתכם!

--------------------

ג'יימסעושה 18 ב 13.12מנהל פורום הספרים וראש בית סלית'רין בדימוספרשתי

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 15 2016, 11:11 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840

כל הכבוד על הדיון.

1.האם ראוי לאלף דרקונים לשימוש כזה? או שבעצם זה לא שונה מכלב שמירה? תראה, אני מסכימה איתך שחשוב לשמור על בעלי החיים ועל הזכויות שלהם. אני חושבת שזה כן קצת דומה לכלב שמירה כי שניהם חיות שלקחו ואילפו לצורכי בני אדם, אבל ההבדל הוא שדרקונים הם לרוב חיה שחיה בטבע, חיית בר ואילו כלבים הם לרוב חיות מבויתות וקלות יותר לאילוף ופחות מסוכנות, לעומת הדרקונים שלא קלים לאילוף ועלולים להיות מסוכנים. אני חושבת שעדיף פשוט להשאיר את הדרקונים בטבע.

2.גם אם מאלפים דרקון לשמירה, האם ראוי לאלף אותו ע"י כאב [כי רק ככה הוא מפחד מרעש הפעמונים] אני חושבת שאולי אין דרך אחרת לאלף דרקון, כי זו חיה מסוכנת שעלולה לפגוע באדם אם אין אמצעי לאיום עליה. מצד שני, אני לא מסכימה שצריכים לאלף אף חיה בעזרת כאב או להכאיב לחיה ואני חושבת שצריכים לחפש דרך אחרת.

3.הדרקון בגרינגוטס היה עיוור. האם הוא היה עיוור מלכתחילה? ואם כן, האם כדאי לקחת דרקונים עיוורים, שבלאו הכי לא היו שורדים בטבע,
ולתת להם בכל זאת חיים עם אוכל מוכן, או שזה גם ככה התעללות בבעל חיים נכה? אני לא יודעת אם הוא היה עיוור מההתחלה אבל אם זה כן אז מצד אחד זו התעללות בבעל חיים נכה ומצד שני אני חושבת שעדיף לקחת בעל חיים בעל מום, כמו דרקון עיוור, שממילא לא היה יכול לשרוד בטבע ולאפשר לו לשרוד, למרות שהיה עדיף לעשות את זה בלי כאב ובדרך של שמירה על הדרקון ולא של כאב.

שוב, כל הכבוד על הדיון.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 15 2016, 17:27 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 283
מגדר:
משתמש מספר: 59406

שלום,
לדעתי זו התעללות אלא אם כן הם לא היו מאלפים אותו בכאב, ואם הוא כבר היה עיוור, אז לפחות הצילו את חייו.
דרקון זה משהו אגדי!
הוא לא אמור לשמור כמו כלב שמירה על כספות!

sini harshan- crying.gif

---------
פורסם ב: Oct 15 2016, 21:13 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
משתמש מספר: 57621

אני לא חושבת שראוי לאלף אותם. הם לא נועדו לשמור על דברים, ומדובר פה על עולם הקוסמים - אני בטוחה שיש אלפי דרכים אחרות לשמור על הדברים. מצד שני, הדרקון שמוזכר מוזכר בתקופה שבה הדברים לא היו...כל כך במקומם, נגיד את זה ככה? ויכול להיות שזה קשור למי שהכספת הייתה שייכת לו, שדרש שכך זה יהיה ושילם על כך או משהו בסגנון. מה שאני מנסה לאמר זה, שיכול להיות שיש סיבה לכך שזה קרה בספר, אבל אני עדיין חושבת שזה מעשה לא ראוי ולא מתאים.
2.גם אם מאלפים דרקון לשמירה, האם ראוי לאלף אותו ע"י כאב [כי רק ככה הוא מפחד מרעש הפעמונים]
ממש לא. לא, לא ושוב פעם לא. זה לא שונה מלאלף כל חיה אחרת בצורה כזו. וכיוון שמדובר בחיה גדולה מאד וחזקה מאד, צריך גם לקחת בחשבון שבטח כדי לאלף אותו לפחד ממשהו כזה...היה צריך לגרום להרבה כאב, נאמר את זה ככה. דרקון היא חיה חזקה, ואם הם הצליחו לגבור עליו זה אומר משהו. שוב, זה לא נכון וזה לא היה נכון גם אם היה מדובר על חיות אחרות. זה פשוט משהו שלא עושים.

לא יודעת. האפשרות היא שהוא לא היה עיוור לפני היא פשוט...מזעזעת, אני חייבת לאמר. מזעזע אותי לחשוב שהם גרמו לו להגיע למצב של עיוורון. לגבי העניין של לקחת דרקונים כי הם עיוורים כי יכול להיות שהם לא היו שורדים בטבע...זה תלוי. אם הם לא היו עושים פעולות שפוגעות בו (כי כמו שאמרת, הוא מפחד מרעש הפעמונים מסיבה כלשהי) אז אולי הייתי אומרת שזה כדאי. אם אם הופכים אותו לכלי לשמירה ומתנהגים אליו כמו שהתנהגו אליו בספר - לא, אני לא חושבת שזה נכון. שוב, דרקון זה חיה חזקה, ואני חושבת שגם אילו היה עיוור הוא עדיין היה יכול לשרוד בטבע בצורה כלשהי. אני לא יכולה לחתום על זה, ועדיין.

דיון נהדר! כל הכבוד :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 16 2016, 14:35 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 9419
משתמש מספר: 46821

טוב אני נגד אילוף חיות גם אם מדובר בכלב, באילוף כמאת תמיד יהיה אלמנט של התעללות. חוץ מזה שלקשור דרקון ולאחריך אותו לשמור על משהו ניראה לי ממש דוחה, דרקונים צריכים לעוף חופשיים

ברור שלא, כמו שכבר אמרתי אילוף הוא דבר לא ראוי ואם הוא נעשה על ידי גרימת כאב אז זה הופך את זה ליותר לא ראוי

טוב אני חושבת שהם לקחו דרקון לא עיוור, כי אחרת הוא כנירה לא היה שורד והוא לא היה מספיק חזק בכול מקרה בשביל לשמור. אבל גם אם הם לקחו דרקון עיוור זה עדיין לא בסדר כי דרקון שעבר כזאת טראומה צריך להיות מוגן ולא לפחד, ולהשתמש בפעמונים בשביל להפחיד אותו זה טכניקה ממש רעה

--------------------
"הבט בי..." הוא לחש.
העיניים הירוקות פגשו בעיניים השחורות, אבל כעבור שנייה גז ונעלם דבר מה במצולות העיניים הכהות יותר, והותיר אותן ריקות ואטומות. היד שהחזיקה בהארי נשמטה על הרצפה, וסנייפ חדל לנוע.

---------
פורסם ב: Oct 18 2016, 20:45 PM
צטט הודעה

Eppur si muove

פרטי משתמש
חרמשים: 69422
משתמש מספר: 57704

האם ראוי לאלף דרקונים לשימוש כזה? או שבעצם זה לא שונה מכלב שמירה? בעיקרון זה לא יותר מדי שונה מכלב שמירה , אך עם זאת שונה במעט , אך על כך לא בסעיף זה . אני לא ממש בעד אילוף כלבי שמירה , בעיקר בגלל שבדר”כ זה עם כאב , פחד וסבל . לדעתי עם הדרקונים זה לא שונה מדי , אני סבור שהגובלינים השתמשו בכאב , פחד וסבל .
גם אם מאלפים דרקון לשמירה, האם ראוי לאלף אותו ע”י כאב [כי רק ככה הוא מפחד מרעש פעמונים]
ממש ממש ממש לא . בשלוש מילים :צער בעלי חיים . כמו שכתבתי , אני ממש נגד כאב , פחד וסבל באילוף , כל חיה שהיא .
הדרקון בגרינגוטס היה עיוור. האם הוא היה עיוור מלכתחילה? ואם כן, האם כדאי לקחת דרקונים עיוורים, שבלאו הכי לא היו שורדים בטבע,

נגיד שהוא היה עיוור , כי אם לא אז זה בכלל התעללות כפולה .
הוא עיוור , אז הוא עוד יותר מסכן . החוש העיקרי של בעלי החיים , רובם לפחות , זה הראייה , כך שלהשתמש בזה שהוא עיוור ... זה ממש ממש רוע לב .

--------------------
Legends Never Die

אתה/הוא

---------
פורסם ב: Oct 19 2016, 08:03 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 594
משתמש מספר: 57863

אני חושבת שדרקונים לא ראויים לשימוש כזה או שימוש דומה שמנצלים את הדרקון ומתעללים בו לצרכיהם האישיים
לדעתי שימוש כזה בדרקון הוא שונה בהחלט מכלב שמירה משום שכלב שמירה מוצב בבית ושומר עליו מפני סכנות אך הוא אינו סובל ומתענה בשל כך
להפך הוא מקבל את כל צרכיו ואפילו פינוק ואהבה משום שהוא ידידותי ונאמן לבעליו ואין כל צורך להתעלל בו כדי שישמור
לעומת זאת הדרקון הוא חיה קשה לאילוף ואפילו כדי לאלף אותו צריך להסב לו סבל רב
והוא כמו חיה בשבי שנגרמים לו נזקים רבים בגלל האילוף והשמירה שמכריחים אותו לעשות

לדעתי אין זה מין הראוי לאלף דרקון לשמירה על ידי כאב משום
שלמרות שהדרקון נראה לחלקינו כיצור אימתני ומפחיד הוא חיה ויצור חי לכל דבר
והוא לא עשה לנו שום דבר רע כך שלנו אין שום סיבה לפגוע בו בדרך כל שהיא
אפילו בשביל שמירה

אי אפשר להיות בטוח שהוא היה עיוור מלכתחילה אבל אני לא חושבת שקוסם שצריך את הדרקון יפגע בו
וגם לא חיה אחרת משום שכבר הזכרתי שהדרקון הוא חיה מפחידה ביותר ולא נראה לי שחיות שקטנות ממנו כל כך הרבה בגודלם יתמודדו מולו
מלבד זאת אני מעדיפה להאמין בכך שהוא נולד עיוור
ולדעתי כדאי לקחת דרקונים עיוורים משום שלא כל אחד יכול להשיג דרקון
כידוע זו חיה יחסית נדירה
אז אפשר לומר שכל המוצא זוכה לא משנה עד כמה הוא פגום
כי כפי שראינו אפשר לעשות בהם הרבה שימושים ואני מניחה שאפשר לעשות גם שימושים בדרקון עיוור
(לא שאני תומכת במחשבה מסוג כזה אבל זאת דרך המחשבה כשאתה חושב מה עלול להועיל לך
ולא על טובת היצור)

--------------------
"the magical life"

User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 19 2016, 08:50 AM
צטט הודעה

Eppur si muove

פרטי משתמש
חרמשים: 69422
משתמש מספר: 57704

QUOTE (הרמיוני גרינגר 1 @ Oct 19 2016, 08:35 AM)
אני חושבת שדרקונים לא ראויים לשימוש כזה או שימוש דומה שמנצלים את הדרקון ומתעללים בו לצרכיהם האישיים
לדעתי שימוש כזה בדרקון הוא שונה בהחלט מכלב שמירה משום שכלב שמירה מוצב בבית ושומר עליו מפני סכנות אך הוא אינו סובל ומתענה בשל כך זה לא שונה כל כך . אכן יש מצבים שכלב שמירה בבית מקבל פינוקים ואהבה , אך לצערי הרב ברוב המקרים זה לא כך . בשל הבעיה שברוב המקרים האנשים מעדיפים שהכלב ישמור מחוץ לבית ולא בתוכו כי כך הוא ישמור בדרך כלל על כלל הבית , ובגלל שהוא בחוץ , הוא מקבל פחות אהבה , אולי ליטוף פה ושם , ובטח שפחות התייחסות , כי בדרך כלל בני הבית נמצאים בתוך הבית . כמעט תמיד הכלב גם מוגבל בתזוזתו ויש לו את הפינה שלו .
להפך הוא מקבל את כל צרכיו ואפילו פינוק ואהבה משום שהוא ידידותי ונאמן לבעליו ואין כל צורך להתעלל בו כדי שישמור אכן אין כל צורך להתעלל בו , אך כאשר משאירים אותו בחוץ זה די התעללות , וכמו שכתבתי קודם , הוא מקבל פחות אהבה וליטופים .
לעומת זאת הדרקון הוא חיה קשה לאילוף ואפילו כדי לאלף אותו צריך להסב לו סבל רב
והוא כמו חיה בשבי שנגרמים לו נזקים רבים בגלל האילוף והשמירה שמכריחים אותו לעשות כאן קצת סתרת עצמך . אם חיה בשבי סובלת בגלל האילוף וזה שמכריחים אותו לשמור , אז הכלב לא חלק מזה ?

לדעתי אין זה מין הראוי לאלף דרקון לשמירה על ידי כאב משום
שלמרות שהדרקון נראה לחלקינו כיצור אימתני ומפחיד הוא חיה ויצור חי לכל דבר
והוא לא עשה לנו שום דבר רע כך שלנו אין שום סיבה לפגוע בו בדרך כל שהיא
אפילו בשביל שמירה

אי אפשר להיות בטוח שהוא היה עיוור מלכתחילה אבל אני לא חושבת שקוסם שצריך את הדרקון יפגע בו
וגם לא חיה אחרת משום שכבר הזכרתי שהדרקון הוא חיה מפחידה ביותר ולא נראה לי שחיות שקטנות ממנו כל כך הרבה בגודלם יתמודדו מולו
מלבד זאת אני מעדיפה להאמין בכך שהוא נולד עיוור
ולדעתי כדאי לקחת דרקונים עיוורים משום שלא כל אחד יכול להשיג דרקון
כידוע זו חיה יחסית נדירה
אז אפשר לומר שכל המוצא זוכה לא משנה עד כמה הוא פגום
כי כפי שראינו אפשר לעשות בהם הרבה שימושים ואני מניחה שאפשר לעשות גם שימושים בדרקון עיוור
(לא שאני תומכת במחשבה מסוג כזה אבל זאת דרך המחשבה כשאתה חושב מה עלול להועיל לך
ולא על טובת היצור)

הוספתי הערותי בשחור בציטוט עצמו , וזו דעתי בלבד .

--------------------
Legends Never Die

אתה/הוא

---------
פורסם ב: Oct 23 2016, 20:03 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 3571
מגדר:
משתמש מספר: 58743

האמת שלא חשבתי על הנקודה הזו, אבל כשאתה מעלה אותה זה באמת משהו שמפריע לי. אני בכלל רגיש לזכויות בעלי החיים, ואני חושב שבעולם הקוסמים על אחת כמה וכמה לא צריך לשעבד יצורים חיים: הקוסמים יכולים הרי לעשות הכל בערך, ואני בטוח שיש להם דרכים מצויינות להגן על כספות באמצעות קסמים ולא דרקונים.
אני לא חושב שיש כאן שאלה של אילוף בכאב או לא בכאב, אלא פשוט שאלה של שיעבוד בעלי חיים לצרכי האדם - ואני חושב שהסדרה כן מתייחסת לנקודה הזו בהקשר של גמדוני הבית. אף אחד מהם לא "סובל" והם אוהבים לעבוד (וכולם, חוץ מדובי, מזדעזעים מהרעיון של משכורת וימי חופש), ועדיין הסדרה מלמדת אותנו (בדרך הקשה, באמצעות הסיפור של סיריוס וקריצ'ר למשל) את החשיבות של היחס הראוי ליצורים הקסומים ה"נחותים" מהקוסמים.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 26 2016, 14:14 PM
צטט הודעה

עכשיו ותמיד

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 21788
משתמש מספר: 56812

בהחלט לא, אין טעם לנצל ככה דרקונים. הנה רעיון טוב להרמיוני (אלרד"ה- אגודה למען רווחת דרקוני השמירה).
זה שונה מכלב שמירה כי כלבי שמירה לא מחונכים בכאב (לפחות לרוב, לצערי).

שוב, בוודאי שלא, יש לקוסמים הרבה דרכים לאלף דרקונים בלי כאב, זה אכזרי, מיותר ונוראי.

נו באמת, אם רצו לתת להם אוכל מוכן, יכלו לתת להם אוכל מוכן בשביל להגן עליהם, ולא להתעלל בהם בנוסף.

--------------------

אליסון 🐘 מוזיקאית 🐘 כותבת 🐘 פאנגירל 🐘 מנהלת הפאנדום המתחלף עם טליה לשעבר ♥ 🐘 דרדסים 🐘 תמיד כאן בשבילכם ❤ 🐘 עוד...

💝💜😽🖌💐💛💌💙😊🌟🌻🍒💚💋🍦🦄

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007