האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון//שמות אלטרטיביים
פורסם ב: Oct 13 2016, 12:05 PM
צטט הודעה

לפעמים האור בקצה המנהרה זה רק המכונית שבאה ממולך

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2403
מגדר:male
משתמש מספר: 58388
חפצי המשתמש: צפה

דיון- שמות אלטרטיביים.

שמות אלטרטיביים, אלו שמות שהשם הפרטי ושם המשפחה מתחילות באותה אות, לדוגמה, פיט פארקר, קלארק קנט, וכן הלאה.

בסדרת הארי פוטר, יש בלי סוף שמות כאלה. להרבה מאוד מהשמות יש משמעות מסוימת,הנה כאן תראו, אינציקלופדיית הפורטל- ניתוח שמות .
.
באינטרנט אפשר למצוא עוד המון כאלה, אז אתם רואים שלהרבה מהשמות יש משמעות כלשהי.

אבל, יש שמות ללא משמעות, ומה שמייחד אותם זה היותם שמות אליטרטיבים.

לדוגמה, ארבעת מייסדי הוגוורטס- סלזאר סלית'רין, גודריק גריפינדור, הלגה הפלפאף ורוונה רייבנקלו- לכולם שם המשפחה והשם הפרטי זהה.

כך גם עם גרגורי גויל, פדמה ופראווטי פאטיל, גלרט גרינדלוולד, בתחולדה בגשוט ועוד.
אתם חושבים שזה בכוונה? עכשיו אני חושב על עוד משהו- פיטר פטיגרו. האם ג'יי קיי בכוונה כתבה את השמות ככה?

יכול להיות שחלק השמות הם ככה רק בתרגום לעברית, אבל אני חושב שהרוב זה ככה גם באנגלית.

יכול להיות שזה בכוונה? הרי להרבה מהשמות וכמעט לכל הלחשים בהארי פוטר יש משמעות כלשהי.

לסיכום-

1. האם ג'יי קיי התכוונה לתת שמות כאלה למייסדים?

2. האם התכוונה גם לשאר הדמויות?

3. אם כן, אתם חושבים שיש בזה משהו מייחד כלשהו לדמות?

4. האם יש עוד שמות כאלה?

אשמח לשמוע את דעתכם!

--------------------

ג'יימסעושה 18 ב 13.12מנהל פורום הספרים וראש בית סלית'רין בדימוספרשתי

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 14 2016, 07:11 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 831
מגדר:
משתמש מספר: 59361

ואווו תאמת שעד עכשיו לא שמתי לב לזה אבל בהחלט יש בזה משהו. היא בטוח חשבה על זה מראש אין מצב שכל השמות האלה נכתבו באופן אקראי בטוח עומד מאחורי כל החיבור שמות הזה משהו. בהחלט מעניין.
התרגום לעברית אינו משתנה בשמות פרטיים ושמות משפחה באנגלית דה נשאר אותו הדבר.

1. אני בטוחה שלמייסדו הבתים היא נתנה שמות כאלה בכוונה. כאילו שמות הבתים נוצרו על דמות המשפחה של מייסדי בית הספר. זה בהחלט מסמל משהו וגם עוזר לתלמידים לזכור אב הבית אליו הוא שייך.

2. נראתה לי שחיבור השמות לגביי הדמויות האחרות הוא כן אקראי כי כפי שאפשר לראות היא חיברה רק חלק משמות הדמויות ולא כולם. אם יש בזה באמת משהו מיוחד אז למה לא לחבר את כולם? או למה לא לתת שמות
כאלה לדמויות הראשיות? לפיכך לפי דעתי החיבור של השמות בשאר הגמויות נוצר באופן אקראי.

3. למייסדים כן כבר פירטי קודם ולגביי שאר הדמויות לא משהו מיוחד שניתן להצביע עליו אבל לפחות כשאומרים את השם הפרטי והמשפחה יחד זה משתלב טוב יחד.

4. בטוחה שיש עוד שמות כאלה אבל לא עולה כרגע. במידה ויהיה אערוך את ההודעה ואוסיף. בתם לידיעה שמתי לב שהשם שלי גם ככה בהחלט צירוף מקרים.

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 14 2016, 09:52 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840

כל הכבוד על הדיון.

1. האם ג'יי קיי התכוונה לתת שמות כאלה למייסדים? אני מאמינה שלמייסדים היא התכוונה לתת שמות כאלו ונתנה אותם בכוונה כי יש בזה משהו מיוחד ויותר קליט כשהשם הפרטי ושם המשפחה מתחילים באותה האות, בעיקר כשארבעת הבתים קרויים על שם שמות המשפחה ואנשים עלולים לשכוח את השמות הפרטיים.

2. האם התכוונה גם לשאר הדמויות? אני חושבת שלחלק מהדמויות כן ולחלק לא, כי מצד אחד באמת יש בזה משהו מיוחד אבל מצד שני עובדה שהיא לא עשתה את זה לכל הדמויות ולדמויות הראשיות יותר. אולי לחלקן היא התכוונה, כמו פרוואטי פאטיל ופדמה פאטיל, שהן אחיות בעלות שם ושם משפחה המתחילים באותה האות ואולי לחלק מהדמויות זה פשוט היה משהו שמתאים לה.

3. אם כן, אתם חושבים שיש בזה משהו מייחד כלשהו לדמות? אני חושבת שכן, אני לא יודעת בדיוק מה, אבל זה מרגיש מיוחד. אולי לחלק מהדמויות יש לזה גם משמעות מסויימת ואז זה עוד יותר מיוחד.

4. האם יש עוד שמות כאלה? לונה לאבגוד.

שוב, כל הכבוד על הדיון.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 15 2016, 21:50 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621

1. האם ג'יי קיי התכוונה לתת שמות כאלה למייסדים?
אני מאמינה שכן. כפי שאני מכירה את רולינג (טוב, לא מכירה באופן אישי, אבל מכירה) לכל שם שהיא בוחרת יש משמעות, ככה שאני חושבת שהיא בחרה את השמות מסיבה מסוימת. אבל, אני חושבת שהיא עשתה את זה כדי שגם הכל יהיה יותר קליט - הרבה יותר קל לזכור שמות של אנשים ששם המשפחה שלהם והשם הפרטי שלהם מתחיל באותה האות, לפחות בעיני.
2. האם התכוונה גם לשאר הדמויות?
אני מניחה שאצל חלק כן ואצל חלק לא. היא המציאה המון שמות של דמויות, כאילו, באמת המון. ככה שיכול להיות שבשלב מסוים, יותר קל היה לה פשוט להמציא משהו שעם אותן אותיות בשם המשפחה ובשם הפרטי כי ככה היה לה יותר קל להמציא את השמות. אני מתכוונת - בשלב מסוים אין כבר כוח להתעמק בשמות ברמה כזו, והכי נוח פשוט לזרוק משהו שגם ישמע טוב ומתאים לשם המשפחה עם אותה האות.
3. אם כן, אתם חושבים שיש בזה משהו מייחד כלשהו לדמות?
אני חושבת שזה כן מיוחד כשמדובר על כמה, אבל כשמדובר על הרבה דמויות...פחות. לדוגמא, אצל המייסדים זה מיוחד כמובן, אני חושבת שאצלם זו הייתה המטרה. אבל כמו שאמרתי קודם, אני חושבת שככל שהיא המשיכה להמציא שמות ככה נוצרו יותר שמות כאלה - פשוט כי ככה פשוט יותר. ככה שאני חושבת שבשלב מסוים זה קצת "מאבד" מהיחוד שלו.
4. האם יש עוד שמות כאלה?
קולין קריווי
צ'ו צ'אנג
פומונה ספראוט
פופי פומפרי
פיליוס פליטיק

דיון נהדר!

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007