האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר \\ המבחן
פורסם ב: Oct 15 2016, 17:13 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 5461
מגדר:female
משתמש מספר: 55853
חפצי המשתמש: צפה

המבחן

User Posted Image

שם הספר: המבחן
שם הסופר: ז'ואל שרבונו
שנת ההוצאה: מרץ 2014
גוף ההוצאה: ידיעות ספרים
ז'אנר: פנטזיה

תקציר העלילה:
חבר הקהילות המאוחדות ﬠוקב מדי שנה אחר הישגיהם של בוגרי בתי הספר מכל שמונה ﬠשרה המושבות. התלמידים המצטיינים מובאים לﬠיר טוסו כדי להשתתף במבחן. מי שﬠובר אותו מקבל הזדמנות ללמוד באוניברסיטה ולהפוך לאחד ממנהיגי הﬠתיד של הקהילות המאוחדות. סיה, מחמשת האגמים אשר רוצה להתקבל למבחן מנסה להתכונן לאכזבה שקרוב לוודאי מצפה לה. למושבה שלה יהיה מזל אם ייבחר תלמיד אחד למבחן, אם בכלל. חלפו כבר עשר שנים מאז נבחר התלמיד האחרון מחמשת האגמים. אבל סיה תלמידה טובה, אבל יש טובים ממנה. הרבה יותר טובים ממנה. מה הסיכוי שלה?

חוות הדעת שלי:
אז המבחן. הספר ממש חמוד, באמת, אבל יש בו דברים שיותר מידי מועתקים מספר אחרים. אבל הוא כתוב יפה והיו דברים שבאמת לא ציפיתי להם - הפתעה נחמדה. השם באמת גרם לי לקחת אותו מהספריה, המבחן. נשמע מיסתורי כזה. ספר חמוד, אבל באמת לא חובה. אם יש לכם רשימה ארוכה אין צורך שתכניסו גם אותו. אם אתם מחפשים ספר משעשע לקרוא בשעה-שעתיים הוא בהחלט מתאים. אחד הדברים שהכי עיצבנו אותי הוא דבר שעיצבן אותי בעוד הרבה ספרים - חייב להיות משהו רומנטי. אסור ספר שהדמות הראשית היא רווקה. פשוט אסור. חוץ מזה, באמת ספר נחמד. זה גם מין ספר כזה שידוע שיהיה לו ספר המשך אבל לא מסתיים מותח מאוד, כך שאתה יכול להחליט אם אתה רוצה או לא רוצה להמשיך. הספר השני כבר יצא ושמו 'מנהיגי העתיד'.

--------------------
אני שקד ואני אוהבת הרבה דברים וזה. כבר לא פיודיפאי. אין לי מספיק חרמשים לשנות את זה אז באסוש.
(פרשתי, הייתי כל מיני דברים מגניבים אבל עכשיו חזרתי לאדום הנובי והמקסים שלי)

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 15 2016, 17:18 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920

טוב אני האמת חולקת על דעתך דווקא מאוד אהבתי.
את צודקת שהוא מחקה הרבה דברים אבל היו בו הרבה שינויים. אהבתי את הדברים שייחדו אותו והאמת שקראת אותו ממש מהר.
לא הייתי מגדירה אותו כ"משעשע"
כן הייתי ממליצה להכניס אותו לרשימת קריאה אך לא חובה ראשון
אני רק חייבת לומר לך אישית שכדאי לך לקרוא את השני שלדעתי הוא עוד יותר טוב, גם אם פחות התחברת לראשון.

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
פורסם ב: Oct 16 2016, 10:12 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

הוו, שמעתי עליו! חייב להודות שמהתקציר הוא הזכיר לי ממש את "אגדה" עם כל הקטע של מבחן שקובע את העתיד שלך. הוא נשמע טוב, אבל מהדעה האישית הבנתי שלא התלהבת ממנו במיוחד... הוא ברשימה שלי, אבל הרשימה שלי בערך באורך קילומטר אז אני לא יודע אם כדאי לי להוציא אותו משם או לא. הסיקור טוב, למרות שלדעתי היה אפשר להוסיף עוד דברים.
מוסיף ללינקייה ^^

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 16 2016, 13:48 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328

אוו המבחן. וול. קראתי אותו לפני איזה שבועיים, והוא היה די נחמד, אבל מה שהפריע לי זה,
א. כמו שאמרת, העתקה מספרים אחרים, כמו אגדה ומפוצלים (וואו, זה היה ממש דומה למפוצלים).
ב. מצב צפוי מראש ובנוי- עולם אוטופי שנהרס, שיקום, גיבורה עלומת שם ממקום נידח שנבחרת פתאום, אהוב חדש, ממשלה מושחתת, חוסר רחמים, כל הקרובים מתים, בגידות, ועוד. זה ממש הציק לי, כי הייתי מצפה שהעלילה תהיה יותר מקומות, למרות שהיו מקומות שהופתעתי בהם.
לסיכום, המבחן הוא ספר קליל (התוכן ממש לא קליל, להפך, אבל...) שנחמד לקרוא, אבל לא חובה להכניס לרשימת הקריאה. אבל תנסו, אולי תגלו דברים שאני לא ראיתי ^^

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007