האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון \ קסם במשחקי מחשב
פורסם ב: Oct 26 2016, 21:25 PM
צטט הודעה

I'll keep my eyes down

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 19093
מגדר:female
משתמש מספר: 55695
חפצי המשתמש: צפה

קסם במשחקי מחשב
במשחקי מחשב, אנחנו יכולים לראות סוגים רבים של קסם - סממן מוכר וידוע של פנטזיה. לפעמים, יהיו אלה קלפים עליהם אתם לוחצים, שיקויים שעליכם להכין, קרן אור זוהרת או עיצוב ותנועה, עם זרמי אוויר מסביבכם וחדי קרן מקפצים (אמנם זוהי דוגמא קצת מופרכת, אבל הכוונה היא לקסם שהגראפיקה שלו היא החלק החשוב).
במשחקי תפקידים רבים, הקסמים יהיו דבר די בנאלי - עוד קסם בשביל להצמיח פרח גבוה, עוד קסם בשביל לעוף בשמיים וכו'. השאלה היא, מה החלק שחשוב על פי דעתכם, בקסם במשחקי מחשב?
במשחקי מחשב יש פונקציות שאי אפשר למצוא בספרים ובסרטים - ראשית, מדובר על תצוגה גראפית שיכולה לנוע בין משהו מאוד מושקע לבין משהו מאוד בסיסי, ומצד שני - לנו, השחקנים, יש החלטה לקחת בכל העניין - איזה קסם נבצע? האם הקסם שנבצע הוא קסם מעניין או משהו בנאלי ובסיסי? - שני אלה, על פי דעתי, משפיעים על חווית המשחק במשחקי פנטזיה.

שאלות לדיון
- האם על פי דעתכם, ייצוג קסמים במשחקי מחשב הוא בעל "עליונות" כלשהי על ייצוגם בספרים או סרטים, בגלל יכולת הבחירה של שחקן?
- אם הייתם צריכים לבחור, אם הייתם בוחרים לשחק במשחק בו קסמים "משעממים" (מבחינת התוכן שלהם) ויפים (גראפיקה), או להפך?
- משהו משחק המחשב האהוב עליכם, המכיל קסמים? מדוע אתם אוהבים דווקא אותו?

דיון פורה~

--------------------
User Posted Image
22 - את/מעורבת - My nonsense

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 26 2016, 21:38 PM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 63875
מגדר:female
משתמש מספר: 50725
חפצי המשתמש: צפה

קודם כל, אני לא חושבת שלקסם במשחקי מחשב יש 'עליונות' כלשהי בגלל יכולת הבחירה - מפני שבספרים וסרטים\סדרות, המטרה שונה לחלוטין. בספרים וסרטים\סדרות אני באה במטרה שסיפור פנטזיה יעבור אלי בפלטפורמה כתובה או מצולמת. במשחקי מחשב, אני באה במטרה לשחק ולהיות בעצמי הגיבור של הסיפור, אז בגלל שהמטרות שונות קצת קשה לי להשוות. אבל, בכל זאת, אני חושבת שאם מתייחסים לקסם AS IS , בלי לתת ערך למטרה שהוא בא לשרת, הוא עדיף דווקא בספרים ובסרטים\סדרות, מפני ששם היד של היוצר יותר חופשית להשתמש בקסמים מעניינים. במשחק מחשב, הכל הרבה יותר מובנה, וגם במקומות שצריך להיות מקורי המקוריות שלך תוכננה על ידי מישהו, כי אחרת המשחק לא יעבוד. אם הייתי דמות בסרט או ספר, יכלתי להשתמש בקסם הריפוי שלי, שסוגר פציעות, כדי לתקן את החרב הסדוקה שלי. זה היה עובד, אם הכותב ירצה בכך, וזה הגיוני. במשחק מחשב, לעומת זאת, אלא אם זה מתוכנן שזה יהיה אפשרי לתקן סדוקה עם קסם ריפוי, זה לא יעבוד. משחקי מחשב הם הרבה יותר 'מובנים' מבחינת האפשרויות של הקסם.

לגבי השאלה השנייה, זה תלוי באיזה סוג משחק. במשחק כמו הארטסטון לדוגמא, שהוא משחק קלפים PVP אסטרטגי, פחות חשובה לי הגראפיקה. זה נחמד שיש אפקט יפה כשאני משתמשת בקסם, אבל גם אם הוא היה מושקע פחות הייתי נהנת מהמשחק, כי הרבה יותר חשוב לי שיהיו קלפים מעניינים עם כל מיני יכולות שלא חשבתי עליהן.
במשחקים יותר עלילתיים, לעומת זאת, כבר אמרתי שקצת בעייתי לתת לשחקן יד חופשית בקסמים עם הרבה מאוד סוגים ואפשרויות - לרוב יתנו לי בדיוק את הקסמים שדרושים לי בשביל העלילה שאני משחקת. במצב כזה, שהקסמים שיש לי יותר מובנים, אני אשמח לקבל כפיצוי אפקטים מציאותיים ויפהפים כדי שאני ארגיש חלק מהסיפור, שזו בעצם המטרה של המשחקים העלילתיים ברוב המקרים.

דיון מעולה^^

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007