האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון \ הספר VS הסרט
פורסם ב: Nov 10 2016, 21:42 PM
צטט הודעה

I'll keep my eyes down

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 19093
מגדר:female
משתמש מספר: 55695
חפצי המשתמש: צפה

דיון \ הספר VS הסרט
הספר יצא לאור ב-10 בינואר, 2012 (ארצות הברית).
מעט פחות משנתיים וחצי לאחר מכן, ב-6 ליוני, 2014, שוחרר הסרט לאקרנים בארצות הברית.

User Posted Image

המעריצים חיכו לסרט במשך שנתיים - כבר בתחילת פברואר נקנו הזכויות לסרט, ככה שבמהירות מדהימה ראינו את הסרט על האקרנים, כאשר שיילין וודלי ואנסל אלגורט מככבים בתור הייזל וגאס על המסך. אין ספק שגם הספר, וגם הסרט גרמו למעריצים לבכות בסופם.
הביקורות שקיבל הסרט היו ברובן חיוביות - אמנם אתרים כמו IMDb ו-Rotten Tomatos לא הכריזו עליו בתור יציאת המופת של המאה, אך נראה היה שהביקורת, באופן כללי, חיובית למדי.
באופן אישי, רוב המעריצים של הספר\סרט שפגשתי, הכירו אותו קודם כל דרך הסרט, ורק לאחר מכן דרך הספר. הסרט הצליח, אין ספק - אך מה דעתכם? האם הוא עשה חסד עם הספר, או שהסרט היה רק עוד אחד מרשימה ארוכה של "עיבודים סבירים מינוס" של ספר?

שאלות לדיון:
נתחיל בשאלה החשובה ביותר - הסרט או ספר? את מה אתם מעדיפים?
איך אתם הכרתם את "אשמת הכוכבים"? הסרט או הספר?
האם התאכזבתם כאשר צפיתם בסרט?
מה דעתכם על הליהוק של וודלי ואלגורט בתור השחקנים הראשיים? האם הם מתאימים, לדעתכם?
האם היה חלק בספר שהרגשתם שלא הועבר כראוי בסרט?
האם היה חלק בסרט שהרגשתם שהיה טוב יותר ממה שהיה בספר?

דיון מהנה :)

--------------------
User Posted Image
22 - את/מעורבת - My nonsense

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 11 2016, 13:16 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
מגדר:female
משתמש מספר: 51632

קודם כל בתור תולעת ספרים אני חייבת לציין שקודם קראתי את הספר. אין אצלי דבר כזה לראות סרט ואז לקרוא את הספר, זה פשע. אז קראתי את הספר ואהבתי מאוד ואז ראיתי את הסרט. בדרך כלל אני לא אוהבת לראות סרטים שמבוססים על ספרים, זה הורס לי את מה שדמיינתי וגם כמעט תמיד הסרט די גרוע. לפחות לדעתי. הפעם מאוד מאוד שמחתי לגלות שהסרט מעולה, אחד הטובים והמרגשים ביותר שראיתי. הליהוק לדעתי מעולה, לא דמיינתי את הדמויות בדיוק ככה אבל זה מאוד כיוון לסגנון. אני לא יכולה לבחור מה היה יותר טוב, הסרט או הספר, אבל שניהם היו מעולים.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
פורסם ב: Nov 12 2016, 13:06 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

☆ נתחיל בשאלה החשובה ביותר - הסרט או ספר? את מה אתם מעדיפים? הספר, לחלוטין הספר. הסרט מקסים, אבל הוא לא הצליח להעביר לגמרי את הטאצ' המיוחד של ג'ון גרין.
☆ איך אתם הכרתם את "אשמת הכוכבים"? הסרט או הספר? בעיקרון אני ראיתי את הסרט לפני הספר (אני יודע, אני יודע. shame on me.) אבל זה היה פחות או יותר בתקופה שהסרט יצא, ושמעתי המון על זה - ובעיקר מהפורטל. כל הנו''ד היה מלא בבצלצלים כגון why.gif s15.gif 11111.gif crying.gif s118.gif offenced.gif mmgjznxegm0u.gif spooky.gif, אז לא יכלתי להתאפק וקראתי את הספויילרים בצהוב ככה שידעתי טוב מאוד מה מחכה לי כשהתחלתי לראות את הסרט. זה לא מנע ממני לבכות את נשמתי, כמובן, אבל זה לא העניין. ידעתי שיש לזה ספר, בכל מקרה, פשוט ראיתי את הסרט קודם.
☆ האם התאכזבתם כאשר צפיתם בסרט? אחרי שקראתי את הספר וראיתי שוב את הסרט? כן, קצת.
☆ מה דעתכם על הליהוק של וודלי ואלגורט בתור השחקנים הראשיים? האם הם מתאימים, לדעתכם? הם ממש מעולים!!! אני מת על שיילין ואנסל, הם באמת שחקנים מעולים והכימיה בינהם מדהימה. לא יכלתי לחשוב על עוד הרבה שחקנים שהיו יכולים להיות כאלה הייזל וגאס טובים.
☆ האם היה חלק בספר שהרגשתם שלא הועבר כראוי בסרט? היה את החלק כשהייזל הולכת עם חברה שלה (נראה לי שקראו לה קייטלין) לקניון, ולא היה את זה בסרט. זה ממש ביאס אותי. חלק שלא העבירו מתאים... נראה לי שהלוויה של גאס. ג'ון גרין הצליח להעביר את זה בצורה מאוד ספציפית בכתיבה, אבל לא הצליחו לעשות את זה כמו שצריך בסרט.
☆ האם היה חלק בסרט שהרגשתם שהיה טוב יותר ממה שהיה בספר? בעיקרון החלק באמבולנס היה מדהים, אבל זה היה ברמה של הספר ולא מעליו.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007