האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות||אמה סוואן
פורסם ב: Nov 21 2016, 18:17 PM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147136351
מגדר:female
משתמש מספר: 52249
חפצי המשתמש: צפה

אמה סוואן

User Posted Image

תעודת זהות

שם הדמות: אמה סוואן
שם הסדרה ממנה היא לקוחה: עד עצם היום הזה (once upon a timt)
שחקן: ג'ניפר מוריסון
גיל הדמות: בתחילת הסדרה 28, בעונה השישית 34, אני חושבת (לא מצויין במדוייק בעונה השישית)
תאריך ומקום לידה: מכיוון שבפרק הראשון מסופר כי זה היה היום הולדת של אמה, רבים מהמעריצים מציינים את יום היציאה של הפרק הראשון- 23/10, כיום הולדת של אמה. אמה נולדה ביער המכושף.
מקום מגורים: בתחילת הסדרה היא גרה בבוסטון, לאחר מכן בסטוריברוק וניו יורק.
משפחה: הנרי מילס (בן), מרי מרגרט בלנשארד/שלגיה (אמא), דייויד נולן/הנסיך צ'ארמינג (אבא), ניל (אח) ועוד הרבה קרובי משפחה רחוקים שלכתוב על כולם יהיה מסובך, מבולגן ולא רלוונטי.
מקצוע \ תפקיד: בתחילת הסדרה, עסקה באיתור אנשים, בעיקר בעלי חובות לאחרים. בסטוריברוק היא נהייתה סגן השריף והשריף לאחר מותו של גראהם.

מידע על הסדרה

הסדרה "עד עצם היום הזה" היא סדרת פנטזיה אמריקאית.
אמה סוואן היא יתומה. כל חייה היא חיה לבד, מקווה למצוא את המשפחה שלה והסוף השמח שמגיע לה. ביום הולדתה ה-28, המשאלה שלה מתגשמת כשילד מופיע על דלת ביתה ומציג את עצמו כהנרי מילס, בנה של אמה. הוא לוקח אותה לביתו בעיירה סטוריברוק שבמיין, בטענה שכל תושבי העיירה הם בעצם דמויות מהאגדות שנכלאו בקללה שהטילה עליהם המכשפה הרעה, אותה הנרי מחשיב לאימו המאמצת רג'ינה. הקללה גרמה לכך שתושבי העיירה לא יוכלו לצאת ממנה, והם לא יזכרו דבר מעברם המכושף. רק אמה יכולה לשבור את הקללה, מכיוון שהיא תוצר של אהבת אמת- ביתם האובדת של שלגיה והנסיך מקסים. במהלך העונה הראשונה, אנו צופים בשני קווי עלילה מקבילים- האירועים המתרחשים בסטוריברוק, שכוללים כמה וכמה היתקלויות עם רג'ינה בעניין הנרי, ידידות עם כמה מתושבי העיירה כמו מרי מרגרט והשריף גראהם, ומר גולד אחד שמסבך את העניינים. קוו העלילה השני מתמקד ביער המכושף, הממלכה שבה כל סיפורי האגדות מתרחשים. בכל פרק אנו מקבלים הצצה לעברה של דמות אחרת, לפי סיפורי דיסני, עם המון טוויסטים מקוריים של הסדרה. בסוף העונה הראשונה, אמה שוברת את הקללה שהוטלה על סטוריברוק וכולם נזכרים בעברם. שאר העונות עוסקות בנבלים שונים שמגיעים, איך לא, כדי לנצח, כמו פיטר פן, המכשפה הרעה מהמערב, מלכת הלבבות ועוד, ובקשרים חדשים שנוצרים בין הדמויות.

מידע על הדמות

אמה סוואן היא הדמות הראשית בסדרה. היא כל חייה חיה לבד, מתגלגלת בין בתי יתומים שונים. כשהייתה בת 18, אמה נכנסה לכלא, שם גילתה שהיא בהיריון שבעונה השנייה התגלה שהוא מניל קאסידי, שידוע ביער המכושף בתור בלפייר, בנו של עוץ לי גוץ לי, איתו אמה ניהלה רומן. היא יולדת את בנה בבית הכלא, ומחליטה למסור אותו לאימוץ, בגלל שלדעתה היא לא תצליח לגדל ילד לבד בגיל צעיר כל כך. לאחר שחרורה מהכלא, היא מסתובבת בין מקומות שונים- בפרק החמישי בעונה הראשונה מסופר כי מאז שחרורה (כלומר, בעשר שנים) היו לה שבע בתים שונים, והתקופה הכי ארוכה שלה באחד מהם היה שנתיים. בגיל 28, הנרי, הילד שלה שהיא נטשה, מביא אותה לסטוריברוק, שם היא מתידדת עם מרי מרגרט בלנשארד, מורה בעיירה, ולאחר מכן גם עם השריף גראהם המברט איתו ניהלה רומן קצרצר עד למותו על ידי רג'ינה ואוגוסט ווין בות', שהפך לאחד החברים הכי טובים שלה. בסטוריברוק, אמה מנהלת עם הנרי את 'מבצע קוברה'- מבצע להחזרת נוספים השמחים של כל תושבי העיירה, שמבחינת הנרי, יחזרו רק כשהקללה תישבר. אמה לא מאמינה בקללה, אבל מקשיבה להנרי ונשארת איתו על מנת לשמח אותו. בסוף העונה הראשנה, על הנרי מוטלת קללת שינה שהייתה אמורה להגיע לאמה. אמה מתחילה להאמין לכך שהקללה אמיתית, מנשקת את הנרי נשיקה של אהבת אמת, ובכך מצילה אותו ושוברת את הקללה. כל תושבי סטוריברוק נזכרים בעברם, כולל שלגיה והנסיך מקסים, ההורים שלה, שממהרים למצוא את ביתם, דבר שאמה רצתה כל חייה.
אמה, מבחינה פנימית, היא אדם די סגור. מאז שניל הסגיר אותה למשטרה, אמה הפסיקה לבטוח באנשים ולהתיידד איתם, עד הגעתה לסטוריברוק. גם שם, ה"חומות" של אמה נשארו, והיא השתדלה להרחיק את עצמה מכולם. אך במהלך הסדרה, אמה נפתחת בהדרגה ומכירה חברים חדשים (וישנים), וגם מתאהבת שוב בניל אחרי שנפגשו במהלך עונה השנייה. באמצע העונה השלישית היא מנהלת רומן עם וולש, בן אדם רגיל מניו יורק, שלאחר מכן הפך לאחד הקופים המעופפים של זלינה. החל מסוף העונה השלישית היא ביחד עם קיליאן ג'ונס, הידוע גם בתור קפטן הוק.

חוות דעת אישית

יש לי הרבה מה לומר על אמה, וזה מתחלק בעיקר לפי עונות. בעונה הראשונה, כשהעיקר היה הסיפור שלה עם רג'ינה, אני מודה, פחות חיבבתי אותה מהסיבה הפשוטה שרג'ינה הייתה הדמות האהובה עלי ואמה הייתה כביכול נגדה. מהעונה השנייה והלאה התחלתי לאהוב אותה יותר. נכון לעכשיו, פרק 6 בעונה השישית, אני אוהבת אותה. היא סופר גירל פאוור, וזה לעצמו דבר שנורא חשוב לי בדמות (נשית), ובעיקר בדמות ראשית. חוץ מזה, אני דווקא נורא אוהבת את החומות שלה. רוב הדמויות הראשיות שראיתי (או קראתי), כן קצת פתוחות, כן יש להם לפחות חבר אחד כבר מההתחלה, ובחלק מהמקרים אפילו יותר, ואפשר לומר אפילו שהם די פופולארים. לא במקרה של אמה. לוקח לה זמן לבטוח באנשים, אבל כשהיא בוטחת, זה מכל הלב (או כמעט כולו. תלוי באיזה מקרה). ואני אוהבת את זה.
ומיותר כמובן לציין שהיא פשוט מגניבה בטירוף, חזקה, צינית (אני אוהבת ציניות) והיא פשוט דמות מקסימה.

תמונות

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

ציטוטים (מתורגמים)

"עוד שנה מבאסת" עונה 1 פרק 1
"רק בגלל שאתה מאמין במשהו לא הופך אותו לאמיתי" עונה 1 פרק 1, עונה 3 פרק 12
"אנשים הולכים לומר לך מי את כל החיים שלך, אבל את חייבת להכות בחזרה ולומר 'לא, זו מי שאני'. אם את רוצה שאנשים יסתכלו עלייך בצורה שונה, תגרמי להם. אם את רוצה לשנות דברים, צאי החוצה ותשני אותם בעצמך כי אין פיות טובות בעולם הזה". עונה 1 פרק 4
"גנבתי מכונית גנובה?" עונה 2 פרק 6
"עזבת אותי ונתת לי להיכנס לכלא כי פינוקיו אמר לך?!" עונה 2 פרק 14
"אתה גוסס, וכרגע אנחנו התקווה הכי טובה שלך. הגיע הזמן שלך להתחיל לבטוח במישהו. ואם אני הייתי במקומך, הייתי מתחילה עם המשפחה". עונה 2 פרק 15
"רק על האי הזה אני... אני לא מרגישה כמו גיבורה או מושיעה. אני רק מרגישה כמו שתמיד הייתי. יתומה". עונה 3 פרק 2
"באמת? למה אי אפשר לקרוא לזה בשם כמו עמק השמש או מערת הקשת בענן?" עונה 3 פרק 7
"כמעט התחתנתי עם מפלצת מעוץ. זה מצחיק" עונה 3 פרק 15
"הנרי הביא אותי לסטוריברוק כדי שאני אחזיר את הסופים השמחים. התפקיד שלי לא יגמר עד שאני אביא את זה לכולם. כולל לך." עונה 4 פרק 1
"תסלחי לי אם אני לא אקשיב לעצה ממישהי שחצי מחייה נטרה טינה בגלל שילדה בת עשר גילתה סוד". עונה 4 פרק 18
"לעולם לא אאמץ את האפלה" עונה 5 פרק 1
"אני האפלה" עונה 5 פרק 1
"הייתי... אני גם חולדת רחוב. עשיתי המון טעויות. אבל הכרתי אנשים ששמרו עלי חזקה ושהיה אכפת להם ממני כמו שליסמין אכפת בבירור ממך. אולי הטעות האמיתית הייתה לשמור את נטל המושיע לעצמך" עונה 6 פרק 5

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 21 2016, 19:48 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
משתמש מספר: 38229

וואו, הסיקור שלך ממש מושקע! כתבת את הכל בצורה מצוינת, הוספת המון פרטים והאשכול נעים מאד לעין!
עוד לא יצא לי לראות את הסדרה, אבל סיקור הדמות שלך ממש סיקרן אותי לראות!
שמי לב שבפסקת הציטוטים ובפסקת המידע על הסדרה הסתבך לך קצת האמצע.
סיקור מעולה, נוסף ללינקייה happy.gif

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
פורסם ב: Nov 21 2016, 21:51 PM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147136351
משתמש מספר: 52249

תודה רבה, תיקנתי את זה^^

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007