האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אשכול מידע \ תנועת בני עקיבא
פורסם ב: Dec 9 2016, 12:24 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

♣ תנועת בני עקיבא ♣

♣ מבנה הפעילות בתנועה ♣
בתנועה יש ילדים וילדות (או שמא נערים ונערות?) החל מכיתה ד'. כל שכבת גיל היא שבט - ולכל שבט יש שם אחר. השם של השבטים לא משתנה, וכל שנה בעצם "קופצים" לשם השבט הבא. לפניכם הגילאים בצירוף שמות השבטים:
♣ כיתה ד': נבטים
♣ כיתה ה': ניצנים
♣ כיתה ו': מעלות
♣ כיתה ז': מעפילים
♣ כיתה ח': הרא"ה
♣ כיתה ט': בכיתה ט' המנגנון קצת משתנה. השבט הזה הוא השבט האחרון שלך בתור חניך או חניכה, ולכן אין שם קבוע אלא כל שנה עורכים הצבעה בין ראשי התנועה (מזכ"ל התנועה, רכזי מחוזות, רבנים, ועוד) ובוחרים שם לשבט שילווה אותם עד סוף החיים. בדרך כלל השם קשור לנושא של חודש ארגון, אבל על זה נדבר עוד מעט.
♣ כיתה י'-י"א: בגיל הזה אתה כבר לא חניך, ואתה מתחיל להדריך חניכים בעצמך! ברכותיי!
בבני עקיבא נפגשים עם המדריכים וכל השבט שלך פעמיים בשבוע, ביום שלישי ובשבת. ברוב הסניפים בימי שלישי יש פעולות רגילות, ובשבת גם יש מפקד (שבו מונים את כל החניכים, לוודא שאף אחד לא מת XD) ותפילת מנחה של כל הסניף.
המדריכים מעבירים את הפעולות (מפתיע, אה? huh.gif) ובדרך כלל הן יעסקו ביהדות, מוסר והלכה, אבל יש גם הרבה פעולות שבהן אנחנו סתם עושים דברים כיפיים - כמו לשחק הפחית, שמוכטה, ולהצטלם כל השבט בסנאפצ'ט.

♣ היסטוריה ♣
תנועת בני עקיבא היא תנועת נוער דתית לאומית, השלישית בגודלה בישראל. התנועה הוקמה בל"ג בעומר 1929 ע"י יחיאל אליעש ועוד מספר אנשים מהפועל המזרחי. מעט אחרי שהוקמה התנועה הצטרף אליה הרב משה צבי נריה, שבהמשך גם כתב את ההמנון שלה. התנועה, כמו שכבר אמרתי, היא תנועת נוער דתית, ובמקור ניסו מקימיה לשוות לה אופי חלוצי, אולם כעת יש גם עשרות סניפים הפועלים בערים וביישובים שאינם קיבוצים.
התנועה התחילה כתנועה עם 80 חניכים בסך הכל, אבל עד מהרה היא התרחבה וכיום היא מונה כ-60,000 חניכים שפעילים בלמעלה מ-350 סניפים.
מזכ"ל התנועה כיום הוא יאיר שחל.

♣ חודש ארגון ♣
חודש ארגון הוא חודש מטורף של כל התנועה בכל הארץ, שבו אנחנו בעצם חיים ונושמים את הסניף. במשך כל החודש אנחנו צובעים את הקירות של החדרים שלנו בסניף, עושים פעולות שקשורות לנושא של החודש ובעיקר נהנים. הנה כמה דברים שחודש ארגון הוא לא חודש ארגון בלעדיהם:
♣ נושא: לכל חודש ארגון בבני עקיבא יש נושא אחר. השנה, למשל, הנושא הוא 'ופרצת' - לפרוץ מעצמנו ולראות את מה שקורה סביבנו, לשים לב יותר לחברים שלנו. במשך כל החודש יש 'יישומי נושא' - פעולות שבהן מיישמים את הנושא של החודש. אנחנו, למשל, חילקנו השנה טופי לאנשים ברחוב, ובפעולה אחרת דיברנו על המקום של כל אחד בחברה, ואיך הוא יכול לפרוץ ממנו.
♣ צביעת סניף: לכל שבט יש חדר במבנה של הסניף, ובמשך כל החודש צובעים אותו. ואחד את השני.
♣ לילה לבן: בשבוע האחרון של חודש ארגון, ביום חמישי בלילה, כל הסניף נשאר ער עד הבוקר. עושים מלא משחקים, פעולות, צביעות, חזרות, והכי חשוב...
♣ מלחמת צבע: באמצע הלילה לבן כל הסניף שלנו מגיע לאזור מסויים ליד הסניף, ופשוט צובעים אחד את השני. לי עצמי לקח שלושת רבעי שעה להתקלח כדי להוריד מעליי את כל הצבע. זה מאוד מאוד כיפי, ויש פה באמת אווירה סניפית - גם ילדים יחסית קטנים משבט נבטים מעיזים לצבוע את הרא"ה ומעפילים.
♣ שבת ארגון: זה ללא ספק השיא של החודש. בשבת האחרונה של חודש ארגון כל השבט אוכל ביחד את הסעודות, אחר הצהריים יש משחקים סניפיים ממש כיפיים וכל הזמן בעצם נמצאים עם השבט.
♣ מפקד אש: במוצאי שבת ארגון עושים מפקד ע-נ-ק של כל הסניף, כולל בוגרים שכבר עזבו את הסניף לפני 15 שנה, ובסוף המפקד מכריזים על השם של השבט החדש. זוכרים שדיברנו על הגילאים והשבטים? אז בסוף המפקד אש מכריזים על השם של כיתה ט', ומדליקים כתובת אש עם השם החדש. זה מפקד ממש עוצמתי, ואני ממש נהנית להשתתף בו.
בסניפים מסויימים יש עוד דברים מיוחדים בחודש ארגון - כמו למשל הצגות של כל השבטים אחרי המפקד אש, הרקדות כיפיות ועוד.

♣ פרוייקטים מיוחדים ♣
מעבר לפעילות הרגילה בסניפים, לתנועה יש גם מספר פרוייקטים מיוחדים, כמו למשל:
♣ של"פ - שמיניסטים לעיירות פיתוח: פרוייקט שבמסגרתו שמיניסטים הולכים ללמוד את כיתה י"ב במגוון עיירות פיתוח תוך שילוב עבודה עם הקהילה בעיר.
♣ פרוייקט השחר: פרוייקט שמטרתו פיתוח מנהיגות בקרב קהילת ביתא ישראל.
♣ שבט יובל: שבט שקיים רק בחלק מהסניפים, ומיועד לילדים עם צרכים מיוחדים.
♣ גרעיני נחשון: פרוייקט שבמסגרתו בחורים ובחורים לומדים בישיבות ומדרשות תוך כדי שילוב עבודה עם הקהילה.
♣ גרעיני יונתן: גרעינים משכונות מצוקה שמטרתם היא להעצים את הנוער.
♣ מדרשת בני עקיבא: קבוצה של קומונריות שעוברת בכל הארץ ומעבירה פעילויות לסניפים השונים.
♣ אחידן: פרוייקט של שבטים לנערים ונערות שעלו מאתיופיה.

♣ טיולים ♣
בתנועה יש כמה טיולים ממש כיפיים, גם בקיץ וגם בחופשות אחרות, לפניכם הפירוט:
♣ מסע סוכות: במהלך חג סוכות, למשך יומיים, יוצאים כל הסניפים בתנועה לטיול שווה ומגבש מאוד. יש מסלולים מעניינים וזה ממש כיפי.
♣ נטיעות: זה גם טיול סניפי, אבל רק של יום אחד. בדרך כלל המסלולים בו יותר קלילים מהמסלולים במסעות.
♣ מסע פסח: בדיוק כמו מסע סוכות, רק שזה בפסח. ושחר יוצאת לזה, בשונה מבמסע סוכות.
♣ מחנות: באמצע החופש הגדול, יש את המחנות. אלו הטיולים הכי שווים בשנה, אבל בהם לא הולכים כסניף - לכל גיל יש מחנה משלו, וגם האורך של המחנה שונה. לשבטים נבטים וניצנים, למשל, יש מחנה של יומיים, אבל למעלות כבר יש של שלושה ימים. המחנה הכי שווה הוא של השבט החדש - מחנה נודד באורך של שבוע, עם מלא מסלולים מאתגרים ופעילויות שוות.

♣ המנון התנועה ♣
המנון תנועת בני עקיבא נכתב על ידי הרב משה צבי נריה והולחן על ידי מיכאל פרלמן, הנה הוא לפניכם:
יד אחים לכם שלוחה, הנוער החביב
על דגלנו כולכם, חנו מסביב
יזהיר לכם כוכב תורה
דרככם סוגה בעבודה
בלב אמיץ ובעזרת ה´, עלה נעלה!
קדימה בני-עקיבא, הידד במעלה!

מולדת זו, ארץ אבות, ארצינו הקדושה
מידי אביר-יעקב לנו מורשה
ראשינו בעמקי תורתה
כפינו ברגבי אדמתה
בלב אמיץ ובעזרת ה´, עלה נעלה!
קדימה בני-עקיבא, הידד במעלה!

♣ סמל התנועה ♣
User Posted Image

♣ דעתי האישית ♣
מכירים את החניכים השרופים האלו, שעושים כזה "בני עקיבא זה לא הבית השני שלי, זה הבית הראשון"? אז אני בהחלט לא יכולה לומר לכם שאני כזאת. אני אפילו לא חושבת שאני יכולה להגיד על עצמי שזה הבית השני שלי, אז בטח שלא הבית הראשון.
ובכל זאת, אני מאוד נהנית בבני עקיבא. זאת הזדמנות מבחינתי להיפגש עם החברים והחברות מחוץ לבית הספר, ולעשות איתם דברים כיפיים. זאת הזדמנות מבחינתי לצאת קצת מהבית ולעשות עם עצמי משהו יותר מעניין מבהייה של שעות במחשב. זאת הזדמנות מבחינתי להכיר גם חברים וחברות שלא איתי בכיתה. זאת הזדמנות מבחינתי לדבר עם מישהו ולדעת שהוא באמת שומע, שהוא לא אדם וירטואלי. זאת הזדמנות מבחינתי להתייעץ עם המדריכות שלי על כל מיני דברים שהם יותר מבינות בהם ממני.
ואולי... אולי למרות ההכחשה זה באמת קצת הבית השני שלי. אבל אל תגלו את זה לאף אחד.
ובכן, אם אני אצטרך לשכנע אתכם עכשיו למה לבוא לתנועת נוער - יש לי עשרות סיבות. אבל אם אני אצטרך לשכנע אתכם למה לבוא דווקא לבני עקיבא - אין לי יותר מדי מה לומר. אני באתי לבני עקיבא כי זו התנועת נוער היחידה שיש ביישוב שבו אני גרה. יכול להיות שגם אם היה פה סניף של הצופים הייתי עדיין הולכת לבני עקיבא, ואז בטח היו לי הסברים מדופלמים, אבל כרגע באמת שאין לי סיבות.
בני עקיבא זו תנועת נוער מאוד כיפית, ואולי יום אחד היא כבר תהיה רשמית הבית השני שלי.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 12 2016, 23:31 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

סיקור יפיפה :)
האמת שזה מאוד עניין אותי בתור אחת שלא מכירה כמעט את המושג תנועות נוער לדעת מה הולך שם בדיוק, ולא תמיד הלכתי לחפש, הסיקור הזה עשה את העבודה :)
אפשר להגיד שתנועת בני עקיבא היא תנועת הנוער הראשונה שהכרתי, בילדותי גרנו לא רחוק מסניף בני עקיבא בלונדון אז יצא לי להכיר מבחוץ. היו בו המון חניכים וגם לימדו שם קצת מושגים ישראלים ועברית (נראה לי שהדרך שבה מתנהלים הסניפים בחו"ל שונה מעט ממה שאת מציגה כאן בסיקור, זה היה ממש מקום גדול שמה) אבל אז לא ידעתי בכלל מהמושג 'תנועת נוער' אבל עם הזמן למדתי. נשמע מקום ממש כיף ששווה להיות חלק ממנו, לדעתי מעבר לכיף זה גם תורם המון לנוער בהרבה תחומים.
נקודה קטנה, בסמל התנועה יש את האותיות ת וע, שהם ראשי תיבות של תורה ועבודה - המוטו של התנועה (כמו שאני גם רואה שמוזכר בהמנון).
סיקור מושקע, כל הכבוד :)

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Dec 15 2016, 18:23 PM
צטט הודעה

רבות הדרכים לאהוב אותך

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101038
מגדר:male
משתמש מספר: 50788

כל הכבוד על הסיקור, הוא מצוין!
המסע שלי עם בני עקיבא לא היה משהו, אני חייב להודות, אבל עדיין התעדכנתי בחודש ארגון וגוועלד השם של השבט שאם הייתי בבני עקיבא הייתי בו זה אורות זה בזה שם לא מקורי גוועלד
כבל כן ח"ח על הסיקור!

--------------------
פעם הייתי פה
User Posted Image
(לפעמים אני פה גם עכשיו)

---------
פורסם ב: Dec 15 2016, 18:38 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

אח, אח, בני עקיבא... בני עקיבא בעיר שלי הם פחות או יותר הילדים הכי חמודים שיצא לי לדבר איתם. כמובן שלא כולם כאלה (יש שם כמה חניכים מכיתה ז׳ שעולים לי על העצבים ברמות אחרות) אבל הם ממש מתוקים. בכל מקרה זאת אחוות תנועות הנוער, אז כולנו חייבים לאהוב אחד את השני! אשכול המידע שלך נפלא, בכלל לא ידעתי שקיים חודש ארגון בתנועה. מזכיר לי קצת את ראבק נובמבר שיש לשבט שלי, אבל ביותר ראבק ושמערב יותר את החניכים. הדעה האישית שלך מפורטת ונהדרת, אין לי עוד מה להוסיף חוץ מהח׳׳ח הענקי שאני רוצה לתת לך :)

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 16 2016, 12:03 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 15340
משתמש מספר: 13362

כל הכבוד על הסיקור! נפלא
כמה הערות קלות - לא הזכרת את חב"ב וחב"ג, חבל.
- פעולות הן לא רק ביהדות, אלא גם באידיאלים של בניין העם, המדינה והארץ (שזה ג"כ יהדות, אבל זה לא מה שאנשים קולטים כשאומרים להם "יהדות")
- הקטע השווה ביותר של המפקד הוא להגיע לכמה שיותר חניכים... ולדעת אם הסניף גדול או קטן, וזה. זה לא סתם לוודא שלא מתנו

--------------------
אלידע ♦ 23 ♦ חייל קרבי משוחרר ♦ הישיבה הגבוהה "אור עציון" ♦ ישל"צניק, בזמנו

---------
פורסם ב: Dec 17 2016, 12:57 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 24594
משתמש מספר: 52805

ווא,איזה סיקור מושקע!
אני בצופים ולמען האמת לא כל-כך ידעתי הרבה על תנועת בני עקיבא, למרות שיש לנו בעיר כזאת, ומאוד אהבתי את הפירוט שלך! עכשיו אני מכירה את התנועה יותר טוב :)

--------------------
איילה ~♦~ בת 16 ~♦~ תולעת ספרים ~♦~ צופיפניקית בדם ~♦~ פולניה בנשמה

גיריות או לא להיות!

User Posted Image
"כי אם בגולגולתו אמצא טוב לב ואורך רוח, אודיע כי להפלפאף הוא מועמד בטוח!"

קרדיט לשובל (hello it's me) שעיצבה את הסמל המקסים של החתימה!

די ♥ לשנאה ♥ בין ♥ הבתים ♥

---------
פורסם ב: Dec 17 2016, 21:02 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

אעאע בני עקיבא ^^
בשבילי, קודם כל, בני עקיבא זה הבית הראשון. זו כזו תנועה מדהימה, אני ממש התפתחתי בה וקיבלתי אידיאלים מהממים. הסיקור ממש טוב אבל חסרים לי קצת דברים למי שבא עם אפס מידע על התנועה. על החזון שלה, ועוד. הרגשתי גם שערבבת יותר מדי את השעה האישית שלך בחלק מהדברים, אבל בסה"כ זה סיקור טוב. ח"ח!
פלינצ'קעה אורות זה אחלה שם

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Dec 18 2016, 01:03 AM
צטט הודעה

רבות הדרכים לאהוב אותך

פרטי משתמש
חרמשים: 101038
משתמש מספר: 50788

מה אחלה שם
כאילו לעומת אביחי כן אבל בכל זאת
היה כבר כל מיני להבה ודברים בסגנון למה להיות כ"כ לא מקוריים

--------------------
פעם הייתי פה
User Posted Image
(לפעמים אני פה גם עכשיו)

---------
פורסם ב: Dec 18 2016, 18:39 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

וול, לא נראה לי שהם אמרו "טוב בואו נחשוב על שם... יאללה בואו ניקח אורות בלי שום קשר לחיים". כנראה יש חשיבה מאחורי זה, ואני אישית חושבת שזה שם טוב ויפה שמתאים לנושא. גם אם היה כבר להבה וכאלה, לכל אחד יש משמעות אחרת בהתאם לזמן

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007