האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ז'אנר || גלאם מטאל
פורסם ב: Dec 26 2016, 15:02 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 5451
מגדר:female
משתמש מספר: 43538
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

שם הז'אנר: גלאם מטאל (ידוע גם כהייר מטאל ופופ מטאל)
השפעות מוזיקליות: גלאם רוק, האבי מטאל, רוק קלאסי, פופ, הארד רוק
כלי נגינה נפוצים: גיטרה חשמלית, גיטרה אקוסטית, גיטרת בס חשמלית, מערכת תופים, סינת'סייזר
פופולאריות: אמצע שנות השמונים עד תחילת שנות התשעים של המאה ה-20 בארה"ב ומערב אירופה

מידע כללי
גלאם מטאל הוא תת ז'אנר של האבי מטאל והארד רוק, הנוטה לכיוון הפופ. הוא מאופיין בלחנים קליטים מעולם הפופ, טכניקות נגינה מעולם המטאל הקלאסי, סולואים מלודיים מהירים, סולמות מג'וריים וליריקה שעוסקת בעיקר בבילויים, מסיבות, מין ואהבה. לרוב סולנים בלהקות גלאם מטאל שרו בקול גבוה וצרוד מעט.
ההופעה החיצונית של הגלאם מטאל מייחדת אותו מז'אנרים אחרים. מאפיינים חיצוניים נפוצים היו מכנסי עור צמודים, צבעי ניאון, שיער ארוך ונפוח, תכשיטים מרובים, לבישת שכבות רבות של בגדים, הדפסים מנומרים, קעקועים על הזרועות, איפור ומכנסי ג'ינס קרועים. המאפיינים החיצוניים האלו משכו את תשומת ליבם של המפיקים בערוץ המוזיקה MTV, מה שעזר לז'אנר לצבור פופולאריות בקרב קהל צעיר.
תופעה פופולארית בגלאם מטאל הייתה ה-Power Ballads - בלדות אקוסטיות ואמוציונליות שלרוב דיברו על אהבה ושברון לב. הן היו פופולאריות מאוד לאורך שנות השמונים עד לדעיכתו של הגלאם מטאל עם עלייתו של הגראנג'.

היסטוריה
השפעות מוקדמות על הגלאם מטאל הן להקות גלאם רוק כמו דה ניו יורק דולס, קיס, אליס קופר, ואן היילן ואירוסמית'.
רוב סצנת הגלאם מטאל של שנות השמונים התרכזה בקליפורניה, בעיקר בלוס אנג'לס. מועדונים בסאנסט סטריפ שבמערב הוליווד מאסו בלהקות הפאנק של שנות השבעים המאוחרות בגלל נטייתן לאלימות והחלו להביא להקות גלאם מטאל שיופיעו, וכך הז'אנר צבר תאוצה. אחד מאלבומי הגלאם מטאל הראשונים הוא Too Fast for Love של מוטלי קרו, שיצא בשנת 1981. אלבום הגלאם מטאל הראשון שהגיע למקום הראשון במצעד הבילבורד היה Metal Health של קווייט ריוט ב-1983.
הז'אנר הגיע לשיא הפופולאריות שלו ב-1985 ו-1986, עם אלבומים כמו Theater of Pain של מוטלי קרו, Invasion of Your Privacy של ראט, Slippery When Wet של בון ג'ובי ו-Look What the Cat Dragged In של פויזן. קליפים של גלאם מטאל שודרו לעתים קרובות ב-MTV בשל המראה המרהיב שלהם והסאונד הקליט.
ב-1987 קמה תנועה של להקות שלקחו את הגלאם מטאל לכיוון כבד יותר, שנוטה לכיוון הרוק הכבד וההאבי מטאל. באותה שנה יצא אלבום הבכורה של להקת גאנז אנד רוזס, Appetite for Destruction, שהתאפיין בסאונד כזה והפך לאלבום הבכורה הנמכר ביותר בכל הזמנים.
עם עליית הגראנג' בעל הגישה המינימליסטית בתחילת שנות התשעים, הגלאם מטאל נדחק לשוליים וקליפים מהז'אנר כמעט ולא שודרו ב-MTV יותר. המיינסטרים, שעד כה התלהב מהמראה המוחצן של הלהקות, לעג לצבעוניות שלהן. כיום כמעט ואין להקות גלאם מטאל פופולאריות, מלבד סטיל פנת'ר - להקה פארודית שצוחקת על להקות הגלאם מטאל של שנות השמונים.

User Posted ImageUser Posted Image
שני הקצוות של הגלאם מטאל: פויזן וסקיד רואו

אמנים בולטים
בון ג'ובי (Bon Jovi)
מוטלי קרו (Motley Crue)
דף לפארד (Def Leppard)
גאנז אנד רוזס (Guns N' Roses)
סקיד רואו (Skid Row)
פויזן (Poison)
ראט (Ratt)
קווייט ריוט (Quiet Riot)
ווינגר (Winger)
ווראנט (Warrant)
ווייטסנייק (Whitesnake)
האנוי רוקס (Hanoi Rocks)
סינדרלה (Cinderella)
ויקסן (Vixen)
טוויסטד סיסטר (Twisted Sister)
סטיל פנת'ר (Steel Panther)

שירים מומלצים
Bon Jovi - Livin' On A Prayer
Poison - Talk Dirty To Me
Poison - Every Rose Has Its Thorn
Steel Panther - Death To All But Metal
Warrant - Cherry Pie
Twisted Sister - I Wanna Rock
Whitesnake - Here I Go Again
Def Leppard - Pour Some Sugar On Me
Guns N' Roses - Paradise City
Mötley Crüe - Kickstart My Heart
Skid Row - Youth Gone Wild
Skid Row - I Remember You
Alice Cooper - Poison
Vixen - Edge Of A Broken Heart
Quiet Riot - Cum On Feel The Noize
Ratt - Round And Round
Cinderella - Nobody's Fool

חוות דעת אישית
למרות שזה הז'אנר הכי שטחי שיש, בתכלס, אני מתה על גלאם מטאל. זה כיפי, זה קליט, זה נראה מעניין. אמנם היום אני שומעת הרבה פחות גלאם מטאל משהייתי שומעת פעם, אבל זה עדיין כיף. כשהייתי שומעת בעיקר גלאם פשוט חפרתי לתוך הז'אנר הזה עד היסוד, מצאתי את הלהקות הכי הזויות שיש, זה כבר הפך לבדיחה בפורטל.
זה עוד ז'אנר שמצטרף לרשימת ה"ז'אנרים שאני אוהבת והגראנג' רצח", אבל משום מה, אני עדיין לא מצליחה לנטור טינה לחבר'ה שם בגראנג' שעשו את זה. ברור שזה מבאס אותי, אני אוהבת גם גראנג' אבל אני אוהבת גלאם מטאל הרבה יותר, אבל... אני לא כועסת. אולי באמת היה כדאי להרוג את זה בשיא כדי שהז'אנר ה...מיוחד הזה, ימות וייזכר כגיבור.
מה ששונה בגלאם מרוב מה שאני שומעת זה שנורא קל להתחבר לזה. יש לזה צד פופי מאוד בולט ולא קשה במיוחד לעכל את זה, עובדה שזה היה כל כך פופולארי ב-MTV. זה די גילטי פלז'ר בשבילי, אבל גילטי פלז'ר שבחרתי לאמץ באהבה ולהתגאות בו.

--------------------
עמית - 20 - מוזיקה - מנהלת פורום מוזיקה וא. עדכונים לשעבר - מבקרת לפעמים

User Posted Image

I solemnly swear that I am up to no good

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007