האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מדריך \ יציבה נכונה
פורסם ב: Feb 6 2017, 17:57 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

יציבה נכונה

אחוזים גדולים מהחיים שלנו אנחנו מבלים בישיבה. מול הטלפונים, המחשבים, הטלוויזיות, ובעצם מה לא. הבעיה היא... שבדרך כלל הישיבה שלנו אינה נכונה. ואם לא יושבים נכון, עלול להיווצר עומס יתר על שרירי הגב. במדריך הזה אני אשתדל לתת לכם כמה שיותר טיפים איך לשבת נכון, ובסופו של דבר לשמור על הגב שלכם במצב טוב. מוכנים להתחיל?

1. כשאתם מתכופפים קדימה לאורך זמן, נוצר עומס על החוליות. כשיושבים זקוף, לעומת זאת, הגב משוחרר הרבה יותר.

2. כשהישבן לא מגיע עד לעומק הכיסא זה גם כן עלול ליצור מצב לא נוח לחוליות.

3. אם הכיסא שלכם רחוק מהשולחן עליו אתם כותבים \ מקלידים, שרירי הידיים ייאלצו להתמתח ולעבוד קשה יותר. פרגנו להם קצת מנוחה, וקרבו את הכיסא אל השולחן.

4. אם אתם יושבים במשך הרבה זמן, מומלץ לעשות הפסקה פעם בחצי שעה ולהתמתח קצת.

5. יש לכם חפצים שאתם משתמשים בהם באופן קבוע בשולחן העבודה? הניחו אותם קרוב אליכם, כדי שלא תצטרכו להתאמץ בכל פעם שתזדקקו להם.

6. כשרוכנים עם הראש קדימה, זה פוגע בחוליות ולכן עדיף לשבת קרוב לשולחן {תודה לתם על הטיפ}

7. כשיושבים הרבה זמן ברגליים שלובות, זה עלול לפגוע בהן {תודה להרמיוני ודמבלדור על הטיפ}

8. מי שיושב הרבה על כיסאות עור \ דמוי עור, עצם הזנב שלו עלולה להיפגע {תודה לאשליי על הטיפ}

9. צריך לשמור על כתפיים רפויות, אחרת זה פוגע במפרקים {תודה לרוני על הטיפ}

10. מידה ומשתמשים במחשב היד כולה צריכה להיות על העכבר, ולא חציה באוויר {תודה לרוני על הטיפ}

11. הרגליים חייבות לגעת לגמרי ברצפה - אם הן לא מגיעות צריך לשים משהו מתחתיהן {תודה לרוני על הטיפ}

12. במידה ויושבים מול המחשב, העיניים צריכות להיות בגובה המסך - אם לא, יש להגביה את הכיסא. {תודה לרוני על הטיפ}

טוב, זה הכול לבינתיים. יש לכם עוד טיפים שיעזרו לכולנו? אתם מוזמנים לשתף כאן באשכול ואני אערוך את ההודעה עם הטיפים שלכם :)

הודעה זו נערכה ע"י Le Petit Prince ב Feb 13 2017, 11:24 AM

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 6 2017, 18:03 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

עוד משהו שפוגע בחוליות זה לרכון עם הראש קדימה בדרך כלל, לכן תמיד כדאי שהכיסא יהיה יחסית קרוב לשולחן
אגב, גם בכתפיים פוגע אם המרפקים שלנו לא על שולחן בזמן הקלדה או משהו - אנחנו מרימים כתפיים כדי שהמרפקים יהיו באותו גובה של השולחן וזה לא הכי טוב בעולם ^^

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 6 2017, 22:50 PM
צטט הודעה

עכשיו ותמיד

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 21788
משתמש מספר: 56812

נחמד:)
עוד משהו שמזיק זה לשבת יותר מידי זמן ברגליים משולבות

--------------------

אליסון 🐘 מוזיקאית 🐘 כותבת 🐘 פאנגירל 🐘 מנהלת הפאנדום המתחלף עם טליה לשעבר ♥ 🐘 דרדסים 🐘 תמיד כאן בשבילכם ❤ 🐘 עוד...

💝💜😽🖌💐💛💌💙😊🌟🌻🍒💚💋🍦🦄

---------
פורסם ב: Feb 7 2017, 12:25 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

הוספתי את הטיפים של שתיכן :)

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Feb 9 2017, 02:33 AM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

תודה רבה המדריך!
אני חושבת שזה צריך להיות בנעוצים או משהו...
בכל מקרה, לשבת הרבה על כיסאות עור או דמוי עור זה לא טוב לעצם הזנב, חשבתי שיהיה כדאי להעיר. (אבל לרובנו אני חושבת אין את הלוקסוס הזה פשוט...)
ולא הבנתי, מה פירוש המילים 'יציבה נכונה'?

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Feb 11 2017, 12:05 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 57750
מגדר:
משתמש מספר: 61031

מדריך מצוין! אני בטוחה שיעזור להרבה אנשים. לכיתה שלי עשו על זה הרצאה בבית ספר שנה שעברה (או שזה היה השנה? כן, זה היה השנה) וזה מאוד עזר, ראיתי הרבה ילדים ששיפרו את הישיבה שלהן בגלל זה. דבר אחד שהפריע לי - למה קראת למדריך 'יציבה נכונה'? היית צריכה לקרוא לו 'ישיבה נכונה' לדעתי, בעיקר בגלל שדיברתי בו רק על ישיבה.
כמו שתם ואליסון אמרו, רכינה קדימה עם הראש וישיבה מרובה ברגליים משולבות מזיקה גם היא.
עוד כמה דברים שלא הוספת - צריך גם לשמור על כתפיים רפויות, אחרת זה פוגע במפרקים, במידה למשתמשים במחשב היד כולה צריכה להיות על העכבר, ולא חציה באוויר, הרגליים חייבות לגעת לגמרי ברצפה - אם הן לא מגיעות צריך לשים משהו מתחתיהן, עדיף שיהיה מסעד לכיסא, להמחשה שיש - צריך להניח את הידיים ישרות עליו, במידה ויושבים מול המחשב, העיניים צריכות להיות בגובה המסך - אם לא, יש להגביה את הכיסא.
רק משהו אחרון שקצת בלט לי (ואולי רק לי) - בסעיף 2 כתבת רק מה לא טוב, לעומת שאר הסעיפים, שכתבת גם מה צריך לעשות. הייתי שמחה אם היית כותבת "כשהישבן לא מגיע עד לעומק הכיסא זה גם כן עלול ליצור מצב לא נוח לחוליות, לכן... (הסבר מה צריך לעשות כדי שזה לא יקרה)".
חוץ מזה, אין הערות, מדריך מקסים! כל הכבוד.

--------------------
רוני, 13, מנהלת פורום דיבורים בדימוס, בטא, פרשתי
User Posted Image
“.When you love someone, you don't have a choice. Love takes your choices away“

---------
פורסם ב: Feb 15 2017, 17:56 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

הוספתי^^

--------------------

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007