האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

טיפים || איך לעמוד מול קהל
פורסם ב: Mar 4 2017, 10:38 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

טיפים
איך לעמוד מול קהל?

היי לכם! מה קורה? למי מכם שיודעים ולמי מכם שלא יודעים, אני חלק מנבחרת הדיבייט של בית הספר שלי. דיבייט כולל לעמוד מול שופט ולגרום למה שאתה אומר להישמע הכי הגיוני בעולם גם אם אתה מדבר שטויות, ואחד מהדברים שיותר חשוב לשים עליהם דגש בדיבייט הוא העמידה מול הקהל. אני מניח שלכולנו הייתה איזו פרזנטציה בבית הספר שהיינו פשוט מבועתים ממנה, לא ידענו מה לעשות וגמגמנו כל הזמן. הדרך הכי טובה להימנע מלהיראות מפוחד היא להעמיד פנים שאתה לא - ואת זה אני אסביר לכם בכמה טיפים פשוטים. יכול להיות שיהיו פה דברים שייראו לכם מאוד משניים, אבל תאמינו לי שהם משפיעים המון.

שלב 1: ידיים

טיפ 1: ידיים בכיסים

גם אם ממש קר לכם, אף פעם אל תשימו את הידיים שלכם בכיסים כשאתם מדברים מול קהל. זה גורם לכם להיראות חסרי ביטחון, והדבר האחרון שאתם רוצים כשאתם עומדים מול קהל זה להיראות חסרי ביטחון, אני צודק? הדרך הכי פשוטה להימנע מזה היא לא לעלות לבמה (או לקדמת הכיתה, אותו דבר) עם סווטשירט שיש בו כיסים, או לשמור על הידיים שלכם כל הזמן בתזוזה מחוץ לכיס - ולזה אני אגיע תכף.

טיפ 2: צמידים, טבעות וכל מה שמתעסקים איתו

אני מהאנשים האלה שכל הזמן מתעסקים בצמידים שלהם או בטבעת היחידה שיש לי על היד. אני מניח שיש הרבה כמוני. אחד מהדברים הראשונים שלמדתי בעמידה מול קהל הוא שאסור לי להתעסק בצמידים ובטבעת שלי בזמן שאני מדבר. מתברר שזה גורם לקהל להרגיש כאילו אני לא בטוח במה שאני אומר, כאילו אני לחוץ, עצוב או מפוחד - וכמובן, אתם צריכים להיות הכי משכנעים שיש, אז אסור לכם להיראות ככה. הכי קל להימנע מזה דרך להוריד את הצמידים והטבעות לפני שאתם עולים לבמה, וככה אתם לא תוכלו להתעסק בהם. מניסיון, זה הכי כדאי - ברוב הפעמים אנחנו בכלל לא מודעים לעובדה שאנחנו משחקים עם הצמיד או הטבעת, והדרך הכי טובה להימנע מזה היא למנוע מאיתנו להגיע לזה בכלל.

טיפ 3: דברו עם הידיים

אנשים נראים הרבה יותר מרשימים כשהם משתמשים בידיים שלהם כדי לדבר. מה הכוונה? אני לא רוצה שתתחילו לסמן לי את שפת הסימנים, אבל אם יש לכם נקודה חשובה אתם יכולים להבהיר אותה עם הידיים. אם אתם שואלים שאלה רטורית, אתם יכולים לעשות את התנועה של "?" עם הידיים. באחד מהנאומים האישיים שלי שאלתי את השאלה "והאמת, למה המשקל תופס חלק כל כך גדול בחיים שלנו? אה, אני יודע! בגלל מודל היופי". את החלק הראשון של המשפט סימנתי בתור תנוחת האדת החושב (אבל בעמידה), וב"אני יודע" הרמתי את האצבע שלי כאילו אני מבקש לענות על תשובה בכיתה. תנועות הידיים שלכם תופסות את הקהל, ואם כל הזמן תהיו עם הידיים מאחורי הגב הם יתעניינו פחות ופחות.

שלב 2: ראש והבעות פנים

טיפ 4: קשר עין

למה הכוונה? לפעמים יש לנו נטייה להסתכל על הרצפה כי אנחנו חסרי ביטחון כשאנחנו עומדים מול כמה אנשים שצריכים לשפוט אותנו (וזה הכי נורמלי שיש, כמובן). במקום להראות להם שאתם חסרי ביטחון, תסתכלו להם בעיניים ותשמרו על קשר עין. זאת עוד דרך נהדרת לשים לב שהם באמת מקשיבים לכם - אם אתם שומרים על קשר עין, אתם יכולים לראות איזה חלקים מהנאום שלכם הבנאדם שמע ואיזה לא, ולחזור עליהם אם יש לכם עוד זמן.

טיפ 5: סנטר למעלה

מכירים את "כשאתה מבולבל, זרת אל על"? תחליפו את הזרת בסנטר. סנטר למעלה מצביע על ביטחון, ולכן מאוד חשוב שתדאגו שרוב הזמן שאתם מדברים הוא יהיה למעלה. מן הסתם, אין לכם סיבה להסתכל למעלה ולהגיד שלום לאלוהים כל הנאום שלכם, אבל חשוב להיראות קצת מתנשאים לפעמים. דרך אגב, הסנטר שלנו שנמצא למעלה גורם לנו להיראות רגועים וחכמים, גם אם אנחנו ממש לא. זה מאוד מרשים.

טיפ 6: הבעות פנים

אל תשמרו על אותה הבעת פנים קפואה כל הזמן שאתם מדברים! כווצו את הגבות, חייכו כשצריך, אל תחייכו כשלא צריך, תעשו הבעות פנים של "אתם מדברים שטויות" כשאתם חושבים שזה נחוץ ובאופן כללי אל תתנו לפנים שלכם להיות באותה הבעה ליותר מ15 שניות.

שלב 3: מיקום וגוף

טיפ 7: להתמזג עם הקיר

כולם עושים את זה, בין אם אנחנו באמת חסרי ביטחון ורוצים להתרחק מהכיתה שלנו כמה שאפשר ובין אם אנחנו סתם רוצים משהו להשיען עליו. אני אגיד לכם כבר עכשיו - לא. תתרחקו מהקיר, הקיר נמצא שם רק כדי להפריד בין הכיתה שלכם לכיתה שליד ולא כדי שתישענו עליו. אם אתם נשענים עליו זה גורם לכם להיראות שאננים וכאילו לא אכפת לכם ממה שאתם אומרים, שזה לא טוב בדיוק כמו להיראות חסרי ביטחון. שימו לב לזה!

טיפ 8: יציבה

תשתדלו שהעמידה שלכם תהיה יציבה כמה שאפשר, זה גורם לכם להיראות הרבה יותר בטוחים בעצמכם. בתור בנאדם ממש לא יציב (אני ליטרלי הולך הולך הולך הולך הולך בום נופל) זה קשה, אבל שימו לב לכמה דגשים: הכתפיים שלכם צריכות להיות למטה, הסנטר למעלה כמו שאמרתי והגב חייב להיות ישר. אם אתם רוצים להבהיר איזושהי נקודה דרך להתכופף למישהו שיושב בשורה הראשונה - מעולה, תעשו את זה, אבל אתם חייבים לחזור לעמידה היציבה שלכם כמה שיותר מהר.

שלב 4: ווליום וקול

טיפ 9: א-ני מו-נו-טו-ני

על מונוטוניות אתם בטח שמעתם - זה מה שקורה כשאתם לא משנים את עוצמת הקול ומהירות הקול במהלך הזמן שאתם מדברים. אם יש משהו שמשעמם אנשים, זה זה - יכול להיות שיש לכם את ההרצאה הכי מעניינת בעולם, אבל הקול שלכם מונוטוני ואף אחד לא רוצה להקשיב כי הם איבדו אתכם כבר בדקה הראשונה. אתם צריכים להימנע מזה - תדברו חלש ותדברו חזק, תדברו מהר ותדברו ל-א-ט. תעניינו את הקהל עם הקול שלכם. דרך אגב, אני תמיד ממליץ לדבר חזק - דמיינו שאין לכם מיקרופון ואתם צריכים לדבר עם מישהו במרחק 20 מטרים. אל תצעקו, אבל תהיו מאוד קרובים לזה. תמלאו את החלל עם הקול שלכם.

טיפ 10: מתי להיות מה?

אם מדברים על דיבייט, אני ממליץ לכם להאט קצת ולעבור לקצב הכתבה (כמו המורות שמכתיבות לכם חומר, כן) כשאתם עוברים לנושא חדש ו/או רוצים להגיד את הטענה המרכזית שלכם. נגיד, אם יש לי דיבייט על האם אלכסנדר המילטון הוא בן אדם טוב או רע ואני צריך לייצג את זה שהוא טוב, את הטענה המרכזית שלי - שהיא, נניח, שאלכסדנר לא עשה כלום כדי לפגוע במישהו בכוונה - אני אגיד בקצב איתי. אלכסנדר המילטון (הפסקה) לא (הפסקה) עשה שום דבר כדי לפגוע במישהו (הפסקה) בכוונה. אני צריך להיות בטוח שכולם שמעו את מה שהיה לי להגיד.
אם אתם מדברים על קול חזק וחלש, הכי כדאי לכם להגביר את הווליום במילות מפתח. נחזור לדיבייט על המילטון - אם אני אקח את הצד שני, שצריך להוכיח שהוא היה בן אדם רע, אני אוכל להדגיש את המילים הסקנדל עם מריה ריינולדס כי הטיעון שלי כנראה יתבסס על זה. קחו את מילות המפתח של מה שאתם מדברים עליו ותגרמו לזה להיכנס לכל מי שמקשיב וכל מי שלא מקשיב לכם למוח.

אלה עשרה דגשים עיקריים, ואם הם הצליחו לעזור לי הם יצליחו לעזור גם לכם! 3>
אם יש לכם איזו שאלה או משהו אתם תמיד יכולים לפנות אליי, אין לי כל כך חיים ואני פה רוב הזמן D:

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 4 2017, 11:18 AM
צטט הודעה

עכשיו ותמיד

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 21788
מגדר:female
משתמש מספר: 56812

טיפים טובים, חלק מהם לימדו אותנו בבית ספר:)
זה באמת עוזר אבל את חלקם יכול להיות קשה לבצע, כמו קשר עין.
במשפט אחרון רשמת הצילו במקום הצליחו... זה פשוט מפריע לי בעין^^
רואים שהשקעת, ממש עוזר, תודה!

User Posted Image

הודעה זו נערכה ע"י הילד עם הלחם ב Mar 12 2017, 16:43 PM

--------------------

אליסון 🐘 מוזיקאית 🐘 כותבת 🐘 פאנגירל 🐘 מנהלת הפאנדום המתחלף עם טליה לשעבר ♥ 🐘 דרדסים 🐘 תמיד כאן בשבילכם ❤ 🐘 עוד...

💝💜😽🖌💐💛💌💙😊🌟🌻🍒💚💋🍦🦄

---------
פורסם ב: Mar 4 2017, 11:40 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

יו פדיחה
הלכתי לתקן
וזה קשה בהתחלה, אבל ברגע שמשתדלים לעשות אותם לאורך זמן זה כבר מגיע אינטואיטיבית
ותודה 3>

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 4 2017, 12:16 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

וואו!
זה ממש עוזר ויעזור לי, חבל שהקהל בכיתה שלי שונא אותי ):
ממש ממש ממש עזרת לי תם, תודה (:

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007