האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || פמיניזם
פורסם ב: Mar 8 2017, 20:49 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
מגדר:female
משתמש מספר: 48507
חפצי המשתמש: צפה

דיון || פמיניזם

"פמיניזם היא אסופה של אידאולוגיות, תנועות פוליטיות, תנועות חברתיות ותאוריות אשר במרכזן המטרה להשיג ולמסד זכויות לנשים מבחינה פוליטית, חברתית, כלכלית ואישית. בכלל גישות אלה כלולים המאבק לשוויון על פי חוק, המאבק לשוויון הזדמנויות בחינוך ותעסוקה והמאבק נגד אלימות כלפי נשים." -ויקיפדיה

הפמניזם היא תופעה שהחלה להתפתח בתחילת המאה ה-20, לפיה הנשים חתרו לשיוויון אחרי שנים שלא היה להן רכוש, לא הייתה להן הזכות לרכוש השכלה, לא הייתה להן הזכות להצביע וזכויות בסיסיות רבות נוספות נלקחו מהן. המאבק בתחילתו גרם להרבה לעג הן מגברים והן מנשים שלא האמינו ששינוי כה משמעותי יכול לקרות ודגלו באמונה שמקומה של האישה הוא אכן במטבח. אומנם, כיום בכל מדינות העולם (שנערכת בהן הבצעה) מותר לנשים להצביע באופן רישמי מאז 2011 וברוב מדינות העולם הן יכולות גם לרכוש השכלה ולהחזיק ברכוש משלהן. לכן, התעוררה הדעה שבימינו הפמניזם הוא רק מזימה של נשים לקבל זכויות יתר והדרך שלהן לשלול מהגברים את זכויותיהם. למשל, בזמן האחרון המון אנשים טוענים שהפמניסטים והפמניסטיות מפיצות מיתוס שיקרי כביכול על ההבדל במשכורות בין גברים לנשים, זאת על מנת לקבל יותר משכורת מהגברים.
הרצאות של הפמיניסטיות נהייו תופעה מאוסה בעלת קונוטציה שלילית על אנשים רבים שטוענים כי כל המודרניזציה רק מקשה על גברים לבנים שלא משתייכים לאף מיעוט, ושהם בעצם "נדפקים". למשל, אין יום הגבר, שגם לו הישגים רבים אך יש את יום האישה (אותו במקרה אנו מציינים היום)
מה דעתכם?
האם ההבדל בשכר הוא באמת מיתוס?
האם הגברים הלבנים באמת "נדפקים"?
האם בכלל יש צורך בתנועה הפמיניסטית במאה ה-21?
האם יש צורך לחגוג את יום האישה? ואת יום הגבר?

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 8 2017, 21:13 PM
צטט הודעה

עכשיו ותמיד

פרטי משתמש
חרמשים: 21788
משתמש מספר: 56812

האם ההבדל בשכר הוא באמת במיתוס?
אני לא כל כך מבינה בחלק של השכר, אבל אני מניחה שזה אפשרי. עשו דברים דומים כבר בהרבה נושאים...
האם הגברים הלבנים באמת "נדפקים"?
אני מרגישה לאחרונה כאילו הפמיניזם מעט הורס את השוויון שהצליחו להשיג בין גברים לנשים וזה חבל. כל בן שאומר משהו קצת שוביניסטי ישר יותקף מכל הכיוונים, ובת פמיניסטית לרוב תקבל יותר תמיכה - שזה עצוב. ככה לא עובד שוויון.
האם בכלל יש צורך בתנועה הפמיניסטית במאה ה-21?
לדעתי כן, אבל שלא תהיה פעילה מאוד. כבר אין הרבה צורך.
האם יש צורך לחגוג את יום האישה? ואת יום הגבר?
אפשרי, אבל כל עוד יש את שני הימים ולא אחד מהם.

--------------------

אליסון 🐘 מוזיקאית 🐘 כותבת 🐘 פאנגירל 🐘 מנהלת הפאנדום המתחלף עם טליה לשעבר ♥ 🐘 דרדסים 🐘 תמיד כאן בשבילכם ❤ 🐘 עוד...

💝💜😽🖌💐💛💌💙😊🌟🌻🍒💚💋🍦🦄

---------
פורסם ב: Mar 8 2017, 21:47 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

כל הכבוד על הדיון :)
לדעתי הפימיניזם היא תנועה מבורכת בהחלט, רק לעלעל בדפי ההיסטוריה ולראות את היחס המכוער לנשים ברוב העולם, מי פחות ומי יותר, מה גם שקיימות אוכלוסיות פרמיטיביות שגם כיום משמרות אורח חיים דומה, רק מדגיש את הצורך בתנועות פמיניסטיות מכל סוג שהוא.

התפלאתי לשמוע על זה שאנשים כיום פשוט סוגרים את העיניים ואומרים שהשכר לנשים הוא באמת שווה, מה שבכלל לא נכון. אני מעדיפה במקרה הזה להביא את ההיכרות שלי עם זה, כי אני לא רוצה להיכנס לוויכוח על היה או לא היה, דברים שראיתי מקרוב זה הכי טוב. אימא שלי היא הנדסאית מאוד מוכשרת לדעתי, אם להסתכל על העבודות שלה. היא גמרה את התואר שלה בגיל 20 באוניברסיטה חשובה, ואחרי זה חיפשה מקום להתחיל בו התמחות. תקופת ההתמחות עצמה כמו שהיא מספרת הייתה ממש לא נעימה, תמיד חיפשו אותה בנרות והיא אמרה שהיא ראתה ממש בעיניים איך לא נוח לאנשים שאישה נמצאת ביניהם ורוצה להיכנס לתחום, חוץ מפליטות פה מטונפות, אבל זה עבר. כשהיא התחילה לעבוד אצל אחרים, זה היה כל כך פשוט להם כשאמרו לה 'כן, אצלנו אישה מקבלת פחות, ככה זה בכל מקום ואת יכולה להתפטר אם לא נוח לך עם זה', לא שממש הייתה לה ברירה, היא עברה את הניצול הזה במשך כמה וכמה שנים (כיום היא כבר מנהלת בעצמה מקום שהיא הקימה מאפס, בו כמובן אין אפליה למהנדסות). אני רק מביאה דוגמה, כך הוא המצב בהרבה תחומים, זה כאילו מובן מאליו שאישה מקבלת פחות, וזה ממש גועלי.
ועוד לא הזכרתי את כל אותם אלו שלא מקבלים נשים רק בגלל שהן נשים, זה מצב שאסור לו להימשך כך.
כמובן שיש הרבה תחומים שאין אפליה ונשים משתכרות בדיוק כמו גברים, אבל איפה זה בעיקר? בעבודות ממוצעות ומטה, שזה גם אומר משהו בנוגע ליחס לנשים.

האם הגברים הלבנים נדפקים? אולי רק קצת, לדעתי הם יותר נלחצים מאשר נדפקים.
יש כאלו אנשים שקשה להם לקבל את זה שהם כבר לא ממש יהיו בראש הפרמידה, וכבר מחשיבים אותם כמו כולם. את זה שראש ממשלה אישה יכולה להיבחר מיד אחרי גבר בלי שום הרמת גבה, את זה שבהרבה תפקידים בכירים עובדים לצד נשים כדבר שבשגרה, ועוד דברים כיוצא באלו.
אנשים שחושבים שאם אישה אוהבת לבשל ולגדל ילדים, זאת אומרת שהיא אמורה להיות המשרתת שלהם, ופתאום דופקים להם את זה בפרצוף. הם תמיד חשבו שהם יוכלו להשתמש בנשים כאילו הן בובות, אבל מה לעשות שהאנושות התחילה לפקוח עיניים ולהבין שנעשה כאן אי צדק.
וזה מלחיץ אותם, ואני גם מבינה למה, אבל במקום שהם יקבלו את המציאות הם מתחילים להגיד שכל הפמיניזם הוא קונספירציה וחוסר שוויון, אני מבינה את התגובה, זה סוג של מגננה, אבל היא בהחלט לא נכונה. המציאות מדברת בעד עצמה, אין צורך ביותר מדי הוכחות לזה שקיים חוסר שוויון.

בנוסף, לדעתי נשים כיום צריכות לקבל זכויות יותר מהגברים, וזה דווקא בגלל שצריך להיות שוויון. כל השנים הנשים קופחו בצורה לא נורמלית, דברים שכיום לא יתוארו, אבל בכל זאת הם משפיעים בתת מודע. אם כיום הנשים יקבלו יותר מהגברים, זה יגרום לשוויון בהמשך, ישנה את כיוון המחשבה שכיום נחשב 'בסיסי'.
וזו לא הסיבה היחידה, אם כי היא גם סיבה. בעיקר, כי בזכות הנשים העולם קיים, גוף האישה הוא לא הגוף הכי נוח, וכל זה נוצר מבחינה ביולוגית בעיקר כדי להבטיח את קיום העולם והמשכיותו, והעול הזה נופל על כתפי הנשים, זה מובן מאליו שהנשים צריכות לזכות ליתר הערכה וחשיבות מהגברים. לא בקטע של אפליה, בקטע של הערכה.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Mar 8 2017, 21:57 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש

QUOTE (Georgie Henley @ Mar 8 2017, 10:19 PM)
כל הכבוד על הדיון :)
לדעתי הפימיניזם היא תנועה מבורכת בהחלט, רק לעלעל בדפי ההיסטוריה ולראות את היחס המכוער לנשים ברוב העולם, מי פחות ומי יותר, מה גם שקיימות אוכלוסיות פרמיטיביות שגם כיום משמרות אורח חיים דומה, רק מדגיש את הצורך בתנועות פמיניסטיות מכל סוג שהוא.

התפלאתי לשמוע על זה שאנשים כיום פשוט סוגרים את העיניים ואומרים שהשכר לנשים הוא באמת שווה, מה שבכלל לא נכון. אני מעדיפה במקרה הזה להביא את ההיכרות שלי עם זה, כי אני לא רוצה להיכנס לוויכוח על היה או לא היה, דברים שראיתי מקרוב זה הכי טוב. אימא שלי היא הנדסאית מאוד מוכשרת לדעתי, אם להסתכל על העבודות שלה. היא גמרה את התואר שלה בגיל 20 באוניברסיטה חשובה, ואחרי זה חיפשה מקום להתחיל בו התמחות. תקופת ההתמחות עצמה כמו שהיא מספרת הייתה ממש לא נעימה, תמיד חיפשו אותה בנרות והיא אמרה שהיא ראתה ממש בעיניים איך לא נוח לאנשים שאישה נמצאת ביניהם ורוצה להיכנס לתחום, חוץ מפליטות פה מטונפות, אבל זה עבר. כשהיא התחילה לעבוד אצל אחרים, זה היה כל כך פשוט להם כשאמרו לה 'כן, אצלנו אישה מקבלת פחות, ככה זה בכל מקום ואת יכולה להתפטר אם לא נוח לך עם זה', לא שממש הייתה לה ברירה, היא עברה את הניצול הזה במשך כמה וכמה שנים (כיום היא כבר מנהלת בעצמה מקום שהיא הקימה מאפס, בו כמובן אין אפליה למהנדסות). אני רק מביאה דוגמה, כך הוא המצב בהרבה תחומים, זה כאילו מובן מאליו שאישה מקבלת פחות, וזה ממש גועלי.
ועוד לא הזכרתי את כל אותם אלו שלא מקבלים נשים רק בגלל שהן נשים, זה מצב שאסור לו להימשך כך.
כמובן שיש הרבה תחומים שאין אפליה ונשים משתכרות בדיוק כמו גברים, אבל איפה זה בעיקר? בעבודות ממוצעות ומטה, שזה גם אומר משהו בנוגע ליחס לנשים.

האם הגברים הלבנים נדפקים? אולי רק קצת, לדעתי הם יותר נלחצים מאשר נדפקים.
יש כאלו אנשים שקשה להם לקבל את זה שהם כבר לא ממש יהיו בראש הפרמידה, וכבר מחשיבים אותם כמו כולם. את זה שראש ממשלה אישה יכולה להיבחר מיד אחרי גבר בלי שום הרמת גבה, את זה שבהרבה תפקידים בכירים עובדים לצד נשים כדבר שבשגרה, ועוד דברים כיוצא באלו.
אנשים שחושבים שאם אישה אוהבת לבשל ולגדל ילדים, זאת אומרת שהיא אמורה להיות המשרתת שלהם, ופתאום דופקים להם את זה בפרצוף. הם תמיד חשבו שהם יוכלו להשתמש בנשים כאילו הן בובות, אבל מה לעשות שהאנושות התחילה לפקוח עיניים ולהבין שנעשה כאן אי צדק.
וזה מלחיץ אותם, ואני גם מבינה למה, אבל במקום שהם יקבלו את המציאות הם מתחילים להגיד שכל הפמיניזם הוא קונספירציה וחוסר שוויון, אני מבינה את התגובה, זה סוג של מגננה, אבל היא בהחלט לא נכונה. המציאות מדברת בעד עצמה, אין צורך ביותר מדי הוכחות לזה שקיים חוסר שוויון.

בנוסף, לדעתי נשים כיום צריכות לקבל זכויות יותר מהגברים, וזה דווקא בגלל שצריך להיות שוויון. כל השנים הנשים קופחו בצורה לא נורמלית, דברים שכיום לא יתוארו, אבל בכל זאת הם משפיעים בתת מודע. אם כיום הנשים יקבלו יותר מהגברים, זה יגרום לשוויון בהמשך, ישנה את כיוון המחשבה שכיום נחשב 'בסיסי'.
וזו לא הסיבה היחידה, אם כי היא גם סיבה. בעיקר, כי בזכות הנשים העולם קיים, גוף האישה הוא לא הגוף הכי נוח, וכל זה נוצר מבחינה ביולוגית בעיקר כדי להבטיח את קיום העולם והמשכיותו, והעול הזה נופל על כתפי הנשים, זה מובן מאליו שהנשים צריכות לזכות ליתר הערכה וחשיבות מהגברים. לא בקטע של אפליה, בקטע של הערכה.

מסכימה איתך ב100% שהיחס אל נשים היה מגעיל ודוחה במהלך ההיסטוריה. אבל אני מדברת על המאה ה-21 ומדינות מפותחות. הבאת דוגמא, אבל יש מקומות שלא יעזו להגיד לאישה שהיא תקבל פחות. אמרת שזה בעבודות ממוצעות ופחות, האם יש לך דוגמא לזה, או איזשהו מחקר שמוכיח את זה? לא אומרת שזה לא נכון, פשוט לא שמעתי את זה קודם.
לא לקבל נשים רק בגלל המין שלהן זה לא חוקי דרך אגב, אז אני מניחה שאין הרבה חברות שעושות את זה בימינו (במדינות דמוקרטיות)

הם נלחצים כי מנסים להוציא חוקים שיגמרו לאי שוויון, למשל חוק שלפיו כשיש אישה וגבר בעלי רקע זהה לחלוטין (השכלה זהה וכישורים זהים) שרוצים לקבל את אותה עבודה, יש לקבל את האישה. אישית אם היו אומרים לי את אותו הדבר על גבר הייתי לגמרי נעלבת. למה בעצם זה בסדר להיות סקסיסטית אבל לא בסדר להיות שוביניסטית?

לא מסכימה עם מה שאמרת פה. קודם כל, במה מה שאמרת שונה ממה שגברים אומרים שנשים צריכות להיות במטבח? זה לא אשמתם של הגברים כיום שלפני מאות שנים נשים נוצלו ע"י גברים, למה הם צריכים לסבול, כשהרבה מהם גם פמיניסטים?
חוץ מזה, שאני לא באמת חושבת שזה יביא לשיוויון. אם נשים באמת יקבלו זכויות יתר עכשיו, אני מניחה שבעוד כמה מאות שנים יצאו גברים שיגידו די לזה שנשים מנצלות אותנו, עכשיו מגיע לנו יתר זכויות כי ניצלו אותנו. ובמקרה כזה לאן הגענו? זה גלגל שלא יעצור ורק ימנע מאיתנו להתקדם לעבר שיוויון אמיתי.
מה שכן, אני מסכימה לגבי ההיבטים הפיזיולוגים. לגמרי מגיע לנשים יותר חופשים למשל. הן עוברות מחזור פעם בחודש ולידות, ואני הכי בעד.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 8 2017, 22:16 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (The A Team @ Mar 8 2017, 10:29 PM)
מסכימה איתך ב100% שהיחס אל נשים היה מגעיל ודוחה במהלך ההיסטוריה. אבל אני מדברת על המאה ה-21 ומדינות מפותחות. הבאת דוגמא, אבל יש מקומות שלא יעזו להגיד לאישה שהיא תקבל פחות. אמרת שזה בעבודות ממוצעות ופחות, האם יש לך דוגמא לזה, או איזשהו מחקר שמוכיח את זה? לא אומרת שזה לא נכון, פשוט לא שמעתי את זה קודם.
לא לקבל נשים רק בגלל המין שלהן זה לא חוקי דרך אגב, אז אני מניחה שאין הרבה חברות שעושות את זה בימינו (במדינות דמוקרטיות)

לגבי שכר נשים, זה די פשוט. אפילו המינימום לנשים הוא פחות מגברים בישראל, את יכולה לראות עוד בויקפדיה
מה שאמרתי הן השערות שלי לפי מה שאני רואה, אבל גם אם זה לא מדויק זה לא מכחיש את העובדה שהשכר לנשים הוא פחות, כנ"ל.
ולמה זה? בגלל שבהנחה הראשונית אישה היא פחות, וזה דבר פסול.
לגבי אפליה על רקע מגדרי בעבודה, אלו דברי שקורים, ברור שלא יאמרו את זה בצורה מפורשת כי זה לא חוקי, אבל הרבה פעמים זה די שקוף.

הם נלחצים כי מנסים להוציא חוקים שיגמרו לאי שוויון, למשל חוק שלפיו כשיש אישה וגבר בעלי רקע זהה לחלוטין (השכלה זהה וכישורים זהים) שרוצים לקבל את אותה עבודה, יש לקבל את האישה. אישית אם היו אומרים לי את אותו הדבר על גבר הייתי לגמרי נעלבת. למה בעצם זה בסדר להיות סקסיסטית אבל לא בסדר להיות שוביניסטית?

ברגע שיש לך גבר ואישה שמתמודדים בצורה שווה על אותו מקצוע, די ברור שאם החוק לא יאמר שצריכים לקבל את האישה - יקבלו את הגבר. זה או היא או הוא, ובשביל לתקן את החברה החוק הזה כן נחוץ לדעתי.
אני לא מכירה את כל החוקים שמציעים מהתנועות הפמיניסטיות, אולי באמת חלקן לא שוויוניות באופן מובהק, אבל לא משהו שנתקלתי בו. אני התייחסתי בעיקר לגבי התיאוריות שהזכרת, זה שכביכול העובדה שנשים מקבלות פחות זו קונספירציה, וזה שהתנועות הפמניסטיות מקדמות בעיקר אי שוויון - מה שלא נכון.

לא מסכימה עם מה שאמרת פה. קודם כל, במה מה שאמרת שונה ממה שגברים אומרים שנשים צריכות להיות במטבח? זה לא אשמתם של הגברים כיום שלפני מאות שנים נשים נוצלו ע"י גברים, למה הם צריכים לסבול, כשהרבה מהם גם פמיניסטים?
חוץ מזה, שאני לא באמת חושבת שזה יביא לשיוויון. אם נשים באמת יקבלו זכויות יתר עכשיו, אני מניחה שבעוד כמה מאות שנים יצאו גברים שיגידו די לזה שנשים מנצלות אותנו, עכשיו מגיע לנו יתר זכויות כי ניצלו אותנו. ובמקרה כזה לאן הגענו? זה גלגל שלא יעצור ורק ימנע מאיתנו להתקדם לעבר שיוויון אמיתי.

במה זה דומה? לא קראתי לגברים לעזוב את כל מה שיש להם ולתת לנשים, רק לתת עדיפות לנשים בגלל שאם לא ניתן עדיפות, די ברור שתהיה אפליה. שימי לב, אני מדברת על העדפה לנשים ואין לזה שום דבר עם ניצול גברים.
המצב כיום לא שוויוני, אולי יותר שוויוני מפעם אבל עדיין לא - ולא מרגישים את זה כי זה מובן מאליו, לכן צריכים לחתור להשיג זכויות לנשים גם אם זה נראה לא ממש שוויוני, כי לדעתי רק כך נגיע לשוויון. זה דבר שצריכים לשנות בצורה קיצונית ומהשורש, כי אם לא זה לא יתוקן אף פעם.
בתחילת דרכה התנועה הפמיניסטית הייתה מאוד אלימה, והתנגדו אליה כי היא הייתה קיצונית - אבל בלעדיהם לא היינו מגיעים למצב של היום. היום אנחנו לא צריכים אלימות, אבל כן צריכים לא להתפשר ולעמוד על שלנו, וזה יעשה את שלו. .

מה שכן, אני מסכימה לגבי ההיבטים הפיזיולוגים. לגמרי מגיע לנשים יותר חופשים למשל. הן עוברות מחזור פעם בחודש ולידות, ואני הכי בעד.

בעיקר שזה לא יפגע בהתקדמות של האישה בהמשך, מה שקורה היום כדבר רגיל. כי אחרי הכל הנשים עוברות את זה בשביל העולם, זה לא רק בשביל עצמן, הן גם לא בוחרות בזה.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Mar 9 2017, 16:11 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

האם ההבדל בשכר הוא באמת מיתוס? יש מחקרים ובדיקות שמוכיחים שיש הבדל, אז לא נראה לי שעל זה ספציפית צריכה להיות שאלה כי זה מוכח. אגב, גם יש מחקרים שמוכיחים שאם ייתנו למנהל לבחור בין אישה וגבר עם אותו ניסיון לאותו תפקיד הוא לרוב יעדיף את הגבר, בחלק גדול מהמקרים האלה בגלל שהוא גבר.
האם הגברים הלבנים באמת "נדפקים"? אה, לא. מן הסתם לא. זה שהמיעוטים נלחמים על הזכויות והשיוויון שמגיע לנו לא הופך גברים לבנים לפחות שווים בחברה וזה לא גורם להם להידפק. ברצינות, להגיד שהגברים הלבנים נדפקים זה לקחת את המצב הקיים בעולם שלנו ולעוות אותו. מי שנדפק ומי שתמיד יידפק אלה המיעוטים, כי אנחנו מיעוט. תמיד יהיה מי שידאג לגברים הלבנים, ברצינות, תסתכלו על ארה"ב. להגיד שהגברים הלבנים נדפקים זה לא הכי הגיוני.
האם בכלל יש צורך בתנועה הפמיניסטית במאה ה-21? התשובה הקצרה? כן. התשובה הארוכה? העובדה שהפמיניזם שיפר פלאות את המצב של האישה בחברה לא אומר שצריך לעצור עכשיו. פמיניזם, אגב, זאת תנועה שהמטרה שלה היא שיוויון מגדרי - זה משהו שתמיד צריך, גם אם המטרה הושגה כבר.
האם יש צורך לחגוג את יום האישה? ואת יום הגבר? את יום האישה תמיד פחות אהבתי כי הוא מלא בסטריאוטיפים לרוב, אבל הוא כן נחוץ כדי להראות שלנשים מגיע שיוויון. יום הגבר לא צריך, ברצינות, רק תסתכלו החוצה ותוכלו לראות שבערך כל יום אחר בשנה הוא יום הגבר.

אגב, לגבי אפליה מתקנת שזה משהו שעלה פה - נופ, לא חושב שאנחנו צריכים את זה. אפליה מתקנת היא אפליה לכל דבר, ולתת לנשים יותר זכויות בגלל שפעם היו להן פחות זה די... הייתי קורא לזה לא נחמד. אולסו זה נוגד לחלוטין את העקרונות של הפמיניזם.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 9 2017, 16:21 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש

האם ההבדל בשכר הוא באמת מיתוס? יש מחקרים ובדיקות שמוכיחים שיש הבדל, אז לא נראה לי שעל זה ספציפית צריכה להיות שאלה כי זה מוכח. אגב, גם יש מחקרים שמוכיחים שאם ייתנו למנהל לבחור בין אישה וגבר עם אותו ניסיון לאותו תפקיד הוא לרוב יעדיף את הגבר, בחלק גדול מהמקרים האלה בגלל שהוא גבר.

תכנית יש גם מחקרים שראיתי שמוכיחים שזה לא נכון. לא יודעת איזה מחקר אמין יותר, כל אחד מאמין למחקר שהוא רוצה להאמין לו.

האם הגברים הלבנים באמת "נדפקים"? אה, לא. מן הסתם לא. זה שהמיעוטים נלחמים על הזכויות והשיוויון שמגיע לנו לא הופך גברים לבנים לפחות שווים בחברה וזה לא גורם להם להידפק. ברצינות, להגיד שהגברים הלבנים נדפקים זה לקחת את המצב הקיים בעולם שלנו ולעוות אותו. מי שנדפק ומי שתמיד יידפק אלה המיעוטים, כי אנחנו מיעוט. תמיד יהיה מי שידאג לגברים הלבנים, ברצינות, תסתכלו על ארה"ב. להגיד שהגברים הלבנים נדפקים זה לא הכי הגיוני.

אני אתן דוגמא אישית לזה: היה לנו בכיתה דיון ושאלו מה דעתינו שיעבור חוק שיחייב מקומות עבודה להעסיק נשים כשיש גבר בעל אותם הקריטריונים (אותה השכלה, אותו ידע...). הרבה מאוד בכיתה שלי הסכימו עם זה, ואני חייבת להגיד שזה כן דופק את הגברים הלבנים. זה שטראמפ נבחר כנראה רק מראה את הפחד של הגברים הלבנים ממצב כזה.

האם יש צורך לחגוג את יום האישה? ואת יום הגבר? את יום האישה תמיד פחות אהבתי כי הוא מלא בסטריאוטיפים לרוב, אבל הוא כן נחוץ כדי להראות שלנשים מגיע שיוויון. יום הגבר לא צריך, ברצינות, רק תסתכלו החוצה ותוכלו לראות שבערך כל יום אחר בשנה הוא יום הגבר.
אבל האם יום האישה באמת מעודד שיוויון אם זה המצב? אמרת בעצמך שאתה לא מסכים עם אפליה מתקנת, אבל האם יום האישה הוא בעצם לא סוג של אפליה מתקנת? אני מסכימה שיש הרבה על מה להעריך נשים, אבל אם כבר אנחנו מדברים על שיוויון: האם יום האישה הוא לא ההפך הגמור?

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 9 2017, 16:39 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש
חרמשים: 5451
משתמש מספר: 43538

האם ההבדל בשכר הוא באמת מיתוס? יש הבדל בשכר, אבל יש הרבה גורמים אחרים שמשפיעים עליו ועוד לא נתקלתי במחקר שהביא בחשבון את כולם. נשים עובדות בממוצע פחות שעות מגברים ואחוז גבוה יותר מהנשים עובדות בעבודות שהשכר שלהן באופן כללי הוא נמוך, והדברים האלו כן מובילים לזה שיש הבדל בשכר.
גם אם ההבדל הזה הוא לא תוצאה ישירה של אנשים שפשוט משלמים לנשים פחות, אנחנו כחברה צריכים לאפשר לנשים להרוויח כמו גברים. המאבק הפמיניסטי עד היום הוציא את הנשים מהבית ואפשר להן לעבוד וללמוד, שזה מבורך, אבל ברוב הבתים (כולל שלי) מי שמטפל בילדים ומבצע עבודות בית הוא עדיין האישה - בנוסף לעבודה וקריירה. השלב הבא, לדעתי, במאבק בפמיניסטי הוא להכניס את הגברים למרחב הביתי. המטרה היא שמטלות הבית והטיפול בילדים יתחלקו בין האישה לגבר באופן שווה שיאפשר לנשים לעבוד אותו מספר שעות כמו גברים.
האם הגברים הלבנים באמת "נדפקים"? לא. כמו שציינו פה לפני, הם פשוט נלחצים ומגזימים. אני לא חושבת שיש פואנטה בלחזור על טענה שכבר נאמרה.
האם בכלל יש צורך בתנועה הפמיניסטית במאה ה-21? כן. מבחינת חקיקה, בחברות מודרניות, כמעט ואין אפליה נגד נשים, אבל האכיפה היא כבר סיפור אחר. חוסר רגישות מדהים של המשטרה לנפגעות תקיפה מינית ולנשים במצוקה בכלל עדיין קיים, רק מתחילת 2017 נרצחו בישראל שתי נשים על ידי אנשים שהיו קרובים אליהן.
אנשים נוטים להסתכל על פמיניזם בתור משהו שנועד לשרת רק נשים, אבל זה פשוט לא נכון. פמיניזם אמיתי מתמקד בשוויון גם כשהוא לא מטיב עם נשים בהכרח. אולי זה נראה אנוכי שאנחנו לא רוצות שיסתכלו עלינו בתור חלשות, אבל בזה אנחנו גם רוצות שלא נשרת בצבא פחות מגברים או שבאופן גורף בכל הסכמי הגירושין הגבר ישלם מזונות. גם האפליות שקיימות נגד גברים נובעות בסופו של דבר מהאמונה שהם חזקים יותר.
האם יש צורך לחגוג את יום האישה? ואת יום הגבר? שני הימים האלו יכולים להיחגג באופן נהדר ומעצים, אבל יום האישה נלקח למקום מאוד סטריאוטיפי שרק מעצים פערים ויום הגבר, אם היה יותר פופולארי, היה הופך לחגיגה של מצ'ואיזם ו"אשתי כל כך מעצבנת". אני חושבת שהדבר הכי טוב יהיה לאחד את שני הימים האלו למשהו בסגנון של "יום האחווה המגדרית" או משהו כזה, שיהיה מוקדש לשינוי התפיסות הסטריאוטיפיות על גבריות ונשיות, הצגת מודלים לחיקוי ששוברים מוסכמות ושימת דגש על שיתוף פעולה בין גברים לנשים.

--------------------
עמית - 20 - מוזיקה - מנהלת פורום מוזיקה וא. עדכונים לשעבר - מבקרת לפעמים

User Posted Image

I solemnly swear that I am up to no good

---------
פורסם ב: Mar 9 2017, 17:04 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

QUOTE (The A Team @ Mar 9 2017, 05:53 PM)

תכנית יש גם מחקרים שראיתי שמוכיחים שזה לא נכון. לא יודעת איזה מחקר אמין יותר, כל אחד מאמין למחקר שהוא רוצה להאמין לו.

אני אתן דוגמא אישית לזה: היה לנו בכיתה דיון ושאלו מה דעתינו שיעבור חוק שיחייב מקומות עבודה להעסיק נשים כשיש גבר בעל אותם הקריטריונים (אותה השכלה, אותו ידע...). הרבה מאוד בכיתה שלי הסכימו עם זה, ואני חייבת להגיד שזה כן דופק את הגברים הלבנים. זה שטראמפ נבחר כנראה רק מראה את הפחד של הגברים הלבנים ממצב כזה.

אבל האם יום האישה באמת מעודד שיוויון אם זה המצב? אמרת בעצמך שאתה לא מסכים עם אפליה מתקנת, אבל האם יום האישה הוא בעצם לא סוג של אפליה מתקנת? אני מסכימה שיש הרבה על מה להעריך נשים, אבל אם כבר אנחנו מדברים על שיוויון: האם יום האישה הוא לא ההפך הגמור?

איזה מחקרים הוכיחו שזה לא נכון? אני אשמח אם תתני לי לקרוא, לא יצא לי להיתקל בזה בכלל עד עכשיו

שוב אני אחזור על עצמי - לא מסכים עם הילדים בכיתה שלך, ומדובר פה על ילדים בכיתה ולא על האנשים שאשכרה מחוקקים את החוקים. אם תשימי לב, רובם גברים (הכנסת שלנו, כמו שאפשר לראות) ולכן קשה לי מאוד להאמין שהם ייתנו לחוקים כאלה לעבור. שימי לב שהגברים הלבנים הם, שוב, הרוב, והעובדה שהם לא מיעוט רק אומרת שיש להם הרבה יותר זכויות מכל שאר המיעוטים. כחלק מחלק מהמיעוטים האלה אני יכול להגיד לך את זה בלב שלם - זה שבמקרה כזה או אחר מישהו החליט לשים ברמה הפרטית את המיעוט מעל הרוב בנסיבות כאלה או אחרות לא הופך את הגברים הלבנים לחלשים יותר.
זה שיש גברים לבנים שמפחדים משיוויון כי הם מפחדים שהם לא יהיו ה"זן הנעלה" יותר לא מסכן אותם. זכויות שוות לא מסכנות אף אחד, אני לא חושב שצריך להסביר את זה אפילו. זה שמנסים להעצים חלקים חלשים בקהילה ופחות חושבים על להעצים את החלקים שכבר יש להם המון חוזק בקהילה לא הופך את זה ללא הוגן, את לא חושבת?
(אגב, טראמפ לא נבחר בגלל שחיפשו מישהו שיגרום לגברים להרגיש בטוחים, אלא בגלל שטראמפ שאף המון השראה מיכולות השכנוע של היטלר והצליח לשכנע חצי מאמריקה. זה לא קשור.)

יום האישה הוא לא לחלוטין אפליה מתקנת, הוא יותר שם דגש על החלק של ה"מתקנת" מה"אפליה". יום האישה, כמו שאמרתי, הלך למקום של סטריאוטיפים ולכן אני לא הכי אוהב את הרעיון של יום האישה הנוכחי כמו שחוגגים אותו, אבל הרעיון של יום שבו מעצימים נשים אומרים להן "אתן יכולות, אתן מסוגלות, אתן תצליחו" זה דבר נפלא. אני אישית חושב שזה כן חשוב לתת לגברים את העידוד הזה, אבל הם מקבלים אותו כמעט כל הזמן. בניגוד לאישה, שצריך להראות לה נשים בנקודות מפתח ולהגיד לה "כן, את תגיעי לשם", גברים לא צריכים את זה כי לא משנה לאן תלכי כמעט בכל מקום יהיה גבר בנקודות מפתח.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 9 2017, 17:13 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש

QUOTE (Death Boy @ Mar 9 2017, 05:36 PM)
QUOTE (The A Team @ Mar 9 2017, 05:53 PM)

איזה מחקרים הוכיחו שזה לא נכון? אני אשמח אם תתני לי לקרוא, לא יצא לי להיתקל בזה בכלל עד עכשיו

שוב אני אחזור על עצמי - לא מסכים עם הילדים בכיתה שלך, ומדובר פה על ילדים בכיתה ולא על האנשים שאשכרה מחוקקים את החוקים. אם תשימי לב, רובם גברים (הכנסת שלנו, כמו שאפשר לראות) ולכן קשה לי מאוד להאמין שהם ייתנו לחוקים כאלה לעבור. שימי לב שהגברים הלבנים הם, שוב, הרוב, והעובדה שהם לא מיעוט רק אומרת שיש להם הרבה יותר זכויות מכל שאר המיעוטים. כחלק מחלק מהמיעוטים האלה אני יכול להגיד לך את זה בלב שלם - זה שבמקרה כזה או אחר מישהו החליט לשים ברמה הפרטית את המיעוט מעל הרוב בנסיבות כאלה או אחרות לא הופך את הגברים הלבנים לחלשים יותר.
זה שיש גברים לבנים שמפחדים משיוויון כי הם מפחדים שהם לא יהיו ה"זן הנעלה" יותר לא מסכן אותם. זכויות שוות לא מסכנות אף אחד, אני לא חושב שצריך להסביר את זה אפילו. זה שמנסים להעצים חלקים חלשים בקהילה ופחות חושבים על להעצים את החלקים שכבר יש להם המון חוזק בקהילה לא הופך את זה ללא הוגן, את לא חושבת?
(אגב, טראמפ לא נבחר בגלל שחיפשו מישהו שיגרום לגברים להרגיש בטוחים, אלא בגלל שטראמפ שאף המון השראה מיכולות השכנוע של היטלר והצליח לשכנע חצי מאמריקה. זה לא קשור.)

יום האישה הוא לא לחלוטין אפליה מתקנת, הוא יותר שם דגש על החלק של ה"מתקנת" מה"אפליה". יום האישה, כמו שאמרתי, הלך למקום של סטריאוטיפים ולכן אני לא הכי אוהב את הרעיון של יום האישה הנוכחי כמו שחוגגים אותו, אבל הרעיון של יום שבו מעצימים נשים אומרים להן "אתן יכולות, אתן מסוגלות, אתן תצליחו" זה דבר נפלא. אני אישית חושב שזה כן חשוב לתת לגברים את העידוד הזה, אבל הם מקבלים אותו כמעט כל הזמן. בניגוד לאישה, שצריך להראות לה נשים בנקודות מפתח ולהגיד לה "כן, את תגיעי לשם", גברים לא צריכים את זה כי לא משנה לאן תלכי כמעט בכל מקום יהיה גבר בנקודות מפתח.

אתה יכול לראות המון סרטונים ביוטיוב שכביכול מסבירים למה כל המחקרים של הפמיניסטיות לא נכונים (בערך הסיבות שעמית אמרה ועוד כמה) וילד מהכיתה שלי הראה לי מחקר שהראה שכביכול המשכורת היא בעצם שווה, אני לא יודעת מאיפה הוא לקח את זה אתה יכול לחפש.

אישית, אני מסכימה עם מה שאתה אומר. אני לגמרי בעד ההעצמה נשית, אבל ברגע שיש רעיונות כאלו הגברים באופן טבעי מתחילים להיות מאויימים, ואני יכולה להבין למה. בזמן האחרון נשים שצועקות שגברים הם חלאות מקבלות תשואות אבל גברים שיגידו שמקום הנשים במטבח יקבלו על הראש - מה שיוצר לפנמניזם קונוטציה שלילית וחבל כי כמו שכבר אמרו בו התנועה עצמה היא דבר חשוב שממש לא בא לפגוע בגברים.

אוקיי האמת שאני מסכימה עם זה, אבל אתה לא חושב שאולי יום הגבר כן היה מעודד שיוויון? זה היה נותן לגברים הסקסיטים פחות סיבות להתלונן ואולי גם להסתכל על הפמניזם קצת יותר בכבוד, לפחות לדעתי. ואני לא חושבת שזה יכול לגרום למשהו רע, גם אם הוא לא הכרחי.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 10 2017, 10:27 AM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

אני חושבת שכדאי לעשות קצת סדר, כי אני מבולבלת לאיזה כיוון הדיון הולך...
לגבי ההבדלים בשכר, זה הלך קצת לפסים של מחקרים וכן נכון ולא נכון. אבל אני לא יודעת מה זה קשור למחקרים, עוד לא נתקלתי במכון סטטיסטיקה אחד שמעריך שנשים מרוויחות יותר או בשווה לגברים, בסטטיסטיקה תמיד תמיד נשים מרוויחות פחות. הסיבות הן די מגוונות, אבל תמיד נותנים את הסיבה שנשים מקבלות פחות - להגיד שזה לא נכון לגמרי זו טעות, אבל ברגע שהחוק אומר שנשים זכאות לשכר שווה זה די מסכם שמקום שלא הולך לפי הנוהל הזה הוא בבעיה קשה, וברור שצריכים לעשות דבר כדי שמקומות כאלו לא יהיו.
לגבי זכויות ואפליית גברים - אני לא חושבת שפמיניזם אמור לדאוג לדברים האלו. פמיניזם, כשמו כן הוא, תנועה לנשים. התנועה הזו אמורה לקדם אינטרסים של נשים בלבד בלי לדאוג מה יהיה עם הגברים, ואם מישהו חושב שדבר מה בתנועה פמיניסטית כל שהיא נוגד את השוויון - מוזמן לערער על כך וזה ראוי לעלות לדיון. אבל באופן כללי אין לפמיניזם שום דבר עם שוויון, הוא שואף לקדם את הזכויות של הנשים ולהביא אותן לשוויון כי זה מה שראוי שיהיה, לא שזו תנועה לשוויון עולמי...
אשמח לדעת מה מהדברים האלו לא מוסכם.

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Mar 10 2017, 13:35 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

"פמיניזם (מהמילה הלטינית Femina, שפירושה אישה או נקבה) היא אסופה של אידאולוגיות, תנועות פוליטיות, תנועות חברתיות ותאוריות אשר במרכזן המטרה להשיג ולמסד זכויות לנשים מבחינה פוליטית, חברתית, כלכלית ואישית. בכלל גישות אלה כלולים המאבק לשוויון על פי חוק, המאבק לשוויון הזדמנויות בחינוך ותעסוקה והמאבק נגד אלימות כלפי נשים."
מויקיפדיה.
הבסיס של פמיניזם הוא שיוויון, להגיד שזאת תנועה שלא דוגלת בשיוויון זה פשוט לא נכון. אולי דיברת על פמינאציזם, שזאת תנועה של בנות בעיקר שטוענות שהן פמיניסטיות כשבפועל הן שמות נשים מעל גברים וזה נוגד את העקרונות של פמיניזם. אל תגידי שבאופן כללי לפמיניזם אין שום דבר עם שיוויון, כי זה פשוט לא נכון. הבסיס של פמיניזם זה שיוויון.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 10 2017, 13:37 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (Death Boy @ Mar 10 2017, 02:07 PM)
"פמיניזם (מהמילה הלטינית Femina, שפירושה אישה או נקבה) היא אסופה של אידאולוגיות, תנועות פוליטיות, תנועות חברתיות ותאוריות אשר במרכזן המטרה להשיג ולמסד זכויות לנשים מבחינה פוליטית, חברתית, כלכלית ואישית. בכלל גישות אלה כלולים המאבק לשוויון על פי חוק, המאבק לשוויון הזדמנויות בחינוך ותעסוקה והמאבק נגד אלימות כלפי נשים."
מויקיפדיה.
הבסיס של פמיניזם הוא שיוויון, להגיד שזאת תנועה שלא דוגלת בשיוויון זה פשוט לא נכון. אולי דיברת על פמינאציזם, שזאת תנועה של בנות בעיקר שטוענות שהן פמיניסטיות כשבפועל הן שמות נשים מעל גברים וזה נוגד את העקרונות של פמיניזם. אל תגידי שבאופן כללי לפמיניזם אין שום דבר עם שיוויון, כי זה פשוט לא נכון. הבסיס של פמיניזם זה שיוויון.

מה לא בסדר במה שאמרתי?
תנועה לקידום זכויות נשים? כן.
תנועה להביא לשוויון במעמד הנשים בחברה? כן.
תנועה שמקדמת שוויון עולמי? לא.
פשוט, זו לא התנועה לזכויות האזרח או משהו כזה.
דיברתי בעיקר על הנקודה שהעלו לפיה תנועות פמיניסטיות מקדמות חוקים לא שוויוניים לטובת נשים, לדעתי זו ממש לא בעיה. אולי אותה אחת שמקדמת את מה שהיא מקדמת רואה בכך דבר שוויוני בעוד לאחרים זה לא נראה כך, ולכן צריך לדון על כל דבר כזה בנפרד. אבל הפמיניזם לא צריך לדאוג לזכויות הגברים בכלל, זו לא המטרה שלו.
ומה זה פמינאציזם? זה משהו מוכר?

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Mar 10 2017, 14:30 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

פמינאציזם זה מונח יחסית מוכר, הוא מתייחס לתנועה שהאמונות שלה סובבות סביב ההנחה שנשים יותר שוות מגברים ושצריכה להיות אפליה לטובת גברים.
פמיניזם זאת לא תנועה לשיוויון חברתי, אבל זאת תנועה לחלק ספציפי משיוויון חברתי. פמיניזם אומר שיוויון, ואם מישהו באמת מאמין בעקרונות של התנועה הוא יתעצבן גם אם מפלים גברים לרעה.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 10 2017, 15:20 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (Death Boy @ Mar 10 2017, 03:02 PM)
פמינאציזם זה מונח יחסית מוכר, הוא מתייחס לתנועה שהאמונות שלה סובבות סביב ההנחה שנשים יותר שוות מגברים ושצריכה להיות אפליה לטובת גברים.
פמיניזם זאת לא תנועה לשיוויון חברתי, אבל זאת תנועה לחלק ספציפי משיוויון חברתי. פמיניזם אומר שיוויון, ואם מישהו באמת מאמין בעקרונות של התנועה הוא יתעצבן גם אם מפלים גברים לרעה.

לא מצאתי משהו על תנועה קיימת עם עקרונות כאלו.
כן קיים, פמיניזם הרידקלי, לו יש עקרון אחר. להקים מערכת מקבילה לעולם בו שולטים הגברים, ושם ישלטו רק נשים, זו עדיין לא אפליה, זה יותר טיילונג (לא כל כך מציאותי כמובן...)
אני מבינה שפמיניסטית תתקומם אם יציגו בשם התנועה והעקרונות שלה דברים אי שוויוניים, אבל לא כל דבר הנראה במבט ראשון כזה הוא אכן כזה, כמו שאמרתי - צריך לדון על כל דבר לגופו.
ומה שהתכוונתי להעביר - אם תנועה פמיניסטית מציעה רעיון בשביל לקדם זכויות לנשים, והיא חושבת שהרעיון הזה יקדם שוויון לנשים, היא לא צריכה לעצור את עצמה בגלל שמישהו אחר חושב שזה חוסר שוויון בעצם. זה מוסכם?

--------------------

Ashley

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007