האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

לזמן מוגבל: מבצעים בלעדיים לחברי HPortal ברשת סטימצקי!

(5) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון // חוק המואזין
פורסם ב: Mar 10 2017, 11:19 AM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14969
משתמש מספר: 55954
חפצי המשתמש: צפה

דיון // חוק המואזין

ביום רביעי אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית את שני הצעות 'חוק המואזין', ברוב של 55 כנגד 48 מתנגדים.
החוק עבר בתום דיון מותח וקולני מאוד, בו מחו רבים מחברי הרשימה המשותפת ונוספים נגד הצעת החוק.
הצעת החוק אוסרת להפעיל כריזה בבתי תפילה מהשעה 23:00 ועד לשעה 07:00 בבוקר למחרת.
המפר את החוק בפעם הראשונה ישלם קנס של 5,000 שקלים, והמפר בפעם השניה ישלם קנס כפול: 10,000 שקלים.

תומכי הצעת החוק טוענים שקריאת המואזין בשעת עלות השחר מפריעה לשנתם של תושבי הערים, ולכן יש לאכוף חוקית איסור עליו.
מתנגדי החוק טוענים מצידם, שעצם זה שמציעים חוק פרטני על עניין המואזין זה עניין גזעני בלבד, ודברים כאלו יש לפתור בדרכים אחרות ולא להפוך את המסגדים לעברייני חוק באופן ספציפי.

לדעתי החוק הזה מאוד מיותר, הוא גורם אך ורק לפילוג וקרע באוכלוסיה ואין בו שום תועלת.
אני אישית גרה מאוד קרוב למסגד (כביש וחצי ממזרח ירושלים, ועוד כביש קטן למסגד הקרוב) ואני שומעת הרבה פעמים את קריאת המואזין בעלות השחר, ומתרגלים לזה וזה לא כזה נוראי.
בכל אופן, לדעתי זה לא אמור להיפתר דרך חקיקה מסוג כזה גם למי שזה באמת מפריע לו.
בסך הכל אני רואה בארץ ישראל ארץ המולדת של העם הערבי כמו היהודי (או אף יותר), ולאסור על קריאת מואזין מסורתית נראה בעיני נוגד את עקרון חופש הדת.

ומה אתם אומרים? החוק נראה בעיניכם, או אולי לא?
דבר כזה אמור לעבור דרך חקיקה או בדרכים אחרות?
הצעת החוק מראה על גזענות מצד המציעים אותה?
האם זו חלק מאפליית ערבים ומוסלמים במדינת ישראל?

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 10 2017, 05:55 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 3560
משתמש מספר: 49706

אני יודעת שכבר הציעו את החוק הזה לפחות פעם אחת והוא לא הועבר בכנסת. למה? כי יש כאן התנגשות בין חופש הדת לבין נוחות האזרחים, וחופש הדת התעלה על הקטע של הנוחות של האזרחים.
שנית כמו שנאמר מעליי החוק הזה הוא חוק שמפלג את הארץ שלנו, והוא פגיעה ברוטאלית במוסלמים שחיים בארץ. ישנם אזרחים בעלי ת.ז כחולה שמגדירים את עצמם כמוסלמים; הם אזרחי המדינה לכל דבר, למה לפגוע בזכות שלהם לקיים את הדת שלהם? הקריאה לתפילה היא לא רק קיום דת, היא גם דבר שמגבש את האנשים ונותן להם משמעות.

אני מאוכזבת מהתנהלות הכנסת שנתנה לזה לקרות.

--------------------
היי אני היא טייני טוני הידועה לשימצה // 17 // לכאורה כבר לא פה
User Posted Image

This is your life and its ending one moment at a time

---------
פורסם ב: Mar 13 2017, 10:25 AM
צטט הודעה

יש לי אהבה, והיא תנצח...

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 5330
משתמש מספר: 59704

ומה אתם אומרים? - לפי דעתי הקנס מאוד, מאוד מוגזם. וכן, זה גורם לפילוג בין שני העמים. אך אם זה היה בהישג ידם הערבים היו שולחים את כל היהודים לתא הגזים, כלומר; הערבים לא יפסיקו לשנוא אותנו עד שניתן להם את מדינת ישראל (וכנראה גם אז הם ישנאו אותנו), מה שלא בא בחשבון ולפי דעתי החוק אינו מיותר.
דבר כזה אמור לעבור דרך חקיקה או בדרכים אחרות? - חקיקה אך לא כנס כל כך מוגזם!
הצעת החוק מראה על גזענות מצד המציעים אותה? לפי דעתי לא. הוא מראה על הלחץ שמפעילים האוכלוסייה שכן
סובלת מהמועזין. אני אישית התארחתי בעופרה ונאלצתי להתעורר בארבע לפנות בוקר בגלל קולות המועזין (ואני רצינית).
האם זו חלק מאפליית ערבים ומוסלמים במדינת ישראל? לא, אבל ערבים ומוסלמים עד כמה שהם אזרחים (ישראלים) הם לא אותה דת (הם לא יהודים) וזוהי מדינה יהודית. ראש הממשלה צריך לפעול כן גם למען כלל האוכלוסיה אך גם ליהודים! ואם יש יהודים שסובלים מכך יש לעשות משהו בנידון.

נ.ב - אני לא מרבה לכתוב בשפה גבוה ככה שזה מוזר לי...

--------------------
🍡אסנת🍡

מ. פורום דיבורים//במבה במילוי//צמר גפן!!

User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 14 2017, 03:33 AM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

למעשה אני חולקת עלייך בדי הרבה דברים, גם לגבי זה שהערבים ישנאו אותנו כל עוד נחיה (לא יודעת, מה שאמרת זה ממש לא מה שאני רואה ביום יום, למרות המצב הקשה הקיים), גם לגבי העיקרון של 'מדינה יהודית', וכנראה עוד דברים...
אני רק אשאל מה שממש קשור לנושא -
א. למה צריכים לעשות חוק מיוחד לרמקולים של בתי תפילה? הרי קיים חוק שאין להפריע בשעות שינה, וכל מקום האזרחים צריכים להסתדר בינם לבין עצמם איך מרצים גם את מנהג המואזין וגם את שעות השינה בלי לפגוע באף אחד, כמו שהבנתי זה המצב הקיים בערים מעורבות כמו עכו וחיפה (תקנו אותי אם אני לא מדייקת...).
ב. מדוע גם אם המדינה מוגדרת כ'מדינה יהודית' זאת אומרת שיש לדאוג קודם כל לאזרחים היהודיים? לי זה נראה סוג של מדיניות גזענית משהו, כשישנם אזרחים סוג א' ואזרחים סוג ב' וג' שלא ממש צריך להתחשב בהם כשזה פוגע בגזע העליון השולט...
בנוסף, אני רק אומר את דעתי לגבי מה שהזכרת על 'הלחץ שמפעילה האוכלוסיה'. אני חושבת שהיא הנותנת, אותם אנשים שלוחצים על המחוקקים להעביר כזה חוק נובע בעצם מהשנאה שלהם לאוכלוסיה המוסלמית (מכל מיני סיבות, מוצדקות יותר או פחות), ממילא הם מחפשים במה אפשר 'להכנס' במוסלמים ובערבים. לפעמים הם עושים את זה בצורה מכוונת ולפעמים לא, אבל אני חושבת בכל מקרה שיש בזה משהו. אבל זו רק השערה שלי ממה שאני רואה ושומעת, לדון עד כמה זה נכון לא יהיה דבר ממש מציאותי לעשות...

נ.ב. התגובה שלך כתובה מצוין, נשמח לראות עוד תגובות שלך כאן ;)

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Mar 21 2017, 07:05 PM
צטט הודעה

נ נח נחמ נחמן מאומן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 4081
משתמש מספר: 58723

אני לא ממש מסכים..
בתור אחד שגר מאתיים מטר מכפר ערבי אני כן שומע את המואזין אבל עוד לא יצא לי להתעורר ממנו..
אני מניח שזה מאד לא נעים להתעורר בארבע בבוקר בגלל המואזין ואני סך הכל די מסכים עם החוק הזה- אחרי הכל כמו שאמרת, גם ככה אסור להרעיש אחרי השעה אחת עשרה! כך שאין פה גזענות או הפלייה כלשהי אלא החוק הזה ( בעיני) בא לאיים על המואזין בקנס כדי שיאכפו את החוק! מה שהיה אמור לקרות גם ללא החוק הזה..

--------------------
אריאל

15 ~דתי~שמח~קחון~התקווה 6~רייבנקלואי~כוורת זה ה-להקה

פה קבור הכלב כי לא היה או יהיה שיר כזה

---------
פורסם ב: Mar 21 2017, 07:07 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

וזו בדיוק השאלה - למה צריכים את החוק הזה אם יש כבר חוק כללי קיים?
לא נראה לך שההתמקדות בבתי תפילה (שאין ספק שהכוונה היא למסגדים איסלאמיים) מגיעה ממניע לא טהור?

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Mar 21 2017, 07:17 PM
צטט הודעה

נ נח נחמ נחמן מאומן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 4081
משתמש מספר: 58723

צריכים את החוק הזה כי בתי התפילה (כן המסגדים! בתי הכנסיות לא מרעישים בלילה..) לא אוכפים אותו!
אז במקום להוסיף סעיף לחוק- המציאו חוק חדש. גזענות? הפלייה? לא, פשוט אכיפת החוקים.

--------------------
אריאל

15 ~דתי~שמח~קחון~התקווה 6~רייבנקלואי~כוורת זה ה-להקה

פה קבור הכלב כי לא היה או יהיה שיר כזה

---------
פורסם ב: Mar 21 2017, 07:19 PM
צטט הודעה

בשבילך, אלף פעם ויותר

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 2147415661

כן יש פה אפליה, למה אין חוק על רעש של צפירות שבת? אתה אמרת בעצמך שהמואזין לא מפריע לך ואתה גר קרוב לכפר ערבי. אם זה לא מפריע, למה למנוע מאנשים לקיים את הדת שלהם אם זה לא מפריע לאף אחד? סיימ לגבי בתי כנסת - בגלל שבתי הכנסת, כנראה, לא מפריעים לאף אחד, לא צריך חוק עליהם. אם אתה גר קרוב לכפר ערבי והמואזין לא מפריע לך, למה אתה חושב שזה נחוץ?

--------------------

תם - 15 - הנהלת הפורומים - באקי זה גיי
User Posted Image User Posted Image

ואל נאמר שהמקרה הוא מיקרוסקופי...
במיקרוסקופ, אחי, נגלים החיידקים.

__________- נתן אלתרמן, מקרה פעוט

---------
פורסם ב: Mar 21 2017, 07:20 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

צריכים את החוק הזה כי בתי התפילה (כן המסגדים! בתי הכנסיות לא מרעישים בלילה..) לא אוכפים אותו!
אז במקום להוסיף סעיף לחוק- המציאו חוק חדש. גזענות? הפלייה? לא, פשוט אכיפת החוקים.

זו לא אכיפת חוקים, זה חוק חדש.
המסגד לא אמור לאכוף את החוק, המשטרה אמורה לעשות את זה בשיתוף עם האזרחים.
זה שקובעים חוק חדש ומיוחד, לדעתי מעורר המון סימני שאלה, במיוחד כשרואים מי אלו התומכים של החוק - יש להם היסטוריה לא נעימה עם המוסלמים בלי קשר למסגדים אפילו...
חוץ מזה, שמדובר כאן על מנהג שחשוב להרבה אזרחים, וגם על המקומות הקדושים להם - והחוק הזה פשוט בא והופך את הדברים שחשובים להם לעבירה על החוק בצורה ספציפית, זו פגיעה ישירה ברגשות, אני לא מבינה איך בכלל יש תומכים לחוק הזה.
(לגבי ההנחה שבתי כנסיות לא מרעישים הלילה - אני רוצה לראות אותך גר ברדיוס של קילומטר מבית כנסת של חסידי קרלין)

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Mar 22 2017, 01:00 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 4567

אני בהחלט מסכים עם החוק. אני לא רואה שום סיבה לא לחוקק חוק האוסר על המוסלמים להפריע בלילה. אם גם בתי כנסת מרעישים בלילה נגד החוק שהיה קיים לפני אז יחוקקו גם חוק כזה. העניין הוא שהמוסלמים עוברים על החוק ולכן היה צריך לחוקק חוק כזה. אשליי יכול להיות שהתרגלת אבל אף אחד לא אמר שמיליון היהודים האחרים שנמצאים באותו סטטוס התרגלו ואוהבים כשמישהו מתחיל לזמר בערבית באמצע הלילה. זו אינה אפלייה כלשהיא אלא אך ורק יישור קו של התנהגות המסגדים והחוק.

--------------------
זה אבי ✨ חיבוק לתמר ✨ בעצם גם לסיוון ✨ זקנינו ✨
✨ אליס קסומה וגלידה ✨ אלכס חזרה כדי להיות בפרישה✨

User Posted Image
אבי.. אבי.. אבי.. ואני אפסיק לכתוב אבי לפני שאשכח מה רציתי לכתוב אז אתה מקסים וגאון כזה, וקסם✨
אתה משתמש קסום קסום (לא הכיהכי כי ששש)
אז כולכם ללכת ולהכיר אבי, כיכי אמרתי. ואני לא מאיימת עליכם בכלל
ו ואוהבת3>

"כל אחד הוא חיה. תמצאו את עצמכם."- תקשיבו לאבי אנשים, דברי גאון.
אנשים קסומים העולם מחזיק לכם אצבעות

---------
פורסם ב: Mar 22 2017, 08:10 AM
צטט הודעה

בשבילך, אלף פעם ויותר

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 2147415661

כמו שאשליי אמרה, זאת לא אכיפת חוקים קיימים אלא חוק חדש שנוגע רק למסגדים מוסלמים ולא לבתי כנסת.

--------------------

תם - 15 - הנהלת הפורומים - באקי זה גיי
User Posted Image User Posted Image

ואל נאמר שהמקרה הוא מיקרוסקופי...
במיקרוסקופ, אחי, נגלים החיידקים.

__________- נתן אלתרמן, מקרה פעוט

---------
פורסם ב: Mar 22 2017, 03:09 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

נו ומה רע בזה?

--------------------

User Posted Image
אבי.. אבי.. אבי.. ואני אפסיק לכתוב אבי לפני שאשכח מה רציתי לכתוב אז אתה מקסים וגאון כזה, וקסם✨
ו ואוהבת3>

---------
פורסם ב: Mar 22 2017, 04:40 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

אני אשאל את זה מהכיוון ההפוך - איך היית מרגיש אם היה חוק שאומר 'אסור בבתי כנסת יהודיים להתפלל מנחה בין השעות 2 ל4 אחה"צ, בגלל שזה מפריע למנוחת האזרחים'.
אני מניחה שעם הקטע של ההפרעה למנוחה אתה מסכים שזה נכון, אבל לא הייתה מפריעה לך העובדה שהחוק אומר ספציפית 'לבתי כנסת יהודיים' ובעצם בית כנסת שיעשה את זה (למשל בחורף כשאין ברירה כמעט) יחשב לעבריין?
זה לא שונה גם כאן, אם מפריע לך המואזין - בבקשה, קיים חוק על הרעשה בשעות המנוחה, ואתה מוזמן לפנות לגורמים האזרחיים ולטפל בזה בצורה רגילה. אבל ברגע שמגיע חוק שאומר כמעט במפורש שהמסגדים נהפכים בצורה ספציפית לעבריינים, זו בעיה. (אם זה לא מספיק ברור, הרחבתי על זה קצת בתגובות הקודמות)

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Mar 22 2017, 04:50 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

למה שתשווי בתי כנסת למסגדים?

--------------------

User Posted Image
ו ואוהבת3>

---------
פורסם ב: Mar 22 2017, 04:54 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

למה לא?
אם חוק שמדבר על בתי כנסת בצורה ספציפית יפגע בך, בדיוק באותה הצורה חוק שידבר על מסגדים פוגע במוסלמים.
זה לא דווקא קשור לדת באמת, לכל אדם יש את הדברים החשובים לו רגשית, ואם מערבים אותם בצורה ספציפית בחוק, באופן כזה שמשמע ממנו 'לא אכפת לי מה חשוב לך' זו בעיה קשה. אבל לאנשים דתיים זה אמור להיות מובן מאליו יותר מלאחרים, לפחות לדעתי.

--------------------

Ashley

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא (5) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
34510 18236 38216 35281

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2016 - 2007