האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אשכול מידע || נענע
פורסם ב: Apr 9 2017, 20:58 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 7366
מגדר:female
משתמש מספר: 55920
חפצי המשתמש: צפה

נענע
User Posted Image

מה זה בכלל?
נענע היא צמח תיבלון המשמש להעדנת טעמים. משתמשים בעליי הנענע על מנת לתבלן שלל דברים כגון סלטים ואף משקאות. הטעם של הנענע הינו טעם עדין, רך ומיוחד, והמון אנשים בעולם אוהבים להשתמש בצמח זה. על מנת לגדל נענע, הנענע זקוקה לשמש ולהרבה מים, משמע: אם נשים את הנענע בצל וכמעט ולא נשקה אותה, רוב הסיכויים שהנענע לא תצמח ואף תנבל. לנענע יש המון סוגים וטעמים, ואם שמעתם את השם מנטה, זוהי נענע חריפה. על עליי הנענע ישנו שמן מיוחד שמכיל חומר הנקרא "מנתול". המנתול משמש ברפואה, בארומתריפה ואף כתבלין למזון. בנוסף לכך שנענע היא צמח תיבלון, היא גם צמח בו משתמשים לרפואה. תאמינו או לא, לנענע יש סגולות רפואיות רבות המסוגלות לפתור בעיות במערכת העיכול, התקררות, חום וכאבי ראש. לא פלא ששמים אותה בתה...

סוגי נענע
כאן אציג סוגי נענע נפוצים באמצעות תמונות וקטעים קצרים שלקחתי מהויקיפדיה

.: נענע משובלת :.
User Posted Image
מאופיין בגוון עליו הכהה יחסית, עליו הארוכים וריחו הדומה לנענע חריפה.

.: נענת המים :.
User Posted Image
מין של נענע הצומח במקווי מים בדרום מערב אסיה, חלקים מאירופה וצפון מערב אפריקה. היא אחד ממיני הנענע הצומחים בר בארץ ישראל.

.: נענע קרחת :.
User Posted Image
מין של נענע הצומח בר ברחבי אירופה ואסיה והתאקלם כצמח תרבות בצפון אפריקה והמזרח התיכון. הוא משמש לתבלין, כתוספת למשקאות חמים וכחומר טעם וריח לתעשיית התמרוקים והמזון.

.: נענע ריחנית :.
User Posted Image
מין של נענע הנפוץ באירופה וחלקים מהמזרח התיכון. הוא אחד ממיני הנענע הצומחים בר בארץ ישראל.

.: נענע חריפה \ מנטה :.
User Posted Image
הוא מין של צמח עשבוני פורח מהסוג נענע, בן כלאיים בין נענע קרחת (Mentha spicata, ספירמינט) ונענת המים (Mentha aquatica). הצמח גדל בר באזורי המזרח התיכון ואירופה.

.: נענע הכדורים :.
User Posted Image
מין של נענע הגדל בר באירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון. הוא אחד ממיני הנענע הגדלים בר בארץ ישראל.

דעתי האישית על נענע היא מאוד חיובית. נענע היא הצמח תבלון האהוב עליי בגלל שהוא כל כך מגוון וכל כך טעים בכל מקום ששמים אותו. אני יכולה להתחתן עם נענע אם אני יכולה (לא באמת). מי שאוהב תה ושותה עם תיונים, אני ממליצה לעבור לתה עלים ולשים שם מרווה, נענע, וכל החבורה. זה אחד הדברים האהובים עליי. אני עברתי לנענע מתיונים כי גיליתי כמה הנענע שווה. הנענע היא גם בריאה, אסור לשכוח. לכן אני מעריצה את הנענע happy.gif

ולסיום, סתם כי באלי,
User Posted Image

שיהיה לכם לרוויה ובתאבון!

--------------------

ALISE - GG - הרבה בדימוס - בפרישה
User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 10 2017, 08:22 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 57750
מגדר:
משתמש מספר: 61031
חפצי המשתמש: צפה

נענע, נענע... סיקור מושקע ממש, כל הכבוד. המידע מפורט וסיפקת לי בדיוק את הפרטים שאני צריכה כשהם מנוסחים בדרך שלך, פירטת על סוגי הנענע ולא רק כתבת את שמותיהם אלא גם הוספת תמונה של כל סוג והסברת עליה קצת (אם כי ההסברים מועתקים מויקיפדיה, אבל הם קצרים ונתת קרדיט אז לא נורא, למרות שהייתי שמחה אם היית כותבת אותם בעצמך על בסיס ויקיפדיה), והוספת דעה אישית, שהייתה בסדר, אבל יכולת יותר. אני מכירה אותך, אני יודעת שאת יכולה לפרט יותר משלוש שורות על הסף כשאת רוצה, ולדעתי יכולת להאריך אותה והיא הייתה הרבה יותר טובה, אבל החלטה שלך. בכל מקרה, יפה שהוספת למרות שלא היית חייבת, אז זה לא כל כך משנה, אבל אם את כבר כותבת - היה אפשר להאריך אותה.
דבר אחד שקצת הפריע לי בסיקור - מקובל גם שימוש בחליטת עלי נענע ובהפיכתו לצמח מרפא לטיפול בקלקולי קיבה, בחילות, התקררות, כאבי ראש, חום ודברים נוספים במערכת העיכול ובכלל. ממליצה לך להסתכל על זה ולהוסיף למידע, כי לדעתי זה פרט חשוב שחבל שלא יהיה פה.
בכל אופן, סיקור מעולה והוא מתווסף ללינקייה כמובן happy.gif

User Posted Image

הודעה זו נערכה ע"י ויקיפדיה ב Jun 28 2017, 11:22 AM

--------------------
רוני, 13, מנהלת פורום דיבורים בדימוס, בטא, פרשתי
User Posted Image
“.When you love someone, you don't have a choice. Love takes your choices away“

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007