האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סדרה || המעון של מיס פרגרין לילדים משונים
פורסם ב: Apr 21 2017, 19:58 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
מגדר:female
משתמש מספר: 48507
חפצי המשתמש: צפה

*הסיקור כמובן יכיל ספויילרים, מציעה לאלו שלא קראו עדיין לקרוא רק את התקציר הראשון, שיהיה נטול ספויילרים, ולדלג על התקצירים של הספר השני והשלישי. הספויילרים בחוות הדעת יסומנו בצהוב :)
המעון של מיס פרגרין לילדים משונים
סיקור סדרה

➹תעודת זהות
User Posted Image
הסופר: רנסום ריגס
ז'אנר: פנטזיה, YA
שפת מקור: אנגלית
תרגום לעברית: טל ארצי
גוף הוצאה בארץ: כתר
גוף הוצאה מקורי: Quirk Books

➹רנסום ריגס
User Posted Image
רנסום ריגס בן ה-38 נולד במרילנד שבארה"ב ב3 בפברואר 1979. הוא סופר ויוצר סרטים שידוע בעיקר בזכות סדרת ספריו, "המעון של מיס פרגרין לילדים משונים", לפיה עובד גם סרט קולנועי בשנת 2016. הוא למד קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת דרום קליפורניה, דבר שאיפשר לו לכתוב את "The Sherlock Holmes Handbook" (חוברת ההדרכה של שרלוק הולמס) שיצא כספר פרסום לעיבוד הקולנועי של 2009 לשרלוק הולמס. בנוסף לכתיבה, ריגס אסף תצלומים יום-יומיים ופנה לעורך שלו שהציע לו לשלב את התמונות בספר שלו. התוצאה, כמובן, הייתה הספר "המעון של מיס פרגרין לילדים משונים" שמתאפיין בתמונות שמשולבות לצד העלילה. כיום ריגס מתגורר בלוס-אנג'לס, שם גם מתחרשים ספריו, והוא נשוי לסופרת טהרה מאפי.

➹הספרים בסדרה
המעון של מיס פרגרין לילדים משונים
תאריך הוצאה בחו"ל: 7 ביוני 2011
תאריך הוצאה בארץ: 2012
מספר עמודים בעברית: 356
תקציר: מאז שהיה ילד קטן היה סביו של ג'ייקוב פורטמן בן ה-16, אייב, מספר לו סיפורים על בית יתומים בווילס שם גר סביו עם "ילדים משונים", ילדים בעלי כוחות מיוחדים. הוא סיפר על הלולאה של מיס פרגרין, שם הילדים חיו לנצח בלולאה אינסופית שהתאפסה בראשית כל יום. כשגדל, ג'ייקוב החל לפקפק בסיפורים של סביו הזקן, והיה סבור שאת הסיפור המציא סביו בשביל להתמודד עם המציאות הנוראה של מלחמת העולם. אולם, כשג'ייקוב חוזה בסביו נפצע ע"י מפלצת שרק הוא יכול לראות, הוריו כמובן לא מאמינים לו. הם רושמים אותו לדוקטור גולן, פסיכיאטר שאמור לעזור לג'ייק להתמודד עם מות סביו. הוא מציע לשלוח את ג'ייק לווילס, שם ממוקם לכאורה בית היתומים האגדי של סביו. שם, לג'ייק מסתבר שבית היתומים אינו אגדי בכלל, והוא פוגש בילדים המשונים מסיפוריו של סביו. שם הוא מתחבר עם הילדים ואף מגלה על עצמו ועל הסובבים אותו דברים חדשים שלא ידע.
♦♦♦
עיר חלולה
תאריך הוצאה בחו"ל: 14 ביונואר 2014
תאריך הוצאה בארץ: 2014
מספר עמודים בעברית: 404
תקציר:
*מסומנים בצהוב ספויילרים רק לספר השני, ספויילרים לספר הראשון לא מסומנים פה.
הסיפור מתחיל לאחר שבירת הלולאה של מיס פרגרין, והתחלתו של יום חדש בספטמבר 1940, דבר שמשמעותו שג'ייק תקוע באמצע מלחמת העולם השנייה עם שאר המשונים, שיתחילו להזקדן עם הזמן. בנוסף, מיס פרגרין עדיין כלואה בצורת הציפור שלה ולכן היא לא יכולה לחזור לצורתה האנושית ולעזור לילדים. ג'ייק והילדים המשונים, ביחד עם מיס פרגרין, בורחים מהחלולים, המפלצות שהרגו את סביו של ג'ייק ועכשיו מאיימות להרוג אותו ואת חבריו. הם מצליחים לעלות על סירה ולברוח לאי, בו הם מוצאים עוד לולאה אליה הם מצליחים להכנס. לתדהמתם, הלולאה הזו משמשת לא ילדים, אלא חיות משונות, כמו אדיסון - הכלב המדבר. בעזרת החיות וחבורת צוענים שהם פוגשים בהמשך, הם מנסים למצוא דרך להביס את החלולים ואת הרשפים. אולם, בדרך מצפות להם כמה הפתעות שכן מסתבר שאין להם דרך לדעת במי הם יכולים לבטוח ובמי לא. בסוף הספר מצליחים ג'ייקוב ואמה לחזור ללונדון שאנו מכירים בעזרת תא טלפון ישן.
♦♦♦
ספריית הנשמות
תאריך הוצאה בחו"ל: 22 בספטמבר 2015
תאריך הוצאה בארץ: עוד לא תורגם
מספר עמודים באנגלית: 464
תקציר: לאחר שגילו שהציפור שכל דרכם מווילס החשיבו למיס פרגרין היא בעצם רשף שמתגלה להיות אחיה של מיס פרגרין הילדים נחושים למצוא את מיס פרגרין האמיתית. אומנם, נראה שהסוף של אמה וג'ייק קרב, שכן הם מוקפים לגמרי על-ידי חלולים. דבר שמביא לתגלית חדשה: מלבד היכולת לראות את החלולים ג'ייק מסוגל גם לשלוט בהם. הוא מצליח לעצור את החלול מלהרוג אותם וביחד הם בורחים מהחלול ללונדון היומיומית. בלונדון הם פוגשים בשרון, נהג סירות שעוזר להם להגיע לכפר עוני זניח מעבר לנהר מזוהם בשם דוויל'ס אקר. בכפר, שנמצא בלונדון הויקטוריאנית, הם לא מוצאים את הילדים המשונים אליהם ציפו, אלה את הסוג הגרוע ביותר של משונים שכולאים את אדיסון. חלק מהם אף מכור לסם האמברוסיה (כן, זה מפרסי ג'קסון). בדוויל'ס אקר גם מצפות להם תגליות חדשות על החלולים והרשפים, ואיך בעצם הם נוצרו, כמו מידע חיוני כיצד להשמידם. בסוף הספר ג'ייקוב מצליח לשחרר את מיס פרגרין ואת הילדים וחוזר להוריו, ביחד עם אמה ומיס פרגרין. ג'ייקוב מספר להם את כל הסיפור אך מיס פרגרין משכיחה אותו מהם והיא ואמה עוזבות את ג'ייק לגור עם הוריו. היא מספרת לו שהיא סידרה את הלולאות כך שגילם האמיתי של הילדים לא צריך להטריד אותם, כי הם יוכלו לגדול כמו כולם. אומנם,
הוריו של ג'ייקוב מוצאים את מכתיו של ג'ייקוב לאמה ומחליטים שהוא כתב אותם לעצמם. הם מחליטים לאשפז את ג'ייק בבית חולים פסיכיאטרי אך מיס פרגרין ואמה מוצאים אותם לפני כן ומספרים להם את האמת על הילדים המשונים.

➹המשונים
*לקוח מתחילת הספר השני עם קצת מידע שהוספתי
ג'ייקוב פורטמן: הגיבור שלנו. רואה ומרגיש את הנפחלול.
אמה בלום: נערה שיכולה להבעיר אש בידיה. בעבר היה לה קשר רומנטי עם סבו של ג'ייקוב, והיא מתחילה קשר רומנטי עם ג'ייק מאוחר יותר.
אייברהם פורטמן: סבו של ג'ייקוב שגם היה מסוגל לחזות בחלולים.
ברונווין ברנטלי: נערה חזקה מאוד.
מילרד נליגנס: רואה ואינו נראה. עוסק בחקר כל הדברים המשונים.
אוליב אברוהולוס אלפנטה: ילדה קלה מהאוויר, כלומר מסוגלת לרחף. לכן לובשת נעליים כבדות שמושכות אותה לאדמה.
הוראס סומנסן: נער הסובל מחלומות וחזיונות נבואיים.
אינוק אוקונור: יכול להחיות מתים (וחפצים דוממים) לפרקי זמן קצרים. בעיקר משתמש בבובות אך יכול גם להחיות גופות.
יו אפיסטון: נער השולט בדבורים הרבות השוכנות בבטנו ומגן עליהן, על יכול לגרום להן לתקוף.
קלייר דנסמור: יש לה פה נוסף בעורף. הצעירה בין הילדים המשונים של מיס פרגרין.
פיונה פראונפלד: נערה שתקנית בעלת כישרון משונה להצמחת צמחים
אלמה לפיי פרגרין: עתית (אחראית על לולאה), משנה צורה, שולטת בזמן. מנהלת הלולאה שבאי קרנהום.

➹חוות דעת אישית
האמת שכמו את רוב הספרים שאני מאוד אוהבת, את הספר הזה לא אהבתי בהתחלה. חברה שלי קראה אותו והיא אמרה לי שזה הדבר הכי מגניב בעולם, אבל הוא היה נראה לי ילדותי ומוזר מידי ולא חשבתי שאוהב אותו. היא קצת הכריחה אותי לקרוא והאמת שלהפתעתי מצאתי שמהעמודים הראשונים הספר סוחף אותי, בניגוד למה שחשבתי. העלילה נשמעה לי מעניינת ומותחת מהתחלה, למרות שאני חייבת להודות שהיא הייתה קצת מבלבלת. פשוט זורקים אותנו לכל העולם של המשונים, עם המון מונחים שאנחנו לא מכירים, בלי הסבר מוקדם. זה היה מאוד מבלבל והייתי צריכה לקרוא כמה קטעים מספר פעמים בשביל להבין את הכוונה או מה בדיוק קורה בקטע הזה, אבל לאט לאט מתרגלים למונחים המוזרים של הסופר ומצליחים להתרכז יותר בעלילה, שכמובן סוחפת ומעניינת. אני חייבת כמובן להתייחס לתמונות, כי זה כמובן מה שמייחד את הספר באמת, ואני חייבת להודות שהן מוסיפות המון. כן, הן קצת מעבות את הספר ומקצרות מהעלילה עצמה, אבל הן בהחלט מספקות הסברים שלא תמצאו בכתב ולא מצאתי שהן הגבילו את הדימיון שלי בצורה כלשהי, כי בסך הכל יש תיאורים די מסובכים בספר והתמונות מאוד במקום. חוץ מזה שכל אחת מהדמויות הייתה מעניינת כמו שהיא והיו כמה דמויות שבאמת התפתחו וזה משהו שאני מאוד בספרים כשיש המון דמויות ולא רק 2-3 דמויות בכל הספר ^^

➹הסרט
הסרט הוא מין שילוב של כל שלושת הספרים אבל לא בדיוק? קשה להסביר... הם לקחו את הספר הראשון, דילגו על השני כמעט לגמרי והוסיפו סוף משלהם...? אני אתן לכם לשפוט בעצמכם מהטריילר הבא:

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 23 2017, 17:49 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

המעון של מיס פרגרין!!!!!!!!!11111
באמת שזאת אחת הסדרות היותר טובות שיצא לי לקרוא
הייתי ממש קרוב ללקרוא את התקציר שלך לספר האחרון אבל עדיין לא קראתי אותו אז אני אמנע מספויילרים
הסדרה הזאת כתובה כל כך טוב ואני באמת חושב שהיא מדהימה. נכון לעכשיו אני מתייבש ומחכה שהספר השלישי ייצא בעברית כי את כולם קראתי בעברית ואני לא רוצה להגיע למצב של "מי זה *הכנס שם באנגלית פה*" כי אני לא יודע איך מאייתים את זה באנגלית
בכל מקרה זה סיקור מהמם ואני ממש מסכים עם מה שאמרת לגבי הסרט XD כסרט הוא נפלא אבל בהשוואה לספר הוא לא קשור לכלום כל כך
(מה שכן מגיע להם שאפו על כל הליהוקים ממש ככה דמיינתי את זה)
אה ו
יו 33333333> נסיך שלי 33333333333333333333333333>
כן אוקיי סיימתי

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 23 2017, 18:04 PM
צטט הודעה

I keep it undercover

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 43898
מגדר:female
משתמש מספר: 59135

קניתי את הספר הראשון אבל עוד לא קראתי, אין לי מושג למה...
לפי התקציר נשמע לי אחלה של ספר ואקרא אותו בטח בזמן הקרוב. היה לי קשה לא לקרוא את התקצירים השניים, אני ילדה סקרנית :(
דינה, שכנעת אותי להתחיל לקרוא היום כבר את הספר!

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007