האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות || דריה לבנה
פורסם ב: May 3 2017, 17:18 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

דריה לבנה

שם: דריה לבנה
הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: שקופה
גיל הדמות: 15 וחצי

רקע כללי על העלילה

דריה לבנה כבר התייאשה מזמן מלהיות חלק מהמעגל החברתי הנחשב של הכיתה. שלוש שנים היא לומדת איתם יחד באותה הכיתה, אבל הם פונים אליה רק אם הם צריכים ממנה משהו. וגם אז, היא יודעת, זהו חסד זמני בלבד. בשעות הארוכות שאחרי הלימודים היא סגורה בחדרה, מנגנת ושרה, בונה לעצמה עולם פרטי שבו היא יפה ואהובה. שיחה אקראית בין שני בנים מכיתתה חושפת אותה לסוד שעומד להתגלות למחרת היום.
דריה מחליטה לעשות מעשה, אלא שבגידתם האכזרית של חבריה מובילה אותה למחוזות של כאב ובדידות שאפילו היא לא הכירה. מן המקום הקשה שאליו הגיעה מוצאת דריה סולם לטפס בו, באמצעות מי שמגלה את אישיותה המיוחדת ואת כישרונה הנדיר. סיפורה של דריה נשזר בסיפורה של אמה, נערה מסתורית שמגיעה בטיסה מברלין בשעת בוקר מוקדמת ושמה פעמיה לחנות קטנה בתל אביב. שם, היא יודעת, נמצאות התשובות לסודות שהוסתרו מפניה כל השנים, והיא מתכוונת לחשוף אותם עד הסוף.
- נלקח מהסיקור הזה -

מידע על הדמות

דריה היא נערה בת חמש עשרה וחצי הלומדת בחטיבת ביניים ועומדת לסיים את כיתה ט' בבית סיפרה. היא מרבה להסתגר בחדרה, לנגן ולשיר, ואינה נוהגת לשוחח ולבלות עם הילדים מכיתתה, מהסיבה הפשוטה שהם אינם חפצים בה. הם לועגים לה על מראה ואופיה, ולא משתפים אותה בדברים אותם הם עושים.
דריה בטוחה שהמראה החיצוני שלך קובע גם איך ייראו חייך, "אם רק היית יפה קצת יותר, ורזה קצת יותר, היו החיים מקציבים גם לך כמה רגעים של אושר" - כך היא אומרת לעצמה שבמראה. היא נוהגת להעליב את עצמה על מראה החיצוני, ונוסף על הלעג של הכיתה היא גם סובלת ממחשבותיה שלה.
דריה חכמה ומשקיעה מאוד בלימודים ובחומר, ואף מוכנה לתת לחבריה לספסל הלימודים להעתיק ממנה שיעורי בית, תשובות במבחנים וכולי - אך הם לא משיבים לה בתודה וממשיכים ללעוג לה.
אמה של דריה, יעל, מנסה לשבור את החומות שדריה בונה אך דריה ממשיכה להתבצר בעצמה ולא להיפתח לאיש מלבד הפסנתר שלה.

חוות דעת אישית

אז, דריה לבנה. אני מרגישה שזה יהיה אנוכי לומר שבעיניי העובדה שהחברה בה היא שוהה לא מקבלת אותה זה בעיקר בגלל האופי שלה, אבל בסוגריים תרשו לי לומר שבעיניי העובדה שהחברה בה היא שוהה לא מקבלת אותה זה בעיקר בגלל האופי שלה. סגור סוגריים.
שנייה, פתח סוגריים שוב... יש עוד כמה דברים שאני חייבת לומר לגבי זה. דריה היא מקסימה, באמת, אבל יש בה דברים קצת מרתיעים בעיניי החברה. כן, כמובן שמלכי השכבה הם הסיבה לכך שאין לה הרבה חברים בבית הספר ושהיא אומללה מאוד ושאין מקום שהיא מרגישה בו בנוח מלבד החדר שלה וכו וכו - אבל היי! גם לדריה יש חלק לא קטן בזה. מה שגורם ל"מקובלים" לשנוא אותה הוא לא כמויות השומן העודף. תראו, גם הדרה היא לא בדיוק מלכת היופי, ועם זאת לא כולם שונאים אותה כמו את דריה. אז מה ההבדל? - דריה משוכנעת בעצמה שהמראה שלה הוא הקובע, ולכן מראש היא לא מנסה להתחבר עם אנשים. קצת פיספוס, לא? מוזמנים לסגור את הסוגריים עכשיו.
סו, אני לא יודעת אם הצלחתי להסביר את עצמי כל כך, אבל דריה היא דמות חביבה בעיניי. אם היא הייתה רוצה היא הייתה יכולה להרים את עצמה הרבה יותר גבוה, ללא ספק.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 10 2017, 10:12 AM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
מגדר:female
משתמש מספר: 48507
חפצי המשתמש: צפה

טוב, כרגיל הסיקור מעולה והכתיבה שלך משתפרת עם כל סיקור. הצלחת לעניין אותי מאוד אפילו שבדרך כלל זה לא סוג הספרים שאני קוראת, והצלחת להעביר בצורה מעניינת, מתומצמת ומרתקת את אישיותה של דריה - הוספת בדיוק את הפרטים הנחוצים, בלי לחפור ובלי לתמצת יותר מידי.
כמובן שהסיקור אסתטי (כרגיל) ומאוד נהנתי לקרוא אותו.
חוות הדעת בהחלט מעניינת ונתת לי נקודת מבט די שונה מזו שחשבתי עליה כשקראתי את הפרטים על הספר ועליה.
כל הכבוד על הסיקור, נוסף ללינקייה ^^

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007