האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

(2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

צעדת השרמוטות // דיון
פורסם ב: May 12 2017, 05:56 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 34715
משתמש מספר: 55954
חפצי המשתמש: צפה

צעדת השרמוטות // דיון

היום נערכה מה שנקראת 'צעדת השרמוטות' - כינוי לתהלוכה שבה המפגינים, ובעיקר המפגינות, מוחים כנגד מה שמכונה 'תרבות האונס' - המציאות שבה נשים שמתלבשות בצורה מעט חושפנית מואשמות בכך שהן מושכות אליהן מטרידים או תוקפים מינית וכביכול הן אשמות בזה.
הצעדה התחילה לאחר ששוטר קנדי הזכיר בהרצאה בבית הספר למשפטים של אוניברסיטאת ניו יורק בטורנטו משפט מקומם ביותר - "נאמר לי שאני לא אמור להגיד זאת, אבל נשים צריכות להימנע מלהתלבש כמו שרמוטות (sluts) כדי שלא יהפכו לקורבנות של אלימות מינית".
כתגובה לכך קמה מחאה בעיר, נגד הדברים שאמר ונגד עצם הטענה המושמעת לעיתים. המארגנות בחרו להשתמש במילה 'שרמוטות (sluts)' הנחשבת לבוטה מדי, דווקא בגלל הקונוטציה השלילת שהיא מעוררת, וכדי להוציא ממנה את העוקץ.
מאז אותו שוטר הספיק להתנצל על דבריו כמובן, אך הצעדה ממשיכה להתקיים במקומות רבים בעולם, מכיוון שהאמירה הזו היא לא רק בעיה של אותו שוטר, אלא משקפת השקפה רחבה יותר של 'תרבות האונס' שהמארגנות סוברות שיש להלחם בה.

המצעד מתאפיין בעיני אנשים רבים עם עניין של חוסר לבוש, מכיוון שרבות מהצועדות לבושות במעט מאוד בגדים בתור מחאה.
הצעדה מדי שנה מעוררת שאלות ותהיות רבות. לגבי עצם המצעד, האופי שלו, והמסר שהוא מנסה להעביר.

לדעתי, המצעד הזה הוא חשוב מאוד. אין שום הצדקה לשום מעשה מכוער מכל סוג, בטח שלא להפיל את האשמה על הקורבן שזה דבר אכזרי מאוד לעשות.
צריכה להיות הבדלה ברורה בין עניין של צניעות לעניין של מעשים מכוערים. עניין הצניעות הוא העניין של האדם עם עצמו. צניעות הוא רגש נורמאלי של כל אדם, וכל אחד יכול להחליט איך בעיניו נכון לבטא את הצניעות שלו - בהתאם לרוחו, לאמונות שלו ולדרך חייו.
מעשים מכוערים לעומת זאת הם פסולים בתכלית, ואין לכך שום הצדקה. בנקודה מסוימת זה דומה לעניין הצניעות - כל אדם אחראי על היצרים שלו וצריך לדעת איך הוא אמור להתנהג, אין לו שום זכות לגעת או להטריד או גרוע מכך, וכל מה שהוא עושה זה באחריותו הפרטית והוא בעצמו בסופו של דבר היחיד שאמור לשלם על מעשיו.
בעיני גדר הצניעות (לא מחינה דתית דווקא, אפילו בקטע האנושי) שנפרץ למען הצעדה ראוי ואילו רק כדי לחדד את המסר - כל אדם אחראי לגופו.

ומה דעתכם? האם השתתפתם בצורה זו או אחרת בצעדה או במסר שלה?
האם לדעתכם המסר שמועבר בצעדה נכון?
האם אתם מסכימים עם הדרך בה המוחות מבטאות את מחאתן?
האם באמת אין כל אשמה לאדם על מה שנעשה לו?
אלו כמובן אך ורק שאלות מכוונות, הוסיפו כל מה שנראה לכם קשור לנושא!

--------------------

Ashley

אשליי • 15 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 13 2017, 08:54 AM
צטט הודעה

נסיך שאול גיי

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 2147483647

ומה דעתכם? האם השתתפתם בצורה זו או אחרת בצעדה או במסר שלה? אני חושב שצעדת השרמוטות היא דרך המחאה הכי טובה שהיה אפשר לחשוב עליה. במקום להתלבש כמו שנוח לי ולהגיד ״זה לא בסדר שאונסים״, הרעיונות של המארגנות היו דרך ״אני אתלבש הכי חושפני שיש ואתם תוכלו לראות שלא יאנסו אותי, כי ללבוש איך קשר לאונס״. ואני מוכן לחזור על זה שוב - ללבוש אין קשר לאונס. לא השתתפתי בצעדה אף פעם לצערי, כי זה תמיד על לימודים ועם כמה שהייתי רוצה ללכת ההורים שלי היו מתפחלצים עם הייתי יוצא מהבית למקום שבו מסתובבים בלבוש מינימלי. מה שכן, אני מקווה שיום אחד אני כן אוכל ללכת לשם. נראה לי שחשוב שכל מי שיכול ילך לשם, גברים, נשים וכל מגדר אחר כאחד. אונס לא נוגע רק לנשים, אונס נוגע לכולם, וכל מי שאומר אחרת לא צודק עובדתית.
האם לדעתכם המסר שמועבר בצעדה נכון? כן, כמובן. גם איך שהוא מועבר מעולה לדעתי. פירטתי קודם.
האם אתם מסכימים עם הדרך בה המוחות מבטאות את מחאתן? כן, כמו שאמרתי. אני חושב שלא הייתה יכולה להיות דרך אחרת - פלוס, ככה זה באמת מושך להן יותר תשומת לב וזה היה כל הרעיון.
האם באמת אין כל אשמה לאדם על מה שנעשה לו? כן!!! קורבנות אונס לא אשמות (משתמש בלשון נקבה כי 90% מקורבנות האונס הן נשים) בשום דבר רע שקורה להן. זה כמו להגיד ״מה חשבת שהלכת יחף בבית ודפקת את הזרת בקצה של השולחן???״ זה באמת לא קשור וזה משהו שהתרבות שלנו צריכה להבין. אני יכול ללבוש מה שאני רוצה ומתי שאני רוצה בלי לתת מחשבה שנייה ל״האם זה הולם״, כי אם זה נוח לי וככה אני רוצה להתלבש זה הולם.
תרבות האונס נכנסת להמון מקומות בחיים שלנו אם חושבים על זה, אפילו לתלבושת אחידה אצלנו בבית הספר ואפילו לחיי היומיום שבהם כל מי שלובשת חצאית קצרה אוטומטית נקראת זונה ושרמוטה ו״וואו, מעניין כמה אנשים אנסו אותה״. (ציטוט של בנות מהשכבה שלי, לא ממציא שום דבר)

--------------------

תם, הנהלת הפורומים, שמאלי, חננת חלל, מסדר מרלין של 2017, ממש אוהב את טרוי סיוון טוב

נורא אוהב שוקולד ואת רמוס לופין

---------
פורסם ב: May 15 2017, 02:34 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 63360
משתמש מספר: 40399

אני מאוד חלוקה בנושא. מחד גיסא, אני מבינה מהיכן הרעיון נובע ואני סבורה שהרעיון הבסיסי הוא טוב ואף חשוב. אין כל קשר בין צורת הלבוש לבין מקרי אונס, ואני מגנה את הקשר שאנשים נוטים לעשות בניהם. מאידך גיסא, אני לא תומכת במצעד שמתקיים כיום בארץ. ישנה דרך וצורה להתנהל ודרך וצורה להעלות מודעות לנושאים, ואני מאמינה שאין צורך לעשות פרובוקציות שנועדות בסך הכל לעורר מהומה ולהתסיס את הארץ שבין כה וכה תוססת.
במקרה זה לעניות דעתי המטרה אינה מקדשת את האמצעים.

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣
User Posted Image
"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
פורסם ב: May 15 2017, 03:31 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

אבל הטענה היא שהאמצעים אינם פסולים מלכתחילה, כל אחת יכולה ללכת איך שנראה לה וזה לא מצדיק שום מעשה מכוער.
ואת לא חושבת שבנושא הזה, שמי שאמור לטפל בעניינים האלו הרבה פעמים מזניחים את הנפגעות, לא חשוב לזעזע ולעורר תשומת לב בצורה יותר קיצונית ממחאה רגילה שעוברת בלי שישימו לב אליה?

--------------------

Ashley

אשליי • 15 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: May 15 2017, 03:40 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Georgie Henley @ May 15 2017, 03:57 PM)
אבל הטענה היא שהאמצעים אינם פסולים מלכתחילה, כל אחת יכולה ללכת איך שנראה לה וזה לא מצדיק שום מעשה מכוער.
ואת לא חושבת שבנושא הזה, שמי שאמור לטפל בעניינים האלו הרבה פעמים מזניחים את הנפגעות, לא חשוב לזעזע ולעורר תשומת לב בצורה יותר קיצונית ממחאה רגילה שעוברת בלי שישימו לב אליה?

אני לא רואה הצדקה ללכת בעירום, לא לגברים ולא לנשים. אני לא רואה הצדקה ללכת בעירום בירושלים במטרה להתסיס את העיר ואת הארץ כולה. אין לי זכות לומר לאנשים מה ללבוש, אבל אני סבורה שיש סיבה לכך שאני ואת לא מסתובבות ברחבי הארץ בעירום. אני לא אמרתי שאני מצדיקה שום מעשה ושום תירוץ של מטרידים ואנסים, אבל אני גם לא מצדיקה את המצעד הנ"ל.
את מעלה כאן כבר סוגיה אחרת, ואשמח לענות על השאלה בכל זאת. אני בהחלט חושבת שהתהליך שעוברות נפגעות הוא תהליך כואב ומייסר, וכן אני חושבת שישנם מקרים שמקלים בנושא ראש. אבל אני לא סבורה שהתססה והתגרות הם הפתרון לעניין.
אני סבורה ששום פעולה קיצונית תעזור, כי קיצוניות לכאן ולכאן היא בתשעים ותשעה אחוז מהמקרים פוגעת ולא תורמת.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: May 16 2017, 11:22 AM
צטט הודעה

נסיך שאול גיי

פרטי משתמש

כל הרעיון של צעדת השרמוטות זה לעורר מהומה ולהפוך את זה לביג דיל, כל הרעיון של הלבוש החושפני זה להראות שאין קשר בין לבוש לאונס. צעדת השרמוטות באה במטרה ללעוג לכל מי שאומר שיש קשר בין השניים, בין אם זה דרך השם ובין אם זה דרך הלבוש החושפני.

--------------------

תם, הנהלת הפורומים, שמאלי, חננת חלל, מסדר מרלין של 2017, ממש אוהב את טרוי סיוון טוב

---------
פורסם ב: May 17 2017, 09:11 PM
צטט הודעה

Notre Bataille Pour La Vie

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 6198
משתמש מספר: 30194

ישנה דרך וצורה להתנהל ודרך וצורה להעלות מודעות לנושאים, ואני מאמינה שאין צורך לעשות פרובוקציות שנועדות בסך הכל לעורר מהומה ולהתסיס את הארץ שבין כה וכה תוססת.

יש גם דרך וצורה להתנהל כשאנסים/ות באים/ות ומחליטים/ות לעשות זוועות כאלה. המטרה תמיד מקדת את האמצעים במיוחד במחאות והפגנות ומאמצים לשנות את החברה. ובמיוחד במצב כזה רגיש.
גבר יכול ללכת עם בוקסר ברחוב ואישה יכולה ללכת עם חזייה ושורט בלי שיעירו להם על זה. זה שיש עליהם קצת בגדים לא מזמן אף הטרדה או אונס. הבעיה באונס זה קודם כל החינוך בחברה, התפישה השגויה שהיא מביאה איתה, והמנטאליות הקשה שאנסים מתנהלים איתה. תרבות האונס היא הדבר הכי פחות פתיר בישראל, המון תלונות עוברות לפח הזבל במקום לידיים של המשטרה, שגם הם ברובם אנסים לא קטנים. אי אפשר לסמוך על המדינה הזאת שתהיה פה בשבילך במצבים כאלה. אז דווקא כשהמדינה תוססת ובמצב כזה רגיש צריך לנצל את זה, להכות בברזל כשהוא חם. אנשים צריכים להבין שאין להם זכות להעיר או לגעת באף אחד ועוד יותר חשוב שהמסר יועבר כראוי.
כי המסר הוא שבגדים קצרים לא מזמינים אונס והטרדות. אז איך אנחנו נקדם את הטענה הזאת? נלך לבושים? זה כל הקטע בצעדה הזאת, שהעירום יגרום לאנשים לא להסתכל עלינו ולא לראות אותנו כמטרות לאונס.

--------------------

כריס. סלית'רין. פול אאוט בוי. טאמבלר. קעקועים. בית"ר ירושלים. בפרישה.User Posted Image
הַמַּכְשִׁיל אֶת־אֶחָד מִן־הַקְּטַנִּים הָאֵלֶּה הַמַּאֲמִינִים בִּי נוֹחַ לוֹ שֶׁיִּתָּלֶה פֶלַח־רֶכֶב עַל־צַוָּארוֹ וְטֻבַּע בִּמְצוּלוֹת יָם
— הברית החדשה, הבשורה הקדושה על פי מתי, פרק י"ח, פסוק 6

---------
פורסם ב: Jun 5 2017, 09:34 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

המטרה אף פעם לא מקדשת את האמצעים- המשפט הזה נועד כדי להצדיק מעשים מחרידים של אנשים.
נכון, העלאת המודעות חשובה, הפגנה מסודרת שלא מעוררת פרובוקציות יכולה להועיל, אבל ללכת עירומים ברחוב- למי זה מועיל? כשהצעדה מתקיים בתל אביב אני עוד יכולה לקבל, אבל לערוך צעדה כזאת בירושלים? חשבתי שהמטרה היא למצוא פתרון לאונס לא להעמיק את הקרע בין דתיים לחילוניים.
שוב, הרעיון של ההפגנה מבורך, אך אני לא תומכת בדרך ובצורה בה היא מתנהלת.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 5 2017, 09:54 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

האמצעי לא קודש, הוא אף פעם לא היה אסור.
אף אחת כמעט לא הולכת שם ערומה ממש, רק בלבוש מינימלי.
ומאיפה ההנחה שרק הפגנה נטולת פרובקציות יכולה להועיל? ישנם הרבה הפגנות נטולות פרובקציות שלא מועילות כלום, רק ההפגנה הזו, בזכות הפרובוקציות שבה, זוכה להד ציבורי נרחב ביותר וגם להשפעות בשטח - כמות המקרים ירדה מאז שהחלו בצעדות האלו.
והיכן יש כאן קרע בין דתיים לחילונים? אני בתור דתייה לא נפגעת בכלל מהצעדה הזו ולהיפך - אני מאוד תומכת בה. הלכות הצניעות לא נועדו כדי לומר 'הלכת פרוצה - אשמתך', בכלל לא. ערכי הצניעות נועדו לכבוד בני האדם ולכבוד המרחב הציבורי - 'והיה מחניך קדוש'. לכן אדם שחושב שאישה שהולכת בצורה מסוימת זה יכול להצדיק את המעשים שלו - הוא הראש והראשון שפוגע בערכי הצניעות וב'והיה מחניך קדוש'. אולי מבחינה דתית לא ראוי להפגין בצורה הנהוגה בצעדה הזו - אבל מכאן עד לפגיעה ברגשות הדרך ארוכה.
מי שזה מפריע לו יכול להבין את העובדה שמארגני ההפגנה אוחזים בשיטה שרק דרך פרובקציות אפשר להשפיע, ואכן אנחנו רואים שזה משפיע.

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Jun 5 2017, 10:06 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

ראשית, בתור אחת הלכה לצעדה כדי לראות במה מדובר, כן, חלק ניכר מהבנות מסתובבות שם ערומות.
התקיימה הפגנה נטולת פרובוקציות? לא, אז את לא יכולה לדעת שהדבר לא יכול להואיל ובנוסף לכך, מקרי האונס בשנים האחרונות ממש לא ירדו. למעשה הם רק עלו, לא מזמן פורסמה על זה כתבה בחדשות, למעשה אחת מתוך חמש בנות נאנסות. זה מספר מטורף. ואל תשכחי שאלו רק המקרים שמדווחים למשטרה.

אני יותר מאשמח שתשלחי לי כתבה שמוכיחה את הטענה שצעדת השרמוטות תורמת להקטנת סטטיסטיקת האונס בישראל.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 5 2017, 10:14 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

מה פתאום לא? את יודעת כמה הפגנות מסודרות נערכו רק בתקופה האחרונה על הנושאים האלו בעקבות האונס מהרצליה? כמה הפגנות נערכות בארץ ובעולם על הדברים האלו? ההפגנות האלו זוכות להתייחסות מינימלית אם בכלל...
עצם זה שאת אפילו לא שמעת עליהם מראה עד כמה אין להם השפעה...
אני שמעתי את זה מנשים שמארגנות את ההפגנות האלו, שהצעדה גורמת לעליית התודעה הציבורית בנושא וגם להפחתת המקרים. אולי הן באמת נוגעות בעניין ולא יכולות לומר כזה דבר, אבל מה שכן מועילה הצעדה הפרובקטיבית הזו - שכן מדברים עליה, דנים אם צורת ההפגנה ראויה, ויותר ויותר אנשים שומעים את הטענות ואומרים "נכון, אתן צודקות, שום דבר לא מצדיק אונס" ומסכימים עם המסר של הצעדה. גם כשהם ממשיכים לומר "אבל הצורה של ההפגנה לא ראויה בעיינינו..." זה כבר לא משנה - המסר החשוב הועבר והתקבל וזה מה שחשוב. בלי הפרובוקציה הרבה אנשים בכלל לא היו חושבים על הנקודה הזו, וצעדה בנושא הזה הייתה נקברת אי שם והיו שוכחים ממנה, אם בכלל היו יודעים עליה, והיא לא הייתה מועילה כלום.

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Jun 6 2017, 10:26 PM
צטט הודעה

Notre Bataille Pour La Vie

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 6198
משתמש מספר: 30194

QUOTE (זאבה בודדה @ Jun 5 2017, 11:00 PM)
המטרה אף פעם לא מקדשת את האמצעים- המשפט הזה נועד כדי להצדיק מעשים מחרידים של אנשים.
נכון, העלאת המודעות חשובה, הפגנה מסודרת שלא מעוררת פרובוקציות יכולה להועיל, אבל ללכת עירומים ברחוב- למי זה מועיל? כשהצעדה מתקיים בתל אביב אני עוד יכולה לקבל, אבל לערוך צעדה כזאת בירושלים? חשבתי שהמטרה היא למצוא פתרון לאונס לא להעמיק את הקרע בין דתיים לחילוניים.

למה, דתיים לא נחשפים לעירום? כל המשפחה שלי חרדים, אף אחד לא "חסין" בפני זה. עירום זה לא משהו שהוא לא צנוע ואלוהים לא יכעס אם לא נשמור עיניים. הפתרון הזה הוא גם לא רק לאונס, לפעמים הדברים הכי קטנים כמו הטרדות מיניות לפעמים מובילות לזוועות יותר גרועות מזה. הגיע הזמן שגברים ונשים יבינו את זה.

התקיימה הפגנה נטולת פרובוקציות? לא, אז את לא יכולה לדעת שהדבר לא יכול להואיל ובנוסף לכך, מקרי האונס בשנים האחרונות ממש לא ירדו. למעשה הם רק עלו, לא מזמן פורסמה על זה כתבה בחדשות, למעשה אחת מתוך חמש בנות נאנסות. זה מספר מטורף. ואל תשכחי שאלו רק המקרים שמדווחים למשטרה.

זה לא קשור לצעדה בכלל, זה קשור לחינוך שלא משקיעים בו. יש יותר מידי מצעדים והפגנות במיליון ואחד נושאים ועדיין אף אחד לא קולט כלום.
ברגע שהחינוך ישתנה, גם בבתים שלנו וגם בבתי ספר ובמוסדות ציבוריים אחרים, ייה אפשר להגיע למצב שלא נצטרך בכלל לחשוב על לעשות צעדות כאלה.
אבל כרגע זה נחוץ.

--------------------

כריס. סלית'רין. פול אאוט בוי. טאמבלר. קעקועים. בית"ר ירושלים. בפרישה.User Posted Image
הַמַּכְשִׁיל אֶת־אֶחָד מִן־הַקְּטַנִּים הָאֵלֶּה הַמַּאֲמִינִים בִּי נוֹחַ לוֹ שֶׁיִּתָּלֶה פֶלַח־רֶכֶב עַל־צַוָּארוֹ וְטֻבַּע בִּמְצוּלוֹת יָם
— הברית החדשה, הבשורה הקדושה על פי מתי, פרק י"ח, פסוק 6

---------
פורסם ב: Jun 7 2017, 03:17 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Lauren Jauregui @ Jun 6 2017, 10:52 PM)
QUOTE (זאבה בודדה @ Jun 5 2017, 11:00 PM)

למה, דתיים לא נחשפים לעירום? כל המשפחה שלי חרדים, אף אחד לא "חסין" בפני זה. עירום זה לא משהו שהוא לא צנוע ואלוהים לא יכעס אם לא נשמור עיניים. הפתרון הזה הוא גם לא רק לאונס, לפעמים הדברים הכי קטנים כמו הטרדות מיניות לפעמים מובילות לזוועות יותר גרועות מזה. הגיע הזמן שגברים ונשים יבינו את זה.

אתה עדיין פוגע להם בזכות לכבוד, הם רוצים להימנע מחשיפה כזאת ובכל זאת בוחרים לערוך את הצעדה הנ"ל בירושלים.
כולכם מדברים על פתרון, אבל אני עדיין לא רואה אותו. כמות הדיווחים על הטרדות מיניות ירד? לא. כמות מקרי האונס ירד? לא. האם עלתה באמת המודעות לעניין? אני בספק. אומנם הנושא עלה לכותרות אך אני לא בטוחה שבמובן החיובי בהכרח. לא כל פרסום הוא חיובי.

זה לא קשור לצעדה בכלל, זה קשור לחינוך שלא משקיעים בו. יש יותר מידי מצעדים והפגנות במיליון ואחד נושאים ועדיין אף אחד לא קולט כלום.
ברגע שהחינוך ישתנה, גם בבתים שלנו וגם בבתי ספר ובמוסדות ציבוריים אחרים, ייה אפשר להגיע למצב שלא נצטרך בכלל לחשוב על לעשות צעדות כאלה.
אבל כרגע זה נחוץ.

ושוב, אתם מדברים על חינוך, על בעיה שיותר מחשוב לפתור והפתרון שלכם הוא ליצור עוד בעיה? איך יצירת פרובוקציות בירושלים תמנע את מקרי האונס וההטרדות המיניות? איך הליכה בעירום תמנע את העניין?
אמרת חינוך? למה אף אחד לא פונה לבנט- שר החינוך? למה אף אחד לא פונה למירי רגב- שרת התרבות? למה אף אחד לא מפגין מול הכנסת ודורש יותר שיעורי חינוך שעוסקים בנושא, יותר הרצאות? למה אף אחד לא מרים את הכפפה ועושה משהו? כי יותר קל לבוא ולצעוק שיש בעיה ולא לחפש לה פתרון מעשי ופרקטי.
כי צעדת השרמוטות לא תשנה את המצב הקיים ולא תוביל לטיפול בנושא.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 7 2017, 03:31 PM
צטט הודעה

נסיך שאול גיי

פרטי משתמש

צעדת השרמוטות באה, דבר ראשון, לחנך לשינוי חברתי כלשהו. בואו נהיה כנים, לא משנה כמה נפגין מול הכנסת מערכת החינוך שלנו לא הולכת לתת יותר מקום לשיעורי חינוך מיני (שבהם יש שיחה אחת על אונס בערך). השינוי צריך לבוא מהחברה דבר ראשון וזה מה שצעדת השרמוטות עושה. צעדת השרמוטות באה מהמקום של הפרובוקציות כדי לעשות רעש, כי בסופו של דבר מה שהכי עושה רעש במדינה שלנו זה פרובוקציות, בין אם זה במצעד הגאווה בתל אביב שתמיד מדברים על זה שהוא פרובוקטיבי ובין אם זאת צעדת השרמוטות. הצעדה נועדה לעשות רעש ואולי לגרום לאנשים להרגיש לא בנוח - כי וואלה, אונס זה לא נושא שצריך להרגיש הכי בנוח כשמדברים עליו. מעטים האנשים שיקשיבו אם ידברו אליהם בנועם וסיבירו להם למה אסור להאשים קורבנות אונס, הרוב המוחלט יבינו את זה רק דרך המעשים שאנחנו עשוים ודרך הרעש שנעשה, ובדיוק לזה נועדה צעדת השרמוטות. לעורר רעש ומודעות.

--------------------

---------
פורסם ב: Jun 7 2017, 04:00 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Death Boy @ Jun 7 2017, 03:57 PM)
צעדת השרמוטות באה, דבר ראשון, לחנך לשינוי חברתי כלשהו. בואו נהיה כנים, לא משנה כמה נפגין מול הכנסת מערכת החינוך שלנו לא הולכת לתת יותר מקום לשיעורי חינוך מיני (שבהם יש שיחה אחת על אונס בערך). השינוי צריך לבוא מהחברה דבר ראשון וזה מה שצעדת השרמוטות עושה. צעדת השרמוטות באה מהמקום של הפרובוקציות כדי לעשות רעש, כי בסופו של דבר מה שהכי עושה רעש במדינה שלנו זה פרובוקציות, בין אם זה במצעד הגאווה בתל אביב שתמיד מדברים על זה שהוא פרובוקטיבי ובין אם זאת צעדת השרמוטות. הצעדה נועדה לעשות רעש ואולי לגרום לאנשים להרגיש לא בנוח - כי וואלה, אונס זה לא נושא שצריך להרגיש הכי בנוח כשמדברים עליו. מעטים האנשים שיקשיבו אם ידברו אליהם בנועם וסיבירו להם למה אסור להאשים קורבנות אונס, הרוב המוחלט יבינו את זה רק דרך המעשים שאנחנו עשוים ודרך הרעש שנעשה, ובדיוק לזה נועדה צעדת השרמוטות. לעורר רעש ומודעות.

גם רצח יצור פרובוקציה, אז למה לא לרצוח כמה אנסים שהשתחררו ונחכה שיפרסמו את זה בתקשורת?
גם עם אונס אנשים לא ירגישו בנוח, והדבר בוודאות יעשה רעש ויעורר מודעות.
צר לי, אבל מאוד קשה לי להסכים עם דעתך. את טוענת שיש בעיה ושיצירת פרובוקציות היא הפתרון היחיד ושוב אני אשאל שאלה, מישהו ניסה למצוא דרך אחרת?
אגב, אומנם משרד החינוך מוציא כל שנה מכוון לגבי שיעורי חינוך, אך האם מישהו מכם דיבר עם מנהלת בית הספר שלו, רכזת השכבה, היועצת או המחנכת שלו כדי לקיים שיעור חינוך בנדון? מישהו פנה למועצת הנוער על מנת לעשות ערב העלאת מודעות בעיר? לא. אבל מישהו מכם השתתף במצעד השרמוטות? כנראה שכן.
ושוב אני חוזרת לאותה שאלה, האם לצעוק שיש בעיה וליצור פרובוקציות זה הפתרון לבעיה? כנראה שלא, כי אם זה היה הפתרון כנראה שהיו הרבה פחות מקרי אונס והטרדות מיניות.

מתנצלת מאוד על הציניות, היא לא נועדה כדי לפגוע באף אחד אלא כדי לחדד את ההשוואה.

הודעה זו נערכה ע"י זאבה בודדה ב Jun 7 2017, 04:01 PM

--------------------
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
31534 15904 35135 33769

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2017 - 2007