האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

💠 סיקור דמות || רוזלי הייל 💠
פורסם ב: Jun 1 2017, 11:21 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 2160
מגדר:female
משתמש מספר: 62745
חפצי המשתמש: צפה

רוזלי הייל

User Posted Image User Posted Image

רוזלי התלבטה בפתח, פניה המהממים מהוססים.
"בטח," מרוב הפתעה, עניתי בקול שהיה גבוה באוקטבה שלמה מהקול הרגיל שלי. "תיכנסי."
התיישבתי והחלקתי לקצה הספה כדי לפנות לה מקום. הבטן שלי התהפכה בעצבנות כשהיחידה ממשפחת קאלן שלא אהבה אותי התקדמה בשקט כדי להתיישב על ידי. ניסיתי לחשוב מה יכולה להיות הסיבה שבגללה היא רוצה לראות אותי, אבל הראש שלי היה ריק לגמרי.
"אכפת לך לשוחח אתי לכמה דקות?" שאלה.

💠 שם הדמות: רוזלי ליליאן הייל / קאלן [Rosalie Lillian Hale / Cullen]
💠 הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: דמדומים [Twilight]
💠 מין: ערפדה
💠 גיל: 18 [בזמן השינוי] - מאז כבר בגיל 18 כ-73-4 שנים [בממוצע]
💠 שנת לידה: 1915
💠 שנת שינוי [הפיכה לערפדה]: 1933
💠 משפחה: רויס קינג השני [ארוס לשעבר], גברת הייל [אמא], אדון הייל [אבא], שני אחים קטנים של משפחת הייל [לא הוזכרו שמות], קארלייל קאלן [אבא מאמץ], אסמה קאלן [אמא מאמצת], אמט קאלן [אח מאומץ, בעל], אדוארד קאלן [אח מאומץ], אליס קאלן [אחות מאומצת], ג'ספר הייל / קאלן [אח מאומץ, מוצג לכל בני-האדם כאחיה האמיתי], בלה סוואן / קאלן [אחות / גיסה מאומצת], רנסמיי קאלן [אחיינית של גיסתה / אחותה המאומצת]
💠 כינויים: רוז [ע"י משפחת קאלן], בייב [ע"י אמט קאלן], בלונדי [ע"י ג'ייקוב בלאק]

💠 על דמדומים 💠

דמדומים הוא רומן פנטזיה לנוער הכולל ארבעה ספרים [דמדומים, מולד הירח, ליקוי חמה, שחר מפציע] ונכתב על ידי סטפני מאייר.
הסדרה "דמדומים" עוסקת בעלילותיה של בלה סוואן, נערה בת 17 שעברה מפניקס שבאריזונה, שם גרה עם אמה, לפורקס, עיירה גשומה וקטנה במדינת וושינגטון, כדי לגור עם אביה. שם, בפורקס, שכביכול אמורה להיות בטוחה יותר מעיר גדולה כמו פניקס, בלה מגלה שזה בכלל לא כך כשנקלעת לצרות והאחד שמציל אותה הוא דווקא אדוארד קאלן, הנער היפה והמסתורי שכל בת בבית הספר חולמת לדבר איתו. כשבלה מכירה את אדוארד ומשפחת קאלן לעומק, ומגלה את סודם, היא מתאהבת בו, עם כל הסכנות שנשקפות בעקבות העובדה הזו.
רוזלי היא חלק ממשפחת קאלן ואחותו המאומצת של אדוארד.
על סדרת הספרים המוצלחת נעשו גם חמישה סרטים [דמדומים, מולד הירח, ליקוי חמה, שחר מפציע חלק 1, שחר מפציע חלק 2].

💠 על רוזלי 💠

- חייה האנושיים

User Posted Image

"חייתי בעולם שונה משלך, בלה. העולם האנושי שלי היה הרבה יותר פשוט. השנה הייתה אלף תשע מאות שלושים ושלוש. הייתי בת שמונה-עשרה, והייתי יפה. החיים שלי היו מושלמים." היא הסתכלה החוצה דרך החלון על העננים המוארים באור כסף, והמחשבות שלה נדדו הרחק ממני.
"הורי היו שייכים למעמד הבינוני המבוסס. לאבא שלי הייתה משרה קבועה בבנק. עכשיו אני מבינה שהוא היה גאה בה מאוד - ראה בהצלחה שלו גמול על כישרון ועבודה קשה, ולא הכיר בעובדה שהיה לו גם מזל. בשבילי היה הכול כאילו מובן מאליו; השפל הכלכלי הגדול היה אצלנו בבית רק מין שמועה לא נעימה."

רוזלי ליליאן הייל נולדה בשנת 1915 ברוטצ'סטר, ניו יורק לאדון וגברת הייל, אנשים במעמד הבינוני המבוסס. היא הייתה נערה יפה מאוד - אחת כזו שכבר מגיל 12, כל הגברים הסתכלו עליה. אחת כזו שכל הבנות קינאו בה ובמראה שלה, נאנחו כשראו את שלמותה. אחת כזו שכל אחד היה רוצה להינשא לה. ההורים שלה היו גאים בה מאוד, ורוזלי הייתה גאה בעצמה. היא הייתה יהירה ושטחית באותה תקופה, כך אמרה. היא הייתה מאוהבת ברעיון של האהבה.
רויס קינג היה איש עשיר, הבעלים של רוב המפעלים באזור - ובין היתר גם של הבנק שאדון הייל, אביה של רוזלי, עבד בו. רויס קינג השני, בנו, עמד לרשת את הכל בקרוב, ולכן סייר בכל המפעלים באזור. הוא היה גבר נאה - שער קצר ובהיר, קצת יותר משל רוזלי - עיניים כחולות בהירות. רוזלי פגשה את רויס קינג השני כשאביה שכח את הכריך בבית והיא הלכה להביא לה אותו. אמה הלבישה אותה בשמלת משי לבנה וסלסלה את שערה - אז עוד לא הבינה למה. כשפגשה את רויס במפעל, הוא הסתכל עליה, אף על פי שכמעט ולא ייחסה לו תשומת לב. היא הייתה רגילה שגברים מסתכלים עליה, מתעניינים בה - היא הייתה מרוצה מזה. אבל אז התחילו הפרחים, ותוך חודשיים השניים התארסו.
הסוף [או ההתחלה] היו כשרוזלי הלכה לבקר את חברתה הנשואה, וירה, ואת התינוק הקטן שלה - הנרי. כשיצאה, כבר היה חושך. בדרכה הביתה, היא ראתה כמה גברים שתויים מתחת לפנס רחוב. רק כשנשמעה הצעקה ["רוז!"] היא ראתה שכולם בני עשירים - ושגם רויס ביניהם. הם התעללו בה והשאירו אותה למות בפינת הרחוב - היא באמת הייתה אמורה למות [וגם קיוותה לכך, למעשה - היא רק רצתה שהסבל ייגמר], רק שאז הגיע קארלייל ונשך אותה, הציל אותה. וכאן נגמרו חייה האנושיים.

- חייה השניים

"את לא מבינה, בלה?" הקול שלה התלהט פתאום, אפילו יותר מאשר בזמן שסיפרה את הסיפור האומלל שלה. "יש לך הכול. יש לך לפנייך חיים שלמים - כל מה שאני רוצה. ואת הולכת פשוט לזרוק הכול לעזאזל. את לא מבינה שהייתי מוותרת על כל מה שיש לי אילו יכולתי להתחלף אתך? את יכולה לבחור, מה שאני לא יכולתי, והבחירה שלך לא נכונה!"

את רוזלי קארלייל שינה בשנת 1933, אחרי שרויס קינג השני, ארוסה, השאיר אותה למות בפינת רחוב. קארלייל הועיד את רוזלי להיות בת זוגתו של אדוארד, בתקווה שזה ישמח אותו [כפי שלקארלייל יש את אסמה], אבל השניים מעולם לא חשבו אחד על השני כעל יותר מאחים.
רוזלי, מבין כל משפחת קאלן, הכי פחות מרוצה ממה שהיא - ערפדה. היא אהבה את החיים האנושיים, היא הייתה עושה הכל כדי לזכות בכאלו - אבל זה לעולם לא יקרה, והיא לעולם לא תוכל לשבת יחד עם בעלה במרפסת, שערם מאפיר ונכדים סביבם ועל ברכיהם.
אמט היה כמו גלגל הצלה בשביל רוזלי. זה היה באמצע צייד בשנת 1935 - שנתיים אחרי שינויה של רוזלי. היא מצאה אותו, חצי אכול מדוב, וסחבה אותו על הידיים עד לקארלייל כי פחדה מדי לשנות אותו בעצמה. היא רצתה להציל אותו כי עם התלתלים השחורים שהיו לו הוא כל כך הזכיר לה את הנרי, בנה התינוק של וירה, החברה שלה מהחיים האנושיים - ומסתבר שזה היה לטובה, כי רוזלי ואמט הפכו לזוג דביק מהר מאוד. מתישהו הם גם התחתנו - אפילו כמה פעמים, בהתחשב בכך שכל פעם התחילו את חייהם מחדש - אבל לעולם לא יוכלו להוליד ילדים [בדיוק כמו כל הערפדים].
גם יחסית לערפדה, רוזלי הייתה יפה - מאוד יפה. היא חטובה ובעלת גזרה נהדרת - אחת שמתאימה למסלולי דוגמנות בצרפת או לשערי מגזינים באיטליה, לא לאיזו עיירה קטנה וגשומה. לרוזלי יש עור בהיר [חיוור אבל עדיין מהמם] כמו לכל שער הערפדים, וגם כמו לכל שאר הערפדים הצמחוניים - עיניים בהירות, הכלאה בין דבש לטופז [לרוב. כשהיא צמאה, העיניים שלה מתכהות, הרבה פעמים כמעט שחורות לחלוטין - כמו פנינה שחורה]. יש לה שיער ארוך, בלונדיני-זהוב, המשתפל בגלים עד אמצע גבה.
רוז הייתה היחידה שתמכה בבלה וברצונה להוליד את התינוק כשבלה הייתה בהריון ערפדי עם רנסמיי - וגם לאחר שנסי נולדה ובלה הפכה לערפדה, רוזלי המשיכה לטפל בה, באחייניתה, ושמחה על כל רגע שהיה לה איתה.
לרוזלי יש מכונית BMW M3 Convertible אדומה עם גג פתוח, אבל לרוב כל המשפחה נוסעת בוולוו הכסופה של אדוארד,
כי המכונית של רוזלי מנקרת עיניים ומושכת יותר מדי תשומת לב.

💠 דעה אישית 💠

"רוצה לשמוע את הסיפור שלי, בלה? אין לו סוף טוב - אבל לאיזה מהסיפורים שלנו יש? אילו לסיפורים שלנו היה סוף טוב, היינו שוכבים עכשיו כולנו מתחת למצבות."

אוקיי, so... רוזלי. רוזלי זה סיבוך גדול מבחינתי - מצד אחד יש את כל היהירות שלה והאכזריות [למראית עין], אבל מצד שני... טוב, אני אוהבת את רוזלי. כי היא אמנם ערפדה אבל היא... אנושית. Well, מוזר או לא - זה נכון. רוזלי באמת הייתה יהירה. רוזלי באמת הייתה גאוותנית. רוזלי באמת הייתה שטחית. אבל היא הייתה. ולדעתי היא יכולה להיות פשוט בן אדם... מדהים, באמת מדהים. היא גם יפה, אבל זה ממש לא העניין - היא פשוט כל כך אנושית שזה מפתיע אותי, מודה. ואפשר באמת להבין למה היא פחות מחבבת את בלה, למה היא רוצה שהיא תישאר אנושית, למה היא מקנאה בה - היא לא דמות ראשית או משהו, אבל ממש אפשר להזדהות איתה. קראתי המון ספרים, אבל אני חושבת שמבין כולם, רוזלי היא פשוט דמות מושלמת - ומושלמת בצורה הטובה. כלומר, היא לא מושלמת באופן של "מרי סו", או מושלמת בגלל שהיא יפה ואלוהית או משהו - מושלמת דווקא כי היא לא. דמות מושלמת. כי... אממ, באמת אפשר להבין את הרגשות שלה וסטפני מאייר [המדהימה!!] לא מנסה להסתיר את הקנאה או היהירות או השטחיות של רוזלי - היא דווקא חושפת אותם - רוזלי חושפת אותם [בשבילי זה ככה. תתמודדו], מודה בהם, מגלה אותם... וזה מה שגורם לה להיות כל כך אמיתית.
Except of that, רוז ממש חמודה [לדעתי. תצטרכו להתמודד גם עם זה tongue.gif] ואני פשוט... אוהבת אותה. אז... זהו? בקיצור, היא מדהימה, לדעתי - דווקא בכך שהיא כל כך מושלמת בזה שהיא לא מושלמת [סיבכתי אתכם? גם את עצמי], ובזה שהיא כנה - כנה עם עצמה, כנה עם אחרים... לא מנסה להסתיר הכל.
The End, דארלינגס.

💠 ציטוטים 💠

- מתוך הספרים

[ציטוטים באנגלית הם אובססיה שלי, אבל בשבילכם הם יהיו בעברית]

הבנות נראו כמו שני הפכים. הגבוהה הייתה חטובה, בעלת גזרה נהדרת,
כזאת שרואים על שער המגזין "ספורט בתמונות", בגיליון מוקדש לבגדי ים; כזאת שההערכה העצמית של כל בת שנמצאת אתה באותו חדר, מתנפצת מיד לרסיסים. היה לה שיער זהוב, שהשתפל בגלים עם אמצע גבה.
- התיאור של רוזלי הייל בקפיטריה, בפעם הראשונה שבלה סוואן רואה אותה [דמדומים, פרק א - מבט ראשון, עמוד 22]

"אדוארד ואמט קאלן, ורוזלי וג'ספר הייל. זאת שיצאה כרגע היא אליס קאלן; הם כולם גרים יחד עם ד"ר קאלן ואשתו."
- ג'סיקה סטנלי מסבירה לבלה סוואן בפעם הראשונה על משפחת קאלן [דמדומים, פרק א - מבט ראשון, עמוד 24]

אדוארד פנה אל רוזלי.
"קחי אותה למעלה והתחלפי איתה בבגדים," פקד. רוזלי החזירה לו מבט, כולה תדהמה זועמת.
"למה אני צריכה לעשות את זה?" סיננה בין שיניה. "מה היא בשבילי? חוץ מאיום - סכנה שבחרת להעמיד בה את כולנו."
התכווצתי למשמע הרעל שבקולה.
"רוז...," מלמל אמט ושם יד על כתפה. היא ניערה את ידו מעליה.
- רוזלי הייל מסרבת לעזור כדי להציל את בלה סוואן [דמדומים, פרק יט - פרידה, עמוד 327]

אדוארד פנה אל רוזלי.
"קחי אותה למעלה והתחלפי איתה בבגדים," פקד. רוזלי החזירה לו מבט, כולה תדהמה זועמת.
"למה אני צריכה לעשות את זה?" סיננה בין שיניה. "מה היא בשבילי? חוץ מאיום - סכנה שבחרת להעמיד בה את כולנו."
התכווצתי למשמע הרעל שבקולה.
"רוז...," מלמל אמט ושם יד על כתפה. היא ניערה את ידו מעליה.
- רוזלי הייל מסרבת לעזור כדי להציל את בלה סוואן [דמדומים, פרק יט - פרידה, עמוד 327]

"רוזלי?"
היא היססה, נשכה את שפתה התחתונה המלאה, המושלמת.
"לא."
שמרתי על פנים אטומים, הפניתי קצת את הראש כדי להמשיך, אבל היא הרימה שתי ידיים כשהכפות מופנות קדימה.
"תני לי להסביר," ביקשה. "אני לא מתכוונת שיש לי איזושהי דחייה ממך בתור אחות.
זה רק... אלה לא החיים שהייתי בוחרת לעצמי. הלוואי שבזמנו היה מישהו מצביע 'לא' ביחס אלי."
- רוזלי הייל מסבירה לבלה סוואן למה הצביעה נגד תהליך השינוי שלה לערפדה [מולד הירח, פרק 24 - הצבעה, עמוד 448]

- מתוך הסרטים

[כאן זה כבר לא קשור לאובססיה שלי, סורי - הציטוטים באנגלית. ליד כל משפט יהיה תרגום... תשרדו עם זה?]

Rosalie Hale: [to Alice] Do you need some help? I could do her hair. [רוזלי הייל {לאליס}: את צריכה קצת עזרה? אני יכולה לסדר את השיער שלה.]
Bella Swan: Really? [בלה סוואן: באמת?]
Rosalie Hale: Please. I'm not offended by your choice of groom. [באמת, לא נפגעתי מהחתן שבחרת]
Bella Swan: Just my blatant lack of respect for mortality. [רק מנדרי החתונה ומהמוות הצפוי לי]
Rosalie Hale: Essentially. [בעיקרו של דבר]
Alice Cullen: Weddings, they bring everyone together! [חתונות, הן מחברות בין כולן!]
- רוזלי הייל עוזרת לאליס קאלן להכין את בלה סוואן לחתונה שלה עם אדוארד קאלן [שחר מפציע חלק 1]

Say the word, Alice. Baby. It's just a little baby. [תאמרי את זה, אליס. תינוק. זה רק תינוק קטן.]
- רוזלי הייל מגנה על בלה סוואן והתינוק [שחר מפציע, חלק 1]

Dr. Carlisle Cullen: Jake. [ד"ר קארלייל קאלן: ג'ייק]
Bella Swan: I'm glad you came. [בלה סוואן / קאלן: אני שמחה שבאת]
Rosalie Hale: Close enough. [רוזלי הייל: קרוב מספיק]
Jacob Black: What's your problem? [ג'ייקוב בלאק: מה הבעיה שלך?]
Bella Swan: Rose, it's okay. [בלה סוואן / קאלן: רוז, זה בסדר]

Dr. Carlisle Cullen: Jake. [ד"ר קארלייל קאלן: ג'ייק]
Bella Swan: I'm glad you came. [בלה סוואן / קאלן: אני שמחה שבאת]
Rosalie Hale: Close enough. [רוזלי הייל: קרוב מספיק]
Jacob Black: What's your problem? [ג'ייקוב בלאק: מה הבעיה שלך?]
Bella Swan: Rose, it's okay. [בלה סוואן / קאלן: רוז, זה בסדר]
- רוזלי הייל מגנה על בלה סוואן והתינוק [שחר מפציע, חלק 1]

- תודה לאתר IMBd על הציטוטים באנגלית

--------------------
Call me Cleo or Aurora or Alice

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 2 2017, 12:33 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
מגדר:female
משתמש מספר: 48507

אוקיי, וואו. אני חייבת להגיד קודם כל שזה אחד הסיקורים היותר מושקעים, אסתטים, מפורטים ומסודרים. הגיפים, הציטוטים, התבליט והבחירה שלך בצבעים פשוט מהממת לדעתי. הוספת הרבה ציטוטים, שזה נחמד מאוד ובהחלט משמיע את קולה של רוזלי. קראתי את הספרים לפני המון זמן והזכרת לי את הקונפליקט שגם לי היה עם רוזלי, מצד אחד אנוכית ומתנשאת ומצד שני אני מניחה שהיא פשוט אמיתית, או כמו שאמרת - אנושית, ואני ממש מזדהה עם חוות הדעת.
וזהו, אני חושבת, כל הכבוד על הסיקור המקסים ביותר - מתווסף לספרייה.

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 5 2017, 18:50 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 57750
מגדר:
משתמש מספר: 61031

וואו, וואו, וואו. זה סיקור... באמת, מדהים. הוא מסודר ויפה ואסטתי ומושקע והכל - כמו שדינה אמרה - כל הכבוד, באמת.
אני קראתי דמדומים, ורוזלי... רוזלי היא דמות מאוד מורכבת, כמו שכתבת, אם הרבה בעיות מבחינת חיבוב, אבל אני בסוף כן אוהבת אותה, כי למרות שלפעמים היא אנוכית ומעצבנת ולא מתחשבת - במובן מסוים אפשר להבין אותה, והיא בדיוק כמו כל אחד, בדיוק כמו כולנו - לא מושלמת. אז כן.
שוב, כל הכבוד על הסיקור, הוא מדהים!

--------------------
רוני, 13, מנהלת פורום דיבורים בדימוס, בטא, פרשתי
User Posted Image
“.When you love someone, you don't have a choice. Love takes your choices away“

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007