האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

הארי פוטר ואוצרות המוות || סיקור ספר
פורסם ב: Jul 19 2017, 17:23 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

- אני מניחה שכולם פה קראו הארי פוטר, ולמקרה שלא - שימו לב שהסיקור מכיל ספויילרים לכל סדרת הספרים -

הארי פוטר ואוצרות המוות
סיקור ספר

User Posted Image

שם הספר: הארי פוטר ואוצרות המוות - Harry Potter and the Deathly Hallows
שם הסופרת: ג'ואן "ג'ו" רולינג \ ג'יי. קיי. רולינג - Joanne "Jo" Rowling \ J.K. Rowling
שפת מקור: אנגלית
תרגום לעברית: גילי בר-הלל סמו
ספרים נוספים בסדרת הארי פוטר: הארי פוטר ואבן החכמים (Harry Potter and the Philosopher's Stone), הארי פוטר וחדר הסודות (Harry Potter and the Chamber of Secrets), הארי פוטר והאסיר מאזקבאן (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban), הארי פוטר וגביע האש (Harry Potter and the Goblet of Fire), הארי פוטר ומסדר עוף החול (Harry Potter and the Order of the Phoenix), הארי פוטר והנסיך חצוי הדם (Harry Potter and the Half-Blood Prince)
גוף ההוצאה: במקור הוצאת בלומסברי, בארץ סדרת מרגנית
תאריך הוצאה לאור: 21 ביולי 2007
ז'אנר: פנטזיה

★ רקע ★

הארי פוטר ואוצרות המוות הוא הספר השביעי והאחרון בסדרת ספרי "הארי פוטר" שנכתבה על ידי ג'יי קיי רולינג. קדמו לו: הארי פוטר ואבן החכמים (Harry Potter and the Philosopher's Stone), הארי פוטר וחדר הסודות (Harry Potter and the Chamber of Secrets), הארי פוטר והאסיר מאזקבאן (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban), הארי פוטר וגביע האש (Harry Potter and the Goblet of Fire), הארי פוטר ומסדר עוף החול (Harry Potter and the Order of the Phoenix), הארי פוטר והנסיך חצוי הדם (Harry Potter and the Half-Blood Prince).
רבים ציפו ליציאתו לאור של הספר, שנועד לחתום את הסדרה, ובמכירות המוקדמות באתרי אינטרנט כגון אמזון וברנס אנד נובל נמכרו למעלה משלושה מיליון עותקים. סך כל העותקים שנמכרו במכירות מוקדמות הגיעו לכאחת עשרה מיליון עותקים, ובכך הספר זכה בתואר רב המכר המהיר ביותר בעולם - תוך שהוא עוקף את קודמיו בסדרה.
מכירת הספר בכל העולם החלה בתאריך 21 ביולי 2007 בדיוק בחצות, על פי רצונה של רולינג ששום פרט מידע לא יודלף לפני פרסום הספר. למרות המאמצים למנוע דליפת פרטים אודות הספר, הופץ באינטרנט ב-16 ביולי 2007 קובץ בן 759 תמונות, אשר בהן מצולם הספר האמריקאי ממרחק קצר, דף אחרי דף.

★ תקציר ★

רק שבועות מספר אחרי שדמבלדור נרצח על ידי סנייפ בראש מגדל האסטרונומיה בבית הספר לכישוף ולקוסמות הוגוורטס, מתחיל הארי לבצע את המשימה שהטיל עליו המנהל המהולל. חבריו רון והרמיוני מצטרפים למבצע חיפוש ההורקרוקסים, אבל לפני כן הארי עומד בפני אבן דרך משמעותית. הארי פוטר עוזב את דרך פריווט בפעם האחרונה.
כשהוא מטפס על סירת האופנוע של האגריד והם עפים אל השמים, הוא יודע שהלורד וולדמורט ואוכלי המוות לא יתעלמו מכך. הקסם המגונן ששמר עליו עד היום נשבר. אדון האופל נושם פחד לתוך כל מה שהוא אוהב. והארי יודע שהוא לא יכול להתחבא.
כדי לעצור את וולדמורט, הארי יודע שהוא חייב למצוא את ההורקרוקסים הנותרים ולהרוס אותם. גם אחרי שהארי, רון והרמיוני השלימו את כל ההכנות הדרושות הדרך לא קלה ורוויה במהמורות. שלטונו של אדון האופל מקשה עליהם במציאת ההורקרוקסים והשמדתם, אבל הנחישות בסופו של דבר מנצחת הכול.
ובסופו של יום, נדמה שהוא עומד בפני הקרב הגרוע מכל. הוא יצטרך להתמודד עם האויב הגדול ביותר שלו בקרב הסופי.

★ ציטוטים ★

"ואז, מה את חושבת שיקרה?" רטן הארי חרישית. "שמישהו אחר יחסל את וולדמורט בזמן שהיא [גברת וויזלי] מעסיקה אותנו כאן במילוי פחזניות בכבד קצוץ?"
- הארי פוטר לג'יני וויזלי, עמוד 88

"מה טעם יש להיות שחקן קווידיץ' בינלאומי אם כל הבנות היפות כבר תפוסות הן?"
- ויקטור קרום להארי פוטר, עמוד 142

"אני אומר שהדרך קצרה מ'בטחון קוסמים קודם' ל'בטחון טהורי הדם קודם' ומשם ל'בטחון אוכלי המוות קודם'. כולנו שייכים למין האנושי, לא? חיי אדם הם חיי אדם, ותמיד יש טעם להציל אותם."
- קינגסלי שאקלבולט בתוכנית הרדיו "מבט לפוטר", עמוד 402

"אבל העובדה שכשהוא [וולדמורט] רוצה הוא מסוגל לנוע מהר יותר מסוורוס סנייפ שבורח מבקבוק שמפו"
- פרד וויזלי בתוכנית הרדיו "מבט לפוטר", עמוד 405

"אם נמות בשבילם, אני אהרוג אותך, הארי!"
- רון וויזלי להארי פוטר, עמוד 574

"אלה שמתאימים ביותר לתפוס עמדות של כוח הם אלה שמעולם לא שאפו לו."
- אלבוס דמבלדור להארי פוטר, עמוד 674

"אל תרחם על המתים, הארי. רחם על החיים, ויותר מכל, רחם על אלה שחיים בלי אהבה."
- אלבוס דמבלדור להארי פוטר, עמוד 651

טום רידל פגע ברצפה בסופיות סתמית.
- מותו של וולדמורט, עמוד 670

הצלקת לא הכאיבה להארי כבר תשע-עשרה שנים. הכול היה טוב.
- משפט הסיום של הספר, עמוד 683

★ חוות דעת אישית ★
הדעה שלי לגבי הספר הזה השתנתה די הרבה. בפעם הראשונה שקראתי אותו אני זוכרת שממש אהבתי אותו (למרות שבאותו זמן אהבתי כל דבר שקשור לרולינג, ככה שזה לא מאוד מפתיע XD) וחשבתי שהוא הספר הטוב ביותר בסדרה. אולי זה בגלל שהעלילה בנויה קצת אחרת, בתור מסע חיפושים ולא בתור שנת לימודים, אולי זה בגלל שהאופל יותר מורגש בו, אני כבר לא כל כך זוכרת. הדבר היחיד שאני זוכרת הוא שממש אהבתי את הספר. בקריאה שנייה פחות התחברתי לספר, ושוב, גם הפעם אני לא זוכרת למה. לפני כמה ימים קראתי את הספר עוד פעם ו... וואו. הוא מדהים. מוצלח בהרבה משאר הסדרה (בהנחה שלא כוללים את הילד המקולל, כמובן - אלבוס סוורוס גונב להארי את ההצגה), זה בטוח.
אם ששת הספרים הקודמים התעסקו בעיקר בבעיות הילדותיות של הארי בהוגוורטס, הספר הזה הוא חידוש לגמרי. החיפוש אחרי ההורקרוקסים, הגילוי על אוצרות המוות, כל השאלות והמחשבות של הארי, רון והרמיוני לאורך הספר... ציינתי כבר שזה מדהים? כי זה מה שזה. ספר יפהפה לגמרי, אני בטוחה שכל אחד יוכל להנות ממנו.
מומלץ בחום, כמובן happy.gif

User Posted Image

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 19 2017, 17:41 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638

סיקור ממש טוב. מאיפה השגת את כל המידע הזה? רק דבר אחד, כתבת את השמות של הספרים הקודמים גם באנגלית ולדעתי לא היה בכך צורך, זה היה טוב גם בלי. אולי הייתה לך סיבה שאני לא יודע עליה רק רציתי להעיר (ות"ב ראשון שלי מקווה שהוא בסדר)

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
פורסם ב: Jul 19 2017, 17:43 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053

QUOTE (הקוסם משנה הצורה @ Jul 19 2017, 06:13 PM)
סיקור ממש טוב. מאיפה השגת את כל המידע הזה? רק דבר אחד, כתבת את השמות של הספרים הקודמים גם באנגלית ולדעתי לא היה בכך צורך, זה היה טוב גם בלי. אולי הייתה לך סיבה שאני לא יודע עליה רק רציתי להעיר (ות"ב ראשון שלי מקווה שהוא בסדר)

תודה רבה :)
המידע נלקח מויקיפדיה ומהאתר הרשמי של ג'יי קיי רולינג, עם עריכה שלי כמובן. לגבי השמות באנגלית, אני מעדיפה בינתיים להשאיר את זה ככה ^^

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007