האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

רו || סיקור דמות
פורסם ב: Jul 24 2017, 17:33 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

*הסעיף "על הדמות" מכיל כל כך הרבה ספויילרים שלא היה טעם להצהיב אותם. אם לא קראתם\ראיתם עד עכשיו משחקי הרעב, רוצו מהר לקרוא את זה אני ממליצה לכם לדלג על הסעיף.

רו
משחקי הרעב
User Posted Image
★ שם הדמות: רו - Rue
★ מקור: סדרת משחקי הרעב (The Hunger Games) - משחקי הרעב, התלקחות, עורבני חקיין
★ גזע: בת אנוש, נקבה
★ תאריך ומקום הלידה: תאריך ומקום מדוייק אינם ידועים, אך היא בת 12 ונולדה ככל הנראה במחוז 11
★ שחקנית: אמנדלה סטנברג

על הסדרה

במדינת פאנם שבצפון אמריקה של העתיד, העולם ממש לא דומה לזה שבו אנו חיים כיום. המדינה כולה מחולק לשניים עשר מחוזות בהם מתגוררים התושבים ועובדים בעבודות פרך, ומעל הכול שולט הקפיטול האכזרי. בנוסף לסדר היום השוחק בו נמצאים התושבים, מידי שנה עורך הקפיטול מעיין תחרות בין המחוזות הקרויה משחקי הרעב. כל מחוז מתבקש לשלוח לתחרות נער ונערה בגילאי 12-18, וכל הנעריםות מוכנסים לזירה בה עליהם להילחם. רק האחרון שנישאר בחיים יזכה לצאת משם ולשוב למשפחתו.
קטניס אוורדין היא בסך הכול עוד נערה צעירה ממחוז 12, המחוז שאחראי על ייצור הפחם עבור הקפיטול, אבל כששמה עולה בהגרלה והיא נישלחת יחד עם פיטה מלארק למשחקים חייה משתנים ללא היכר. איך בדיוק? את זה תגלו בסדרה!
- נלקח מהסיקור הזה -

על הדמות

רו מופיעה רק בספר הראשון בסדרת משחקי הרעב, אולם קטניס נזכרת בה גם בספרים הבאים לאחר מכן וניתן למצוא איזכורים עליה בכל הספרים. למרות שהיא בת 12, רו קטנה כל כך שהיא נראית בת 10. יש לה עיניים שחורות ענקיות ועור כהה חלק. כאשר היא עומדת על קצות האצבעות בזרועות פרושות מעט לצדדים, היא נראית לקטניס כמו ציפור שעוד רגע תפרוש כנפיים ותעוף.

רו נולדה במחוז 11, האחראי בעיקר על תעשיית המזון עבור הקפיטול, ויש לה עוד שישה אחים קטנים אשר להם היא דואגת באדיקות. על מנת להאכיל את משפחתה הענייה היא לקחה אסימונים והביאה את הקצבת הדגן והשמן לאחיה הקטנים יותר, אך בגלל זה שמה עלה בגורל בהגרלה של משחקי הרעב ה-74. רו נלקחת לקפיטול שם היא מתאמנת לקראת המשחקים. הציון אותו היא מקבלת על ידי קברניטי המשחק הוא 7, ציון גבוה בהחלט עבור נערה צעירה ובעלת מימדי גוף כאלה.

לאחר שהם נכנסים לזירה רו בורחת מהר מקרן השפע מבלי לקחת אספקה. היא שוכנת במרומי העצים וקופצת מעץ לעץ על מנת לעבור ממקום למקום. בשונה מקטניס אין לה שק שינה ולכן בלילות היא ישנה עם זוג גרביים על ידיה. מספר ימים לאחר שהמשחקים התחילו רו מזהירה את קטניס על קן צרעות ציד הנמצא מעליה, ובכך מצילה את חייה של קטניס. יומיים לאחר מכן קטניס מצליחה "לתפוס" את רו ומציאה לה שהן יהפכו לבנות ברית. רו מסכימה והן חולקות יחד את שק השינה ושאר האספקה שלהן. מעט לפני שהן הולכות לישון בלילה קטניס אומרת לרו שגם להן יש סיכוי לנצח, אבל רו מסבירה לה שהן לא יכולות מכיוון שלקרייריסטים יש אספקה בכמויות עצומות. בעקבות המשפט הזה קטניס מחליטה שהן צריכות לטפל בזה, וביום למחרת הן הולכות לפוצץ את האספקה של הקרייריסטים.

קטניס ורו נפרדות כדי שהתוכנית תעבוד, אולם כשקטניס שמה לב שרו לא חזרה למחנה היא יוצאת לחפש אותה. לאחר מעט חיפושים קטניס מוצאת את רו לכודה ברשת, ורואה את מארוול נועץ ברו חנית. קטניס יורה במארוול בעזרת הקשת והחצים שלה. רו הגוססת מבקשת מקטניס שתשיר לה שיר, וקטניס שרה לה את השיר הבא:

"בלב האחו, תחת עץ הערבה,
מיטה של עשב, כרית של של אהבה.
הניחי ראשך, עצמי עיניים על הכר הרך,
כשתפתחי אותן מחר, השמש שוב תזרח.

כאן הכל בטוח, כאן הכל חמים,
כאן שומרות חינניות על מנוחת החולמים,
כאן מתוקים חלומותייך, ומחר יתגשמו כולם,
כאן את יקרה לי מכל דבר בעולם.

בלב האחו, מחבוא פורח,
גלימה של עלים, קרן אור ירח,
שכחי את כל הצער, תני לצרות לחלוף,
וכשיחזור הבוקר, הוא את כאבך ישטוף.

כאן הכל בטוח, כאן הכל חמים,
כאן שומרות חינניות על מנוחת החולמים,
כאן מתוקים חלומותייך, ומחר יתגשמו כולם,
כאן את יקרה לי מכל דבר בעולם."

לאחר שקטניס גומרת לשיר לרו את השיר רו מתה. קטניס רוצה להראות לקברניטי המשחק את המשמעות של זה שהם גרמו למותה, ולכן היא מכסה את גופה של רו בפרחים בצבעים סגול, צהוב ולבן מערוגה סמוכה. לאחר שקטניס גומרת לכסות אותה בפרחים באה רחפת ואוספת את גופתה של רו, שעתידה לחזור למשפחתה במחוז 11.
מותה של רו וספידתה של קטניס מעוררים את רגשותיהם של אנשי מחוז 11 והם מתפרצים בזעם ומנסים לפגוע בקפיטול, וזה מה שמשפיע גם על רעיון המרד המתעצם מרגע לרגע.

על דעתי

רו היא אחת הדמויות האהובות עלי ביותר מכל הספרים שקראתי, ואני מאוד מבואסת מזה שסוזן קולינס לא נתנה לה יותר מקום בעלילה של משחקי הרעב. אומנם היא הופיעה הרבה בסדרה, אבל המקום שלה לא היה משמעותי במיוחד בעלילה ולא כל כך הורגש.
הרקע של רו פשוט מדהים. הדאגה האינסופית שלה למשפחתה ובייחוד לאחיה הקטנים שהיו זקוקים להגנתה, הדרך בה בחרה לשלוח מידי יום את תושבי מחוז 11 לבתיהם, היחס המקסים שלה כלפי קטניס, העובדה שלא הרגה אף אחד מהמשתתפים במשחקים ועוד ועוד - אלו רק דוגמאות קטנטנות לאופי והרקע המדהימים של הדמות הקטנטנה והמתוקה הזאת. הייתי יכולה לכתוב פה הרבה יותר, אבל זו פשוט תהיה חזרה על מה שכבר כתבתי בסעיף המידע על הדמות.
הסצנה בה רו מתה הייתה אחת הסצנות העצובות והמרגשות ביותר בסדרה, לפי דעתי. המוות שלה היה פשוט נורא, והפרידה שלה מקטניס הייתה ממש מרגשת ויפהפייה.
בינתיים עוד לא יצא לי לצפות בסרטי משחקי הרעב, אבל מצפייה בסרטים אחרים בהם משחקת אמנדלה סטנברג אני יכולה לומר בוודאות שהיא מושלמת עבור התפקיד של רו. צריך רק לקוות שהיא לא תאכזב בסרטי משחקי הרעב...
בקיצור, לדעתי מדובר באחת הדמויות המקסימות והמתוקות ביותר שיש. מקווה שגם אתם אוהבים אותה happy.gif

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 25 2017, 10:53 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621

רו רו רו רו רו רו 3>
אחת הדמויות האהובות עליי, ואני חושבת שעל כולנו. ברצינות, אני לא חושבת שיש מישהו שמסוגל לשנוא את רו. היא דמות כל כך מקסימה ומתוקה ו...למעשה היא דיי מושלמת מבחינת אופי, פרט לעובדה שהחיים שלה דיי קשים ושהיא וול, (ספויילרים) מתה.
הסיקור מהמם, מעוצב יפה ומפרט. כל הכבוד לך! יתווסף ללינקייה.

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 20 2017, 14:05 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2212
מגדר:
משתמש מספר: 63885

סיקור יפה ומפורט.
מה שקצת מבאס אותי בדמות שלה [חוץ מזה היא מתה] זה שלא מספרים מה הקשר בינה לבין הבחור ממחוז אחת עשרה, וזה ברור שיש קשר בגלל שהיא הסיבה לכך שהוא לא הורג את קטניס.
מעניין למה לא מסבירים על זה, אני יודעת שקטניס היא הדמות הראשית אבל אני הרבה יותר התחברתי לרו.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007