האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור שיר// Smells Like Teen Spirit
פורסם ב: Jul 29 2017, 16:37 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 23535
מגדר:female
משתמש מספר: 56101
חפצי המשתמש: צפה

Nirvana- Smells Like Teen Spirit

מידע בסיסי
User Posted Image
✎ שם השיר: Smells Like Teen Spirit.
✎ מבצעי השיר: Nirvana.
✎ לקוח מהאלבום: Nevermind, ויצא גם כסינגל.
✎ שנת יציאה: 1991.
✎ ז'אנר: גראנג'.

השיר הגיע למקום הראשון במצעדי מוזיקה רבים ברחבי העולם במהלך 1991. הוא הגיע למקום השישי במצעד 100 הסינגלים הגדולים של בילבורד, המגזין רולינג סטון דירג את השיר במקום התשיעי ברשימת 500 השירים הגדולים בכל הזמנים והוא זכה בשני פרסים בטקס חלוקת פרסי הווידאו של MTV ב1992. Smells Like Teen Spirit הוא השיר שהיווה את הפריצה הגדולה של נירוונה בפרט ושל מוזיקת הגראנג' בכלל לתודעה העולמית. המשפט "entertain us" מתוך השיר פורש כהבעה של האדישות של דור ה-X, שרק רוצה שיבדרו אותו, וזיכה את קורט קוביין בכינוי "דובר של דור שלם".

User Posted Image

רקע השיר
קורט קוביין קיבל את הרעיון לשם השיר לאחר שקתלין האנה, הסולנית של להקת פאנק בשם "ביקיני קיל", ריססה על קיר חדרו את הכתובת "Kurt Smells Like Teen Spirit". קוביין ייחס ככל הנראה לאמירה משמעות קיומית על עצמו, אך כוונתה האמיתית של האנה הייתה לדאודורנט שבו השתמשה חברתו דאז של קוביין, שנקרא "טין ספיריט" (Teen Spirit). קוביין גילה רק בדיעבד שמדובר בשם של דאודורנט, ולא היה מאושר מכך ששם השיר הכיל שם של מוצר מסחרי.
קורט קוביין אמר שהשיר היווה ניסיון ליצור שיר בסגנון של הלהקה "פיקסיז" והודה שהצלחתו של השיר גרמה לו לרתיעה ממנו, ושלדעתו השיר "Drain You", מתוך אותו האלבום, הוא "ללא ספק באותה רמה של Smells Like Teen Spirit". קוביין הביע סלידה מההצלחה של השיר, שאותו תיאר כ"בינוני" וכ"חלק מידי", במספר ראיונות, ואף ציין שהוא רצה להוריד אותו מהאלבום.
זהו השיר היחיד באלבום שבו שלושת חברי הלהקה (קורט קוביין, קריסט נובוסליק ודייב גרוהל) קיבלו קרדיט על הכתיבה.
אורך השיר הוא כ5:01.

User Posted Image

מילים
Load up on guns, bring your friends
It's fun to lose and to pretend
She's over bored and self assured
Oh no, I know a dirty word

[Hello, hello, hello, how low? [x3
Hello, hello, hello!

With the lights out, it's less dangerous
Here we are now, entertain us
I feel stupid and contagious
A mulatto
An albino
A mosquito
My libido
Yeah, hey, yay

I'm worse at what I do best
And for this gift I feel blessed
Our little group has always been
And always will until the end

Hello, hello, hello!

A mulatto
An albino
A mosquito
My libido
Yeah, hey, yay

And I forget just why I taste
Oh yeah, I guess it makes me smile
I found it hard, it's hard to find
Oh well, whatever, never mind

Hello, hello, hello!

A mulatto
An albino
A mosquito
My libido

[A denial! [x9

קליפ

חוות דעת אישית

האמת, הייתי קצת בהלם כשראיתי שאף אחד עדיין לא סיקר את השיר הזה ומיהרתי לתקן את המצב ^^
שמעתי את השיר הזה בפעם הראשונה בגיל שתים עשרה, ודרכו הכרתי את הלהקה האהובה עלי, נירוונה. בזמנו זה היה השיר האהוב עלי, אבל בזמן האחרון חזרתי לשמוע אותו והוא היה... מסחרי כמעט. מבנה השיר מזכיר מאוד (כמעט העתקה מוחלטת) של הסגנון של הפיקסיז, ולעומת שירים אחרים של נירוונה Smells Like Teen Spirit הרגיש טיפה בנאלי. חשוב להדגיש שזה שיר פשוט מעולה- אבל ביחס לשירים אחרים של נירוונה, אפשר למצוא טובים יותר.

User Posted Image

--------------------
שירי~משחקי הרעב~כותבת פאנפיקים~נירוונה וגראנג' בכללי~ג'וג'ו מויס~כמעט גיטריסטית~מה שאני רוצה זה צומי ושתקראו את מה שאני כותבת

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 30 2017, 13:51 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 5451
מגדר:female
משתמש מספר: 43538
חפצי המשתמש: צפה

גם אני הייתי מאוד מופתעת כשבדקתי את הלינקייה וגיליתי שהשיר הזה עדיין לא סוקר, אז אני מאוד שמחה שבחרת לסקר אותו. הסיקור מאוד מפורט, אבל לצערי הוא מאוד גבולי מבחינת הדמיון שלו לערך בויקיפדיה - שינית טיפה את הניסוח אבל הסיקור עדיין מאוד דומה וחוות הדעת יכולה להיות ארוכה יותר. אני אוסיף את הסיקור ללינקייה הפעם, אבל אני עדיין ממליצה לערוך אותו ולהבא אם הסיקורים שלך יהיו דומים מדי לויקיפדיה אני לא אחליק את זה.

--------------------
עמית - 20 - מוזיקה - מנהלת פורום מוזיקה וא. עדכונים לשעבר - מבקרת לפעמים

User Posted Image

I solemnly swear that I am up to no good

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007