האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|מבחן הברזל
פורסם ב: Aug 10 2017, 19:16 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2634
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

מבחן הברזל
User Posted Image

שם הספר: מבחן הברזל|The Iron Trial
שם הסופרות: קסנדרה קלייר+הולי בלק|Cassandra Clare+Holy Black
שנת הוצאה באנגלית: 2014
שנת הוצאה בעברית: 2015
גוף הוצאה: כנרת
ארץ ושפת מקור: אנגלית, אמריקה.
שם המתרגמת: יעל אכמון
ז'אנר: פנטזיה
סדרת ספרים: מגיסטריום. ספר ראשון.

תקציר העלילה
מגב הספר
כולם חולמים להתקבל למגיסטריום, אבל לא קאלם האנט. הוא יודע שקסם הוא עסק מסוכן. כשכוחותיו מושכים את צומת לבם של המאסטרים, הוא מנסה להיות התלמיד הגרוע בכיתה - אבל נכשל.
עכשיו עליו ללמוד במגיסטריום המופלא ומעורר האימה, וללכת בעקבות גורלו. אט-אט יגלה שעולם הקסם קשור בקשרים אפלים לעברו, ומוביל בדרך מלאת סכנות אל עתידו.
מבחן הברזל הוא רק ההתחלה. המבחן הגדול יותר עוד יגיע...

תקציר שלי
לקאלם האנט אין חיים מעניינים במיוחד. אין לו חברים וכולם תמיד צוחקים עליו בגלל הרגל שלו.
אבל קאלם לא ילד רגיל, הוא קוסם. הוא יודע שקסם הוא עניין מסוכן שיכול להוביל למותו, ומנסה לא להיכנס לעולם הקסמים ובמיוחד לא לבית הספר מגיסטריום לקוסמים. הוא מנסה בכל כוחו להיכשל במבחן הקבלה, אבל שאחד המאסטרים מתעניין בו והוא נשלח למגיסטריום הוא מבין שבית הספר הזה הוא לא כמו שחשב.
הוא מכיר שם חברים חדשים ולומד דברים שילדים אחרים יכולים רק לחלום עליהם. אבל אויב מסוכן אורב לקוסמים מחוץ לבית הספר, וקאלם מגלה דברים אפילם שלא ידע על עברו, או על מי שהוא באמת.

דעה אישית
אוקיי, זה עכשיו אחד הספרים האהובים עליי ביותר.
העלילה של הספר הייתה מאוד מותחת ויותר לא צפויה מכל עלילות הספרים שאי פעם קראתי. אני ציפיתי שקאל יהיה איזה מוכה-כאוס או היוצר, לא ציפיתי שהוא יהיה אויב המוות. מאז שהתחלתי לקרוא את הספר לא יכולתי בקושי להפסיק. הוא היה מאוד מעניין ולא דומה לשום ספר שקראתי. אני ציפיתי שהוא יהיה דומה להארי פוטר כי זה מה שאמרו לי אבל וואו, זה ממש לא דומה.
הדמויות שם מאוד מעניינות ואני פשוט רציתי לקרוא עליהם עוד. התחברתי במיוחד לקאל וטמרה, ואני לא חושבת כל כך שאני שונאת שם מישהו עם להגיד את האמת. הדמויות שם פשוט מדהימות.
הכתיבה הייתה פשוט וקל מדהימה, נוחה לקריאה ובעלת הרבה הומור, בדיוק כמו שאני אוהבת.
אני אף פעם לא קראתי ספרים של הולי אז אין לי מה להגיד בקשר אליה, אבל אני חושבת שקאסי פשוט התעלתה מעל עצמה בספר הזה. מדהים.

שאר הספרים בסדרת המגיסטריום
יד הנחושת|The Copper Gauntlet-ספר שני
מפתח הברונזה|The Bronze Key-ספר שלישי
מסכת הכסף (תרגום שלי. לעולם אל תסמכו על התרגום שלי.)|The Silver Mask-ספר רביעי
אויב המוות (תרגום שלי.)|The Enemy of Death-ספר חמישי

פאנארטס
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 14 2017, 20:46 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

האמת היא שאני כבר הרבה זמן רוצה לקרוא את הספר הזה. לא יצא לי בגלל שיש לי כל כך הרבה דברים אחרים לקרוא, וכמובן בגלל שיותר נוח לקרוא הארי פוטר מחדש במקום לקרוא דברים חדשים XD בכל מקרה, ח"ח על הסיקור! זה נשמע ספר מעניין וגם מהסיקור ניתן להבין את זה. הייתי ממליצה למרכז את הטקסט ולסדר מעט את העיצוב כדי שיהיה נוח יותר לקרוא, אבל זה פרט שולי. נתת חוות דעת אישית טובה, כתבת על כל הספרים בסדרה, הוספת פנארטים והשקעת בסיקור מאד. כל הכבוד לך :) יתווסף ללינקייה.

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007