האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור שיר || בדקה אחת שפויה
פורסם ב: Aug 18 2017, 21:23 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

בדקה אחת שפויה
החברים של נטאשה

User Posted Image

שם השיר: בדקה אחת שפויה
אמן: החברים של נטאשה
אלבום: שינויים בהרגלי הצריחה
ז'אנר: רוק
שנה: 1991
אורך: 3:45 דק'

User Posted Image
הדיסק הכולל את השיר.

רקע
השיר יצא לאור ב-27 בנובמבר, 1991 - יחד עם האלבום השני של הלהקה - "שינויים בהרגלי הצריחה" והופץ על ידי חברת התקליטים הד ארצי. מפיק השיר והאלבום היה יוסי אלפנט, שנפטר זמן קצר לאחר סיום הקלטת האלבום ונכתב עבורו שיר מיוחד באלבום - "כמעט אופטימי". השיר "בדקה אחת שפויה" נכתב והולחן ע"י מוטי שטרית, חבר הלהקה. השיר הוקלט באולפני הרולד, במאי עד יולי של שנת 1991.
לפני כשנה הוציאה הדרה לוין ארדי קאבר באנגלית (אשר תרגמה היא עצמה, לא במדויק) ל"בדקה אחת שפויה". תוכלו להאזין לו כאן:

מילים
בדקה אחת שפויה הצלחתי לראות
את אוניות הצער טובעות
בים גדול של תקוות קטנות ויין.
בדקה אחת שפויה הצלחתי לראות
מלאכים בשמי העיר הזאת
אלוהים לא מוותר עלינו עדיין.

אז מה בינתיים? על הברכיים,
קרוב לאדמה רחוק מהשמיים,
צמוד אלייך בינתיים.

השיר המלא, כפי שהוקלט באולפן.

השיר מבוצע בהופעה חיה.

חוות דעת אישית
אני פחות שומעת ומתמקדת בשירים עבריים, אולי כי לא יוצא לי - אולי כי אני פחות מתחברת אליהם - את זה אני לא יכולה להגיד על השיר הזה. את השיר הזה הכרתי לאחר שקראתי את הסיקור של תום בפורום, על השיר "כמעט אופטימי". הקשבתי לשיר בלופים עד ששכחתי להחזיר ל"בדקה אחת שפויה" והשיר התנגן. לחצתי עליו במטרה להחזיר לשיר הקודם - אבל קפאתי. השיר היה מדהים ותוך כמה שניות בודדות הצליח לגרום לי כמעט-לבכות, דבר שלא קרה זמן רב קודם לכן, באופן כללי ופרטני. גדלתי עם החברים של נטאשה ברקע, לכן אני מניחה ששמעתי את השיר קודם. אבל אף פעם לא הקשבתי לו.
לסיכום - השיר הזה מדהים ואני חופרת וכדאי לכם לשמוע אותו גם אם אתם פחות מתחברים לשירים עבריים או ישראליים, כי זה שיר איכות. לחלוטין. אני ממליצה עליו באמונה עיוורת. ו... אם אתם אוהבים מוזיקה בעברית, למה לא לחצתם כבר על "התחל"?
והמילים והלחן מדהימים בטירוף. רות' סוף.

User Posted Image
החברים של נטאשה בהופעה.

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 19 2017, 07:33 AM
צטט הודעה

Wish You Were Here

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 3026
מגדר:female
משתמש מספר: 53005
חפצי המשתמש: צפה

עאעאעאעאע
מסכימות פשוט עם כל מילה. גם אנחנו קצת פחות אוהבות עברית, למרות שזה מה שגדלנו עליו, אבל החברים של נטאשה יישארו לנצח D: איזה כיף שגרמנו לך לשמוע את האלבום, וואו את לא מבינה איזה חיוך D:
הסיקור מעולה ומכיל את כל הפרטים שצריכים לדעת על השיר, וכרגיל הסיקור מעולה בעצם. המלצה לאנשים שאוהבים את השיר ולנגן: תנגנו את השיר הזה, גם אם זה על כלים שלא נמצאים בשיר המקורי, תנגנו גם עם זה. תמצאו את האקורדים ותזמזמו וזה מה זה כיף, ממש כיף לנגן החברים של נטאשה ואת השיר הזה מצאנו לכיף במיוחד D:
סיקור מעולה, שיר מעולה, שמחות ממש שגרמנו לך לשמוע D:

--------------------

תום - או יותר נכון תוםסיוון - 15 - חזרתי(?)
User Posted Image
אוהבת ♥

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007