האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

חרב הזכוכית|סיקור ספר
פורסם ב: Sep 12 2017, 18:29 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638
חפצי המשתמש: צפה

חרב הזכוכית
*הערה: זה סיקור על ספר שני ולכן יתכן שיכיל ספוילרים לספר הראשון. ספוילרים לספר הראשון לא יסומנו בצהוב.
הנה סיקור של הספר הראשון

User Posted Image

תעודת זהות
שם הספר: חרב הזכוכית/Glass Sword
ספרים בסדרה: מלכה אדומה, הספר הראשון וכלוב המלך שעוד לא יצא
שם הסופרת: ויקטוריה איוויארד
שנת הוצאה:2016
גוף הוצאה: מודן
שפת מקור: אנגלית
מתרגמת:רוני גלבפיש
ז'אנר: אקשן עתידני

תקציר הספר מגב העלילה
מֵייר בוארו שייכת לאדומים ולכן גדלה בעוני ובמצוקה, וכמו כל אחיה היא משועבדת לשלטון הכסופים.
אבל למייר יש יכולות מיוחדות, כאילו היא עצמה כסופה. היא יודעת לשלוט בחשמל סביבה ולהשתמש בו ככלי נשק.
מייר שייכת לזן חדש ולא מוכר, ולכן היא כל כך מסוכנת. היא קוראת תיגר על עליונותם של הכסופים ועל המשך שלטונם האכזרי והבלתי מעורער.

והיא לא היחידה. מייר מגלה שיש עוד רבים כמוה, ושרובם אפילו לא יודעים על כך.
היא מבינה שיש רק דרך אחת להציל את עצמה ואת בני עמה מרודנות הכסופים, והיא מחייבת אותה לאתר את כל הדם חדשים, בני דמותה, ולצרף אותם למלחמה בשלטון הכסופים ובעיקר במייבן, יורש העצר שרודף אותה אישית.
המלחמה בכתר גובה קורבנות רבים, ומייר מגלה שמחיר המאבק עלול להיות גבוה ממחיר הכניעה.
כשמייבן מציע לה להיכנע ולהתמסר לו כדי להציל את חיי חבריה, היא נאלצת לקבל החלטות קשות ומגלה שמחירן עלול להיות כבד מנשוא.

התקציר שלי (מכיל ספוילרים גם לספר הראשון, רוב התקציר מכיל ספוילרים ולכן הרוב בצהוב,
סליחה)

מייר שרק ברחה מהזירה ביחד עם קאל וגילתה שאחיה שייד בחיים נשלחת יחד עם משמר הארגמן לבסיס של משמר הארגמן באי קטן שעליו מפקד הקולונל.
קאל נשלח לכלא בידי הקולונל ומייר שבאה להציל אותו נכלאת גם כן.
מייר מגלה שהקולונל הוא אביה של פארלי ושהמשמר הארגמן הוא ארגון ענק וחזק יותר ממה שחשבה.
קילורן ופארלי משחררים את קאל ומייר וביחד עם שייד הם משתלטים על מטוס סילון.
הם יוצאים לאסוף את הדםחדשים מהרשימה של ג'וליאן ואוספים כמות גדולה של אנשים.
היחסים בין קילורן ומייר מתקררים וכמעט הופכים לניתוק יחסים. פארלי מתאהבת בשייד והוא בה.
הם פוגשים בקמרון בעקבות עצה מאדם המסוגל לראות את העתיד, קמרון היא נערה צעירה בעלת הכוח לשתק יכולות ומגלים שהיא ברחה מכלא של דםחדשים ושל כסופים שבגדו במלכה ובמייבן.
הם יוצאים למבצע הצלה נועז ומצילים כמעט את כולם ואף הורגים את המלכה, אך למבצע גם אסון, שייד אחיה של מייר נהרג. מייר יוצאת בסוף הספר לחנק לשחרר קבוצה של 5000 ילדים שנשלחים לטבח אך במהלך הדרך מייר וחבריה נלכדים על ידי מייבן ומייר נכנעת כדי לתת לאחרים ללכת.

חוות דעתי
מאחר והספר הראשון היה מדהים היו לי ציפיות גבוהות מהספר השני ולאחר שסימתי לקרוא אותו אני יכול להגיד שהספר עמד בציפיות שלי ללא מאמץ. הוא ספר מממש טוב עם עלילה דרמטית, אקשן ודמיות מצוינות בדיוק כמו הספר הראשון, אם לא קצת יותר. הדמויות נבנות עוד ומתגבשות ומתגלה עברן ורגשותהן של מספר דמויות בספר. סוף סוף פוגשים עוד דםחדשים עם כוחות מדהימים ורואים את היכולות האמיתיות של משמר הארגמן.
בספר יש יותר קטעים לא צפויים וקונפלקטים והוא הרבה פחות צפוי מה שמעלה את הרמה בהשוואה לספר הראשון.
שוב, הספר מתאים לגילאי 12-13 ומעלה כי הוא מכיל מוות, דם, אלימות ונשיקות.
אם אתם מחפשים ספר אקשן בעולם מדהים ומעניין הספר הזה הוא בדיוק בשבילכם. (כמובן שכדי לקרוא את הספר הזה תצטרכו לקרוא את הספר הקודם)

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 26 2017, 10:22 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

כל הכבוד על הסיקור! האמת היא שהתחלתי את הספר הראשון ולא סיימתי אותו פשוט כי שכחתי ממנו, ואני דיי שוקלת להמשיך אותו כשיהיה לי זמן. זה נשמע כמו ספר מעניין, דומה אבל שונה מספרים אחרים, והאמת היא שהספר השני נשמע אפילו יותר מעניין מקודמו. הסיקור מפורט מאד והשתדלת לא לתת ספויילרים, וכשנתת סימנת אותם כמו שצריך. קשה שלא לספיילר כאשר מדברים על ספר שני, ובנוסף לכך אני שמחה לראות שסיקרת קודם כל את הספר הראשון.
יתווסף לספרייה, כל הכבוד :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007