האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

המלצה || אשמת הכוכבים
פורסם ב: Sep 15 2017, 15:00 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

אשמת הכוכבים
The Fault In Our Stars

User Posted Image

תעודת זהות
שם הסופר: ג'ון גרין
שם המתרגמת: רנה ורבין
סוגה: רומן
הוצאה בארץ: הוצאת הכורסא, 2012
ארץ ושפת מקור: אמריקה, אנגלית
הוצאה בחו"ל: Dutton Books, 2012
מספר עמודים בגרסה העברית: 286

כותרת הספר לקוחה ממחזהו המפורסם של שייקספיר, "יוליוס קיסר" (מערכה 1, סצנה 2). האציל קסיוס אומר לברוטוס "האשמה, ברוטוס יקר, אינה בכוכבים אלא בנו אנו".

על הכריכה
אשמת הכוכבים הוא סיפור אהבה בלתי-נשכח, מן הסוג ששובר את הלב ומרחיב אותו בעת ובעונה אחת. זהו סיפורה של אהבה הניצתת בין שני גיבורים לא שגרתיים, שדווקא נסיבות חייהם המיוחדות גורמות לה להיות עזה יותר וגורלית יותר. ספרו של ג'ון גרין הוא רומן נועז, מחוצף ורענן, רצוף תובנות מטלטלות על החיים, על האהבה ועל המוות, הבוחן באופן מבריק ומצחיק את העניין המרגש והטרגי שנקרא לחיות ולאהוב.

תקציר
אשמת הכוכבים הוא רומן נעורים נפלא ובלתי-נשכח, בו שתי הדמויות מתמודדות מול אהבה בלתי אפשרית - קשה מדי, חצופה מדי, יפה מדי. הסיכויים נמוכים כל כך, אבל לאף אחד מהם לא אכפת. אמנם במהלך הספר הם מתמודדים עם ההשלכות של האהבה ושל החיים בכלל; אך הם גם מגלים כי האהבה שלהם שווה עשרות כדורים אל תוך הלב.
הם נתקלים באנשים טובים ואנשים רעים, מטאטאים אבק ושאריות של כעס מתחת לשטיח. במהלך הסיפור שתי הדמויות לומדות להתאהב עם כל הקושי שבדבר, אך לקראת הסוף זה שווה הכל. זה תמיד שווה הכל. אוגאסטוס והייזל הם לא גיבורים שגרתיים ולא דומים; הייזל יותר רצינית והוא קצת פחות, הוא לומד והיא לא... היא קוראת רומן עצוב, הרבה יותר פעמים משתוכל לספור על יד אחת וגאס קורא סיפורים על גיבורים בלתי מציאותיים, שרצים ורצים ולא נותנים למציאות להגיע אליהם. הם לא כאלה דומים אבל האהבה שלהם מושכת אותם כמו מגנט - והם לא יכולים לעצור לעולם.

הדמויות הראשיות

User Posted Image

הייזל גרייס לנקסטר
המספרת של הרומן. הייזל היא נערה צינית בת 16 עם נטייה דיכאונית. כידוע בספר, היא חולה בסרטן בלוטות התריס. היא מקבלת תרופה בשם "פלנגמול" שיכולה להאריך את חייה לזמן בלתי מוגדר והיא תלויה בה. היא מצחיקה אבל לפעמים גם מאוד רצינית. היא בן אדם טוב, דבר זה מתבטא ביחס שלה אל הוריה ואל הסביבה. הספר האהוב עליה הוא "מכאוב מלכותי" והיא קוראת אותו לאין שיעור. היא לא לומדת בבית הספר. יש לה מספר חברים, אך היא מעדיפה לבלות את זמנה בקריאת ספרים.

אוגאסטוס "גאס" ווטרס
אוגאסטוס בן 17. הוא חבר טוב של אייזק. גאס מספר בפגישה הראשונה שלו עם הייזל שהיה בעבר חולה סרטן ואובחן עם סרטן עצמות בגיל צעיר. כתוצאה מן המחלה איבד את רגלו הימנית. הוא אוהב משחקי וידאו ובמיוחד את המשחק (והספר) "קץ למרד 2: מחיר הדמדומים". תחילה הוא סקרן לגבי הייזל בגלל הדמיון החיצוני בינה לבין חברתו לשעבר קרוליין. הוא מצחיק, מאוד ציני ודי פילוסופי. שיחק בעבר כדורסל אך הפסיק. מתואר כגבוה עם שיער חום, עיניים כחולות וחיוך עקום.

דמויות נוספות
אייזק - חבר טוב של אוגאסטוס וידיד של הייזל, מתואר בספר כבלונדיני. חולה בסרטן נדיר בעיניים שלבסוף משבית גם את העין השנייה (שאינה עין הזכוכית) והוא נעשה עיוור. בתחילת הספר יש לו חברה בשם מוניקה, אך היא נפרדת ממנו קצת לפני הניתוח שלו ואף לא באה לבקר.
פטר ואן האוטן - אדם מריר, הכותב של הספר האהוב על הייזל, "מכאוב מלכותי". הייזל וגאס פוגשים אותו במהלך הספר והוא לא מקבל אותם בברכה יתרה.
גברת לנקסטר - אמה של הייזל, משתדלת לשמח את הייזל כמה שיותר.
מר לנקסטר - אביה של הייזל, נוטה לבכות לא מעט.
קייטלין - אחת מהחברות היחידות שנותרו להייזל מבית הספר.

הספר מסופר מנקודת מבטה של הייזל גרייס לנקסטר, הגיבורה. הדמויות האהובות עליי בספר הן הייזל, גאס ואייזק. הייזל נבונה ומקסימה, דואגת לאחר וטובת לב, אוגאסטוס נפלא ונבון גם כן - ואייזק מצחיק ורגיש. אין דמויות רעות בסיפור אך יש דמויות שמסבכות את העלילה מעט. אני מתחברת כמעט ולכל הדמויות בספר, לא משנה האם הן ראשיות או לא. אני מאוד אוהבת את הבנייה של הדמויות, ג'ון גרין (הסופר) הוא אדם מוכשר מאוד ובנה את הדמויות בדייקנות נדירה.

לאילו גילאים הספר מתאים
קראתי את הספר לפני כמה שנים וגם כיום, (בסך הכל שלוש וחצי פעמים, למען האמת) ולדעתי הוא מתאים בערך לגיל שתיים עשרה ומעלה. זהו ספר עצוב ואינטלקטואלי ומומלץ לקרוא אותו כמה שיותר מאוחר כדי שיבשיל, אך הוא תמיד נמצא שם.

למה אני ממליצה על הספר
אני ממליצה על הספר כי הוא חכם ומרגש. אין יותר מדי ספרים כאלה, שנותנים לך הרגשה של בית במעט עמודים. הרעיון של הספר לא מקורי במיוחד, אבל הכתיבה של ג'ון גרין והדמויות שבנה מהוות חלק מקורי וענקי בעלילה שלא היה קיים בלעדיהן.
כשקראתי אותו סיימתי אותו לאחר מספר שעות קצר, כי אמנם הוא ספר לא ארוך במיוחד - אך יש בו קטעים קשים והדבר נותן מרווח והזמן זולג לו. זה לא ספר שקוראים וממשיכים עד שהוא נגמר, זהו ספר שממשיכים בו וכואבים אתו ומרגישים אותו פועם מבפנים. הלב של הייזל גדול מדי מכדי להכיל את כולנו בקטעים מסוימים בספר והיגון שלה עמוק כל כך. למרות זאת, התיאורים מאוד קלילים והספר לא נמרח בכלל. אהבתי הכל, כל דף ודף בספר, כל עמוד וכל מילה. ציפיתי לסוף שונה ודי פילוסופי, למען האמת, והדבר קצת ביאס אותי - אך הייתי צעירה יותר וכשקראתי את הספר שוב הבנתי שהסוף של גרין נפלא משלי פי כמה וכמה. ספר חובה, מומלץ עד חוסר נשימה ומיותר לציין שיש לי אותו בבית.

הסרט

בשנת 2014 יצא עיבוד קולנועי לספר באותו השם, בכיכובם של שיילין וודלי ואנסל אלגורט. הסרט זכה להצלחה מרובה וג'ון גרין, הסופר, היה מעורב קלות בהפקתו. הסרט היה מעולה לטעמי ואהבתי את הליהוק והביצוע. אני מודה שאחרי שקראתי את הספר סירבתי לראות כל דבר הקשור לסרט, אך הוא עלה על הציפיות שלי. (הוא גם הסרט שראיתי הכי הרבה פעמים, לפחות בכוונה).

ציטוטים
- "הכאב הוא כמו בד ארוג: ככל שהוא חזק יותר, כך ערכו רב יותר".
- "יש אינסופים שהם גדולים יותר מאינסופים אחרים".
- "הכאב דורש שירגישו אותו".
- "השמש העולה בהירה מדי בעיניה השוקעות".
- "בעולם הזה אתה לא מקבל אפשרות לבחור אם להיפגע, אבל יש לך יכולת מסויימת לבחור מי יפגע ממך".
- "העולם הוא לא מפעל להגשמת משאלות".

ועוד המון ציטוטים מדהימים שהם דווקא חלק מהספר, כדי לא להרוס לכם, כמובן.

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 15 2017, 17:23 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

אשמת הכוכבים הוא אחד מהשלישייה הפותחת מבחינתי בספרים. זה ספר מדהימדהימדהימדהים, הכתיבה של ג'ון גרין נפלאה והמחשבות של הייזל ממש מרתקות. אני לא חושבת שזה רעיון לא מקורי - אומנם ג'ון לא יצר פה עולם חדש כמו שקורה בדרך כלל בפנטזיה, אבל העלילה והדמויות מקוריים לגמרי.
סיקור מהמם, כמו כל הסיקורים שלך - פירטת מלא בכל הסעיפים והוספת גם ציטוטים ופרטים נוספים שלא היו חובה במדריך. תמשיכי לסקר!!!

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Sep 15 2017, 18:38 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 2651
מגדר:
משתמש מספר: 56002

וואו וואו וואו
אשמת הכוכבים הוא אחד מהספרים שאני הכי אוהבת. זה פשוט ספר מדהים ומיוחד. אין שום ספר שדומה לזה. אני אוהבת את כל הספרים שקראתי של ג'ון גרין (קראתי 3) כי הוא כותב מדהים אבל זה היה בפירוש הספר האהוב עליי מכולם.
ובקשר לסיקור- סיקור ממש ממש טוב כמו תמיד! יש הרבה מידע אבל זה לא חופר ומלא במידע לא חשוב בסעיפי החובה וגם הוספת עוד מידע לא חובה שהוסיף הרבה. כל הכבוד!

--------------------
אלכס

אלכסיי,אלכסון, אלכסנדר, אלכסוס, אלכסוש, אלכסוסון או מה שתרצו

18|קולנועיסט מתנשא|חתולים|תפירה|מוזיקה גותית|אין לי באמת אישיות

קשור מדי לכאן בשביל לעזוב

---------
פורסם ב: Sep 17 2017, 20:57 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 4723
מגדר:
משתמש מספר: 59914

וואו וואו אז ממש אהבתי את הסיקור ומה שעשיתי היום על קורנליוס פאדג' נראה צולע אחרי שקראתי את זה. בכל אופן משום מה פעם לא השיגה ידי את הספר ואף אחד לא המליץ לי עליו עד עכשיו ומפתה אותי כבר לקחת אותו מהספריה. זה היה סיקור (וגם תגובות ) מאוד משכנעים!
כל הכבוד על הציטוטים וממש הרחבת ובלי שתצליחי על עוד. את יודעת כמה ספרים אני אקרא ככה?

--------------------
זה אבי ✨ חיבוק לתמר ✨ בעצם גם לסיוון ✨ זקנינו ✨
✨ אליס קסומה וגלידה ✨ אלכס חזרה כדי להיות בפרישה✨

User Posted Image
אבי.. אבי.. אבי.. ואני אפסיק לכתוב אבי לפני שאשכח מה רציתי לכתוב אז אתה מקסים וגאון כזה, וקסם✨
אתה משתמש קסום קסום (לא הכיהכי כי ששש)
אז כולכם ללכת ולהכיר אבי, כיכי אמרתי. ואני לא מאיימת עליכם בכלל
ו ואוהבת3>

"כל אחד הוא חיה. תמצאו את עצמכם."- תקשיבו לאבי אנשים, דברי גאון.
אנשים קסומים העולם מחזיק לכם אצבעות

---------
פורסם ב: Sep 23 2017, 14:15 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2634
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

הו וואו זה סיקור יפה מאוד.
רואים שאת אוהבת את הספר ותיארת על העלילה והדמויות בפירוט וזה נחמד D:
עשית לי חשק לקרוא את הספר למרות שהוא לא מהז'אנרים שאני מחבב. ולכן גם לא קראתי הרבה מההמלצה אבל עדיין גם מלהסתכל ברפרוף רואים שהשקעת D:
זה סיקור יפה יפה D:

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Sep 26 2017, 10:24 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
משתמש מספר: 57621

האמת היא שאני לא כל כך מבינה את ההתלהבות מאשמת הכוכבים...
קראתי אותו בזמן שכולם קראו אותו, והאמת, לא כל כך התחברתי. אני לא יודעת למה, אבל הוא לא הרגיש לי מיוחד או שונה מספרים אחרים שקראתי בנושאים האלה. בכל זאת, אי אפשר להכחיש שזה ספר טוב, שבן אדם שלא קרא אותו רק מפסיד. האם תתחבר לספר או לא? זו שאלה אחרת. אבל חובה לתת ניסיון לספר הזה, כי אחרת רק תפסיד.
ההמלצה שלך מדהימה, אין לי מילים אחרות לתאר אותה. פירטת היכן שצריך, סימנת את הספויילרים, עיצבת בצורה מעולה ומה לא. אין לי הערות על ההמלצה הזו פרט לכל הכבוד :) יתווסף ללינקייה.

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007